Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk z PC do Tv a zachovat fungující repro u PC jak?

weber (47)|24.8.2005 22:04
Myslel jsem, že to někde najdu ale po dvou dnech se vzdávám a píšu dotaz.
Existuje nějaký způsob nebo nějaká rozvojka - tu jsem teda našel
"Rozbočovač JACK 3,5 1xK - 2xZ" nevím teda co je 1xK-2xZ. A zda to funguje, když půjde ze zvukovky (interní realtek ALC650 - 5.1) jeden kabel do TV (přes Scart) a druhý do repra u PC. Aby se to vzájemně nějak nerušilo. Mám zákl. desku Abit NF7-Sv2, která má ještě S/PDIF out optika a na desce jsou taky nějaký konektory (FPIO2) pro vyvedení na přední panel. Předem díky za odpovědi.
Pozn. Případně jak by se řešil prostorový zvuk 5.1 při sledování TV (z PC film z DVD nebo ze satelitní Skystar2)?
exTNT (1421)|24.8.2005 22:31
Tož popořadě:
Ta rozdvojka je v pohodě, K nejspíš bude znamenat kolík a Z zásuvka... Fungovat by to mělo - tedy za předpokladu, že to zapojíš do výstupu "Line Out".
Není mi úplně jasný, jak do toho Scartu dostaneš ten jeden kabel od rozdvojky, ale třeba to máš nějak vyřešený. Pro tyhle účely existuje totiž ještě jedna podobná "rozdvojka", která má na jednom konci stereo jack a na druhém dvě CINCH samice, červenou a bílou. A do těch by šly zapojit CINCH samci na propojovacím kabelu k TV, který má na jednom konci Scart a na druhým tři CINCHE (ten třetí je pochopitelně video, žlutej).
A co se týká zapojení konektorů na tom Realteku, tak by to mělo být uvedeno v manuálu k základní desce. Je taky možný, že sis při instalaci ovladačů a softu k Realteku nainstaloval i jejich Soundmanager, kde si všechny možný způsoby zapojení můžeš prohlídnout - buď máš takovou modrou ikonku se žlutejma soustřednejma půlkruhama a puntikem uprostřed vpravo v liště, takže na ní dvakrát poklepeš a můžeš si to prohlídnout. A pokud tam tu lištu nemáš, ale máš Soundman nainstalovanej, tak se dá spustit ve Start - Spustit napsáním "soundman" (bez uvozovek). A pokud by tohle nezabralo, tak nainstalovanej není tak bys ho měl mít někde na CD cos dostal k základní desce.
Ten obrázek pak bude vypadat nějak takhle:

A co se týká toho prostorovýho zvuku, tak nejlepší máš si buď ke kompu koupit nějakou sadu repráků a nebo to přes SPDIF propojit se zesilovačem, kterej používáš jako srdce domácího kina (teda jestli...).
Pitomec (10211)|24.8.2005 23:51
Teda rozdvojka "natvrdo" je dost prasárna \/ Ale funguje (byť nějaký elektronický rozbočovač je jistě lepší) :-E