Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Moj pribeh z DVD Verbatim

vobluda (24)|11.8.2005 10:29
Mam TEAC DV-W516G, doteraz som palil na media DVD-R 8x Verbatim, vzdy bez akychkolvek problemov. V krame ale teraz maju uz ina 16x. Tak som si kupil 20ks (balene po 10ks). A ideme napalovat. Nero mi ponukne najvyssiu rychlost 4x. Co to ma znamenat? Nevadi, kaslem na to, dam palit. Vsetko sa rozbehne, nero si pripravi zapis a BUM, vyhodi mi okienko: Illegal medium..... Vyberiem s krabice druhe. TO iste. Skusim tretie....stvrte....to iste. Asi vadna varka, pomyslim si. Otvorim druhu krabicu.... to iste.... a KUA!!!
Idem k druhe PC, vyplaovacka LG, neviem presne tym, a tam vsetko v pohode, pali 16x, a spatne potom skusam dane dvd nacitat na mojom teacu - ide.
To je v skratne moj pribeh s Verbatim. (teraz mam 20 diskov, ktore musim chodit palit k susedovi....

Alebo mam nejaku moznost, ako ich rozpalit na Teacu? (firmware ma posledny...)
Abo este poradte na aku znacku medii prejst (chodiace 100% s Teacom)

GBU!
fofr (87)|11.8.2005 10:33
:-D :-D :-D
za chvlu tu mas reakciu od Rika :BB:
a reklamu na najlepsiu napalovacku na svete :-R
Mike (617)|11.8.2005 10:38
To bude zrejme tim, ze ten Teac neumi 16x media DVD-R a zrejme ho nepozna, zkus novejsi firmware, jestli nejaky je
stayman (12393)|11.8.2005 13:35
Verbatim DVDmínusR 16x som este neskusal, ale Verbatim DVDplusR 16x ano, vysledky su tu:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4379

ale aj ty potvrdzujes, ze LG je najlepsia na svete, co nie je nic nove ! :-E
Libor (526)|11.8.2005 18:16
mínuska bezproblémů na Pioneer 108, i 16x , ale pálím je 6x, před chvilkou jsem zahlídl na CDR, že Teac má nové firmwary, tak se mrkni, jestli to nepomůže
stayman (12393)|11.8.2005 18:49
[quote=Libor]mínuska bezproblémů na Pioneer 108, i 16x , ale pálím je 6x, před chvilkou jsem zahlídl na CDR, že Teac má nové firmwary, tak se mrkni, jestli to nepomůže[/quote]

Hmm, ale on predsa nema Pioneer ale Teac 516G = OEM LiteOn a este má LG, ktora tie media vypali spickovo !!! \/ :-E

Inak tu je FW, ale nech cita pozorne aj o tom W:
http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/teac/dvw516g.html
Milosbb (889)|11.8.2005 18:59
Tak vas trochu schladim, pretoze ja mam HP, co je vlastne LG 4162B(LightScribe), a ta mi tiez na DVD-R 16x Verbatim ponukne takisto len 4x palenie, zato na DVD+R 16x Verbatim v pohode pali 16x, aj ked len na konci. To minusko Verbatim som este nepalil, len som skusal, co mi ponukne vypalka za rychlost.

______________
stayman (12393)|11.8.2005 19:03
Hrozne daco co su to za zmetky :-E
stayman (12393)|11.8.2005 19:24
[quote=Mike]To bude zrejme tim, ze ten Teac neumi 16x media DVD-R a zrejme ho nepozna, zkus novejsi firmware, jestli nejaky je[/quote]

Tys to trafil, ten TEAC vie DVD-R iba 8x :-E
stayman (12393)|11.8.2005 19:29
[quote=Milosbb]Tak vas trochu schladim, pretoze ja mam HP, co je vlastne LG 4162B(LightScribe), a ta mi tiez na DVD-R 16x Verbatim ponukne takisto len 4x palenie, zato na DVD+R 16x Verbatim v pohode pali 16x, aj ked len na konci. To minusko Verbatim som este nepalil, len som skusal, co mi ponukne vypalka za rychlost.[/quote]

A pre teba plati to iste kamosu, tych 16x@16x u DVD+R je najskor overspeed, ak neklames \/ :-E

http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/hp/dvd640b.html
Milosbb (889)|11.8.2005 19:37
StayMan by €RikŁ€
Netrep. Ta moja vypalka (GWA 4162B) plusky vypaluje 16x a minusky 8x,
pricom to konkretne DVD-R Verbatim 16x mi ponukla len 4x, aj ked mala aspon 8x.
Ale s vypalkou ako takou som zatial spokojny, aj s funkciou LightScribe

Tu je test :tam kde zacinaju PI prekracovat 10, tam uz palila 16x
stayman (12393)|11.8.2005 21:17
[quote=Milosbb]StayMan by €RikŁ€
Netrep. Ta moja vypalka (GWA 4162B) plusky vypaluje 16x a minusky 8x,
pricom to konkretne DVD-R Verbatim 16x mi ponukla len 4x, aj ked mala aspon 8x.
Ale s vypalkou ako takou som zatial spokojny, aj s funkciou LightScribe[/quote]

Myslim ze tu trepes ty, pretoze ziadne podstatne info si neuviedol, ziadny typ toho HP a teda sme sa nemali ako dozvediet ani to, ze palit nevie DVD-R 16x !!!! A napisal som to len kvoli tomu, ze som cital az vtedy Mikehoprispevok, tak som nazrel do specifikacii tych vypaliek a dokonca ta tvoja (HP ako 4162) na http://www.cdr.cz ani nie je kamosususu !!! \/

[quote=Milosbb]Tak vas trochu schladim, pretoze ja mam HP, co je vlastne LG 4162B(LightScribe), a ta mi tiez na DVD-R 16x Verbatim ponukne takisto len 4x palenie, zato na DVD+R 16x Verbatim v pohode pali 16x, aj ked len na konci. To minusko Verbatim som este nepalil, len som skusal, co mi ponukne vypalka za rychlost.[/quote]

Si este raz precitaj co si pisal o tych Verbatim DVD-R 16x, sak ty tu z nas robis idiotov a ani sam nevies, ze tym najvacsim si ty, pretoze ak mam vypalku co podporuje DVD-R iba 8x, tak si nebudem zbytocne kupovat 16rychlostne media !!!! Inak povedane, tvoja vypalka ich jednoducho ani nechce!!! :-E :-E :-E
Milosbb (889)|12.8.2005 17:57
StayMan by €RikŁ€

Tak mi v BB zozen 8x rychlostne media Verbatim, ked su uz len 16x !!!
/ A to plusove DVD+R 16x bolo dodane s mechanikou.

A o mojej vypalke je tu cely trejd, do ktoreho si prispieval aj ty :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4202
A tu je dokaz, ze je to 4162B, Martin z cdr.cz ma kvoli tej vypalke kontaktoval,
aby som mu poskytol info ohladom tejto vypalky.




A ked ma nastves, tak ta vymazem z mojho CD :-D . Vies co mi to dalo prace,
zistit ako sa ten blby znak Euro v tvojom nick-u pise v tom LightScribe Labeling softe? :-D

stayman (12393)|12.8.2005 18:03
Mozem ma vymazat, pretoze si o tej vypalke nic nevedel, ja to nepotrebujem vediet, mne staci, ze viem kde kupit Verbatim DVD-R 8x :(( A ked to nevies ty, tak sa ma spytaj, maju ich jak v Euromedii, tak v Aktive !!!!!!
Milosbb (889)|12.8.2005 18:20
V Euromedii si asi tazko nieco kupim, ako sustruznik v pracovnom pomere :-D
nemam IČO :-D a teda ako sukromnej osobe by mi aj tak nic nepredali 9-) a tych par ks(5-10),
ktore do mesiaca vypalim, si kupim aj v PC shope a nebudem platit stovky korun za dovoz. Na TV Freak nie je kazdy obchodnik s PC a komponentami!
Takze vypalim 16x media 4x rychlostou a som bez starosti. No problem je len s Verbatim DVD-R16x, ostatne pali v pohode 8x.
stayman (12393)|12.8.2005 18:28
Boooooze moj, Euromedia a aj Aktiva ti predaju aj ako slaboodberatelovi, problem je len jeden, za MOC :-E
Milosbb (889)|12.8.2005 18:41
V Aktive ano, ale v Euromedii som to teraz skusal, pri registracii su medzi
povinnymi udajmi aj ICO a DIC a podobne podnikatelske hovadiny.
A v AKTIVE som to teraz pozeral a dobierka 250 Sk 9-) .
A tie konkretne DVD-R Verbatim 8x maju iba v cake po 25 ks.
A to ja nechcem, zistit, ze je to naprd varka, co sa tu uz niekomu stalo, no a potom to reklamuj v e-shope 9-)
Mimochodom to DVD-R VERBATIM 16x o ktorom sa tu teraz vadime,
ze mi ide len 4x, mam len jedno :-D a inak u nas maju TY DVD-R 8x printable
a tieto media budem zrejme kupovat a Verbatimi asi necham tak, ked ich vyrabaju v desiatich roznych fabrikach a kvalitach.

[quote=StayMan by €RikŁ€]Boooooze moj, Euromedia a aj Aktiva ti predaju aj ako slaboodberatelovi, problem je len jeden, za MOC :-E[/quote]
A este chcem dodat, ze nie som veriaci, takze ziadne Boooooze moj na mna neplati :-D a takisto nie som slaboodberatel :-) , ale skor miniodberatel alebo mikro
.
StD (8612)|12.8.2005 19:46
@Milosbb: Jako "miniodberatel" jsi nějak moc slyšet! Já si ty 25x pořizuji právě na zkoušky a nutno podotknout, že kvalita kolísá mezi 1. a 25. táckem "nějak". Tak podle jednoho kousku prosím nesuď a stěžuj si u svého Knihkupce/Zásobovače/Dodavatele... :BB:
Milosbb (889)|12.8.2005 20:30
StD
Páni, cele to tu nechapete, ja sa na nic nestazujem, to medium som prave vypalil a je OK, len som dal za pravdu zakladatelovi tohoto threadu, ze mu 16x DVD-R Verbatim ponukne 16x vypalka moznost palenia len 4x. S tym rozdielom, ze jemu to medium vypali nekorektne a mne OK, aj ked ja mam vypalku na minuska len 8x. A mne to nevadi, ze to ide len 4x, ja sa nikam neponahlam, len je to chybicka krasy. No RIK tu do mna zacal rypat, ze nepoznam
vlastnu vypalku a ze na co kupujem 16x, ked mam len 8x vypalku a pritom je to vlastne LG :-D , takze by ma mal podporit :-D. U nas uz 8x Verbatimi nemaju, tak co mam skocit do minulosti 9-) ? A nebudem kupovat 10 ks medii v net shope s 250 Sk preplatenim za dobierku, ked tie media stoja 250 Sk, len preto, aby som mal 8 rychlostne Verbatimi!!! Blbec teda naozaj nie som !!!
A takisto sa nestazujem na Verbatimi, su to po TY asi najlepsie media a urcite s najlepsim pomerom cena/vykon
.
stayman (12393)|13.8.2005 00:31
[quote=Milosbb]StD
Páni, cele to tu nechapete, ja sa na nic nestazujem, to medium som prave vypalil a je OK, len som dal za pravdu zakladatelovi tohoto threadu, ze mu 16x DVD-R Verbatim ponukne 16x vypalka moznost palenia len 4x. S tym rozdielom, ze jemu to medium vypali nekorektne a mne OK, aj ked ja mam vypalku na minuska len 8x. A mne to nevadi, ze to ide len 4x, ja sa nikam neponahlam, len je to chybicka krasy. No RIK tu do mna zacal rypat, ze nepoznam
vlastnu vypalku a ze na co kupujem 16x, ked mam len 8x vypalku a pritom je to vlastne LG :-D , takze by ma mal podporit :-D. U nas uz 8x Verbatimi nemaju, tak co mam skocit do minulosti 9-) ? A nebudem kupovat 10 ks medii v net shope s 250 Sk preplatenim za dobierku, ked tie media stoja 250 Sk, len preto, aby som mal 8 rychlostne Verbatimi!!! Blbec teda naozaj nie som !!!
A takisto sa nestazujem na Verbatimi, su to po TY asi najlepsie media a urcite s najlepsim pomerom cena/vykon
.[/quote]

Skor si to cele nepochopil TY, jeho vypalka mu neponukne nikdy v zivote 16x (a ani tvoja u DVD-R), pretoze zvlada iba 8x a tudiz nikdy v zivote nebude mat podporu vo svojom firmware pre 16x medium (ponukne iba vhodnu rychlost), pretoze je to picovina ako cely tento thread, kym si do neho neprispel. :-k
stayman (12393)|13.8.2005 01:33
[quote=Milosbb]A este chcem dodat, ze nie som veriaci, takze ziadne Boooooze moj na mna neplati :-D a takisto nie som slaboodberatel :-) , ale skor miniodberatel alebo mikro
.[/quote]

Tak by si mal zacat verit, ked nie si schopny si nieco zistit sám, on ti pomoze !!! :-E
Martin83 (104)|13.8.2005 10:02
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Milosbb]StD
Páni, cele to tu nechapete, ja sa na nic nestazujem, to medium som prave vypalil a je OK, len som dal za pravdu zakladatelovi tohoto threadu, ze mu 16x DVD-R Verbatim ponukne 16x vypalka moznost palenia len 4x. S tym rozdielom, ze jemu to medium vypali nekorektne a mne OK, aj ked ja mam vypalku na minuska len 8x. A mne to nevadi, ze to ide len 4x, ja sa nikam neponahlam, len je to chybicka krasy. No RIK tu do mna zacal rypat, ze nepoznam
vlastnu vypalku a ze na co kupujem 16x, ked mam len 8x vypalku a pritom je to vlastne LG :-D , takze by ma mal podporit :-D. U nas uz 8x Verbatimi nemaju, tak co mam skocit do minulosti 9-) ? A nebudem kupovat 10 ks medii v net shope s 250 Sk preplatenim za dobierku, ked tie media stoja 250 Sk, len preto, aby som mal 8 rychlostne Verbatimi!!! Blbec teda naozaj nie som !!!
A takisto sa nestazujem na Verbatimi, su to po TY asi najlepsie media a urcite s najlepsim pomerom cena/vykon
.[/quote]

Skor si to cele nepochopil TY, jeho vypalka mu neponukne nikdy v zivote 16x (a ani tvoja u DVD-R), pretoze zvlada iba 8x a tudiz nikdy v zivote nebude mat podporu vo svojom firmware pre 16x medium (ponukne iba vhodnu rychlost), pretoze je to picovina ako cely tento thread, kym si do neho neprispel. :-k[/quote]
Hochu zas mas silne reci...skludni sa...asi mate vela smogu v dedine...co? :-E
Milosbb (889)|13.8.2005 10:06
StayMan by €RikŁ€
Ja o tom viem, ze mam 8x rychlostnu vypalku, takze by som ocakaval, ze 16x rychlostne medium mi ponukne palit 8x a nie iba 4x. A navyse som napisal, ze mi nevadi to 4x palenie, akurat je to chybicka krasy. No nevadi, zistis kde je sever, az ked ti u dodavatela dojdu 8x minusove Verbatimi a kupis 16x. Skus vyskusat aspon jedno, ci ti pojde 16x na 16x vypalke a potom prispievaj. Sam si v tomto trejde pisal, ze 16x minusove Verbatimi si este neskusal. Tak tu neštekaj :-D .
stayman (12393)|13.8.2005 10:39
Martin83
Pokial si dobre pametam, z dediny si ty, a este z Madarskej, takze skludni sa, lebo ta bonznem Slotovi :-E :-E :-E
stayman (12393)|13.8.2005 10:45
[quote=Milosbb]Ja o tom viem, ze mam 8x rychlostnu vypalku, takze by som ocakaval, ze 16x rychlostne medium mi ponukne palit 8x a nie iba 4x. A navyse som napisal, ze mi nevadi to 4x palenie, akurat je to chybicka krasy. No nevadi, zistis kde je sever, az ked ti u dodavatela dojdu 8x minusove Verbatimi a kupis 16x. Skus vyskusat aspon jedno, ci ti pojde 16x na 16x vypalke a potom prispievaj. Sam si v tomto trejde pisal, ze 16x minusove Verbatimi si este neskusal. Tak tu neštekaj :-D .[/quote]

Uz som to napisal dost jasne, tento thread mal hodnotu, pokial si neprispel TY, a pokial nerozumies tomuto:
[quote=vobluda]Idem k druhe PC, vyplaovacka LG, neviem presne tym, a tam vsetko v pohode, pali 16x, a spatne potom skusam dane dvd nacitat na mojom teacu - ide.
To je v skratne moj pribeh s Verbatim. (teraz mam 20 diskov, ktore musim chodit palit k susedovi.....[/quote]

tak by si si to mal v hlave zrovnat a stekat prestal sam, iba sa strapnujes. :-k :-k :-k Ja uz nemam co dodat, a ani nemusim nikoho zhadzovat, robite to prerfektne aj sami, co plati aj pre toho Martin83 \/ :-E :-E :-E
Milosbb (889)|13.8.2005 11:25
StayMan by €RikŁ€

Kam sa na teba hrabe Einstein

A kedze sa do toho nerozumiem :-D , tu som pre ostatnych otestoval to mozno problemove DVD-R Verbatim 16x. Naozaj to nie je nic moc. Palene 4x, kedze mam vypalku, ktora to medium nechce vypalit aspon 8x(LG :-D ). A dalsi test je tou istou vypalkou ale tentoraz na plusove DVD+R 16x palene 16x a vsetko je v pohode.



StD (8612)|13.8.2005 11:33
@Milosbb: Tomu říkáš "přehratelné" DVD? Škoda, že své výsledky nemám kam vystavit, ale mít PImax 752 v takových periodách a to co máš u konce, nevím nevím, ale běžně to raději vyhodím, abych si někde neuřízl ostudu. Kdysi tady někdo moudřejší než já napsal: PIF max. 10, PI do 150, obé do AVG. A tím se řídím. A testuji na DVD-ROM, nikoli Writeru...
Milosbb (889)|13.8.2005 11:42
StD
Ostudu si neuorbim, ja nikomu nic nepredavam, asi nikto by nechcel kupit zalohu mojho disku :-D , to medium je len pre mna a funguje v pohode. PI nie su az tak podstatne ako PIF a tie su v norme. Ale ako vravim, problem bude asi v tom mediu. Preto uz Verbatimi minusove 16x nekupim(a 8x uz u nas nemaju).
Este musim dodat, ze je to testovane na Teac-u a ten vzdy zisti vacsie pocty PI a PIF ako LiteOn, aj ked ten Teac je takisto vlastne OEM LiteOn
.
StD (8612)|13.8.2005 11:45
No tak to asi není v tom Teacu něco v pořádku. Testuj na LiteOn LTD řadě, to je etalon.
Milosbb (889)|13.8.2005 11:50
Mam k dispozicii akurat ten TEAC a kvoli testovaniu predsa nebudem znovu kupovat mechaniku, nie som podnikatel a hlavne : som zenaty :-D .
Myslis, ze by to moja manzelka pochopila, ze potrebujem vypalku na testovanie ? 9-)
StD (8612)|13.8.2005 16:44
Fazit: Prodat manželku, koupit DVD-ROM mechaniku... za nějakých pár stovek. :BB: = KLID.
Milosbb (889)|13.8.2005 18:14
[quote=StD]Fazit: Prodat manželku, koupit DVD-ROM mechaniku... za nějakých pár stovek. :BB: = KLID.[/quote]

Ale co by som potom jedol ? Uvarit viem akurat caj a instantnu polievku. :-D

Inak doteraz som si myslel, ze s KProbe spolupracuju len vypalovacky(niektore).
Mam DVD-ROM Teac, ktory sice nedokaze zmerat PI a PIF, ale pomaly uz konci svoju put na tomto svete, tak mozno by som aj porozmyslal po nejakom LiteOn DVD-ROM, ale potvrd mi, prosim ta, ze naozaj dokaze testovat v KProbe. Dik.
StD (8612)|13.8.2005 18:28
KProbe je program napsaný pro LiteOn.
Milosbb (889)|13.8.2005 18:41
To ja viem, ale funguje aj na ROM alebo iba RW? ROM viem zohnat za 700 Sk a to by som uz obetoval.
StD (8612)|13.8.2005 18:50
Koukej na PCBAZAR.KONTAKT.CZ a seženeš i levněji... Samo, že i DVD-ROM, o čem tady celou dobu píšu. Mám teď kombinaci LG 4082B a 4163B + comba LiteOn 48něco a 52něco + LiteOn LTD-163D Romku (RegionFree, ovšem ne cigánku :-) ) a na poslední jmenované jako nejslabším i nejspolehlivějším článku vše kontroluji.
vobluda (24)|15.8.2005 07:10
hmmm.... trosku sa tu diskusia posrala. Ja som netvrdil, ze ocakavam ze moj teac bude na tie verbatimy palit 16x ked zvlada 8x. Ani by mi nevadilo, keby palil este pomalsie, ale predco kua nepali vobec?
Ked mas napr. cedlo na 52x, palicku na 40x, nevypali ti ho? Vypali...
ALe serie ma ta hlaska Illegal Disk.... to je trosku divne nie? (firmware mam ten posledny...)

A este jedna oprava, ta susedova nie je LG (sklamem niektorych) je to NEC 3520A.....
stayman (12393)|15.8.2005 07:53
Nesklamal, mam aj ten NEC :-D