Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek TV 2000 XP - EXPERT - chybějící obraz

soupet (3)|16.8.2005 17:27
Vážení,
omlouvám se za obtěžování, ale nevím si rady s obrazem u karty Leadtek TV 2000 XP - EXPERT. Včera jsem zakoupil (softCom) výše uvedenou TV kartu. Po instalaci karty (dle přiloženéhop návodu) a naladění stanic mi jde zvuk bez problémů, ale obraz žádný resp. ihned po restartu PC a aktivaci WinFast PVR se objeví někdy obraz, který zatuhne a již tam zůstane bez ohledu na zmměny TV stanic - zvuk běží dál. V drtivé většině se ale neobjeví obraz žádný. Radio funguje bez problémů
Nevím si rady.
Konfigurace PC: graf. karta MSI Geforce TI 4200, RAM 512, CPU 2 GB, zvukovka SoundBlaster Live
připojení přes anténu a koax. kabel
OS: win XP prof. (se všemi aktualizacemi)
nejnověší ovladače graf. karty
nejnovější ovladače TV karty
všechny TV normy jsem také vyzkoušel a nic. Obraz žádný. Měnil jsem rozlišení monitoru, kvalitu obrazu atd. Žádný úspěch.
Doom (2331)|17.8.2005 07:28
máš programy a ovladače z CD nebo sis nainstaloval nějaké novější z internetu?
a máš správnou kombinaci ovladač/PVR? ne všechny ovladače fungují se všemi verzemi PVR, na webu leadteku je pro program pvr uveden vhodný ovladač.
ideální bude, když odebereš aktuálně nainstalované věci k expertovi, jak pvr, tak i drivery a nainstaluješ PRV z CD přiloženého ke kartě.

p.s.: expert je docela citlivý na balíčky kodeků, pokud používáš nějaké kodeky all in one, tak to by mohl být taky problém.
soupet (3)|17.8.2005 20:39
nejprve jsem použil original CD.postupoval jsem přesně podle návodu.také jsem použil kodeky z jejich orig. CD. Obraz žádný.Pak jsem stahl nejnověší ovladače ke graf. kartě, nejnověší kodeky (ovšem all-in -one; nevím jak to udělat jinak), nainstaloval jsem uplně nové ovladače karty a obraz taky žádný. Taky jsem provedl reinstalaci win xp prof s tím, že jsem nainstaloval pouze čistý systém, nejnověší ovladače ke graf. kartě, orig ovladače z TV karty a kodeky také z CD, které bylo k TV kartě. Výsledkem opět obraz žádný resp. blikne obraz, zatuhne a zůstane ev. při změně kvality obrazu (normal, optimal, good) dojde k definitivní ztrátě i toho statického obrázku a už to tak zůstane do dalšího restartu PC a aktivaci PVR. Zvuk jde ze všech TV stanic OK. Při změnách norem B/K atd. dochází pouze ke změnám zvuku na stavu obrazu se nic nemění (opět 0). Kontaktoval jsem prodejce (SoftCom) a ti mi napsali, že to mám přinést a reklamovat. Je mi divné, že bych zrovna já trefil špatnou kartu, která má navíc poměrně dobré recenze a zkušenosti. :-?
Doom (2331)|18.8.2005 07:26
to máš jako např. s mobilem. trefíš na dobrej kousek nebo na špatnej, je to sázka do loterie. zkus tu kartu reklamovat a uvidíš, možná je to fakt kusová vada.

Ivo mašek tvrdí, že některé programy/ovladače/kodekové balíky nainstalované po instalaci TV karty Expert můžou narušit její funkčnost... (např. ovladače pro multimediální klávesnice)

ad kodeky: přímo na stránce codec all-in-one packu jsou odkazy ke stažení samostatných instalaček pro jednotlivé kodeky. v zásadě potřebuješ akorát následující: poslední DivX, XVid a filtr na titulky (G400 nebo DVOBSUB); někdo má dobré zkušenosti s kodekem FFDSHOW (ten nemám otestovaný)
soupet (3)|18.8.2005 15:48
DoomHammer
uz jsem to reklamoval.tam jim to chodilo jako hodinky.jeste zkusim odebrat zvukovku a veskery nepotrebny hw a periferie.uvidime co s tim bude.opet to zkusim na cistem systemu.pak se ji pokusim vratit.
Ivo Mašek (10205)|21.8.2005 17:12
Ivo mašek tvrdí, že některé programy/ovladače/kodekové balíky nainstalované po instalaci TV karty Expert můžou narušit její funkčnost... (např. ovladače pro multimediální klávesnice)

Ano, to je pravda. Vyzkoušeno.