Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas-jakou deinterlace method pouzivate?

Fantas! (3016)|21.8.2005 19:39
Jakou deinterlace method ve Vegasu pouzivate? Nebo na to kaslete a nechavate Blend fields?
Whitejoker (616)|21.8.2005 20:53
Pokud pak děláš DVD, tak nejlépe žádnou deinterlaci... :-)
stayman (12393)|21.8.2005 21:17
Ja som myslim robil Interpolatefields a este som sa hral aj s tym supersamplingom, nic ine nefunguje s dobrym vysledkom, alebo este kombinacia (blend na staticke, interpolate na dynamicke sceny) by bola vhodnejsia, ale obtiaznejsia :-D
Fantas! (3016)|21.8.2005 21:32
No ja jsem zastaval nazor, ze pokud delam DV do MPEG2, nebo zpet do DV, tak nastavit NONE. Tak me napadlo, jestli nekdo nema nejake lepsi postrehy... Myslim si, ze kdyz kamera nahraje prokladane a vystup renderuju prokladane, ze je blbost neco v tomto smeru podnikat... B-)
stayman (12393)|21.8.2005 21:48
To ano :-D
vlada (3470)|22.8.2005 06:48
Fantas!
Pokud děláš DVD, tak to nech prokládaný. Pokud chceš něco jinýho, tak zkus Smart Deinterlace od DG, pro Vegas upravil MC. Kdysi jsem udělal porovnání různých deinterlace algoritmů - je to tady.
Pro PC je podle mě nejlepší použít DGBOB (opět od DG) pro AviSynth s výstupem 50 fps. Video je plynulé a datový tok je přibližně stejný jako u prokládaného videa (při zachování stejný kvality). Ze samotnýho Vegasu asi neni možný získat dvojnásobnou frekvenci.
Fantas! (3016)|22.8.2005 07:15
vlada
Trochu jsi me nepochopil... Toto je mi jasne, jen jsem chtel vedet a trochu upozornit na tu skutecnnost, ze implicitne je Vegas nastaveny u Deinterlace method na Blend fields. Tak jestli o teto chybce kazdy vi... Vcera jsem totiz radil s nastavenim jednomu z freaku pres ICQ a on to vubec netusil! Proto jsem toto vlakno zalozil... B-)
Saxel (2279)|22.8.2005 08:46
[quote=Fantas!]vlada
Trochu jsi me nepochopil... [/quote]
Asi je nás víc, co jsme tě hned nepochopili. Z tvého dotazu nebylo jasné, že mluvíš o Project properties - Deinterlace method. Nebo se opět mýlím?
Fantas! (3016)|22.8.2005 08:49
Saxel
No jo, stydim se! JSEM VINEN! :-)
vlada (3470)|22.8.2005 10:19
Jenom ne blend. Takhle udělanych mam doma několik filmů a je to opravdu hnusný. Když koukam na dobrej film, tak mi většinou na kvalitě obrazu až tolik nezáleží. Blend mě ale dokáže spolehlivě odtrhnout od děje a donutit ke sledování dvojitych pohybujícich se objektů.
I ve VD je v internim deinterlace filtru blend označenej jako nejlepší a výchozí možnost. Navrhuju vyhlásit kampaň "Smrt BLENDu"! Kdo se ke mně přidává?
peetr1 (110)|25.8.2005 20:32
Takže none?? ... může to mít i nějakou souvislost s roztřepanýma obrázkama které vzniknou při renderu výsl.videa? (omezení blikotu a správný formát fota mám) 9-)