Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Heslo pri vstupu ze site

Lubi (408)|26.8.2005 15:22
Je to mozna banalita, ale nevim jak na to. Jsem pripojene do site se sdilenymi daty...s pracovnimy skupinami. Chtel bych, aby kdyz nekdo poklepe na muj komp, tak aby ho to dal nepustila a objevila se mu ta klasika obrazovka s jmenem a heslem pro pristup.....any ideas?

system je XPpro...

DIKY! :-)
exTNT (1421)|26.8.2005 16:15
Start - Nápověda a odborná pomoc - do vyhledávacího políčka nahoře napiš "Přehled sdílení souborů a složek" a přečti si to... :-)
Lubi (408)|26.8.2005 16:44
[quote=exTNT]Start - Nápověda a odborná pomoc - do vyhledávacího políčka nahoře napiš "Přehled sdílení souborů a složek" a přečti si to... :-)[/quote]

no neveril bys, ale vcera jsem cetl 2hodiny napovedu, silna hesla a tak, ale fakt jsem to nikde nenasel....vesmes jsem tam vycetl ze kdyz mam admin ucet na kompu zabezpecenej a taky guest ucet zakazanej, tak by to melo bejt automaticky...jo a prdprd :-) ...hmm ,tak jsem dal na tvou radu, ale stejne jsem to nenasel...jsem asi fakt lama 9-)
Doom (2331)|29.8.2005 08:25
na WinXP můžeš nastavit přístup pro konkrétní uživatele a skupiny, pokud je ten disk naformátovaný jako NTFS, můžeš nastavit spoustu práv k přístupu. ale pokud se nepletu, takový ten dialog "zadejte jméno a heslo" při přístupu na sdílenou položku ze sítě fungoval ve Win95/98
Saxel (2279)|29.8.2005 10:54
Mám dojem, že v XP adresáři nasdílenému do sítě nelze nastavit přístupová práva pro ostatní uživatele sítě (jako je to v záložce zabezpečení u serverových Windows).
Ani zaheslovat přístup do adresáře ze sítě mi nešlo (v XP). Ale třeba jsem jen něco přehlédnul, rád se taky nechám poučit, jestli to jde.
Doom (2331)|29.8.2005 11:43
následující obrázky ukazují nastavení sdílení (přistup ze sítě) a zabezpečení (přístup z lokální stanice) na mých služebních WinXP
zabezpeceni_166.png opravneni_108.png
Lubi (408)|30.8.2005 09:52
takze to by znamenalo, kdyz bych dal pro EVERYONE odeprit, tak by to melo jit?...hmm, stejne je to divny...ale diky..vyzkousim
Doom (2331)|30.8.2005 13:09
jo, pokud chceš aby se ti do sdílené položky dostal jenom někdo, tak vymaž everyone, ale nezapomeň přidat konkrétního uživatele, kterej se tam dostat může...
Lubi (408)|30.8.2005 14:16
jo to vim,..ale jak udelat aby se do kompu nedalo VUBEC dostat (natoz do slozky)...?chapes..jako aby je nemohl vubec zobrazit.....proste kdyz se mu ukaze muj komp v siti, aby na nej skocilo to heslo a jmeno...todle bude asi krapet neco jinyho ne?..
Doom (2331)|30.8.2005 14:34
vim, co myslíš, ale nevím, jak to jednoduše udělat...
Lubi (408)|30.8.2005 15:02
:-D
dmax (23)|25.9.2005 16:12
Pohraj sa s uzivatelskymi uctami. Kazdy uzivatel musi mat heslo na vstup do systemu, hlavne Administrator.
vOid (181)|25.9.2005 17:01
:(( hm to sdileni taky nechapu, co mam jako udelat kdyz chci aby to videl jen urcitej pocitac nebo uzivatel? kdyz nemam zjednoduseny sdileni tak si tam kliknu na opravneni a to je asi tak vsechno nic tam pridat nemuzu :-?
jde to vubec? :-D jestli jo a jestli je nekdo ochotnej :-) rict jak tak dik :-)
dmax (23)|25.9.2005 18:32
Zrus vsetky zdielane adresare a potom vytvor skryte zdielanie. Za nazov zdielaneho adr. daj znak $, napr. "ZdielAdr$", a potom ho z ineho kompu pripajaj ako sietovy disk, "\\192.168.0.10\ZdielAdr$". Inak vo WinXP su takto defaultne zdielane vsetky disky, takze ked zadas "\\192.168.0.10\C$" mas cele C-cko ako na dlani, samozrejme ked mas v danom kompe uzivatelsky ucet.
vOid (181)|25.9.2005 20:43
jj to vsechno vim, ale to neni to co chci :-)
no ale dik z snahu :-)
proste chci vedet jak to je s tema opravnenima, sem si vzdycky myslel ze to je jako nahrada za heslo 95/98/Me ale nevim jak co s tim
dmnc zlaty heslo :-((
dmax (23)|25.9.2005 21:43
Uzivatelske ucty + prava k jednotlivym adresarom. Vytvoris ucet pre uzivatela "Jano" nastavis mu heslo a potom v zdielanom adresari nastavis prava na citanie, zapis a pod. pre tohto "Jana" a nikoho ineho, samozrejme okrem Administratora a seba, inak sa tam nedostanes ani ty priamo vo svojom kompe.
vOid (181)|26.9.2005 13:35
k tak sem neco zkousel
mam uzivatele s heslem, nasdilim slozku, dam opravneni pro toho uivatele, everyone vyhodim, ale kdyz se chci pripojit z jinyho pc na tu slozku (a pak bych chtel zadat jmeno uivatele a heslo) tak me to rovnou posle dopr... ze nemam opravneni
kua :-( tak co delam blbe
a ani me nejde se pripojit pres C$... ani pres ADMIN$ vzdycky me vyhodi hlasku ze nemam opravneni

kdyz jsem to zkousel obracene s C$ a ADMIN$ tak me tam prozmenu sviti zasedivele Guest...
takze to je fakt npc 9-) :-((( ja to rozkopu :(( :(( :(( :-D
dmax (23)|26.9.2005 21:21
Pripojit sa ako iny uzivatel.
image3_168.jpg
Lubi (408)|27.9.2005 16:35
jeste jsem to teda nezkousel, ale kdyz si to tady tak ctu, tak mi napadlo jak to udelat (tu obrazovku).
1. Vytvoris uzivatele daneho jmena (pr. Jano) a pridelis mu heslo
2. Nasdilis slozku a v nastaveni sdileni vyhodis zrejme jenom everyone (tedka nevim, nemuzu vyzkouset)-kdyz te to predtim poslilalo rovnou nekam- a das tam k pravum jenom Admina(popr. jeste sebe) a toho danyho uzivatele (Jano).

3. Kdyz potom kliknes na tu slozky v siti, treba i z jinyho kompu, objevi se ti ta obrazovka a bude po tobe chtit jmeno a heslo...bud admina nebo tebe nebo Jana...

:BB:
vOid (181)|27.9.2005 17:29
a to prave nefunguje :-)