Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

720x576 není "od kraje ke kraji"

Neus (28)|9.8.2005 21:11
Mám problém s formátem a nebo lépe řešeno špatným formátem zobrazovaného i zaznamenaného videa. Vše se mi takto nevzhledně rámuje http://home.karneval.cz/00003305/Temp/cap.jpg a vůbec netuším, kde hledat chybu a nebo jestli to je tak snad normální?

Zdroj signálu je DVB-S tudíž ideálně 720x576. Grafiku mám Radeon 8500 a používám ffdshow + navíc jen Intervideo kodek pro jednu DVB-S aplikaci. Většinou ale používám MultiDec a ten trochu obraz dorovnat dovolí... Nastavení ořezu u ffdshow nemám žádné. Player používám Media Player Classic, kde velikost můžu ručně dorovnat, ale co ty nahrávky a když je budu chtít bez těch rámů? :-(((
Pitomec (10211)|9.8.2005 21:18
DVB-S a 720x576??? To je dneska spíš vyjímka (třeba GalaxieSport běžně 480x576), ale každopádně při přehrávání na TV to vidíš normálně, takže proč to řešíš? (a na PC to nemá co dělat)
Neus (28)|9.8.2005 21:35
Jistě máš pravdu, ale některé zářné výjimky se ještě najdou. Myslel jsem si to a věř nebo ne, ale neměl jsem to možnost na "normální" tv zkouknout a každým dnem mi příjde lcd tv a doufám, že si s tím též poradí. Můžeš mi ještě jen laicky osvětlit, proč tomu je? Má to co dělat s prokládaným / neprokládaným obrazem a nebo je to v něčem jiném? Nevědomost neomlouvá, ale nějak tomu nerozumím. Díky.
Pitomec (10211)|9.8.2005 22:07
Na normální TV to nevidíš prostě proto, že je to za stínítkem obrazovky (stejně jako nevidíš roztřepaný spodní okraj u VHS záznamu). Prokládání s tím nesouvisí (s prokládáním souvisí rozmatlaný obraz).
kirk (476)|9.8.2005 23:44
Neus: Buď rád, že vidíš celej obraz a ne to, co zůstává na televizi.
vlada (3470)|10.8.2005 06:47
Já bych jako první věc viděl zjistit, jestli jsou ty pruhy už v signálu nebo se tam dostanou nějakou chybou až při přehrávání. V prvnim případě je to řešitelný zoomem v MPC ve druhym by se muselo zapátrat po příčině.
kirk (476)|10.8.2005 23:02
Vlada: Zajdi si do televizního studia až bude den otevřených dveří. Ten rám kolem dokola je standardní částí TV signálu, o čemž se můžeš přesvědčit přímo tam. Mají tam monitory, na nichž lze nastavit, aby zobrazovaly buď celej obraz (= včetně rámu), nebo obraz bez rámu. \/
vlada (3470)|10.8.2005 23:17
kirk
Jenže tady tohle je DVB-S u digitálního vysílání bych tohle nečekal. Ale hádat se nemůžu. Proto jsem se ptal jak to vlastně je.
Když ale třeba zachytávam normální analogový vysílání TV kartou, tak tam takovýhle pruhy rozhodně nejsou. Pár černych pixelů u kraje tam je, ale tohle je moc.
stayman (12393)|10.8.2005 23:23
Nech da trosku toho streamu, ja si myslim, ze je to len nastavenim v tom ffdshow, ja pouzivam DivXG400.
Neus (28)|11.8.2005 00:48
Kirk:

s tím třepením atp. rozhodně máš pravdu a psal o tom samém i Pitomec, ale právě protože to je digitální signál, tak bude dle všeho chybka někde jinde.

All:

máte pravdu, chce to jedině vyzkoušet a jen co dorazím z rachoty, tak hodím krátkou ukázku záznamu. Jinak grafikou by tohle asi být nemělo a nebo snad ano? Potom už mi jedině zbývá něco shnilého v ffdshow jinak nevím :-?

EDIT Začínám pomaličku dostávat představu, kdepak asi chybka vězí viz problém se zobrazením v článku https://www.tvfreak.cz/recenze-ati-club3d-radeon-9600-pro/786