Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

trhani videa v PC

Corleone (10)|21.8.2005 20:28
Zdravim,

tak jsem procetl celou historii tohoto fora, ale vyreseni na muj problem jsem stejne nenasel.

Jde o to, ze nakopirovane video z kamery (Canon MVX330i) se mi v pocitaci trha (i pri vystupu na TV). Trha se pouze v pocitaci. Kdyz provedu kopirovani zpet do kamery je vse OK. Zkousel jsem video i upravovat (DivX komprese, Deinterlace, zmena velikosti, atd...), ale kazdy vysledek byl trhany. Tedy nejsem schopny na pocitaci shlednout svoje video, aby nebylo trhane. Projevuje se hlavne pri rychlem horizontalnim pohybu obrazu. Pri reprodukci z kamery primo na TV je to dobre.

Taky dost zalezi na cem video prohlizim. Nejlepsi vysledek dava InterVideo WinDVD. Ma v sobe deinterlaci a tam to az tak uplne trhane neni. Ovsem Windows Media Player (9.0) se seka tak, ze to chvilkama i stoji. Proc ale jiny filmy zvlada uplne v pohode? WinDVD neni uplne zadarmo, takze bych potreboval vyproddukovat format, aby to zvladnul i ten WMP. Btw. nevite nekdo, co tam nastavit, aby delal deinterlaci?

Zelezo mam Centrino 1,7GHz; 512MB RAM; Gfx ATI Radeon 128MB; FireWire integrovany;... WinXP SP2; takze by to snad melo stacit. Pri prohlizeni to jede asi na 60%

David
Corleone (10)|22.8.2005 22:19
Vážně nikdo nevíte? :-?
Pitomec (10211)|22.8.2005 23:47
A to ti ještě nikdo neřekl, že video z kamery je prokládaný, zatímco PC monitor zobrazuje jenom neprokládaně, takže obraz bude VŽDY stát za hovno :-? Používej věci k účelům, pro něž byly stvořeny (takže video z kamery patří na TV a ne na PC monitor) a bude vše OK.
Corleone (10)|23.8.2005 00:08
Pitomec: Víš, pár kvalitních videí už jsem na počítači shlédl a nemyslím si, že by je autoři natáčeli něčím jiným než kamerou. Jak jsem psal, obraz je trhaný i při výstupu z PC na televizi. Čti pořádně a nedělej ze sebe ještě většího pitomce.
vlada (3470)|23.8.2005 07:25
Corleone
Pitomec má ale částečně pravdu. Filmy se točí progresivně a mají tzv. motion blur - rozmůznutí pohybu, čímž vypadají plynule i při nižší frekvenci. Ideální je proto na počítači deinterlace do 50 fps.
Zkusil bych jiný DV dekoder, třeba FFDShow. Tam se potom dá nastavit i deinterlace.
Dave0401 (15)|23.8.2005 07:54
Bude to tim SP2 teda FireWall-em pripadne jinym FireWallem co mas instalovane na PC. Mi to napr. dela s Keriem. Kdyz ho vypnu tak je to OK!!!

P.S: Blblo mi i sledovani SAT tv pomoci SkyStar2!!! Hodne dlouho jsem to resil!!!
Pitomec (10211)|23.8.2005 13:11
[quote=Corleone]Pitomec: Víš, pár kvalitních videí už jsem na počítači shlédl a nemyslím si, že by je autoři natáčeli něčím jiným než kamerou. Jak jsem psal, obraz je trhaný i při výstupu z PC na televizi. Čti pořádně a nedělej ze sebe ještě většího pitomce.[/quote]
Obávám se, žes viděl prdlajs - radši si někde nastuduj co to je prokládaný a neprokládaný obraz, a pak budeš (možná) v obraze i ty sám :-)
Saxel (2279)|23.8.2005 16:15
[quote=Corleone]Jak jsem psal, obraz je trhaný i při výstupu z PC na televizi.[/quote]
Jestli tím výstupem z PC myslíš video out na grafické kartě tak se ani nedivím :-I
Pokud je obraz trhaný či spíše zubatý při pohybech, zejména horizontálních a naopak u statických scén není trhaný, je to jednoznačně prokládání. Pokud se to trhá i u klidných scén, nestíhá ti to železo přehrávat.
Corleone (10)|23.8.2005 16:38
Vypnul jsem Firewall, nainstaloval FFDShow, upgradnul WMP a uz to jede jako vino.

Diky tem, kteri se snazili pomoct a nejen rejpat ;-)
Pitomec (10211)|23.8.2005 17:37
Jasně - protože WMP si s prokládáním umí poradit :-) A firewall že má vliv na přehrávání videa? To tak možná na nějaké 386... 9-)
Corleone (10)|24.8.2005 03:14
Tak jsem si s tím ještě chvilku hrál a zjistil jsem, že celý můj problém byl od začátku v jednom nezaškrtnutém checkboxu. Tedy nemusí být ani vyplý firewall, ani nainstalený FFDShow.
Pro ty, které to zajímá přikládám 2 obrázky, co bylo špatně.




Extended overlay je tedy k tomu, aby se i na počítači prokládané video zobrazilo správně a bez trhání. Jen nechápu, že nikomu z Vás to problém nedělá. Nebo jste se nechali odradit "mistrem" Pitomcem a fakt video pouštíte jen z kamery? ;-)
Pitomec (10211)|24.8.2005 11:07
Prokládaný video se na monitoru zobrazí správně jedině tak, že se prostě toho prokládání zbaví - říká se tomu deinterlace :-) A samozřejmě dojde ke ztrátě poloviny informace :-((( , takže při přehrávání z kamery to bude vždycky lepší - ostatně není potřeba používat na přehrávání jenom kameru, ale stačí nějaký D/A převodník a lze to přehrávat i z HDD :-)
Corleone (10)|24.8.2005 17:58
Pitomec:
Jasne, ze vsichni vime, co je deinterlace. Jestli jsi to jeste porad nepochopil, tenhle thread byl od zacatku o tom, ze i kdyz jsem na tom videu provedl deinterlaci, bylo to stale trhane, skubane a k nekoukani.

Proc by deinterlací melo dojit ke ztrate poloviny informaci? Deinterlace ne vzdy znamena vyhozeni jednoho pulsnimku a scuknuti druheho... Zalezi na pouzite metode ;-)

Take se mi nezda, ze by prehravani kamera->TV melo byt vzdy lepsi nez prehravani PC->TV, protoze PC poskytne stejny signal jako ta kamera pomocí S-Video vystupu. Musis si konecne uvedomit, ze kdyz nekomu natocis nejaky video, nemuzes mu s tim dat i celou kameru, aby se na to mohl podivat ;-)
Pitomec (10211)|24.8.2005 19:40
Nejseš náhodou poněkud natvrdlej? O příspěvek výš píšu, že to jde s pomocí D/A převodníku přehrávat i z HDD, tak co do toho montuješ zase nějakou kameru? A to se radši nebavím o tom, že je lepší někomu dát kameru na přehrání videa, než mu dávat celej PC na totéž... 9-)
Kromě toho existuje i něco takovýho, jako je DVD-Video (kterýmu prokládání nevadí) a DVD přehrávač už dost lidí (nejspíš kromě tebe) má :-D
Corleone (10)|24.8.2005 22:07
[quote=Pitomec]...takže při přehrávání z kamery to bude vždycky lepší...[/quote]

Jasne, jsem asi natvrdlej... Urcite si kvuli tobe kazdej bude kupovat nejakej D/A prevodnik, kdyz je to uplne zbytecny.
Podivej, vec se ma tak:

1. ja neco natocim
2. kamos to po me chce v rozumnem *.avi
3. nejde mi to vyprodukovat, takze to resim tady na konferenci
4. nejakej pitomec nam v tom nemuze zabranit

takze neopruzuj ;-)

Ostatne uz je to vyresene, takze nema cenu v tomto pokracovat. A mas pravdu, DVD prehravac nemam... na ty tvoje D/A prevodniky a DVDcka mi staci jeden notebook. Ty jeden pitomecku pitomej :-)-
Pitomec (10211)|24.8.2005 23:47
[quote=Corleone]Jasne, jsem asi natvrdlej... Urcite si kvuli tobe kazdej bude kupovat nejakej D/A prevodnik, kdyz je to uplne zbytecny.
Podivej, vec se ma tak:

1. ja neco natocim
2. kamos to po me chce v rozumnem *.avi
3. nejde mi to vyprodukovat, takze to resim tady na konferenci
4. nejakej pitomec nam v tom nemuze zabranit

takze neopruzuj ;-)

Ostatne uz je to vyresene, takze nema cenu v tomto pokracovat. A mas pravdu, DVD prehravac nemam... na ty tvoje D/A prevodniky a DVDcka mi staci jeden notebook. Ty jeden pitomecku pitomej :-)-[/quote]
Když už chlapče chceš něco citovat, tak to alespoň cituj celý - prostě moje srovnání, že to z kamery bude vždycky lepší, se vztahuje na porovnání toho tvýho sračkoidního TV OUTu vs. ta kamera. \/

A teď k tomu tvýmu bodovýmu blábolu:
1. to už se v Mateřský školce učí i takový věci?
2. žádnej kamoš není a ty, protože tomu nerozumíš, se snažíš vytvářet svoje vlastní stupidnosti
3. jasně, že to nejde, když je to debilovina
4. ani v nejmenším ti nechci bránit ve tvých tvůrčích rozletech, kde obraz je jak z VCD - až to jednou někomu předvedeš a on po tobě začne házet vajíčka/rajčata/další shnilé (ne)poživatiny, tak ti to možná dojde (spíš by ale po tobě měl hodit velkej meloun a rovnou do tý tvý vymakovaný budky...)

:-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
Corleone (10)|25.8.2005 10:30
A kde si vzal, ze S-Video vystup na kamere musi byt lepsi nez S-Video vystup v pocitaci? Na vsechna fakta, co tu pisu odpovidas pouze urazkama. Srovnej se trosku. Vsadim se s tebou, ze bys na televizi nepoznal rozdil, kdyz bych ti to pustil z kamery nebo z pocitace.
Nevim jakej ma smysl citovat celej prispevek, kdyz celej si ho kazdej muze precist o trochu vyse. Asi se cituje jen to na co chces reagovat, ne?
Taky nevim, proc by zadnej kamos nemel byt... Ne kazdej si toci video sam pro sebe, vis?
Hele, soude podle tveho uvedeneho bydliste (hospoda) bys mel jit domu a fakt neopruzovat ;) Musis byt strasnej buran... B-)
Pitomec (10211)|26.8.2005 12:32
Až ten tvůj S-Video z PC bude mít prokládaný výstup (jako to má kamera), tak se ozvi a můžeme se bavit dál. Zatím je to zbytečný, protože seš naprostá LAMA, která ví kulový :-k
Corleone (10)|26.8.2005 13:07
Ted jsi me tedy fakt dostal ;)
Na vystupu je vzdy to, co mu tam posles... takze kdyz je zdrojove video prokladane, je i vystup prokladany ;) Myslis jako, ze na monitoru to vidis prokladany a na vystupu uz to zazracne prokladany nebude, jo? Hele, nedelej si tady ostudu ;) Koncim tento flamewar, lama jsi ty!
Ras2 (79)|26.8.2005 13:34
Tak to vyzera, ze ostudu si si urobil sam. Preco asi myslis ze to prekladanie tam je vydiet? Asi preto ze to grafika zoprazuje neprekladane. A ze si to poriesil, neznamena ze to grafika zrazu zobrazuje spravne, to je len soft. zalezitost. A preto je to vzdy horsie nez z kamery.

Som zvedavy co napise Pitomec
Pitomec (10211)|26.8.2005 14:02
Už nenapíše nic, protože válku s blbcem nelze vyhrát, takže s tím pizzákem končím.
Corleone (10)|26.8.2005 14:19
[quote=Ras2]Preco asi myslis ze to prekladanie tam je vydiet? Asi preto ze to grafika zoprazuje neprekladane. A ze si to poriesil, neznamena ze to grafika zrazu zobrazuje spravne, to je len soft. zalezitost. A preto je to vzdy horsie nez z kamery.[/quote]

Neee... prece kdyz to necham zobrazovat prokladane - tedy, kdyz to na monitoru PC vidis blbe - leze ti to na vystupu taky prokladane a na televizi tudiz spravne a ve stejne kvalite jako z kamery. Jasne, ze to do TV nebudu poustet neprokladany, nejakym softem upraveny. Proste do telky poustis originalni format, tak jak jsi ho natahnul z kamery. Chapeme se?
clee (6592)|26.8.2005 14:26
[quote=Corleone]Neee... prece kdyz to necham zobrazovat prokladane - tedy, kdyz to na monitoru PC vidis blbe - leze ti to na vystupu taky prokladane a na televizi tudiz spravne a ve stejne kvalite jako z kamery.[/quote]

prave ze ne, tohle umi jen d/a prevodnik
vlada (3470)|26.8.2005 14:59
clee
Umí to i grafárky od Matroxe a možná taky nějaký ATI a nVidie. Moje ATI to ale neumí.

Corleone
Na TV-OUTu je signál vždycky prokládanej. Otázkou ale je, jak karta ty půlsnímky vytvoří. Většina karet to naprosto zmrví.
clee (6592)|26.8.2005 15:05
umej, ale ne tim zpusobem ze nastavis tv-out a to video pustis media playerem, to uz sem na vicero kartach zkousel taky, pokazdy hnus, s advc100 nemam duvod to delat jinak...
boorg (2)|7.9.2005 20:15
HALLELUUUJA!!!!!!!!! Diky to karlosi! KDysi jsem uplne stejny problem resil a vyresil jej tim ze jsem vsechno preklikal a kdyz uz to jelo nepatral jsem cim, ted se to vratiilo a dik za vobr.. jen jedinej problem je vtom ze ten ffdshow proste v system tryi nemam :( (pochopitelne ani kdyz ho hledam poradne- ze :) ) ps: Co pouzivas za kodek na grabovani?