Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prosím o kontrolu videa

pee.tr (1208)|25.8.2005 12:22
Chtěl bych odborníky poprosit o kontolu mnou grábnutého (z TV) a posléze i zpracovaného videa (VirtualDub) v new PC s WinXP, kde vše okolo TVkarty stále rozbíhám.
Snad vám název souboru o sobě prozradí dostatek info.
Vidím, že kvalita na :-k
Proto bych si rád přečet nejen kritiku, ale pokud možno i nějakou radu :-)
Nejsou tam přehozený půlsnímky?
To originální video je vzhledem k velikosti pouze miniukázka, přesto jsem vybral právě místo v pohybu, v němž se to i ve zpracovaných verzích jaksi trhá.
http://peetr.borec.cz/F1_MJPEG-q18-768x576-orig.avi
http://peetr.borec.cz/F1_Xvid-512x384-blend-1450kbps.avi
http://peetr.borec.cz/F1_Xvid-512x384-smart-1450kbps.avi

Předem všem dík.
mirekv (7169)|25.8.2005 13:42
pee.tr
To je právě ono, u DivX/Xvid se musí dělat deinterlace (ta smart je slušná, co to je za filtr? Blend maže), takže máš z 50fps 25fps a proti originálu to bude vždy trhanější. Ono to prokládání má něco do sebe!
clee (6592)|25.8.2005 13:48
no jestli to nepotrebujes mit ve velkym rozliseni tak vyhod jeden field, sice to bude jen 384x288 ale nebude se to tak trhat
pee.tr (1208)|25.8.2005 13:53
Když ono to tu neni vidět, ale te originál se v tom místě míjení dvou vozů trhá taky, proto mě napadlo, jestli neni něco už s tím originálem (půsnímky) a nevím jak se to přesně pozná. (Viz. jak jsem tu v březnu řešil to "rozdvojený" video ve vegas).
A taky mi přijde, že stále pridávám bitrate do Xvid a je to furt horší, než když jsem dřív používal DivX 3.11, poté 5.1 (možná na to má taky vliv větší monitor).

edit: mirekv
je to tenhle filtr:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4639
jen volby v první sloupečku nastavený všechny na poslední možnost, a motion threshold na 20.
Tak jsem to aspoň vyčetl na vladovych strankach.
mirekv (7169)|25.8.2005 14:21
pee.tr
Uvědom si, že už i ten originál má fps 25, Naposled jsi to viděl pěkně, když ses díval on-line a zase bys to viděl, kdybys udělal DVD prokládaně a pustil ve stolním přehrávači na TV. Mezitím nikdy a DivX/Xvid taky ne.
pee.tr (1208)|25.8.2005 14:35
mirekv
takže tím chceš říct, že to video je OK? Jednou stranou dobře, ale na druhou je to divný, to by se pak trhal veškerej pohyb v DivXu a bylo by to v pořádku? Grabuju takhle závody (ne celý) už asi 5 let, je fakt že občas se tam něco takovýho objevilo, ale považoval jsem to spíš za nějakou chybu. A taky je fakt, že při grabování do 1/2 PAL je to plynuleší a bez prokládání hned (ale to mi je jasný).
Taky zřejmě ten SMART potřebuje větší datovej tok než potřeboval BLEND. A zároveň vidím, že na tomtéž videu s totožným datovým tokem je video soubor s použitím smart deinterlace větší než s blend.
mirekv (7169)|25.8.2005 15:11
pee.tr
Aha, teď jsem si to rozfázoval na snímky ve Vdubu (schválně si to zkus taky), co to bylo za VC? Tohle je evidentně převod z NTSC do PALu. Je to taková falešná IVTC, kdy se vypustí každý šestý snímek a aby to nebylo škubané, tak se nevypustí úplně, ale jeho půlsnímky se prolnou do sousedních, ve kterých se vždy jenen půlsnímek zahodí a nahradí tím, z toho vypouštěného. V kombinaci s prokládáním to může udělat paseku. Posunuj si snímky ručně a uvidíš, že mezery jsou mezi nimi různé. Výsledkem je takový nečistý pohyb.
pee.tr (1208)|25.8.2005 15:19
mirekv
Aha!
Jde o VC Turecka z uplynulé neděle. Teď ti stopro nepovím, ale mám pocit, že konkrétně tohle video neni "live" ale z rozboru po závodě". Zase na druhou stranu ale je v orginál rychlosti (nebo se pletu?). Píšu to kvůli tomu, že vím, že když si nagrabuju zpomalený videa (branky v hokeji), tak je taky pohyb zajímavej. Některý snímky se opakujou 2 totožný a různý další "vyfikundace". :-)
Nemůže to být něčím takovým? Mám to doma myslím ještě i z live přenosu, sice z Primy (nic moc obraz), ale myslím, že jsem to ještě nesmáz, tak to porovnám.
mirekv (7169)|25.8.2005 15:30
Ano, některé ostré a některé roztřepené, jakoby prokládané. Na to se podívej. Tohla platí i u filmů, které jsou pragresive, IVTC se někdy (spíš často) nepodaří udělat přesně inverzně, pak jsou některé snímky mázlé.