Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV-DVD vypalovačka-DVD

gepard (8)|21.8.2005 09:54
Dobrý deň.
Rád by som sa dozvedel, ako urobiť kópiu z DV kazety cez DVD vypaľovačku na DVD pomocou Dv kábla.
Ďakujem.
mirekv (7169)|21.8.2005 10:24
gepard
Stáhneš do PC nějakým softem (doporučuji WinDV, jednoduchý a dobrý), a jednoduše vypálíš jako zálohu. Jesli chceš stříhat, vypalovat jako DVD, čti, je toho tu dost.
gepard (8)|21.8.2005 11:33
Lenže ak točím napr. hokejový zápas tak na štadióne mám k dispozícii iba DVD vypaľovačku a žiaden počítač resp. nemám k nemu prístup.
Musím kameru prepojiť priamo s DVD vypaľovačkou a tak napáliť na DVD.
A toto potrebujem vedieť.
mirekv (7169)|21.8.2005 11:51
Aha, to máš nějakou externí výpalku? Tak to ti neporadím.
Pitomec (10211)|21.8.2005 18:32
[quote=gepard]Dobrý deň.
Rád by som sa dozvedel, ako urobiť kópiu z DV kazety cez DVD vypaľovačku na DVD pomocou Dv kábla.
Ďakujem.[/quote]
Potřebuješ něco, co bude celý proces řídit - takže bez PC se neobejdeš. Nejde jen tak propojit kameru s palírnou přes IEEE1394 a čekat, že to bude rovnou sypat data z kamery do palírny.
BOBA (590)|21.8.2005 22:41
Snad DVD rekordér, ale asi bys to musel prvně uložit na HDD a pak pálit.
Pitomec (10211)|21.8.2005 23:07
[quote=BOBA]Snad DVD rekordér, ale asi bys to musel prvně uložit na HDD a pak pálit.[/quote]
To ti ovšem nevypálí jako data, ale až po kompresi do MPEG-2 :-k
gepard (8)|22.8.2005 08:18
Pre upresnenie je to DVD rekordér Panasonic DMR-E100H. Určite by sa to dalo nejak cez function pomocou diaľkového. Ak áno, potreboval by som presný postup ako na to.
Ďakujem.
Saxel (2279)|22.8.2005 08:25
[quote=gepard]Lenže ak točím napr. hokejový zápas tak na štadióne mám k dispozícii iba DVD vypaľovačku a žiaden počítač resp. nemám k nemu prístup.[/quote]
Když jsi na stadionu, tak natáčej, a zpracování videomateriálu si nech někam do klidu, kde máš i počítač. A jestli nechceš střihat, ale rovnou z toho dělat DVD, tak sis měl pořídit DVD kameru.
Pitomec (10211)|22.8.2005 08:26
Tak zrovna tento Panasonic by měl jít s kamerou propojit normálně - ale samozřejmě neuděláš identickou kopii DV, ale bude se jednat o převod DV>>MPEG-2 (DVD).
Saxel (2279)|22.8.2005 08:35
[quote=gepard]Pre upresnenie je to DVD rekordér Panasonic DMR-E100H.[/quote]
Citace: [color=darkblue]Modely DMR-E100H a E200H jsou vybaveny DV vstupem (IEEE 1394) pro přímý přenos dat z digitálních videokamer na harddisk nebo DVD-RAM disk.[/color].
Takže s tímto lze rovnou pálit DVD. Doporučuju pročíst manuál.
gepard (8)|22.8.2005 08:39
Ak by bol manuál tak by som nemal problém a nemusel sa pýtať vás na tvfreak. Preto práve potrebujem presný návod alebo stránku kde by som si ho mohol stiahnuť.
gepard (8)|22.8.2005 08:41
Prepáčte za chybu: bol/mal
Pitomec (10211)|22.8.2005 08:49
[quote=Saxel][quote=gepard]Pre upresnenie je to DVD rekordér Panasonic DMR-E100H.[/quote]
Citace: [color=darkblue]Modely DMR-E100H a E200H jsou vybaveny DV vstupem (IEEE 1394) pro přímý přenos dat z digitálních videokamer na harddisk nebo DVD-RAM disk.[/color].
Takže s tímto lze rovnou pálit DVD. Doporučuju pročíst manuál.[/quote]
Ale jdi - na DVD-RAM/R v tomto (ani jiném) rekordéru neuložíš přímo DV stream, ale vždycky se bude jednat o převod do MPEG-2 (a že se jedná o převod v realtime, by tě nemělo zmást) :-)
Saxel (2279)|23.8.2005 15:23
Netvrdil jsem, že se na DVD vypaluje DV stream, k čemu by potom takové DVD bylo, kdyby ho žádný player nepřehrál.
Tu citaci o přímém přenosu dat jsem převzal z popisu přístroje na netu. Pochopil jsem ji tak, že tento přístroj umí vyrobit DVD video přímo z DV streamu z kamery přes rozhraní IEEE 1394.
Saxel (2279)|23.8.2005 15:53
[quote=gepard]Ak by bol manuál tak by som nemal problém a nemusel sa pýtať vás na tvfreak.[/quote]
Pokud ti stačí v angličtině, zkus tento odkaz: Panasonic DMR-E100HS Progressive-Scan DVD Manual.pdf. Stačilo pustit Google a chvilku hledat \/
Kdyby ti to nešlo stáhnout, napiš mail, kam to chceš poslat - má to 2,7MB.
Pitomec (10211)|23.8.2005 17:42
[quote=Saxel]Netvrdil jsem, že se na DVD vypaluje DV stream, k čemu by potom takové DVD bylo, kdyby ho žádný player nepřehrál.
Tu citaci o přímém přenosu dat jsem převzal z popisu přístroje na netu. Pochopil jsem ji tak, že tento přístroj umí vyrobit DVD video přímo z DV streamu z kamery přes rozhraní IEEE 1394.[/quote]
Tak je celkem logický, že DVD rekordér umí vyrobit MPEG-2/DVD, protože k čemu by pak jinak byl, že? :-D A na faktu, že to umí vyrobit prostřednictvím svých vstupů (tedy i přes DV IN) v realtime, bych taky nehledal nic divnýho :-D
Ovšem tazatel dotazu psal trochu něco jinýho:
Dobrý deň.
Rád by som sa dozvedel, ako urobiť kópiu z DV kazety cez DVD vypaľovačku na DVD pomocou Dv kábla.
Ďakujem.

a tady je jasný, že se o žádnou kopii nejedná, páč kopie je s originálem identická (což u převodu DV>>MPEG-2/DVD nehrozí ani omylem...).