Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih na DSR-30P

feryh (37)|6.6.2004 12:14

Pokud stříhám na tomto DVCAMovém rekordéru, používám 4-channel audio v modu 32KHz. (2 stereo audio stopy) Komentář + hudba nebo komentář +"gerojš" ...To znamená, že se využívá něco jako audio dub.
Problém je, že pokud to "horkým drátem" natáhnu do odbavovacího počítače, tak tam zvuk vleze pouze z první audio stopy. Prostě DV-in v PC nebere vubec v uvahu tu přidanou audio stopu. Snad jsem to napsal trochu srozumitelně. 9-) Zatím jsem nepřišel na nějakou jednoduchou možnost, jak bez ztráty času tam dostat obě zvukové stopy... :-(
stayman (12393)|6.6.2004 14:31
Uvedene sa stalo, ale opacne, pri exporte z Premiere, kde bol povodny zvuk a komentar, a pri exporte na DV video, alebo na dalsi HDD a pri dlsom spracovani na DVD, alebo znovu capture do Vegasu komentar nebol pocut, resp. este bol zaznam ulozeny na HDD a authorizovany na DVD, tak sa uvedena "chyba" prejavila aj na DVD comu vobec nerozumiem a myslim si, ze je to bud chyba nastavenia (neviem akych), alebo samotnej Premiere :-k

Pomohol nam "Print to tape" s WinDV http://windv.mourek.cz/

PS: do dnes to nechapem na tom finalnom DVD, kde uz vlastne bol vyhotoveny finalny produkt, vsetko slapalo aj zvuk a aj komentar, ale akonahle si to chcel nahrat na VHS, v monostope bol len povodny zvuk :OO , co naozaj nerozumiem, ako je to mozne !!! Bolo to pocut uz hned, ked si na stereo videu (VHS) prepol monozvuk a komentar tam uz nebol a kedze to je pri nahravani len "monitoring" (zvuk sa ti nahrava automaticky aj do monostopy a aj do stereo, nezavisle, ci monitorujes mono stopu alebo stereo, ale v tej monostope naozaj ten komentar nebol) :-? :-? :-?
Jeden zvukar-technik z BA upozornil na to, ze je tam vlastne nie 2-kanal 48kHz/16bit, ale 4x kanal 32kHz/12bit, ale neviem preco sa to takto správa... No skus ten WinDV.
hathaway_tvf (18)|13.6.2004 16:55
Skus Scenalyzer Live, ten umožňuje nahravať aj prídavné Stereo stopy.
feryh (37)|13.6.2004 18:48
Díky za rady chlapci. Ještě jsem se k nějakým testům nedostal. Málo času :-(
Scenalyzer Live není špatný tip, ta volba myslím tam je, ale nevím jestli ve formátu buď první stereostopu nebo druhou. Nejsem si jist zda tam je možnost zvolit obě najednou \/
stayman (12393)|13.6.2004 19:03
Aby sme si rozumeli, ten zvuk sa dostal von z PC na to DVD, ale akonahle si to chcel trebars nahrat na VHS, tak nebol ten komentar v monostope, normalne v stereo stope bol !!! Alebo ak si to dal naspat do trebars Vegasu, tak tam nebol a vtedy pomohol ten WinDV, potom tam uz bol, takze si myslim, ze je jedno, ci pouzijes Scenalyzer, alebo WinDV, ale zda sa mi, ze s tym DVD sme to nevyriesili, tahalo sa to rovno z PC na VHS (viac ks kopirovacich VHS). Neviem si to fakt dodnes vysvetlit. :-?