Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Filtr pro zadní stopu ProLogic

camel59 (49)|23.8.2005 11:30
Mám video z kamery, kde je zvuk nepříjemně rušen větrem, a to zejména ze zadního kanálu při poslechu přes ProLogic procesor v DVD nebo TV. Přední kanály jsou téměř bez kazu. Nevíte někdo o filtru, kterým by se zadní kanál ze stereo stopy dal odfiltrovat? Nebo se dá převést stereo stopa z ProLogic do 5.1 a pak to upravit?
stayman (12393)|23.8.2005 21:29
Stis si hlasitost u tych zadnych a bud rad, ze ti to DPL tak odfiltroval :-E
camel59 (49)|24.8.2005 10:38
[quote=StayMan by €RikŁ€]Stis si hlasitost u tych zadnych a bud rad, ze ti to DPL tak odfiltroval :-E[/quote]

Konečně rozumné využití DPL :-D
Ale vážně, to samozřejmě není řešení, neexistuje žádný SW dekodér?
Pears (1027)|25.8.2005 21:07
Kdyby na to byl nejakej SW dekoder, kterej by ti ty zadni kanaly otevrel v timeline, oznacil ten sum cervene a Ty zmacknul delete.....to by bylo prima. Ale realita je jina :-D :-D
Jedine reseni, ktere me napada- Otevrit v editoru (Vegasu), pouzit na ten sum Noise Reduction plugin a renderovat zpet do formatu, ktery potrebujes.
camel59 (49)|22.11.2005 13:57
No, povedlo se a výsledek je skvělý.

Není to sice tak jednoduché, ale s trochou praxe se to dá zvládnout za pár minut. Celou stereo stopu sestříhaného videa vyrendruji ve Vegasu jako wav, pak přeženu pomocí grapheditu přes Intervideo Audio Fx s Prologic II dekoderem a ffdshow Audio Decoder a uložím jako šestistopý wav (odkaz na návod je někde ve fóru). Ten rozdělím BeeSweetem na šest mono wavů, které nastrkám zpět do Vegasu místo původní audio stopy a každou stopu si posunu do míst, odkud má znít. Nárazy větru jsou krásně "vidět" v zadních stopách a protože je tam jinak většinou nějaký šum, mohu kritická místa překrýt úseky z jiných "nepoškozených" míst. Projekt mám v 5.1, takže si ještě mohu pohrát se zvukovými efekty, ale to asi není nezbytné.

Podobně se dá v 5.1 projektu rozhodit stereo stopa algoritmem Prologic II do šesti stop. Škoda, že to Vegas neumí přímo.
Fantas! (3016)|22.11.2005 14:09
camel59
a proc by to jako neumel? :-?
camel59 (49)|22.11.2005 16:26
Fantas!

Soudím, že to neumí, protože mi to nikdo nedokázal půl roku poradit.
Pears (1027)|22.11.2005 20:06
camel59
a zkousel jsi se podivat tady na foru? :-R :-E :-R :-E :-?
Co treba tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1237
Jinak je to docela zajimavej navod na 5.1. Mohl by jsi to udelat do nejake graficke a srozumitelnejsi podoby a hodit to sem. Je to neco jineho nez ve Vegasu.
stayman (12393)|22.11.2005 20:35
Tento postup som niekde vzhliadol ale nepametam sa presne na jeho "plusy", alebo ci je to pre to co vravis.. Inak 6x WAV dostanes takisto z Vegasu ale najskor musis nastavit tie jednotlive kanaly, inak to zo sterea nema vyznam \/
camel59 (49)|23.11.2005 10:09
Pears

Návod od matesse jsem zkoušel, ale výsledek pro mé účely nebyl nic moc; možná na hudbu.
Ten můj postup jsem samozřejmě nevymyslel já, ale našel jsem ho po několika dnech hledání sofwarového dekoderu Prologic na nějakých stránkách. Myslím, že je na ně odkaz i někde tady na fóru. Zkusím z něj vytáhnout to podstatné a hodit sem, možná se to někomu bude hodit. Veškeré potřebné nástroje jsou sice freeware, ale tam několik záludností, kterýma jsem se musel prokousat.

StayMan

Myslíš vyrendrovat jako ac3 a nastavit odpovídající parametry pro prologic? To jsem nezkoušel, ale mohl bych se o to pokusit a porovnat. AC3 mi ale Veags stejně nanačte a musím to něčím rozdělit.
Fantas! (3016)|23.11.2005 10:20
camel59
presne tak, rozdelis to a na vse ostatni ti uz staci vegas! :BB:
Pears (1027)|23.11.2005 16:28
camel59
Tak zrovna muziku bych podle toho navodu od Matesse nedelal. A pokud jo tak z vetsima upravama dle meho ucha, ale je to spise zbytecne (na AUDIO).
Jednou jsem se nudil a zkusil jsem si "udelat" jeden dil Cobry 11 (s klicovanim) a vysledek me opravdu prekvapil. Vazne jsem udelal z h**na bic :OO . Vim, ze StayMan o tomto postupu vi vice a ma to vychytany takmer do detailu, ale asi je linej sem hodit nejakej navod. Taky jsem ho jednou premlouval :-E .
stayman (12393)|23.11.2005 17:07
Viem o tom mozno dost (a nasiel som aj dost inych postupov), ale vysledky nie su moc dobre,tak som trochu aj na to zanevrel, netvrdim vsak, ze si 5.1 neurobim ak mam potrebu..., uz som to tu raz vravel, staci to ponechat na Vegas, ved sa skus pozriet ze sam ti posuva fazu v efektovych repro v samotnom nastaveni AC3 enkoderu. Jedine co sa treba pohrat je trochu s tym panom (stvorcekom), ten tam nie je pre srandu a este hlavne s centrom.
Pears (1027)|23.11.2005 18:18
S tim ctvereckem se daji delat celkem kouzla, ale nic se nesmi prehanet na zavislosti k obrazu. To je pochopitelne. Vim o tom centru, ze jsou s tim celkem trable a ve vysledku to take tak je, ale neprisel jsem na to jak to vylepsit aby to bylo good.
Zkousel jsem s z leve a prave predni stopy vypreparovat nejaky srozumitelny WAV, ktery by se dal pouzit do toho centru, ale vysledek byl jeste horsi nez pred tim. Jednoduseji receno: "nevim jak na to" 9-)
Na co jsi prisel ty s tim centrem? Nikde jsem necetl, ze by jsi se zminoval.