Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz na postup Mini DV-DVD

Kevin (136)|9.8.2005 22:38
Mám dotaz, chěl bych zkusit postup Vegas(unkopress)-Pro Coder 3.0-Architect 3.0-vypálit. Jde mi o to, jestli bude komprese v Pro Coderu lepší než v Architektu. Doufám, že Architect nepoužívá Pro Coder, ať nevypadám jako blb.Dík.
stayman (12393)|9.8.2005 22:42
Co si? Ani nevyzeras, len ze sa ti to nepodari, teda zatial nie, musis si pockat na ten ProCoder3.0 :-E
Modena (1706)|10.8.2005 07:34
StayMan
:-E Rejpale . . . :-E
mirekv (7169)|10.8.2005 07:37
To je u něj normální! :-E
Kevin (136)|10.8.2005 09:41
Dík. Počkám.
redburger (499)|10.8.2005 09:44
Kevin
neviem, ja robim vegas - architect.....neviem kolko ludi tu montuje medzi to pro codoer abo co je to 9-)
nesom az taky zbehly, no moj postup je vegas - architekt - dí ví dí
mirekv (7169)|10.8.2005 09:48
redburger
Pokud máš dobré výsledky, proč ne? Ovšem myslím si, že na encoding by měl být samostatný soft.
redburger (499)|10.8.2005 09:53
mirekv
a jak zistim ci mam dobre vysledky???? to teraz som kus v rozpakoch...
treba este dajaky pozhanat soft , aby bolo lepsie???
ta ja vo vegase dam renderovat cez main concept.......to je enkoder ne?mpeg 2 myslim teda.
mirekv (7169)|10.8.2005 10:34
StayMan tvrdí, že jo, já nevím, musel by sis to vyzkoušet na videu s kritickýma scénama - šum, vodní hladina, míhající se křoví kolem auta apod. Procoder je podle mě nejlepší.
redburger (499)|10.8.2005 14:33
mirekv
sak ono tak je : na mojej telke krasny obraz a jak to vezmem ku kamosovi,na 82 thomson,ta sa mi kce :-k .same kocky,a proste bordel..
myslis ze keby som to robil tym pro coderom,poznal by som u kamosa rozdiely???
ja mam zas len 55 oravu.
Modena (1706)|10.8.2005 17:54
redburger
Na jednom vlákně jsi se ptal, jestli je cesta Vegas-Architect-DVD v pořádku a já jsem Ti odpověděl, že MainConcept ve Vegasu je dobrý encoder. Je si ale třeba uvědomit, že to není plná verze a MainConcept MPEG Encoder 1.0.4 standallone ho kdykoliv ve svých možnostech nastavení strčí do kapsy ! :-R
Ve Vegasu je zhruba tatáž osekaná verze standallone MainConcept Encoder, jako v PremierePro a to je důvod, proč to ani já PremierePro encodovat nenechám a ženu to před masteringem 2pass ProCoderem od Canopus ! ! !
Taky jsme se spolu bavili o tom, že na 55cmTV vše vypadá jinak, než na velké uhlopříčce !
Teď uvažuj - děláš konzervy MPEG2 na DVD pro budoucnost a troufám si tvrdit, že i Ty si jednou pořídíš větší zobrazovadlo (možná ještě větší, než má Tvůj kámoš :-E !) ! Nebude Ti potom líto těch "koctičiek", s kterýma už potom prd pořídíš ? :-? 9-)

Svý svému :
@ stříhej pořádným střihovým softem příslušný formát - když ne HD, potom DV AVI
@ encoduj pořádným enkoderem a dej mu na tu práci čas (2pass-vyplatí se počkat)
@ masteruj pořádným softem, určeným výhradně pro tutu činnost ( Encore, Architect, DVD Lab Pro )
@ vypaluj vypalovacím softem, při nejhorším masteringovým (když to umí)
:BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB: :BB:
stayman (12393)|10.8.2005 21:45
Pre prevod DV -> Mpeg2 pre DVD a pri max. velkosti cca 2h15m je ten MC idealny, nepotrebujes PC, ale pre dlhsi zaznam a pre rozne prasive kodeky je ten PC nenahraditelny !!!!
Modena (1706)|10.8.2005 21:55
Redburger píše, že mu to blije v kostičkách, tak mu neraď, co už má a nebo mu poraď, jak to má v tom Vegasu nastavit, aby to bylo OK ! :-R :BB:
stayman (12393)|10.8.2005 22:01
[quote=redburger]mirekv
sak ono tak je : na mojej telke krasny obraz a jak to vezmem ku kamosovi,na 82 thomson,ta sa mi kce :-k .same kocky,a proste bordel..
myslis ze keby som to robil tym pro coderom,poznal by som u kamosa rozdiely???
ja mam zas len 55 oravu.[/quote]

Aha, tak tento prispevok som asik prehliadol :-(

Redburger, povedz ze mi, aky dlhy ho mas??? :-D
redburger (499)|10.8.2005 22:07
Modena
šak prave preto som to načrtol dvakrat aj tam aj tu...
a neviem teraz co a ako...lebo sak ja s tym velkym zobrazovadlom ratam, ale ked som to moje dvd videl na tej 82,konec..bliv...
ale sranda je to,ze aj ked sme to dali do formatu 4:3 - pruhy po stranach, aj tak to tam bolo na figu.....a co je zaujimave - teraz som si spomenul - menu vyzera o poznanie lepsie.....pricom v menu ale bola fotka na pozadi z dig. fotaka a pohyblive tlacitka - video z kamery v nich...a to je asi vsetko co dobre vyzeralo....
dobre...budem enkodovat poriadnym enkoderom....a to je ako?mam nainstalovat iny vo vegase abo zvlast soft?nechapem tomu,ved postrihane video mi ostane na timeline vo vegase a,jak ho potom vyrenderujem? 9-)
stayman (12393)|10.8.2005 22:11
Mozes pouzit Frameserver z http://www.debugmode.com a rovno z cas.osi do ProCodera, alebo vyexportujes to v DV a potom uz vies co s tym? Inak si nepovedal ake dlhe bolo to video a predpokladam ze si to robil VBR1-pass s default nastavenim vo Vegase, alebo v Architecte..
redburger (499)|10.8.2005 22:22
StayMan by €RikŁ€
no to s tym default mas pravdu...
do toho vbr pass 1 a 2 a tak sa vobec nebvyznam ani neviem na co to je dobre....moje videa maju tak do hodiny,viac urcite nie...rendering do vegasu cez mainconcept bez efektov a tak trva cca1,5 az 2 x tolko ake je video, teda pri hodnine tak dva a pol az tri hodiny....
potom to ide do architectu a potom cez nera to palim.
do mpegu renderujem tym encoderom od main conceptu,pricom mam vsetko defaultne nastavene...akurat s tymi polsnimkami je to pozmene tak jak mam project....no proste ako to ma byt...
inak tam nic nemenim,video renderujem do palu per architect...
a tie softy su freeware?
a este , porad mi tak,ak kces teda,aby to video bolo co najkvalitnejsie,bez ohladu na trvanie renderingu..kvalita na prvom mieste,nech to aj na 82 vyzera na jedničku,dakujem.
Modena (1706)|10.8.2005 22:23
StayMan
[quote]Redburger, povedz ze mi, aky dlhy ho mas??? :-D[/quote]
Dobře jsem Tě pochopil ? :-E . . . Ty jsi ale impertinentní čuně, Stayi ! :-E
stayman (12393)|10.8.2005 22:37
Modena
:-E

redburger
Hmm, tak 1hodinu zaznamu by mal ten MC spravit aj s 1-pass bez koceciek, neporadim ti asi, sku iny enkoder !!!! No inak pri tak "malom" (cao Modena :))) zazname si rob radsej CBR 8000kbps, tak je aspon istota, ze ked ti to urobi kocecky, ze je to spatny enkoder, inak vidim fakt problem len v tom VBR 1-pass, kde ti spatne vyhodnoti dat.tok a da nizsky, pretoze defaultne je tam u MIN iba 192kbps !!!!!! \/

SUHRN:
1. ak 1-pass => zvysit tu hodnotu u MIN na aspon 2500kbps
2. inak CBR, alebo VBR 2-pass (a zase pre istotu zvysit tu hodnotu MIN na nejakych 1500-2000kbps)
redburger (499)|11.8.2005 10:12
StayMan by €RikŁ€
asi sa priklonim k cbr a hodnotu 8000,som zvedavy ako to bude teda vyzerat.dam potom vediet,ak nezabudnem,v kazdom propade dakujem.
a inak aky je rozdiel v tom 1 pass a 2 pass?to vobec neviem co je... :-?
stayman (12393)|11.8.2005 10:16
1-pass pracuje "na slepo" 2-pass podla logu=1pass, kdem zisti dynamiku scen a potom pri 2passe zadava presne a lepsie dat.tok.
redburger (499)|11.8.2005 10:46
StayMan by €RikŁ€
neni to nahoou nieco podobne ako dvd shrink co tam tu deep analysis??
v kazdom pripade asi diki za rady,vyskusam,poviem.
ViKinG (793)|11.8.2005 11:19
redburger: nikoliv náhodou je to ten samý princip...
stayman (12393)|11.8.2005 13:22
..akurat ten Shrink transkoduje=znizuje dat.tok len na urcitych snimkoch pravdepodobne len "I" a ten MC enkoduje = prepocitava celu strukturu, vsetky snimky GOP.
redburger (499)|12.8.2005 08:38
StayMan by €RikŁ€
Modena
takze som urobil tak,ze som nastavil cbr 8 000 000.pouzil som viacero situacii,dal som aj nejake preliny rozneho charakteru.
niejaky očividný výsledok som nebadal :-(
vidno na tej obrazovke proste pixely....teda tam,kde su rozne odtiene jednej farby....z lesa je jednoliaty celok,ako uniformy vb....to tak napr....les je ovšem v pozadi..
alebo aj luka....to,co je asi do 5 metrov,sa da..a ostatok su take machle...
inak podivuhodne je to,ze aj menu,ak je len to defaultne..najrychlejsie urobene dvd...tak aj tam su kocky...napadlo ma,ci to nebude predsa len tv...
dnes skusim teda to vbr 2 pass so svysenym minimom na 2 000 000.napisem vysledky.
stayman (12393)|12.8.2005 10:17
Tv to nie je urcite :-D
Kevin (136)|12.8.2005 13:44
Ještě jeden dotaz. Když video dám do ProCoderu a potom vložím jako m2v do Architectu a projekt má velikost, aby se vešlo na DVD (4,460) Architect to zase přepočítává a nedovolí mi dát volbu Not rekompres. Nebo nevím, kde to nastavit. Prosím pomoc a už dám pokoj. :-(((
killerGBU (182)|12.8.2005 15:16
[quote=Kevin]Ještě jeden dotaz. Když video dám do ProCoderu a potom vložím jako m2v do Architectu a projekt má velikost, aby se vešlo na DVD (4,460) Architect to zase přepočítává a nedovolí mi dát volbu Not rekompres. Nebo nevím, kde to nastavit. Prosím pomoc a už dám pokoj. :-((([/quote]

podívej se do "optimalize" když vytváříš projekt, jestli nemáš nastaveno NTSC místo PAL
stayman (12393)|13.8.2005 00:57
[quote=Kevin]Ještě jeden dotaz. Když video dám do ProCoderu a potom vložím jako m2v do Architectu a projekt má velikost, aby se vešlo na DVD (4,460) Architect to zase přepočítává a nedovolí mi dát volbu Not rekompres. Nebo nevím, kde to nastavit. Prosím pomoc a už dám pokoj. :-((([/quote]

Architect m2v neprepocitava, len preklapa bez straty na (pravdepodobne) program stream, softy od Sony nevedia pracovat s video streamom m2v :-( , ale aspon DVDA ho nacita... Inak si pozri v tom optimize co ti pise, ako vravi Killer, ak mas vsetko OK, DVDA m2v subor nerekompresuje znova !!!!!!!!!! \/
Kevin (136)|13.8.2005 20:57
Tak už je to v pohodě. Udělal jsem nový projekt a už to samo píše no kompress. Zřejmě byla chyba, že jsem do starého projektu vložil nový soubor se stejným názvem, jako byl původní. Děkuji za rady.
peco (772)|17.8.2005 10:47
[quote=Modena]
@ stříhej pořádným střihovým softem příslušný formát - když ne HD, potom DV AVI
[/quote]

Sorry ale neviem, čo si myslel tým HD ?