Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

basovy pasti

clee (6592)|16.8.2005 22:12
potreboval bych do bejvaku basovy pasti, asi tak do 130Hz jen to co vyrabi woofer, vypada to jako normalni obraz, jenze je to duty, nevite kde neco takovyho v rozumny cenovy hladine sehnat?
mmmartin (187)|16.8.2005 23:49
Co čekáš, že ti jejich nainstalování přinese?
clee (6592)|17.8.2005 00:33
co je ti po tom, pokud nevis kde to sehnat zavri zobak a nezaclanej...
mmmartin (187)|17.8.2005 11:30
Děkuju za poučení. :-)
exTNT (1421)|17.8.2005 11:32
:-E :-!!! :-E :-!!! :-E :-!!! :-E :-!!! :-E :-!!! :-E
clee (6592)|17.8.2005 11:56
nemas zac, uprimnost nade vse 9-)
Mike (617)|17.8.2005 12:46
clee
snad si nejdes delat nahravaci studio :-)

vyrabi to napriklad PRIMACOUSTIC
myslim ze neco takovyho dela i ceska firma Gerrit, zkus se tam zeptat
clee (6592)|17.8.2005 13:07
skvely tohle sem potreboval, trochu se stehuju a je tam priserna akustika, tak to potrebuju nak doladit...
Mike (617)|17.8.2005 15:48
No davat basový pasti, to snad jen při vetší přestavbě a pokud to máš na dlouho, jinak většího účinku dosáhneš vhodným rozmístěním nábytku a kobercema (i na stěnu), ale jestli jseš maniak (jako že seš 9-) ), tak si hraj...

Ještě malý popíchnutí:
so you think you're better than me? try to prove it!!!
ty neznas google? :-E
clee (6592)|20.8.2005 18:10
googla znam a pouzivam kupodivu, ale nebyl sem schopnej najit neco v cesky doline, platit horentni sumy za postovy z germanie se mi nechce
Fantas! (3016)|22.8.2005 08:17
A nebo si tam rozves vajickove platy, ale dle mojich zkusenosti, jsou uuplne na hovno! Docela me bavi, jak to vsude vidim...to uz je lepsi rozveset deky...otazka do jake miry jsi ested a jak moc chces, aby se tam ostatnim libilo... Jak rika Mike: "jsi maniak", tak proc bys do toho nesel! :-E
clee (6592)|22.8.2005 10:49
no plata od vajec maj kamosi ve zkusebne, to se mi nak nechce, znamej mi radil takovej molitanovej sajrajt, vypada to podobne jako ty plata, ale ja v tom bejvaku potrebuju i normalne bydlet, takze past/obraz je idealni
jopein (450)|22.8.2005 11:14
[quote=clee]no plata od vajec maj kamosi ve zkusebne, to se mi nak nechce, znamej mi radil takovej molitanovej sajrajt, vypada to podobne jako ty plata, ale ja v tom bejvaku potrebuju i normalne bydlet, takze past/obraz je idealni[/quote]
Dělají se zvukové izolace se sádrošem (celou stěnu)
a prostor pod ním vyplnit nějakou vatou, ale to není nejlevnější. Ale basové pasti ? Možná sousedovi přestanou padat obrazy ze zdi ,ale prášky na spaní bude muset polykat dál.
Plata od vajec fungují spíš na vyšší kmitočty, když to má za něco stát tak se to musí taky podložit vatou.
Molitany tak akorát do studia.
Fantas! (3016)|22.8.2005 11:32
jopein
Kdy se zarizovalo studio v kvasicich, tak jsem tam sel za kamosem, ktery prave z tech molitanu udelal zvukovou mistnost, ale prehnal to a kdyz jsem tam vesel, myslel jsem, ze se mi neco stalo... Absolutne zadny dozvuk... hruza pocit...sem myslel, ze se mi neco stalo! Tak at to zase clee neprezene! :-)
mirekv (7169)|22.8.2005 11:38
[quote=Fantas!]jopein
Kdy se zarizovalo studio v kvasicich, tak jsem tam sel za kamosem, ktery prave z tech molitanu udelal zvukovou mistnost, ale prehnal to a kdyz jsem tam vesel, myslel jsem, ze se mi neco stalo... Absolutne zadny dozvuk... hruza pocit...sem myslel, ze se mi neco stalo! Tak at to zase clee neprezene! :-)[/quote]
Zajímavé, že je člověk na to zvyklej. Ale na ty basy co? Vždyť ty se odrážejí od všeho. Jedině ten nábytek, jak někdo psal. Pochybuju, že něco plochého na zdi tomu zabrání.
clee (6592)|22.8.2005 11:39
no prave, a se sadrosem sem to taky posral, snizoval sem tam strop (oldschoolovej barak, priserne vysoky stropy), samozrejme kovova konstrukce a na to sadrokarton, pak mi kamos rek ze se jako zvukova izolace este nad ten sadros cpe nakej matros, ted sem zapomel nazev, pripomina to skelnou vatu, no holt obyvatele nade mnou budou mit asi brzo radost, uz mam vyhlidlej novej woofer :-E
jopein (450)|22.8.2005 12:10
používají se běžně materiály pro tepelnou izolaci třeba: http://www.estrechy.cz/shop/izolace.php

mirekv
půl metru vaty za sádrošem a můžeš řvát jak chceš a nikdo tě neuslyší :-E
v tomto případě nejde o akustické vlastnosti místnosti ale o to aby se clee nemusel hned stěhovat :-E
clee (6592)|22.8.2005 12:34
no vo akustickou izolaci mi jde jen vertikalne, patro je cely moje, ale zni to tam dost divne...
jopein (450)|22.8.2005 12:50
[quote=clee]no vo akustickou izolaci mi jde jen vertikalne, patro je cely moje, ale zni to tam dost divne...[/quote]
aha ,tak to platí to co ti řekl Mike. Ten strop bych rozhodil a zatlumil,to může dělat ten bor*el. Na strop se dává matroš třeba ROCKFON typ FIBRAL (jsou to čtverce a dají se našroubovat na sádrokarton(na distančky) nebo se na to montuje kovová konstrukce ) jinak v místnosti koberec ,závěsy nábytek, basové pasti jen tam kde ti z těch basů bolí hlava. Přinejhorším něco z tohoto nalepit na zeď: http://dexon.602portal.cz/cgi-bin/wbcgi.exe/system602/dexon/shop.htw?kod_skupiny=6 .
Ale, jak říkám ten nezatlumený strop se mi nezdá.
clee (6592)|22.8.2005 13:05
joooo fibral, to je vono, jinak ten barak je fakt oldschool, konec devatenactyho stoleti, tedka mensi rekonstrukce
clee (6592)|22.8.2005 13:07
jo teda stropy sou predelavany (z drevenejch) nekdy v sedumdesatejch letech, ale izolace tam neni, slyset je kazdej prd
jopein (450)|22.8.2005 13:13
clee
mezi sádrokartonem a stropem je vzduch a může to být celkem slušný rezonátor , záleží na rozměrech
clee (6592)|22.8.2005 13:18
z hlavy ted presne nevim, ale odhadem pul metru, sedesat cisel, mistnost ma cca 30m^2
Miuvek (858)|22.8.2005 15:19
Trochu OT z praxe: :-)
Bydlím v prvním patře a při rekonstrukci a dostavbě onoho patra se výškový rozdíl ve stropech přízemí řešil násypem skoro metrové vrstvy škváry. Rozhodně tato vrstva nefunguje jako izolace, spíš naopak. Naštěstí je podemnou koupelna a prádelna, takže v poho, ale slyšet je všechno pekelně. Dost jsem se divil, když jsem ráno v koupelně slyšel vibrace vyzvánějícího mobilu, který ležel na stole v pokoji v 1.patře.
Asi to funguje jako nějaký rezonátor, či co. :-(
clee (6592)|22.8.2005 15:24
skvara je humus, u me to vypada asi tak ze bejvak, 2.7m vysoko sadrokarton, 60cisel dira, pak strop, zespoda nakej rakos nebo co, pak zelezobeton, na tom cislo a pul tlusty dreveny desky (ne drevotriska, ale je to naka drt) a koberec, je to stejne slyset, hlavne kroky zeshora a woofer zespoda 9-)
Miuvek (858)|22.8.2005 15:41
u me je to strop v prizemi (pravdepodobne tramy a 2 vrztvy prken), skvara, beton, parkety. Mozna kdyby misto te skvary byl prazdny prostor, vyjde to nastejno. Nastesti podemnou nikdo nebydli a patro mam pro sebe
jopein (450)|22.8.2005 15:57
clee
tak nákladák isoveru , rozebrat kus stropu , naházet to tam , namontovat fibral na strop (nejlépe na distanční podložky - ať to neleží přímo na sádrokartonu ) za den není co dělat :-E
clee (6592)|22.8.2005 16:05
mno vypada to na druhej pass rekonstrukce :-E
jopein (450)|22.8.2005 16:13
clee
...a pak si sedneš pustíš music a ..... bude to stejný jako před tím :-E
i to se může stát :-E
Ne vážně dělal jsem před pár lety poslechovou místnost a zatlumením stropu se akustika v místnosti rapidně zlepšila. Tak nevidím důvod proč by to u tebe nebylo taky tak.