Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

autorska prava u hudby

in0 (146)|6.6.2004 14:26
jak je to s dobou trvani aut. prav u hudby?

potrebuju vytvorit animovanej klip do skoly a chci se s tim pripadne prezentovat mimo jine i na soutezich, takze potrebuju aby to nebylo (c) a mohl jsem to pouzivat.

na "vlastni" amaterskou hudbu to delat nechci.

u knih plati ze zhruba po 50letech (na slovensku) je uz kniha volne siritelna a nikdo na ni nema (c) - plati neco obdobneho u hudby?
Whitejoker (616)|8.6.2004 10:37
Já mám podobný problém: nafilmoval jsem zatmění Měsíce :-D , sestříhal, přidal titulky a hudbu.
Jako celek je to moje autorské dílo (tuto kompilaci, přesně v této podobě nikdo neudělal), ale protože jsem tam použil hudbu Quenn, tak si to pravděpodobně můžu pouštět jen doma :-(( , jinde by se jednalo o veřejnou produkci.

Kdybych to chtěl nabídnout nějaké hvězdárně nebo škole, asi bych to musel oznámit OSA (ochranný svaz autorský) a nějaký chechtálek jim za to zaplatit. I když možná vzdělávací instituce mají nějakou vyjímku, tím si však nejsem moc jistý (viz případ, kdy děti v nějaké škole zazpívaly našemu prezidentovi, OSA chtěla svůj díl koláče).
Možná bych to mohl poslat do školy nebo hvězdárny s poznámkou, že je to předmětem autorských práv a že to nesmí být vřejně produkováno..
:-D
Wj
kirk (476)|9.6.2004 10:34
Na OSA se vykašlete, jsou to vyděrači! :(( :-k \/
ViKinG (793)|9.6.2004 13:07
kirk: nejsi někde dlouhodobě vystaven přímému slunci??? Tvoje dnešní příspěvky jsou skutečně i na tebe vyjímečné.
Ono se totiž dá s tvým výkřikem do tmy souhlasit ale v situaci kdy má tato "organizace" na své straně zákon, tak vykašlat se na OSU můžeš ty jako pokladník v Hypernově. Ten kdo chce vážněji podnikat v této sféře zájmů OSY by tě poslechnout určitě neměl. Měl by najít cestu jak z toho elegantně vybruslit bez poplatků, případně s co nejmenšíma. V tom mu ovšem ty poradit nemůžeš.
kirk (476)|9.6.2004 23:25
Ne, jenom mě OSA děsně štve, OK?
clee (6592)|10.6.2004 00:47
me taky stvou mistni benga, ale nekaslu na ne, protoze by me poslali do lochu, jasno :-?
in0 (146)|10.6.2004 15:04
...nicmene otazka byla jak je to s pravy. plati se tedy furt a neni tam neco jako u tech knizek ze bych pouziti beatles, nebo jeste dal - mozarta - mel zadarmo?
ViKinG (793)|10.6.2004 15:47
in0: a proč si nepřečteš Autorský Zákon s důrazem na § 30 Volná užití???
Majetková práva trvají, pokud není dále stanoveno jinak, po dobu autorova života a 70 let po jeho smrti (§27 AZ) A vždy když se přiblíží doba uplynutí lhůty pro masově zajímavá audiovizuální díla, tak se lhůta prodlouží (zvláštní shoda náhod že?).
in0 (146)|10.6.2004 19:05
viking: tohle jsem chtel presne vedet :BB: