Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cinema Craft

bArDa (274)|12.8.2005 22:56
Nevite nekdo jak mam v CCE nastavit pomer stran, aby ve vysledku nebyl obraz takovej malej obdelnik uprostred obrazovky. Vim, ze to je asi tim, ze nemam zaskrtly keep aspect ratio, ale v CCE sem ho nikde nevidel.
stayman (12393)|13.8.2005 00:13
Toto sa tu uz iesilo, daj si hladat !!!
bArDa (274)|13.8.2005 11:38
Jo a kde ja nic nenasel
Modena (1706)|13.8.2005 12:57
Myslíš tohle ?
cce_encode_settings_761.png
Martin83 (104)|13.8.2005 18:16
[quote=Modena]Myslíš tohle ?[/quote]

Ked zaskrtnes for dvd tak resize uz nie je treba .....uz ti to ani nebude svietit..
StD (8612)|13.8.2005 18:25
...a pokud bude formát vstupu nestandardní (ořez), tak z toho vyleze co?! Budou tam černé pruhy, nebo se přepočítávají frejmy a výsledek bude k...
Modena (1706)|13.8.2005 18:39
Martin83
[quote]Ked zaskrtnes for dvd tak resize uz nie je treba .....uz ti to ani nebude svietit.. [/quote]
No právě a pak s tím můžeš verglovat, jak chceš, né ? ! :-E
Proč jsem to tam asi nezaškrtával, co myslíš ? :BB:
Martin83 (104)|13.8.2005 18:50
[quote=Modena]Martin83
[quote]Ked zaskrtnes for dvd tak resize uz nie je treba .....uz ti to ani nebude svietit.. [/quote]
No právě a pak s tím můžeš verglovat, jak chceš, né ? ! :-E
Proč jsem to tam asi nezaškrtával, co myslíš ? :BB:[/quote] :BB:
:BB: :BB:
bArDa (274)|13.8.2005 21:36
Mam to nastaveny presne jako ty, ale vstup je Xvid a at dam 4:3 nebo 16:9 vysledek je vzdy malej obdelnik uprostred obrazovky
Modena (1706)|13.8.2005 21:40
OK - Xshit je vstup, chápu ! A výstup má bejt jako co . . . ? 9-) :-E
Martin83 (104)|13.8.2005 23:27
[quote=bArDa]Mam to nastaveny presne jako ty, ale vstup je Xvid a at dam 4:3 nebo 16:9 vysledek je vzdy malej obdelnik uprostred obrazovky[/quote]

este skus zmenit pulldown 2:3 alebo 3:2
bArDa (274)|15.8.2005 16:45
Diky uz to funguje.
bArDa (274)|15.8.2005 18:30
Sory za votravovani, ale jeste sem se chtel zeptat, chtel bych pouzit pro film i etremnejsi widescreen nez je nabizenejch 16:9 u Cinemy Craft v modu for DVD, kdyz to for DVD vodskrtnu a dam treba 1:1 nebo 2:21:1 vysledek je vzdy 4:3 nevite nekdo oc s tim
mirekv (7169)|15.8.2005 18:58
bArDa
To nastavené AR je zapsané v hlavičce MPEGu a přehrávač si ho sám smrskne na požadovaný rozměr (s tím 2.21:1 nevím, to jsem nezkoušel).
vlada (3470)|15.8.2005 22:28
bArDa
Nedá se použít nic jinýho než 4:3 a 16:9, přehrávače to jinak nevezmou. Musíš doplnit černý pruhy, ale jak to udělat v CCE nevim.
Já používam enkoder jenom na komprimování a na ostatní úpravy AviSynth. Nevznikají mi tak žádný problémy, protože enkoder dostane přesně to co chce a nemusí si nic sám přepočítávat.
Pro 2.35:1 to myslim vychází na 70px pruhy nahoře a dole a samozřejmě 16:9 AR. Na samotný obraz potom zbyde 720x436.
mirekv (7169)|16.8.2005 07:47
Co vím, tak pokud dám enkódovat AVI v jakémkoli rozměru (ovšem správné AR), tak enkodér ho roztáhne na správný vodorovný rozměr a doplní pruhama nahoře a dole. Procoder, CCE to dělají defaultně, u TMPGEnc je třeba nastavit Keep Aspect Ratio. Ovšem jak říká vlada, je vhodné si to ošetřit v Avisynthu. Dokonce pokud potřebuju něco odříznout (třeba logo v černém pruhu), než odřezávat a pak doplňovat pruhama, je lepší použít letterbox, je to podstatně rychlejší.
vlada (3470)|16.8.2005 09:37
Existuje program, který se jmenuje The Film Machine a ten udělá převod z AVI na DVD pomocí AviSynthu a 4 různych enkoderů (HC, QuEnc, CCE, ProCoder) a umí i titulky. Nedávno byl o něm článek na CDR serveru.
Je to takovej trochu otočenej GordianKnot. Celkem jednoduchej na používání a přitom kvalitní.
bArDa (274)|16.8.2005 13:30
Vsem diky za rady. Ten FilmMachine sem zkousel, kdyz sem ho nainstaloval totalne se mi rozhadaly kodeky takze sel rychle pryc. Zkusim neco s tim AviSynthem
vlada (3470)|16.8.2005 16:19
bArDa
To je divný, ten program by žádný kodeky neměl instalovat. Pro návod na AviSynth koukni na moje stránky, snad to pomůže.
bArDa (274)|17.8.2005 14:43
Jo jasne diky
Lara (20)|22.9.2005 10:35
Ahoj vsem, mam prosbu, je tu nekdo kdo umi zachazet nebo jeste mu neni cizi pouzivat Cinema Craft Encoder (CCE)? Z nejakeho neznameho duvodu, ikdyz mam vse pripravene v DVD2AVI i AviSynthu, mi CCE vzdy pri pokusu otevrit soubor *.avs hodi hlasku, ze proste ten soubor neotevre, ze ma video jinou velikost Frame Size nez ma mit (720x576). Ale je to proste nesmysl, nebot v dvd2avi se vse zobrazuje spravne. Drive mi to fungovalo ok. Nyni kdyz mam Win XP, tak to proste nejde. Ev. pokud by jste nekdo vedel o nejakem velmi podobnem SW budu rada. Nasla jsem jich hodne, ale jaksi se mi s nimi zase nedari pracovat. Diky moc. Jedna se mi opravdu jen o zmenu velikosti videa.
Bullback (352)|22.9.2005 11:44
[quote]Jedna se mi opravdu jen o zmenu velikosti videa.[/quote]

A na co ?
Lara (20)|22.9.2005 13:09
A na co ?[/quote]

Jak myslis na co? Proste potrebuji zmenit velikost videa ze 6-7 GB na cca 4-5 GB. Neboli zmenit bitrate? Pokud pouziju jiny sw treba Shrink nebo CloneDVD, tak kvalita i takto velkych filmu je dost o nicem! Mam tedy vlastne pripravenu video stopu *d2v a to potrebuju zmensit a pak si zase slozim dohromady zvuk + titulky + obraz a mam rozhodne lepsi kvalitu. Samozrejme ze na mensi filmy pouzivam vyse zminovane programy.
ViKinG (793)|22.9.2005 13:24
Lara: Můžeš zkusit ProCoder. Ale zázraky neumí ani ten.
Lara (20)|22.9.2005 13:36
Zkusit ho muzu, jen se priznam, ze mam bohuzel problem s ovladanim, takze se ridim dost casto navodem (jen cestina :o() a u tohoto nevim zda tu nekde neni. No ono by mi i stacilo to zmensit treba na 5 GB a pak uz muzu pouzit ty ostatni .... ono opravdu velmi zalezi na tom, v jake kvalite transkodujes puvodni obraz.
ViKinG (793)|22.9.2005 14:18
Lara: ... přece nechceš jít z 7GB na 5 a pak Shrinkem srazit na 4,35???? S trochou zkušeností se to dá dost dobře odhadnout i v VBR.
Než ten tvuj nápad, to rovnou použij Shrink... já to dělam dneska u většiny věcí taky tak.
Lara (20)|22.9.2005 16:43
To: ViKinG
Jasne ze ne, asi jsem se vyjadrila spatne, kdyz uz pouziju CCE tak vim jak si to spocitat .... mela jsem na mysli, ze se nemusi clovek trefit a pak se da pouzit shrink, clone, 2one a doladeni velikosti. Nevim jak ty, ale pro me zmenseni ze 6-7GB v shrinku = pekny hnus. Proste s tim nejsem spokojena.
Kazdopadne mi zatim nikdo neporadil, cim by to mohlo byt, takze mam asi smolika. :-?
mirekv (7169)|22.9.2005 20:48
[quote=Lara]Ahoj vsem, mam prosbu, je tu nekdo kdo umi zachazet nebo jeste mu neni cizi pouzivat Cinema Craft Encoder (CCE)? Z nejakeho neznameho duvodu, ikdyz mam vse pripravene v DVD2AVI i AviSynthu, mi CCE vzdy pri pokusu otevrit soubor *.avs hodi hlasku, ze proste ten soubor neotevre, ze ma video jinou velikost Frame Size nez ma mit (720x576). Ale je to proste nesmysl, nebot v dvd2avi se vse zobrazuje spravne. Drive mi to fungovalo ok. Nyni kdyz mam Win XP, tak to proste nejde. Ev. pokud by jste nekdo vedel o nejakem velmi podobnem SW budu rada. Nasla jsem jich hodne, ale jaksi se mi s nimi zase nedari pracovat. Diky moc. Jedna se mi opravdu jen o zmenu velikosti videa.[/quote]
To je docela zvláštní, protože CCE dovede otevřít video i v jiném rozlišení, než 720x576, buď udělá resize, nebo opatří video letterboxem, příp. obojí. Zkus si *.avs otevřít ve VDubu a kouknout na vlastnosti.
ViKinG (793)|23.9.2005 00:43
Lara: No jestli ti nevyhovuje ProCoder, tak to nevim. Nejlepší výsledky, jednoduchý, uživatelsky přítulný...
Zmenšení ze 6-7GB ve Shrinku naprosto OK a 99,9 % obyvatel planety pozná leda tak karas. Záleží na zdrojovym videu, pokud není šum a film nemá víc jak 2 hod není důvod k panice.
Lara (20)|23.9.2005 08:32
Jestli mi vyhovuje ProCoder to nevim, nebot jsem ho nikde nenasla, ani na ofiko strankach nemaji zadnou trial verzi. Leku jsem nasla dost, ale ne sw .... pokud by jste mel nekdo nejaky fajn odkaz, tak sem s nim! :-D
Jeste mi neni jasna jedna vec. Jaky je rozdil ve zmensovani filmu 7GB o delce 2,5h a nebo filmu 7GB o delce 1h 50 min?? V cem ovlivnuje ta delka filmu transkodovani? Uz jsem tady na to narazila nekolikrat a neni mi jasne v cem to ovlivni vyslednou kvalitu .... mluvim stale o Clonu nebo Shrinku, ktery % zmenseni stejne ukaze vzdy hrozive!

To: Mirekv
no neni to jasne ani me, hlavne kdyz to drive slo a ted ne.
vlada (3470)|23.9.2005 08:48
Lara
Zkus HC enkoder. Velmi kvalitní, poměrně jednoduchý a udělá Ti video podle předem zadaný velikosti. Když si nebudeš vědět rady s nastavením, tak napiš a poradim. Zvuk nech originální.

Jako vstup do HC musíš použít AviSynth skript, kterej je ale v tomhle případě zcela triviální - 2 řádky. Pokud budou nějaký problémy, zkus kouknout na moje stránky, třeba tam něco užitečnýho najdeš.

Rozdíl v dýlce filmu je takovej, že pokud má film moc monut, je nutná vyšší komprese aby se dostal na DVD. Tim pádem je kvalita výsledku horší. Programy jako Shrink jsou rychlý, ale když to proženeš ProCoderem, CCE, HC QuEncem atd., tak je to kvalitnější.
ViKinG (793)|23.9.2005 09:44
Lara" "Jeste mi neni jasna jedna vec. Jaky je rozdil ve zmensovani filmu 7GB o delce 2,5h a nebo filmu 7GB o delce 1h 50 min?? V cem ovlivnuje ta delka filmu transkodovani? Uz jsem tady na to narazila nekolikrat a neni mi jasne v cem to ovlivni vyslednou kvalitu .... mluvim stale o Clonu nebo Shrinku, ktery % zmenseni stejne ukaze vzdy hrozive!"

Transkodery (Shrink, Clone atp.) jsou rychlé protože kompresují/zmenšují video na jiném, jedodušším principu než enkodery (ProCoder, CCE, TMPEGEnc atp). Výsledek je v dobře nastaveném enkoderu vždy lepší (ale otázka je jestli to BFU pozná).
Velikost u DVD-Videa určují především použitý bitrate a délka filmu (s audiostopama a titulkama nepočítám nechám je potřebné, bonusy vyřazuji).
Na to jak dopadne (a je celkem jedno jestli enkodování nebo transkodování) má vliv délka filmu (od určité délky cca 2 hod, už to nedopadne nijak moc dobře skoro nikdy, bitrate musíš snížit pod únosnou hranici) a hlavně šum!!! Pokud je původní film plný šumu a není "digitall remastered" tak bude výsledek "zmenšování" tragický. Při použití kvalitního enkoderu o něco lepší.
Ale když jde o novější film připravený pro digitální převod tak lze Shrinkovat i na ty tvoje "hrozivé %". Chce to zkusit.
Bullback (352)|27.9.2005 12:57
[quote=Lara]A na co ?[/quote]

[quote]Jak myslis na co? Proste potrebuji zmenit velikost videa ze 6-7 GB na cca 4-5 GB. [/quote]

Nechápu pořád proč to zmenšení, jestli to má být na DVD nosič tak použij dvouvrstvé médium.
Kvalita půjde dolu na všech encoderech, nehledě na to že originál DVD bývá již dost kvalitou narušený, někdy bych řek že je kvalita originálu již KO!
Lara (20)|29.9.2005 09:29
Jasne, za jde pouzit DVD DL, ale jsou dve veci:
1) jeste jsou stale dost draha
2) nevim, jak moc jsou kvalitni, nebot ve stolnim prehravaci nehraji, v pc ano, takze jeste stale zatim budu nejakou dobu zmensovat, nebot na filmy prece jen vice koukam v tv.
Ted jsem vyzkousela par enkoderu a kvalita mi rozhodne prijde lepsi, oproti transkoderum. Samozrejme pri blizsim zkoumani clovek taky najde mouchy, ale beznemu oku v tv to rozhodne unikne. Takze myslim, ze volba je na kazdem zvlast a ciste na rozhodnuti, zda objetuje cas a elektrinu :o))
Lara (20)|29.9.2005 09:32
Pardon za chyby ... :-D
Lara (20)|29.9.2005 09:41
Ještě mam prosbu .... pri snaze pouzit CCE se mi zobrazila hlaska:
"Couldn´t find appopriate video codec for ´YV12´
tak bych potrebovala radu o ktery ze se to jedna a pripadne kde ho najit. Hodne jsou kodeky sbalene s jinymi a ja nevim, co vlastne mam hledat. Dik.
Bullback (352)|29.9.2005 12:31
Drahý sou, ale hrát by měla.
A proč používáš avisynth, diť stačí DVD2avi, to je frameserver, ten pak musí jít napojit na cokoli jiného (encoder)
JInak stejně vždy musí dojít k decodování a opět k encodování, co se týče kvality tak z DVD na DVD jedině 2pass a ten je kvalitní jedině na proCoderu.Taky dobrej je MainConcept, CCE není moc kvalitní.
YV12 je barevný kodování, běžné a většinou funkční je YUY2 nebo RGB.
Lara (20)|29.9.2005 13:07
uz jsem z toho fakt jelen! 9-) Kdyz jsem se snazila pouzit CCE dle drivejsiho navodu, ktery pouziva dvd2avi a avisynth, zkopirovala jsem mpeg2dec.dll a udelala to stejne, tak to proste nechodi. Porad "unable to load" tak jsem to dle rady udelala jinak a to zase chce ten kodek .... odbornik nejsem a nejak uz ztracim nadeji ....
mirekv (7169)|29.9.2005 13:27
Lara
Co máš zdrojové video? (formát, vlastnosti a tak?)
Lara (20)|29.9.2005 13:54
Klasika, ripnute voby + ifo. DGIndexem vytvorim *d2v. (drive dvd2avi). Avisynth script .... takze pouzivam *avs, jelikoz vetsina enkoderu chce prave toto. Vsechny enkodery mi to otevreli, ale CCE nefunguje (fugovala mi jen trial verze, a po cra...., to zase chce ten kodek). HC, QuEnc, Xmpeg mi fungoval, ale cas je dost dlouhy, takze jsem nedojela do konce, jen jsem zkousela, zda se to vubec spusti. TMPGEnc2520Plus mi to jednou udelal a pak uz zase hlasil chybu, zrejme jsem neco nastavila spatne. Nehlede na to, ze u nekterych si opravdu nevim rady s nastavenim. :-(((
Lara (20)|29.9.2005 13:55
[quote="Bullback"]Drahý sou, ale hrát by měla.
A proč používáš avisynth, diť stačí DVD2avi, to je frameserver, ten pak musí jít napojit na cokoli jiného (encoder)

A jak napojit? Jak to tedy mam udelat?
Bullback (352)|29.9.2005 14:10
DVD2avi je frameserverem pseudo *.avi, lze jej přehrát a dále zpracovávat jako nekomprimované *.avi.

Z DVD2avi vytáhni zvuk (ten se ukládá zvlášť) pak ulož jako projekt (nebo jak to taam je), až dojde k přelouskání videa, zobrazí se na tý taabuli že je hotovo (trvá to pár minut). Ten projekt dál natáhneš do jakýho koli MPEG-2 encoderu a přidáš zvuk, žádný avisynth potřeba není.

Jinak i v tom avisynthu je příkaz ConverTo YUY2 nebo RBG a možná další.
Lara (20)|29.9.2005 14:22
Ale ja to takhle delam! Vzdy se mi to ulozi do *d2v, ale treba specialne CCE s d2v nepracuje. Chce to avi, mov nebo avs. Proto avisynth.

Nevis presne ten prikaz? Lze zkusit vse.
Bullback (352)|29.9.2005 14:25
Zkus přepsat příponu souboru na *.avi.
Lara (20)|29.9.2005 14:28
tak to musim zkusit, to ted nevim co to udela. Ale lze to prehrat jen v dvd2avi? Ale mam tuseni, ze jsem to zkousela a neproslo to. Ale jeste to jednou zkusim. Nebo nejaky prevod formatu? Asi blbost co?
mirekv (7169)|29.9.2005 14:43
Lara
A to *.avs ti ve winampu, nebo VDubu chodí?
Lara (20)|29.9.2005 15:06
Tak to musim zkusit!
Zkousela jsem to ve WMP (takova ta filmova klapka, v normalnim si to ani neskrtlo :-D ) a tam mi *avs hralo. Tedy jen *d2v z DGindexu.
Lara (20)|29.9.2005 15:07
Nejak se do toho zamotavam cim dal vic 9-)
Lara (20)|29.9.2005 15:08
A jeje, sorry, myslela jsem, ze mas na mysli *avi. Uz i spatne ctu! :-G
bArDa (274)|29.9.2005 15:38
Jeste mi neni jasna jedna vec. Jaky je rozdil ve zmensovani filmu 7GB o delce 2,5h a nebo filmu 7GB o delce 1h 50 min?? V cem ovlivnuje ta delka filmu transkodovani? Uz jsem tady na to narazila nekolikrat a neni mi jasne v cem to ovlivni vyslednou kvalitu .... mluvim stale o Clonu nebo Shrinku, ktery % zmenseni stejne ukaze vzdy hrozive!
Vyslednou kvalitu to obvlivni dost. Protoze kdyz budes zmensovat ze 7 Gb na 4.2 Gb film, kterej ma 1 h 50 min tak se u nej ten bitrate nesnizi tolik jako u filmu, kterej ma 2 h 50 min chapes. Ja osobne dodrzuju pravidlo pokud se delka filmu pohybuje kolem 2 hodin staci ve shrinku vyhazet vsechny bonusy+nepotrebne zvukove stopy a titulky. Pokud je film delsi nez 140 min tak ho radsi v DVD Fab Platinum rozdel na 2 disky.