Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kombinovaná tv karata a příjem přes kabelovku

dalsi_takovej (1)|14.8.2005 00:30
Poradí někdo kamarádovi tv kartu? cituju: Jsem nevidomý a snažím se sehnat - řekněmež kombinovanou tv-radio pc kartu. Přijímám vysílání tv a rozhlasu přes kabelovou společnost karneval. Už mi jejich technici natáhli koaxiál od modemu k počítači. ale stále nevím, jakou kartu zvolit, aby přijímala jak rádio tak i tv, a hlavně - aby její ovládání nebylo příliš složité. přece jen mělo by se jednat o - grafické ovládání, tak si s tím hlasový výstup ani braillský řádek neporadí. Jde mi o příjem a natáčení pořadů. Pokud by ta karta uměla natáčet více relací najednou - bylo by to dobré.
Přemýšlel jsem o tom, že bych přešel na digitální vysílání které karneval rozjíždí na podzim. V této souvislosti jsem se přímo techniků od karnevalu ptal, zda-li by bylo možné přes digitální tv kartu v počítači přijímat signál placeného digitálního vysílání. bylo mi řečeno, že vysílání se rozkóduje v zapůjčenémsettopboxu, čili že nebude možné vysílání kódovat v jiném přístroji. Moc se mi to ale nezdá, když se už i u nás jako novinky objevují dvpc karty. Dík za každou radu nebo vhodnou připomínku.
Ivo Mašek (10205)|21.8.2005 17:56
Jsem nevidomý a snažím se sehnat - řekněmež kombinovanou tv-radio pc kartu. ..............aby její ovládání nebylo příliš složité. přece jen mělo by se jednat o - grafické ovládání, tak si s tím hlasový výstup ani braillský řádek neporadí.
Řeknu to rovnou - neexistuje, bohužel. Neumím se vžít do situace nevidomého, ale je mi jasné, že tak "prosté" ovládání není. A nedej bože, když nastanou potíže, kterých je v sekci tv-karty popsáno neurékom.