Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

smartsound

BOBA (590)|4.6.2004 19:05
K ozvučení videa, potřebuji hodně muziky, která se neoposlouchá.Ideální by bylo, kdyby existoval generátor hudby, který by dokázal vygenerovat z určitého hudebního úseku (CD) logickou smyčku, která by dovolila vytvořit, jakýkoliv časový úsek, něco podobného jako Smartsound.Nevíte někdo jestli takový program existuje?
BOBA (590)|8.7.2005 11:36
Na ruském serveru jsem trefil na zajímavý návod na zblbnutí SmartSoundu v Pinnaclu. Už se s tím morduji dva dny, ale nejde mi přejmenovat soubor. Doufám, že mi někdo poradí. Je tady dost koumáků.Pokusím se to přeložit téměř doslovně.( omluvte případnou nesrozumitelnost, už je to nějaký pátek, co jsem hutoril po ruski)

Čti pozorně
1. Principiálně libovolná písnička SmartSoundu je ve formátu /WAV/,
je ovšem u něho změněno rozšíření na /sds/ a má danou délku v čase a rozměru, které jsou zapsány v registrech.
2. Vycházím- li z výše napsaného, libovolný zvukový soubor, přeformátovaný do WAVu a oříznutý na potřebnou délku, může být bez obtíží přijat SmartSoundem, když se změní jeho název na existující soubor obsahující knihovnu SmartSoundu a je rozšířena na sds.
3. Soubory SmartSoundu se nacházejí :C\Program Files\Pinnacle\Shared Files\SmartSound

4.Vezmeme si libovolný soubor/ já beru méně využívaný Piano Sonata 22k.sds, kopíruji ho /na pracovní plochu/ a měním u něho rozšíření na WAV.
5. Mezitím si otevřu v libovolném programu, který umožňuje stříhat zvukové soubory/ používám AUDIO EDITOR 7.0 / a definuji jeho délku, velikost a jiné vlastnosti / v mém případě je to délka 02.53.289 o frekvenci 22,050 Khz, 16 bitů o kapacitě 14926 Kb/
6. Vezmu si libovolný hudební soubor, otevřu ho tímtéž programem AUDIO EDITOR 7.0, vystřihnu zajímavý fragment potřebné délky a uložím ho ve formátu /.wav, 22,050, 16bit, stereo/, mezitím měním jeho název na / v mém případě Piano Sonata 22k.sds/ a kopíruji ho do C\Program Files\Pinnacle\Shared Files\SmartSound a zaměním ho s originálním souborem/ originál si někam uložte pro další potřebu/
7.Teprve v PS 9 využiji SmartSound, na místo žalostných nahrávek soudruha Mozarta a mám potřebný zvukový doprovod.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nevím co si mám o tom myslet, ale pokud by to fungovalo moc by mi to ulehčilo práci s videem. Nejvíce času mi zabírá právě ozvučení, i když už jsem si vytvořil určitý griff.Dělal jsem vše podle návodu, ale nejde mi přejmenovat soubor na *.sds. Už jsem projel vyhledávače, ale nic co by mě trklo. Díky za nápady, případně za praktické zkušenosti.
ruda (134)|8.7.2005 12:08
Proč takhle složitě? Já dělám filmečky v AP, taky potřebuju hafo muziky, ale když se mi líbí nějaká pasáž, vystřihnu si jí s přesností na 1 frame, zkopíruju a vkládám jak chci. Upravím jen prolínání kvůli skokům. A jestli chci ten kousek použít jako smyčku do budoucna, vyexportuju ho jako wav a mám po starostech. Nakonec přidám mluvené slovo, vše namíchám a vyexportuju Avíčko.
BOBA (590)|8.7.2005 13:29
Sice to dělám taky tak,ale pro mě je to dřina. Protože jak jsem psal výše mám určitý grif. Hledám místo, kde se mi motiv opakuje a pak si mohu rovněž udělat smyčku bez toho abych upravoval prolínání. Když se mi to povede,tak nepoznáš, kde jsem to spojil. Jinak podobný Tvému postupu existuje program SonicFoundry. Tam mi ovšem vadí, že tam slyším to prolínání. Přesto bych zkusil návod výše. Děkuji za reakci.
BOBA (590)|17.7.2005 17:34
Mám to vyzkoušeno a funguje to podle toho návodu. Zajímavé je, že když jsem to dělal podruhé, tak mi to nefachčilo. Dá se to použít i v Sonicfoundry.
Nostradam (210)|2.11.2005 20:46
4 Boba.
Sice pozdě, snad ale přece. A co třeba soft od Sonicu a to Sonicfire Pro 3? Zkus to tímhle. Zrovna jsem jen tak pro sebe zkusil do něj hodit MP3, vybral si určitá místa na timeline, kde jsem udělal střihy-smyčky, které se v dolní tabulce podle počtu střihu taky zobrazí jako obdélníky a jdou vzájemně potom všelijak kombinovat házením na timeline a nejde tudíž ani poznat, kde to bylo spojeno. Nakonec jsem to uložil přímo jako .sds. Tenhle způsob by byl snad vhodný i pro tebe.
BOBA (590)|2.11.2005 21:05
Nostradam: díky za reakci, ale právě v tom jsem to vyzkoušel poprvé když jsem takto experimentoval, jestli návod funguje. Nakonec jsem se zatím rozhodnul, že to budu spojovat podle poslechu. Z Freeplay music jsem si stáhnul asi 100 písniček a napojuji to tak, že nepoznáš kde je přechod.