Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s videokamerou

valec (16)|24.8.2005 16:53
Dobrý den,
vlastním dig. kameru Canon MVX20i. Koupil jsem si firewire Kouwell IEEE1394, paměť 512+256MB, WxpSP2.
Mno. Můj problém je takový, že otevřu Pinnacla 9 Plus (nebo jiný, jakýkoliv program, problém to nemění), zapnu kameru na Play, Pinnacle mi v režimu Capture krásně kameru identifikuje. Spustím capture na pevný disk a po chvíli počítač zmrzne, že nepomůže nic jiného než tvrdej restart. Někdy se kousne po 3 minutách, někdy po 20 sekundách.
Fakt nevím, co s tím mám dělat. prosím, nesetkal jste se někdo s tímto či podobným problémem? Může mi někdo něco poradit či doporučit?
Díky moc!!!
clee (6592)|24.8.2005 17:00
grabuj pres winDV

windv.mourek.cz

taky je dost mozny ze pci na kterym je radic sdili irq s radicema disku nebo neceho podobnyho
Alf (888)|24.8.2005 18:16
Taky bych to viděl na konflikt IRQ. Podívej se s čím Ti FW sdílí IRQ a případně vyzkoušej kartku v jiném slotu.
valec (16)|25.8.2005 07:24
Firewire jsem už rval do všech slotů a na programu, ve kterým se grabuje, to bohužel nezáleží. Vyzkoušel jsem asi 6 programů a v každym se to stalo.
Může někdo ještě nabídnout nějakou možnost? Díky
clee (6592)|25.8.2005 10:13
vadnej radic, vyzkousej ho v jinym kompu, jestli to udela i tam, tak reklamace...
valec (16)|25.8.2005 12:35
Už ho mám vyměněnej. Tohle je druhej kousek, kerej mám v PC. Oboje Kouwell. Kameru mi to nadetekuje, všechno OK. Zmrzne to až tehdy, co začnu capturovat.
Alf (888)|25.8.2005 17:46
Místa na disku máš dost? Pokud máš víc fyzických disků, zkus nastavit v Pinnacle různé disky pro pracovní složku a pro ukládání (nevím přesně jak se to v Pinnacle nastavuje). Problém může být i v nastavení virtuální paměti ve WXP.
valec (16)|25.8.2005 23:32
Místa na disku mam požehnaně. Sem si 100% jistej, že to není vada programového vybavení, Pinnacle za to už vůbec nemůže.
Leda ta virtuální paměť. Mam nastaveno, že velikost VP určí systém. Už fakt jináč nevim.
Pokud by někoho ještě napadla nějaká rada, budu vděčnej. za chvíli to už asi vyhodim z okna....
vlada (3470)|26.8.2005 07:13
valec
Já bych ještě udělal následující pokus - odpoj všechny mechaniky CD, vypni USB, prostě cokoliv co se dá a má to IRQ. Nech tam jenom disk. Poto to zkus znovu kopírovat. Jestli je disk na IDE, tak prohoď taky primární a sekundární. Jestli to ani takhle nepoběží, tak bych si zkusil půjčit jinej model FW řadiče a vyzkoušel ho. No a potom už jenom to okno :-!!!
Já mam třeba podobnej průser s TV kartou a zvukovkou SB Audigy 2. Z TV karty mi vypadávají kusy řádek (je tam jenom šum) a ještě je to závislý na zatížení disku, takže při koukání je to téměř O.K., ale zachytávat se vůbec nedá. Zkusil sem taky všechno možný, ale jediný řešení je vyndat zvukovku, když potřebuju nahrávat a použít interní. Prostě jsou věci mezi nebem a počítačem, kterym asi nikdo nerozumí.
valec (16)|26.8.2005 10:05
Zklusíme... Protože ale moc neoplývám počítačovou hardwarovou gramotností a pod.., ač plný studu, musím se zeptat, co je to to IRQ? Když sem prolejzal HARDWARE v Tento počítač, tak sem u řadiče našel v nějaký záložce IRQ - 05 a podobný data.
Co to znamená? Díky
vlada (3470)|26.8.2005 14:52
valec
IRQ se taky někdy říká přerušení, přesný význam a funkci Ti nepovím, ale každé zařízení (CPU, USB, IDE, zvukovka, grafárna, FireWire, porty atd.) má většinou svoje IRQ. Zařízení je to moc, například 8x USB znamená 4x IRQ atd., jenže k dispozici je jenom 16 IRQček. Tak se některý sdílejí a to způsobuje problémy. Složitější zařízení by měly běžet na nesdílenym IRQ. Jenže Windows si to konfigurujou sami a nemáš šanci to nějak moc změnit, navíc si vymejšlejí nějaký virtuální IRQ a je v tom strašnej bordel. Každá dobrá rada je nad zlato.....
valec (16)|26.8.2005 20:58
Tak sem se podíval do správce zařízení a zjistil sem, že firewire řadič má IRQ 05, projel sem všecko ostatní, a objevil, že IRQ05 má taky Universální hostitelský řadič VIA Rev 5 a vyšší USB a VIA AC'97 Enhanced Audio Controller (WDM).
Je to k něčemu?
clee (6592)|27.8.2005 04:19
via, no tak to je jasny, resil bych to vymenou desky 9-)
valec (16)|27.8.2005 14:30
Takže co dál? Co myslíte, že dělá VIA? Teď už se dostávám do úrovní výrazů, kde už sem totální analfabet. Takže je tu někdo ochotný poradit bezmocnému?
clee (6592)|27.8.2005 14:35
via je nahovno cipset, pak uz je mozny skoro cokoliv, zkousel si tu kartu ve vsech slotech?
valec (16)|27.8.2005 14:37
Jojo. Rval sem to do všech slotů. Nikde to nešlo. Vada se objeví až poté, co začnu nahrávat nebo přehrávat video do kompu.
Na kolik Kč vyjde aktualizace hardwaru?
clee (6592)|27.8.2005 14:52
jako nova deska? no 2000-8000
valec (16)|27.8.2005 15:01
Wow...
A je to stoprocentně tim? Proč to, sakra, nefunguje????????????????????? Ale to bych nebyl já, aby mně něco fungovalo...
clee (6592)|27.8.2005 15:04
mno a co to mas vubec za desku?
valec (16)|27.8.2005 15:06
hm... to bude ten problém. Poněvadž mám trochu bordel v lejstrech, tak se k tomu asi nedostanu. Deska... nevim. Ale neměla by bejt stará. Měnili jsme to tak 1-2 roky zpátky. Spíš by mě zajímalo, co má s deskou společný VIA? A sorry za dementní otázky...
clee (6592)|27.8.2005 15:12
via je cipset, coz je vlastne svab co koordinuje praci cpu, pameti, sbernic atd...
valec (16)|27.8.2005 15:24
ach tak. Takže když se chci zbavit VIA, tak se musim zbavit i desky a koupit si novou s něčim podobnym jako je VIA, ale lepšim, jo?
clee (6592)|27.8.2005 15:31
mno asi tak, ale kdyz nereknes co mas ted za desku, cpu, pameti atp. tak se s tim da tezko neco delat...

sosni si programek cpu-z ten nadetekuje vsechny tyhle veci...
valec (16)|27.8.2005 15:52
Tak sem si ten progámek nainstaloval. Kde v něm zjistim potřebný info?
exTNT (1421)|27.8.2005 16:11
valec
Zatím se neplaš, VIA je sice dost naprd čipová sada (ty švábi jsou tam dva, NB a SB), ale s novějšíma se to postupně zlepšuje. Největší tragédie pro zpracování digitálního videa (a právě hlavně capture) byla postarší čipová sada 133, malinko lepší byla KT133A, ale obě měly jeden podobnej problém - nízkou datovou prostupnost na NB, pročež s nima prakticky nešlo zachytávat vysoký datový toky - např. z firewire... Existuje na to záplata, která se jmenuje "VIA latency patch", bývala ke stažení třeba na Exacu (dealer Pinnacle) nebo tady, povídání v angličtine je tady.
Pokud nevíš, jakou máš základní desku, stáhni si Everest, ten Ti to poví (a spoustu dalšího).
No a pak je taky otázka, jaký ovladače k tomu VIA čipsetu máš nainstalovaný, jsou součástí VIA Hyperion 4in1 drivers. Tady si je můžeš stáhnout. Bacha: pokud bys měl skutečně tu nešťastnou KT133, tak Tě zajímá ta nejspodnější verze (4.43). Ten horní ovladač (500A) má označení pro a použil bys ho pouze tehdy, pokud pro svojí desku potřebuješ taky ovladače SATA/RAID. Pokud ta Tvoje deska SATA nepodporuje, tak si stáhni tu prostřední verzi (4.56v).
Navrch, co se týká toho přerušení (IRQ) - sdílení přerušení s USB a zvukovkou není zrovna nešťastnější řešení! Jde v podstatě o to, že aby mohl procesor zpracovávat požadavky jednoho zařízení, musí na chvíli přerušit komunikaci s ostatními zařízeními a pokud se o tohle přerušení dělí těch zařízení moc, může to působit problémy. Proto si ten řadič zkus párkrát přehodit do jinýho slotu a pokaždý se ve Správci podívej, jestli se Ti nepovede trefit se do nějakýho nesdílenýho IRQ - to by bylo ideální. V nejhorším případě to nech sdílet přerušení s něčím nenáročným...
Jo a když už budeš hrabat v kejsu, tak jedno vřelé doporučení na závěr: vyhoď jeden modul RAM (začni tím 256 MB, když to nepomůže, zkus to prohodit) a zkus, jestli Ti to náhodou nevyřeší celej problém - ono leckdy stačí smíchat paměti se stejnýma parametrama a od stejnýho výrobce, ale z jiný várky a problém je na světě - a Ty tam máš 512 + 256, tutově do různejch výrobců a s různou latencí... No, vidím, že dobrodruzi ještě nevymřeli! :-E
Napsal jsem to, jak mě to napadlo, ale kdybych to měl seřadit do nějaké logické posloupnosti:
1. Vyhodit jeden modul RAM, pak druhej
2. Najdi slot, ve kterým ten řadič nebude sdílet přerušení
3. Aktualizuj ovladače VIA čipsetu
4. Pokud nic z toho nepomohlo, nainstaluj Everest, ověř detaily základní desky a pokud máš KT133(A), nainstaluj "VIA latency patch"
Tak dej vědět.
clee (6592)|27.8.2005 16:12
tim ze ho zapnes, pak jdi na zalozku about a klikni na registers dump, uloz ten textak nekam, a zkopiruj ho sem...
exTNT (1421)|27.8.2005 16:15
CPU-Z taky stačí (místo Everestu), akorát neumí čééésky... :-E
Napiš nám, co máš na záložce Mainboard v kolonkách Chipset a Southbridge.
valec (16)|27.8.2005 16:19
DEBUG HNetInfo Processor Report
==========================================================================

DEBUG HNetInfo Processor Report

• Computer Name:PP-FE6C3M08LLW5
• User Name: admin
• Company Name:
• Comments:
• Report Created: 27.8.2005 16:18:56
--------------------------------------------------------------------------

PROCESSOR(S)

Processor #1

[General Information]
•Processor Typ:OEM or Retail Processor
•Name String:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz |
•Manufacturer Code:GenuineIntel
•Manufacturer:Intel Corporation

•CPU ID:Family: 15 Model: 2 Stepping ID: 7
•CPU ID Extended:Family: 0 Model: 0 Stepping ID: 0
•CPU ID Brand:09
•APIC ID:00
•Over Drive:No


[Clock Frequencies]
•Raw Core Speed:2403,54 MHz
•Core Speed:2400 MHz

[Physical Details]

[Electrical Details]
•Split Voltage:No

[Thermal Details]

[Cache Information]
•L1 Data:8 KB cache size ; 4-way set associative ; sectored ; 0 line per tag
•L1 TLB Data:4 KB/4 MB pages ; full ; 64 entries

•L2:512 KB cache size ; 8-way set associative ; 64 bytes line size ; sectored

[Standard Feature Flags]
•Floating Point Unit On-Chip:Present
•Virtual Mode Extension:Present
•Debugging Extension:Present
•Page Size Extension:Present
•Time Stamp Counter:Present
•Model Specific Register:Present
•Physical Address Extension:Present
•Machine Check Exception:Present
•Compare & Exchange Instruction:Present
•On-Chip APIC Hardware:Not Present
•Fast System Call:Present
•Memory Type Range Register:Present
•Page Global Enable:Present
•Memory Check Architecture:Present
•Conditional MOVE Instruction:Present
•Page Attribute Table:Present
•36-bit Page Size Extension:Present
•Processor Serial Number:Not Present
•Cache Line Flush:Present
•Debug Trace & EMON Store:Present
•ACPI Support:Present
•MMX Technology:Present
•Fast Floating Point Save & Restore:Present
•Intel Streaming SIMD Extension:Present
•Intel Streaming SIMD Extension 2:Present
•Self-Snoop:Present
•Automatic Clock Control:Present
•JMPE 64-bit Architecture:Not Present

[Extended Feature Flags]
•x86-64 LongMode:Not Present
•MMX Technology Extensions:Not Present
•3DNow! Technology:Not Present
•3DNow! Technology Extensions:Not Present

--------------------------------------------------------------------------
HNetInfo ProcessorCopyright © 2000-2003, HNet Software
clee (6592)|27.8.2005 16:21
to je jen cpu, potrebujem vedet hlavne info o desce a chipsetu, dej sem ten registers dump
exTNT (1421)|27.8.2005 16:24
:-I :-E :BB:
Alf (888)|27.8.2005 16:36
Zkus tohle http://www.lavalys.com/products/download.php?pid=1&lang=en. Tam zjistíš o PC úplně všechno (teda mimo barvy skříně :-D ), a umí i vygenerovat *.txt soubor s konfigurací.
Kloním k názoru cleeho - VIA chipset je pro práci s videem dosti problematický. Pro práci s videem bych doporučoval chipset Intel.

[quote].... že IRQ05 má taky Universální hostitelský řadič VIA Rev 5 a vyšší USB a VIA AC'97 Enhanced Audio Controller (WDM).
Je to k něčemu?[/quote]
Je. Zkus odpojit všechna USB zařízení (vytáhnout kabely) a zakázat zvukovku (Vlastnosti systému\Hardware\Správce zařízení). Pak se znovu podívej jak se změnilo sdílení. Pokud je řadič FW na IRQ sám, zkus capturing. Když bude bez problémů, problém je skutečně v IRQ.
Pokud si na to IRQ wokna něco "přihodily", zkus to opět vypnout (případně i přehazuj kartu ve slotech) - snad by se Ti mělo podařit najít konfiguraci, kdy bude mít FW karta samostatné IRQ. Bacha ale, ať nezakážeš řadič disků nebo ovladače klávesnice a myši - on se pak PC velice špatně ovládá :-D
exTNT (1421)|27.8.2005 18:30
Alf
Odkaz na Everest už jsem dával, ale ke zjištění čipový sady skutečně bohatě stačí CPU-Z.
Který VIA čipset máš na mysli? Jestli sto let starý KT133, tak souhlasím, jestli nějaký další, tak je to klasická ptákovina (mám nVidii, ale VIA čipsety jsem měl skoro všechny a tahle pověra se nezakládá na pravdě, krom KT133 nemá VIA s prací s videem problém). Ale sračka to je.
Vytahání USB kabelů nemá na IRQ USB řadiče žádný vliv. Vypnutí zvukovky je sice hezkej nápad, ale daleko konstruktivnější je rovnou přehodit firewire řadič do jinýho slotu (jak už jsem taky psal) a podívat se, jestli a s čím sdílí IRQ, protože pokud najde slot, kde bude mít IRQ jenom pro firewire řadič, může nechat všechno ostatní funkční, což je poněkud rozumnější řešení, než umrtvit půlku počítače pokaždý, když bude něco stahovat z kamery.
Pamatuju Tě v lepší formě... :-E :-E :-E :BB:
valec (16)|27.8.2005 19:49
Takže postupuji následovně:
Zkoušel sem firewire přehazovat do různejch slotů, výsledek nulovej, odpojil sem všechno ve správci zařízení, aby IRQ měl pouze ten firewire, opět nulovej výsledek. Tak pro počítačově gramotné mam tady textík z Everestu:

--------[ EVEREST Home Edition (c) 2003-2005 Lavalys, Inc. ]------------------------------------------------------------

Verze EVEREST v2.20.405/cz
Domovská stránka http://www.lavalys.com/
Typ zprávy Krátká zpráva
Počítač PP-FE6C3M08LLW5
Vytvořil admin
Operační systém Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
Datum 2005-08-27
Čas 19:48


--------[ Základní deska ]----------------------------------------------------------------------------------------------

Vlastnosti základní desky:
ID základní desky 01/13/2003-P4X333-8235-6A6LWE19C-00
Název základní desky Kobian KOB P4X333 NDSX

Vlastnosti FSB:
Typ sběrnice Intel NetBurst
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 133 MHz (QDR)
Efektivní taktování 533 MHz
Šířka pásma 4267 MB/s

Vlastnosti čipové sady:
Typ sběrnice VIA V-Link
Šířka sběrnice 8 bit

Technické informace o základní desce:
CPU Sokly/Sloty 1
Rozšiřující sloty 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR
RAM Sloty 3 DIMM
Integrovaná zařízení Audio
Velikostní faktor (Form Factor) ATX
Velikost základní desky 190 mm x 300 mm
Čipová sada základní desky P4X333

Výrobce základní desky:
Jméno firmy Kobian Group
Výrobní informace http://www.kobian.com/products.php?categoryid=10
BIOS Download http://www.kobian.com/download.php?category_id=47


--------[ Čipová sada ]-------------------------------------------------------------------------------------------------

[ Severní můstek: VIA VT8753A Apollo P4X333 ]

Vlastnosti severního můstku:
Severní můstek VIA VT8753A Apollo P4X333
In-Order Queue Depth 12

Časování pamětí:
CAS Latency (CL) 2.5T
RAS To CAS Delay (tRCD) 3T
RAS Precharge (tRP) 3T
RAS Active Time (tRAS) 6T

Sloty pro paměti:
DRAM slot #1 512 MB (PC2100 DDR SDRAM)

Ovladač AGP:
Verze AGP 2.00
Status AGP Aktivováno
AGP-zařízení nVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X
AGP paměť 128 MB
Podporované rychlosti AGP 1x, 2x, 4x
Aktuelní rychlost AGP 4x
Fast-Write Nepodporováno
Side Band Addressing Podporováno, Aktivováno

Výrobce čipové sady:
Jméno firmy VIA Technologies, Inc.
Výrobní informace http://www.via.com.tw/en/products/chipsets
Download ovladačů http://www.viaarena.com/?PageID=2

[ Jižní můstek: VIA VT8233/8235 ]

Vlastnosti jižního můstku:
Jižní můstek VIA VT8233/8235
Revize 00
Velikost pouzdra 2.7 cm x 2.7 cm
Výrobní technologie 0.22 um
Napětí jádra 2.5 V

AC'97 audiořadič:
Typ audiořadiče VIA 8233/8235/8237
Název kodeku Avance Logic ALC101
ID kodeku 414C4730h
S/PDIF výstup Nepodporováno

Výrobce čipové sady:
Jméno firmy VIA Technologies, Inc.
Výrobní informace http://www.via.com.tw/en/products/chipsets
Download ovladačů http://www.viaarena.com/?PageID=2
Alf (888)|27.8.2005 19:52
exTNT
Promiň, tvůj spot jsem nečetl před psaním svého....
Já se s Tebou nechci hádat, ale....
Pokud vytahá kabely z USB, určitě omezí (ne-li úplně vyloučí) možnost konfliktu s nějakým USB zařízením (lepší variantou je vypnutí USB v BIOSu, ale vzhledem k tomu, že tazatel sám tvrdí, že HW není jeho doménou, nepředpokládám ani znalost BIOSu).
A pak. Jde o to zjistit kde je příčina problému a pak najít řešení, takže vypnutí zvukovky nepředpokládám trvale. Tazatel už psal, že FW "rval do všech slotů", takže vypnutí sdílených zařízení považuju za nejrychlejší řešení.
Já jsem měl problém i s KT266 (i bord byl přímo VIA), takže od té doby chipsety VIA nechci ani vidět. Faktem ale je, že to mohl být problém BIOSu nebo driverů. To už ale dnes neřeším - střelil jsem komp bráchovi a jedu na Intelu.
Ty čtyři body na konci Tvého minulého spotu sedí :BB:
valec (16)|27.8.2005 20:08
Tak se ještě jednou všecko zkusil, a opět je to nanic. Snad Vám pomůžou ty vyjeté informace z Everestu.
exTNT (1421)|27.8.2005 21:10
No, upřímně, ta základní deska, jak jsem tak koukal, není zrovna žádnej zázrak: AGP 4x, nepodporuje FastWrite, žádný SATA, RAM do 333 MHz...
Navrch, použít VIA čipset pod Intel CPU by mělo být kvalifikováno jako trestný čin. Já jsem fakt úplně automaticky předpokládal, že na tom máš AMD (tady je vidět, jak je důležitý, aby BFU psali co nejkonkrétnějc o železe).
Ale abych jenom nementoroval - ty VIA ovladače, co jsem Ti psal, bys měl skutečně použít tu verzi 4.43, opravdu jsi je nainstaloval? A když jsi ten řadič přehazoval, moh bys napsat, s čím sdílel IRQ v těch dalších slotech?
Jestli jsi opravdu vyzkoušel všechno, tak bych doporučil, co psal "clee" - kup si nějakou solidnější desku, tahle je koncepčně zastaralá, výrobce jí nijak nepodporuje (přejmenoval se na Mercury a podpora pro výrobky Kobian se jaksi nekoná 9-) ) a navrch dát Intel na VIA čipset je opravdu FUJ!
Nejsem sice intelák, ale myslím, že by se pro Tebe hodila deska s čipovou sadou Intel 875P, protože krom jinýho tam máš firewire už na desce. Ale to je jenom můj skromný názor, spíš by se měli vyjádřit uživatelé, kteří jedou na Intelu.
clee (6592)|28.8.2005 12:39
jo ta deska je na bliti, teda to me je momentalne taky 9-)
Alf (888)|28.8.2005 21:38
Je to jak píše exTNT. Ve velkém množství řešených problémů s videem na tomto webu šlo o kombinaci VIA-Intel a přiznám se, že o výrobci desky slyším poprvé. Doporučoval bych taky změnu na chipset 875P a to od ASUSu, GigaByte nebo MSI.
clee (6592)|28.8.2005 21:48
asus
MarsSnickers (139)|28.8.2005 22:10
asus jedině, ale asi bych se vyvaroval lowendu.
vlada (3470)|29.8.2005 01:09
VIA je výrobce chipsetů pro základní desky s velmi špatnou pověstí. Mám ji taky a opravdu způsobuje problémy, které jsem zmiňoval výše. Dají se zkoušet věci jako nastavovat IRQ v BIOSu nebo prohazovat karty ve slotech, ale mně to stejně nepomohlo. Zkusil bych taky zakázat tu zvukovku, co to udělá...
vlada (3470)|29.8.2005 01:10
VIA je výrobce chipsetů pro základní desky s velmi špatnou pověstí. Mám ji taky a opravdu způsobuje problémy, které jsem zmiňoval výše. Dají se zkoušet věci jako nastavovat IRQ v BIOSu nebo prohazovat karty ve slotech, ale mně to stejně nepomohlo. Zkusil bych taky zakázat tu zvukovku, co to udělá...
Stano_tvf (504)|30.8.2005 08:42
Uz som niekolkokrat pocul, ze Pinnacle Studio 9 nie je celkom kompatibilné s WiXP - SP2. Skus odinstalovat SP2. Alebo tam daj opravné patche 9.4.*.
exTNT (1421)|30.8.2005 09:20
Stano
Tohle platilo v době, kdy SP2 byl novinka, nechce se mi to přesně hledat, ale PS9Plus by tyhle problémy už mít neměl.
Navíc "valec" hned na začátku napsal [quote]Mno. Můj problém je takový, že otevřu Pinnacla 9 Plus (nebo jiný, jakýkoliv program, problém to nemění), zapnu kameru na Play, Pinnacle mi v režimu Capture krásně kameru identifikuje. Spustím capture na pevný disk a po chvíli počítač zmrzne, že nepomůže nic jiného než tvrdej restart. Někdy se kousne po 3 minutách, někdy po 20 sekundách.[/quote]
Nemyslím, že by odinstalace SP2 pomohla, vzhledem ke "kvalitě" té základní desky se obávám, že SW řešení by mohlo být tak leda přechod zpátky na W98 (nebo zapomenout na práci s videem přes firewire)... :-E
valec (16)|30.8.2005 11:54
Tak jsem si veškerá videa natáh do kompu u kamaráda, tudíž závada není (NAŠTĚSTÍ) v kameře. Mno, asi mi komp opravdu poletí z okna... Hold bude novej kompík, no...
Díky za všecky rady!
exTNT (1421)|30.8.2005 12:50
valec
Začni výměnou základní desky, ten procesor není špatnej. Zkus se kouknout občas na alzasoftu do Bazaru a Poslední šance, případně na CzechComputer do Výprodeje, mohli by tam tu desku mít za rozumnější peníze (tohle mi nepřipadá špatný, ale je mi divný, že tam není firewire, to by ses musel radši zeptat, jestli tam skutečně není nebo ho jen zapomněli napsat. Ale nejspíš to stejně nestihneš, je tam jeden kus...).
A pokud by ses pouštěl do celýho novýho počítače, tak bych vřele doporučil přejít na 64 bit, ty benchmarky, co občas někde čtu, ve mně buděj tichou závist...
Alf (888)|30.8.2005 20:13
Pokud jsi vyzkoušel Taky bych to viděl v nákupu nového bordu, ale na EPOX jsem neslyšel žádnou chválu. Já mám slušné zkušenosti s MSI - takže doporučuju tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26602. Ale spěchej, je tam jeden kus.
Dá se případně koupit i něco s chipsetem 865 - bude to levnější a rozdíl ve výkonu je minimální (http://www.pentium4.cz/html/i875.html). Pokud se k tomu rozhodneš, dej si pozor, aby tam byl IE1394, ať to nemusíš řešit přídavnou kartou.