Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s SATA HD

ahc (23)|18.8.2005 11:53
Ahoj, potreboval bych radu. Mam systemovy HDD /WD 200GB SATA/ a v posledni dobe mi znicehonic zacal zlobit - vypada to tak, ze proste zapnu comp a wokna se bootuji a nenanbutuji a tak porad dokola jakoby nemeli z ceho butovat. Takze nasledovala nova instalace, vse v pohode, ale za 2 dny znovu totez - a takhle uz 3 x. Nyní opet, ale uz me to k instalaci vubec nepusti, instalace se kousne u proverovani disku pred instalci. Zapomel jsem zminit, ze mam jeste 2 HDD /IDE/ v supliku a nepusti to instalaci ani na ne. V biosu jsou videt vsechny 3. Kdyz jsem odpojil ten puvodni systemovy a nechal jen 2 v supliku tak instalace probehla v pohode- pak jsem ho pripojil - restartova a vsechno nabihaloasi tak 30 min a ani pak ho nechtel otevrit. Ovladace jsem mel nainstalovane. Nejde otevrit ani po pripojeni k jinemu compu a navic se porad snazi byt bootovaci. Mam ho 2 mesice. Netusite co tim je? Kdyby odesel tak bych cekal ze ho pocitac vubec neuvidi, ale on videt je jen se chova prapodivne a nejde otevrit a precist data. Diky. l
PetrJ (149)|18.8.2005 12:22
ahc


nedávno měl jeden můj zákazník úplně stejný problém. Při instalaci winXP, jakmile napsal, že prověřuje disk, tak se to seklo. Když jsem disk dal k sobě do kompu, Windowsy nenajely. Ale v Biosu SATA RAID řadiče šel provést LOW LEVEL FORMAT , a od té doby je s diskem pokoj- je v pohodě.

Vyzkoušej a napiš, jak jsi dopadl.

doplnění : akorát to má jeden háček- přijdeš o data

Pak by se dalo ještě vyzkoušet pomocí nějaké spešl utilitky pod dosem zkopírovat obsah disku na jiný disk- to by mělo jít. Musíš ale použít takovou utilitku, která umí NTFS souborový systém- předpokládám, že nemáš FAT 32.

Jo, a né všechny utilitky umí i SATA. Osobně mám vyrobené Bootovací CD z různými takovými utilitami, zatím jsem si s ním vždy poradil.
ahc (23)|18.8.2005 13:04
...no já bych právě potřeboval zachránit ty data
vlada (3470)|18.8.2005 13:18
ahc
Musíš ten disk rozchodit na nějakym počítači a překopírovat je jinam. Jinak zbejvá jedině nějaká specializovaná laboratoř. Záloha dat by měl být první krok jakmile so objeví náznak problémů s HDD.
ODSakEda (2278)|18.8.2005 16:24
ahc -jaký máš operační systém?!
ahc (23)|19.8.2005 07:20
Win XP pro
ODSakEda (2278)|19.8.2005 13:44
A znají XP, narozdíl od w2000 tak velký HDD? nezčne ti ho přepisovat při zaplnění nad 120GB znovu a to i přes fatku?!...
Doom (2331)|19.8.2005 13:52
odesak: proč by WXP neměly poznat velkej disk? když to umí Win2k tak XP, který jsou na W2k postavený, ho musí umět taky, ne?
ODSakEda (2278)|19.8.2005 18:46
DoomHammer -tak to pozooor!!!
- Bez doinstalování utilitky (např. Acronics Partition Expert, tuším) sice W2K uvidí celá 200GB HDD, ale nesformátují! A když se HDD naplní nad 120GB, začne přepisovat již zapsaná data fyzicky do stejných míst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dokonce přepíše i tabulku obrazu disku a to je skoro konec pro data na něm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 98-ičky jakbysmet!!!!!!!!!!!!
- Ale jsem psal, že XP nevím, ale asi jooo, to jen starší systémy nepočítali tenkrát (vlastně nedávno!) s tak velkými kapacitami HDD!
Lecco (78)|19.8.2005 22:34
ODSakEda

Pokuď má aspoň XP SP1 nebo 2K SP4 tak takovýhle problém nemá.