Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání z VHS přes TV kartu-přes S-video mřížkovaný obra

Vikyrky (32)|26.8.2005 09:34
Mám doma nějaké VHS kazety a zkoušel jsem si to stáhnout do PC přes TV kartu (Leadtek Winfast TV2000XP expert). K tv kartě je káblík na kterém jsou S-video a (tuším že)kompozitní. S-video je prý kvalitnější,ale dělá mi to přes obraz takovou mřížku a přes kompozitní(CVBS) je takové rozostřené. Vímže to nebude super, ale DVD je skladnější než kazeta. Může ten obraz být lepší?
foto_z_tv0817-2226_s-video__1__617.jpg
mirekv (7169)|26.8.2005 09:57
Vikyrky
Z VHS nemůžeš mít s-video, proto ty jevy. Musíš se spokojit s compositem.
Vikyrky (32)|26.8.2005 10:34
Myslel jsem, že chybka byla v kabelu a nebo u mne. Takže v lepší kvalitě do PC nasi nedostanu!? Ale i tak děkuji.
mirekv
StD (8612)|26.8.2005 10:36
Dostaneš, ale musíš použít lepčí VCR. Můj obstarožní S-VHS stroječek S-video konektory má hnedka dva, heč... :-D :BB:
mmmartin (187)|28.8.2005 22:04
[quote]Dostaneš, ale musíš použít lepčí VCR.[/quote]
Dovolil bych si oponovat: pokud je záznam na kazetě provedený ve formátu VHS, nepomůže ani lepčí video. Lze z něj sice dostat elektricky signál ve formátu S-VHS, ale pokud je záznam na pásku ve formátu VHS, je toto S-VHS vlastně S-VHS s kvalitou VHS.
stayman (12393)|28.8.2005 22:34
mmmartin
trochu blbo sa vyjadrujes (format vs. signal) ale inak OK, no nepodstatne, pretoze kazdy videorekorder moze byt lepsi od toho predchodzieho/ktore si prave pouzil... :-D
Pitomec (10211)|28.8.2005 22:51
[quote=mmmartin][quote]Dostaneš, ale musíš použít lepčí VCR.[/quote]
Dovolil bych si oponovat: pokud je záznam na kazetě provedený ve formátu VHS, nepomůže ani lepčí video. Lze z něj sice dostat elektricky signál ve formátu S-VHS, ale pokud je záznam na pásku ve formátu VHS, je toto S-VHS vlastně S-VHS s kvalitou VHS.[/quote]
Tvoje názvosloví je hrůza, ale to vynechme - spíš jde o to, že S-VHS rekordéry dokáží vytřískat i z obyč. VHS daleko víc, než běžné VHS rekordéry.
mmmartin (187)|28.8.2005 23:21
[quote]že S-VHS rekordéry dokáží vytřískat i z obyč. VHS daleko víc, než běžné VHS rekordéry.[/quote]
To je právě to, čím si nejsem tak úplně jistej. Technicky pro to totiž není důvod....
stayman (12393)|28.8.2005 23:25
ae je, S-VHS rekordery su daleko za horizontom aj samotneho VHS, technologicky (S-VHS videa su ovela kvalitnejsie a vybavenejsie...) a aj signalovo, pretoze pouzivanie zlozkoveho signalu na spracovanie v strizni je jak ked to davas bez primerosu do maminky... :-D
mirekv (7169)|29.8.2005 07:15
Pitomec
S-VHS rekordéry dokáží vytřískat i z obyč. VHS daleko víc, než běžné VHS rekordéry.
A proč by měly?
Pitomec (10211)|29.8.2005 13:21
Protože jsou stavěné na záznam širšího frekvenčního rozsahu, než obyčejný VHS rekordér, s čímž souvisí celá konstrukce stroje. Takže i ty VHS záznamy dokáží našponovat až na samý vrchol jejich možností. Ostatně profi stroje VHS to umí taky (takže někdy v TV ani nepoznáš, že je ten záznam z VHS).
mirekv (7169)|29.8.2005 13:41
Pitomec
Záznam jo, ale pokud ti normální nahraná VHS končí někde na 3,5 MHz (Y složka), tak z toho už víc nedostaneš, akorát tak šum a rušivé jevy (viz ukázka nahoře).
Pitomec (10211)|29.8.2005 13:52
[quote=mirekv]Pitomec
Záznam jo, ale pokud ti normální nahraná VHS končí někde na 3,5 MHz (Y složka), tak z toho už víc nedostaneš, akorát tak šum a rušivé jevy (viz ukázka nahoře).[/quote]
Ono jde spíš o to, dostat z toho i těch 3,3MHz (což je strop a u originálek taky realita) a ne třeba jenom 2,5MHz (to bych tak viděl u těch noname shitů ze supermarketů).
StD (8612)|30.8.2005 08:15
@Mmmartin: ...já měl na mysli především možnost propojení přes S-video, které tazatel bohužel nemá. Teprve sekundárně bych uvažoval, co to přinese navíc - viz Pitomec. :BB:
mijaja (4)|29.10.2005 13:46
Zdravím všechny. přátelé, mám doma relativně dost filmů na VHS a chtěl bych je nějak dostat na DVD. Zkoušel jsem to pouštět přes anténní vstup TV karty, ale nemá to odpovídající kvalitu. Napadlo mě, jestli by to nešlo přímo ze SCARTky videa do video vstupu(kompozitního) a zvuk do audio vstupu TV karty - bez nutnosti modulace a demodulace na anténních šňůrách. Příjem byl dost rušený, tak jsem dle návodů na tomto fóru zakoupil oddělovač a zapojil jej. Všechno bylo v pořádku, obraz je čistý ( samozřejmě dle původní nahrávky na VHS ) ale nastal jiný problém. Pro Fly2000 jsou údajně nejlepší kodeky od Intervidea a Honestechu. Když mám nainstalovaný kodek Intervidea, tak při nahrávání se mi píše kolik je zachceno snímků, kolik z toho ztracených atd ale NIC se nezapíše na disk. Jmenovitý soubor má velikost 0. Když nainstaluji kodek od Honestechu, tak se začne vše v pohodě nahrávat, na jmenovitém souboru přibývají bajty ALE po několika vteřinách mi vyhodí hlášku "Internal Error: MUX 3" a celý program se zasekne. Přitom před cca 14 dny jsem si nahrával celé filmy( ale hrozně rušené ) bez problémů. Nevíte někdo co s tím? Díky
StD (8612)|29.10.2005 13:52
Jo, zkus to prohnat přes jinou kartu. Já to přes Pinnacla PCTV Pro dělám běžně - ovšem přes S-video, audio si chytám odděleně. Fly2000 nepoužívám, jen originál do Mpeg2 (což je vlastně torso Pi Studia rozšířené o display-TV) nebo ATV2000 od Mika do Mjpeg (Picvideo).
mijaja (4)|29.10.2005 14:00
No na jinou kartu zatím nemám, a proto mě mrzí, že to nechce jet, když to předtím fungovalo. Instalace karty proběhla podle http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm tohohle.
StD (8612)|29.10.2005 14:04
Zkoušels K!TV ?? Zachytávání se tam sice dost obtížně hledá (mě to trvalo skoro hodinu, než jsem to našel a správně nastavil), ale grabuje to slušně. U mne to mělo jedinou nevýhodu, že se to nechtělo korektně ukončit (=nějaký konflikt s WDM-ovladači...), ale jinak slušné.
mijaja (4)|29.10.2005 14:55
Nemáš na ten program nějaký odkaz?
mijaja (4)|29.10.2005 17:45
Tak zkoušel jsem DScaler, ale s tím nemám zkušenosti. Sice nahrával, ale do formátu AVI a já to chci do mpeg-2. V nastavení jsem nějakou volbu na to nenašel.
StD (8612)|29.10.2005 18:29
Na K!TV je odkaz někde v sekci Zachytávání od Ivo Maška. Už je to nějaký měsíc zpět, co jsem to tahal a teď jsem na dial-upu, takže nemám čas to hledat...
Ivo Mašek (10205)|29.10.2005 19:19
[quote=mijaja]Nemáš na ten program nějaký odkaz?[/quote]
Thread: "než se zeptáte" v sekci tv karty.