Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kmitavý obraz na DVD při pauze.

buffalos (4)|7.6.2004 17:15
Dnes jsem si koupil páličku Pioneer 107D. V Pinnaclu8 jsem nastřihané video vypálil na DVD. Obraz ze stolního přehrávače je v TV perfektní.
Pokud ale "pauznu" obraz, tak obraz není stabilní. Některé části obrazovky se chvějí jako na VHS (při pauze). Myslím, že se tohle stává i u originálních DVD. Dá se to nějak odstranit? Použil jsem 8000 Kbits/s, rychlost pálení 1x. Díky za radu.
clee (6592)|7.6.2004 18:15
pal klidne 4x (na A07 vlastne i 8x tusim), na tom to nic nezmeni, to klepani zpusobuje prokladani, je to celkem normalni, jen nektere prehravace to maj osetreny ruznejma anti-flicker obvodama apod... chyba neni na tvoji strane...
buffalos (4)|7.6.2004 20:06
Ok. Tak díky. Mám Sony DVP-NS 330. Zkusím to tedy na nějakém kavalitnějším DVD přehrávači jestli to klepání zmizí, ale je divný, že to dělají hlavně pálený DVD. Na originálech jsem to viděl jen zřídka.
clee (6592)|7.6.2004 20:35
protoze vetsina orig. dvd je progresivni (filmy az na par malo vyjimek vsechny), schvalne to zkus na nejakym koncertu, dokumentu nebo proste na necem tocenym videokamerou...
ViKinG (793)|7.6.2004 20:36
buffalos: jestli vono to nebude tím, že DV je interlaced a velká většina originálů (tedy filmů) je progressive. Takže to tak moc k divení asi nebude. :-)
stayman (12393)|7.6.2004 20:48
[quote=buffalos]Dnes jsem si koupil páličku Pioneer 107D. V Pinnaclu8 jsem nastřihané video vypálil na DVD. Obraz ze stolního přehrávače je v TV perfektní.
Pokud ale "pauznu" obraz, tak obraz není stabilní. Některé části obrazovky se chvějí jako na VHS (při pauze). Myslím, že se tohle stává i u originálních DVD. Dá se to nějak odstranit? Použil jsem 8000 Kbits/s, rychlost pálení 1x. Díky za radu.[/quote]

Neviem ci som nieco prehliadol, ale nenapisal si typ toho DVDprehravaca, pretoze vacsina umoznuje nastavit v rezime PAUSE, ci ma nacitat FIELD (polsnimok) alebo FRAME (cely snimok, zlozeny pri interlaced zazname z dvoch polsnimkov) a tu ti vznika ten tebou opisany jav.
buffalos (4)|8.6.2004 07:27
Ale jo napsal. Mám Sony DVP-NS 330. V nastavení má jen nějaký BNR a Video Enhancer. Upřímně, ani nevím k čemu to pořádně je (žádnou změnu v obraze jsem neviděl), ale na zmíněné klepání při pause to nemá vliv.
Prostě řečeno začínám chápat, že chvění obrazu neodstraním při vypalování. Nebudu tedy používat pauzu :-D
clee (6592)|8.6.2004 10:05
BNR bych tipoval na nejakou Noise Reduction, video enhancer dela buhvi co, kdyz uz to neumi player, mohla by to umet TV...