Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SVCD

muti2 (4)|6.6.2004 08:56
cus lidi, možná tady kladu blbou otázku, ale stáhl jsem film, který po rozbalení z rar archivů obsahuje bin a cue soubory, v kterých je následující:
- složka EXT --> LOT_X.VCD, PSD_X.VCD
- složka MPEGAV --> AVSEQ01.DAT
- složka SEGMENT
- složka VCD --> ENTRIES.VCD, INFO.VCD, LOT.VCD, PSD.VCD

jak se na ten film podívám na své stolním pc?
Bobophon (43)|6.6.2004 09:16
soubor AVSEQ01.DAT spusť v nějakém prehravaci (power dvd).
muti2 (4)|6.6.2004 16:20
Zkoušel jsem převod do XviD, podle:
[code]http://www.doom9.org/index.html?/mpg/vcd2divx.htm[/code]
ale když jsem dal výsledný mpeg soubor do VirtualDubu,tak mi načetl jen prvních 15 minut filmu a konec.Je tam nějaká chyba.Existuje nějaký soft na opravu mpeg souborů?nebo co jiného byste radili?thx
Whitejoker (616)|7.6.2004 11:15
tak jak to popisuješ, i na té internetové stránce je převod Video CD (VCD).
Nejlepší cesta je spustit to ve WMP - pravou krysou na soubor a vybrat něco jako volbu: "Spustit čím" (pokud ti to pravá krysa nabízí). Nebo přímo ve WMP při otvírání souboru mu nepodsunout volbu "Mediální soubory" ale " Všechny soubory *.*"
Někdy je přípona "DAT" v souboru zaregistrována pro jiné aplikace (např. některé antiviry).
Pak to zkus do ničeho nepřevádět. Soubor AVSEQ01.DAT si nakopíruj na pevný disk, přejmenuj jej třeba na "Video.mpg" (důležitá je ta přípona, ne to video :-D ), a pak:
Každá správná maminka
2 x krátce zakliká.
Wj
Jo ještě něco: jestli to bylo původně v SVCD, tedy MPEG2, potřebuješ ještě nějaký kodek nebo to rovnou přehrávat (bez přejmenování) v nějakém softwarovém přehrávači (PowerDVD, MicroDVD a pod).