Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Trhané přehrávání filmů

Diabolique (43)|21.8.2005 15:43
Bohuzel uz si fakt nevim rady, suzuje mne to uz asi par mesicu, nemuzu se divat vubec na zadne filmy, protoze pri pusteni jakehokoliv se mi to prerusovane zrychluje a zpomaluje - je to takove trhane prehravani filmu a neda se na to divat ...

Mam Athlon XP 2000+, 1 GB RAM, stary Radeon 9200 (5961, Rev 1), MB ASUS A7N8X DeLuxe, Win98 SE (casem preinstaluju na XP, ale ted to potrebuju na W98).

Driv jsem na tom stejnym PC s Duronem 1300 a jen 256 MB pameti poustel filmy v jinak stejne konfiguraci naprosto bez problemu, ale ted se neda koukat ani na 10 vterin jakehokoliv filmu ...

- Myslel jsem, ze to je tim ze mam rozhaseny Windows 98 SE - tak jsem je ted uplne nacisto s prazdnym HDD preinstaloval, nepomohlo to ...

- Myslel jsem, ze to je zapnutou nebo vypnutou hardwarovou akceleraci - tak jsem zkusil vypnutou i zapnutou, nepomohlo to ...

- Myslel jsem, ze to je spatnejma kodekama - tak jsem nainstaloval nejaky novy all in one ... nejelo to ... tady jsem si precetl ze nejlepsi je FFDSHOW, nainstaloval jsem tohle, nepomohlo to ...

- Myslel jsem, ze to muze byt prehravacem, zkousel jsem Windows Media Player, BS Player i MV2 Player a nepomohlo ani jedno ...

Myslim si, ze nekde je nejake nastaveni (ve Windows 98, v Direct X, v FFDShow, v MV2 Playeru nebo jinde), ktere kdyz zmenim, nebo nekde neco zaskrtnu, tak to treba hned bez problemu pojede, ale bohuzel se v nich nevyznam, zkusil jsem co kde slo a pripadalo mi rozumne a nic nepomohlo ...

Nesetkali jste se s tim nekdo uz? Kdyz jsem na internetu hledal podobne odkazy "prerusovane prehravani", jednalo se vzdy o neco jineho ...
stayman (12393)|21.8.2005 16:21
Tak vydrz kym nepreinstalujes XP :-D
Diabolique (43)|21.8.2005 16:27
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tak vydrz kym nepreinstalujes XP :-D[/quote]
No, vzhledem k tomu ze mi to jeste pred par mesici nez jsem preinstalovaval PC a pridaval pamet a procesor jelo bez problemu, tak rekneme ze to na XP preinstalovavat nebudu ...
stayman (12393)|21.8.2005 16:32
Tak potom neporadim :-D
mirekv (7169)|21.8.2005 16:41
Diabolique
Instaloval jsi kromě FFDShow nějaký jiný kodek?
Diabolique (43)|21.8.2005 16:45
[quote=mirekv]Diabolique
Instaloval jsi kromě FFDShow nějaký jiný kodek?[/quote]

Mel jsem cista Windows s ovladaci grafiky, (bohuzel i TV karty, tu jsem ale uz radeji vyndal), Direct X (ktera jsem musel davat 2x), bez kodeku ... protoze jsem doufal, ze to pojede, dal jsem tam nejakej "all in one kodek" ... nejelo to ... tak jsem dal ten kodek odinstalovat a dal jsem tam ten FFDShow ... nemuzu dat ruku do ohne za to ze to odinstalovani kodeku ten allinone fakt odinstalovalo ... myslis ze bych kvuli tomu mel znova preinstalovat cele Win98 a zkusit tam hodit ten FFDShow uplne na 100% nacisto?
Diabolique (43)|21.8.2005 16:50
Nevim jestli tohle je ten stejnej problem nebo jeste jinej na mym PC, ale kdyz si pustim MP3 ve Winampu tak jede v pohode ... kdyz ji pustim v prehravaci filmu, ten zvuk tam jede trhane ...

Treba to jen bude v nejakym spatnym zaskrtnuti v tom prehravaci ...
mirekv (7169)|21.8.2005 17:07
all in one kodek, ach jo, vy jste lidi nepoučitelní! Zkus si ještě nainstalovat DivX pětkové řady a Xvid. V GSpotu si zjisti, v čem ten film je.
Diabolique (43)|21.8.2005 17:11
Ten FFSShow to nenainstaloval? Stahnul jsem si par jinejch prehravacu a ve vsech to dela to stejne prerusovani v MP3 ... i v BS Playeru i v MV2 Playeru ...

Vypovida to o necem? Mam pocit, ze kdyz vyresim ten problem s MP3, tak to pomuze k vyreseni problemu u filmu ...

Takze jeste jednou:
- pustim MP3 ve Winampu: jede perfektne
- pustim MP3 v nekterem prehravaci filmu: prerusovane a trhane ...
stayman (12393)|21.8.2005 17:19
Ak si instaloval W98, tak si nemal nic ine, len ten ffdshow a tak skusit, toto je somarina co robis, zasra*y system uz nevycistis !!! \/ Inak este to moze robit aj disk, alebo postprocessing, ale ako som vravel,neviem co vsetko je vo W98 :-k :-D
Diabolique (43)|21.8.2005 17:22
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ak si instaloval W98, tak si nemal nic ine, len ten ffdshow a tak skusit, toto je somarina co robis, zasra*y system uz nevycistis !!! \/ Inak este to moze robit aj disk, alebo postprocessing, ale ako som vravel,neviem co vsetko je vo W98 :-k :-D[/quote]

Jo, v pohode, system neni zasra*y, zapomen na to ze jsem tam mel vubec neco jinyho ... Ted mne zajima proc Winamp prehrava MP3 v poradku, zatimco kazdej jinej prehravac filmu trhane ... Kdyz tohle vyresim, myslim ze bude jasne kde je problem ...

Kdyz budu opet preinstalovavat Windows s ffdshow nacisto, budu za par hodin zase tam kde jsem ted ...
Diabolique (43)|21.8.2005 17:24
[quote=StayMan by €RikŁ€]Inak este to moze robit aj disk, alebo postprocessing, ale ako som vravel,neviem co vsetko je vo W98 :-k :-D[/quote]
Kdyz mi to prehrava ty MP3 ve Winampu ciste, muze byt nejakej problem s tim diskem nebo tim postprocessingem??
mirekv (7169)|21.8.2005 17:29
Tak si ještě procvič instalaci win, ALE NEINSTALUJ ŽÁDNÝ ALL IN ONE KODEK! jen ten FFDShow, případně DivX, Xvid.
Diabolique (43)|21.8.2005 17:32
[quote=mirekv]Tak si ještě procvič instalaci win, ALE NEINSTALUJ ŽÁDNÝ ALL IN ONE KODEK! jen ten FFDShow, případně DivX, Xvid.[/quote]

OK, tak ja to udelam, ale vysvetluje to to co mi dela ten Winamp versus prehravace??
mirekv (7169)|21.8.2005 17:35
Těžko říct, každý může použít jiný kodek, nebo je jinak imunní vůči kolizím kodeků.
Diabolique (43)|21.8.2005 17:39
[quote=mirekv]Těžko říct, každý může použít jiný kodek, nebo je jinak imunní vůči kolizím kodeků.[/quote]

OK, dik, jdu instalovat ...
mirekv (7169)|21.8.2005 17:45
Dej vědět.
stayman (12393)|21.8.2005 18:07
[quote=Diabolique][quote=StayMan by €RikŁ€]Inak este to moze robit aj disk, alebo postprocessing, ale ako som vravel,neviem co vsetko je vo W98 :-k :-D[/quote]
Kdyz mi to prehrava ty MP3 ve Winampu ciste, muze byt nejakej problem s tim diskem nebo tim postprocessingem??[/quote]

Nie je to az uplne tak, MP3 samostatne moze prehravat aj s vlastnym enkoderom, kdezto u AVI vola systemovy a problem je ten, ze spolu s tym zvukom sa prehrava aj video, ktore ma navyse vyssi dat. tok atd atd, takze ak diagnostikovat chybu, zacat z cisteho systemu a hlavne si byt isty s konfiguraciou/ovladacmi, ze je vsetko OK.
Diabolique (43)|21.8.2005 19:36
Tak jsem tu, prosel jsem si tim martyriem preinstalovavani Win98 + vseho, mam tam jenom ten jedinej FFDShow kodek a dela to uplne PRESNE to stejny co pred tim ...

To znamena ze film prehravat nemuzu - zrychlovani a zpomalovani a trhani, MP3 ve Winampu jede skvele, MP3 v BS Playeru jede trhane ...
Ivo Mašek (10205)|21.8.2005 21:21
Mám Win98SE. Nechápu, proč chceš vermomocí přehrávat mp_3 ve videopřehrávači. MP_3 přehrávám ve WinAmpu a filmy v PowerDVD. Mám pouze doinstalován samostatně DivX_5.2.x. Nic jiného nepotřebuješ. Příslušné kodeky si přinesou přehrávače.
Mám ještě tv kartu a její kodeky.
...tak nevím, proč by ti to nemohlo jít.
Diabolique (43)|21.8.2005 21:27
[quote=Ivo Mašek]Mám Win98SE. Nechápu, proč chceš vermomocí přehrávat mp_3 ve videopřehrávači. MP_3 přehrávám ve WinAmpu a filmy v PowerDVD. Mám pouze doinstalován samostatně DivX_5.2.x. Nic jiného nepotřebuješ. Příslušné kodeky si přinesou přehrávače.
Mám ještě tv kartu a její kodeky.
...tak nevím, proč by ti to nemohlo jít.[/quote]

Aha, super, diky za snahu, ale kdyz nevis proc by to nemohlo jit, tak to jsme dva :-)
Ale snad se tu objevi nekdo kdo bude vedet proc to nejde a co udelat aby to jelo :-)
Diabolique (43)|21.8.2005 21:35
[quote=Ivo Mašek]Nechápu, proč chceš vermomocí přehrávat mp_3 ve videopřehrávači. [/quote]

Jinak samozrejme mp3 ve videoprehravaci prehravat nechci :-)
Ale zajimalo by mne, jestli tobe mp3 ve videoprehravaci prehravat jsou ... sazim ze jo ...
clee (6592)|21.8.2005 21:36
co takhle jiny drivery grafiky?
Milosbb (889)|21.8.2005 21:39
Alebo rovno novu grafiku
Ivo Mašek (10205)|21.8.2005 21:47
Ale zajimalo by mne, jestli tobe mp3 ve videoprehravaci prehravat jsou ... sazim ze jo ...
Tak jsem to schválně zkusil v tom PowerDVD, a ono to šlape :-) . Ale já mám komplet Intel a grafárnu s čipem nVidia.
Nemůžeme to tedy porovnávat.
clee (6592)|21.8.2005 21:50
je uplne jedno co je to za platformu, tohle je softwarova zalezitost...
Diabolique (43)|21.8.2005 21:55
No ono je to celkem jedno ... mne to vsechno perfektne slapalo, nez jsem do toho misto Durona 1300 dal Athlon 2000+ a misto 256 MB paneti dal 1 GB pameti ... a preinstaloval pocitac ...

Takze napady jako koupit si novou grafarnu, nainstalovat XP, koupit si novej pocitac, koupit si DVD prehravac ... delaj jenom posthunteri ...

Ja tipuju ze to bude nejaky zasrtnuti v nejakem nastaveni a vse zase pojede perfektne ... a doufam, ze se tu jednou zastavi nekdo kdo se v techhle vecech vyzna vic nez ja a rekne "tam prepni to a to" a pojede to ...
stayman (12393)|21.8.2005 22:02
Problem skor je, ze ak PC neslape s defaultnym nastavenim, tak mas nieco spatne, myslim HW a vsetko okolo toho suvisiace (ovladace, IRQ, latencie, frekvencie, kompatibilita, porucha...). Ako som povedal, ak mas v tom istotu, tak je chyba softverova (spatny dekoder, spatne nastaveny, konflikt kniznic, spatne verzie, ale aj suvislost so spatnymi verziami ovladacov atd). Takze rada je: daj si to pozriet niekomu v blizkosti, nech ti pozrie PC kompletne !!!
exTNT (1421)|21.8.2005 22:06
Je to trochu divný, 1 GB RAM by měl zvládnout i nějaký menší problémy, zkoušel jsi nějakou diagnostiku HDD? Neloučí se s Tebou?
Navíc jak psal Rik: nejde porovnávat plynulý přehrávání mp3 s neplynulým přehráváním videa, protože ty datový toky jsou zhruba 1:10.
A to, že ve Winampu Ti mp3 hrajou v pohodě a ve video přehrávačích trhaně může bejt podle mně i tím, že Winamp je stavěnej primárně na přehrávání audia, kdežto video přehrávače ne, ale to jenom hádám.
Diabolique (43)|21.8.2005 22:10
Vse ostatni na tom PC slape perfektne, HD tam mam 4 a filmy delaj to same ze vsech HD ... je to softwarovy nebo kodekovy nebo direct x problem ...

Docela tipuju, ze by to klidne mohl byt direct x problem ... nevyzna se v tom tady nekdo aspon malickou trosku?
Diabolique (43)|21.8.2005 22:12
[quote=exTNT]Navíc jak psal Rik: nejde porovnávat plynulý přehrávání mp3 s neplynulým přehráváním videa, protože ty datový toky jsou zhruba 1:10. A to, že ve Winampu Ti mp3 hrajou v pohodě a ve video přehrávačích trhaně může bejt podle mně i tím, že Winamp je stavěnej primárně na přehrávání audia, kdežto video přehrávače ne, ale to jenom hádám.[/quote]

Naopak, ja si myslim ze tim ze zjistim v cem je problem ze mi BS Player spatne prehrava MP3 zaroven vyresim problem s filmama ...
clee (6592)|21.8.2005 22:13
no pro zacatek by se siklo sdelit kterou verzi directu mas, na 98 s dx9 bych se ani nedivil, imho kombinace directu a ovladacu grafiky...
Ivo Mašek (10205)|21.8.2005 22:17
Kvůli hře "Ford Racing 3" jsem nainstaloval DirectX_9.0c. V ničem žádná potíž. Takže v DirectuX by to být nemělo.
clee (6592)|21.8.2005 22:24
jo za predpokladu ze mas ovladace co sou s dx9 kompatibilni, jinak \/
Diabolique (43)|21.8.2005 22:28
[quote=clee]jo za predpokladu ze mas ovladace co sou s dx9 kompatibilni, jinak \/[/quote]
jo, presne v tomhle se nevyznam, mozna mi to zacalo delat az pote co jsem nainstaloval nove ovladace grafiky (aktualni ovladace z netu) co maj Direct X 9 ... ale ta karta puvodne podporovala jen Direct X 8

Mohlo by to s tim nejak souviset?
Ivo Mašek (10205)|21.8.2005 22:28
jo za predpokladu ze mas ovladace co sou s dx9 kompatibilni
No, to samozřejmě mám. To je základ.
Diabolique (43)|21.8.2005 22:35
Mam verzi driveru 4.14.0001.9113 (En) direct X 9 ...
clee (6592)|21.8.2005 22:35
[quote=Diabolique][quote=clee]jo za predpokladu ze mas ovladace co sou s dx9 kompatibilni, jinak \/[/quote]
jo, presne v tomhle se nevyznam, mozna mi to zacalo delat az pote co jsem nainstaloval nove ovladace grafiky (aktualni ovladace z netu) co maj Direct X 9 ... ale ta karta puvodne podporovala jen Direct X 8

Mohlo by to s tim nejak souviset?[/quote]

jo to by mohlo, ve catalystech se nevyznam, ale vyhod dx9 (najdi googlem uninstaller), nainstaluj 8.1 a prislusny ovladace, pokud mozno whql
Diabolique (43)|21.8.2005 22:36
[quote=clee][quote=Diabolique][quote=clee]jo za predpokladu ze mas ovladace co sou s dx9 kompatibilni, jinak \/[/quote]
jo, presne v tomhle se nevyznam, mozna mi to zacalo delat az pote co jsem nainstaloval nove ovladace grafiky (aktualni ovladace z netu) co maj Direct X 9 ... ale ta karta puvodne podporovala jen Direct X 8

Mohlo by to s tim nejak souviset?[/quote]

jo to by mohlo, ve catalystech se nevyznam, ale vyhod dx9 (najdi googlem uninstaller), nainstaluj 8.1 a prislusny ovladace, pokud mozno whql[/quote]
Diky za radu, vyzousim to ...
Diabolique (43)|21.8.2005 22:59
Jinak diky za dnesni rady, ted vidim mozny problem v jednom z nasledujicich:
1) drivery ke graficke karte - blahove tam mam nainstalovany ty aktualni k me graficke karte, ale mozna by byly lepsi nejaky starsi catalysty ... zkusim preinstalovat, myslim ze v tom by to mohlo byt ...kdysi jsem mel stary drivery a vse jelo ...

2) direct X ... pokud nepomuzou jiny drivery ke grafice, zkusim odinstalovat ten DX 9 a nainstalovat DX 8 ...

Myslim, ze jedna z techto dvou veci pomuze :-)
Diabolique (43)|22.8.2005 01:04
Jo, tak to bude to Direct X ... nechapu presne v cem, ale kdyz nainstaluju jen Direct X 8 tak to vypada ze to filmy jedou spravnou rychlosti a netrhane ... (ovsem neslysel jsem to, protoze bez Direct X 9 se mi nenainstalujou drivery na nForce2 Soundstorm, dokonce ani na sitovky, takze ted jsem musel znovu nainstalovat DX9 ...) :-)

Takze mi nezbude nez na netu nekde vykopat stare drivery k nForce2, stare drivery k ATIne a pak to vse nainstalovat s Direct X 8 ... a doufat ze to pojede ... a ze mi zadna hra nenainstaluje DX9 :-)

Kdyz se to podari, podam sem hlaseni ...
clee (6592)|22.8.2005 01:08
vlada (3470)|22.8.2005 06:54
Diabolique
A nesnažíš se přehrávat video přes VMR9 render? Potom by bylo jasný, proč se to trhá na kartě bez podpory DX9. Jinak já mam ATI 9200 (DX8 only), nainstalovanej DX 9.0c a poslední Catalysty. Nikdy mi video netrhalo, ale používam overlay nebo VMR7. Mam teda WinXP, což je samozřejmě rozdíl.
Co se týká trhání MP3, koukni, jaký systemový dekoder se na to používá. WinAMP má vlastní dekodery pro MP3.
vlada (3470)|22.8.2005 06:57
Jo a ještě jsem zapoměl - zkus přehrávač VLC (VideoLan Client), který má vlastrní dekodery zvuku i videa. Tím odfiltruješ nebo potvrdíš vliv systémovych kodeků.
Diabolique (43)|22.8.2005 20:49
[quote=vlada]Diabolique
A nesnažíš se přehrávat video přes VMR9 render? Potom by bylo jasný, proč se to trhá na kartě bez podpory DX9. Jinak já mam ATI 9200 (DX8 only), nainstalovanej DX 9.0c a poslední Catalysty. Nikdy mi video netrhalo, ale používam overlay nebo VMR7. Mam teda WinXP, což je samozřejmě rozdíl.
Co se týká trhání MP3, koukni, jaký systemový dekoder se na to používá. WinAMP má vlastní dekodery pro MP3.[/quote]

Tohle zni velmi zajimave ... ATI9200 mam taky ... a tohle by mi dalo sanci to jet i s hrama ... kde prepinam VMR9 nebo VMR7? Co pouzivas za prehravac?
Diabolique (43)|22.8.2005 21:04
Tak VMR 9 nebylo zaskrtly ... a VMR 7 nemam jako moznost ...
vlada (3470)|22.8.2005 21:40
Diabolique
Já používam hlavně MPC (Media Player Classic). Render se přepíná v nastavení (View -> Options) a tam v záložce Playback -> Output. Zkus vybrat Overlay nebo VMR7. Aby se změna projevila, tak musíš přehrávač zavřít a znova spustit nebo aspoň znova načíst video. Někde se dá render přepnout i v BSP, ale ten nemam nainstalovanej, takže Ti neřeknu, kde to je. Je to jenom pokus, ale možná to pomůže....
Zkus taky ten přehrávač VLC, co bude dělat.
Diabolique (43)|22.8.2005 21:57
[quote=vlada]Diabolique
Já používam hlavně MPC (Media Player Classic). Render se přepíná v nastavení (View -> Options) a tam v záložce Playback -> Output. Zkus vybrat Overlay nebo VMR7. Aby se změna projevila, tak musíš přehrávač zavřít a znova spustit nebo aspoň znova načíst video. Někde se dá render přepnout i v BSP, ale ten nemam nainstalovanej, takže Ti neřeknu, kde to je. Je to jenom pokus, ale možná to pomůže....
Zkus taky ten přehrávač VLC, co bude dělat.[/quote]

OK, zkusim, dik, zkusil jsem vsechno poprepninat ale neudelalo to nic ... ale nevylezl jsem z prehravace ... tak to ted zkusim s tim vylezenim ...
Diabolique (43)|22.8.2005 23:13
No, jsem proste lama, protoze vubec nechapu co delam a co jako funguje a co ne ale zkousim co tu rikate a muzu rict co to dela ... Ted mam tedy nainstalovanou tu starou puvodni konfiguraci (normalni drivery, normalni Direct X9, dalsi veci), kdyz pustim film v BS Playeru nebo jinde, jede trhane a neda se na to divat ...

Kdyz pustim film v tom VLC tak to jede spravne ... mam pocit, ze je to trosku zrnity, neukazuje to titulky ... ale NETRHA to a normalne to jede ...

Co to ted znamena???
vlada (3470)|23.8.2005 00:00
Diabolique
To znamená, že je zřejmě chyba v dekoderu videa. VLC má vlastní video/audio kodeky. A umí i titulky, akorát je možná jenom nemáš načtený.
Takže spusť film v MPC, klikni do obrazu pravym tlačítkem a napiš mi, co vidíš pod položkou "Filters".
Pokud Tě zajímá, jak funguje přehrávání videa na počítači, tak se můžeš podívat ne mojí stránku - http://jech.webz.cz/video.php.