Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prepojenie pc s tv

lizbo (2)|9.8.2005 18:49
zdravim,
Tak dufam,ze mi budete vediet pomoct.
Mam grafiku NVidia GeForce FX 5200 s S-VHS vystupom.(nie 4-pinovy,ale 7) v telke mam Scart vstup. Kupil som si origos kabel S-VHS - Scart, v prirucke ku telke boli tieto kable odporucene,cize zo strany telky by mi to malo fungovat. problem je ten,ze obraz mam sice pekny ale cierno-biely.Uz som dostal kopec rad,ale stale si s tym neviem rady.Co sa tyka nastavenia na karte,vyskusal som asi vsetko.Vsetky mozne nastavenia,parametre,normy....
Jedna rada bola ta,ze Tv nepodporuje S-video.To moze byt,ale preco sa potom odvolavaju na dane kable?Dalsia pripomienka bola,ze tieto grafiky maju slaby vystupny signal a ked telka nema citlivy prijimac,moze mi to brat len cierno-bielo. A ja neviem co uz s tym mam robit.Dal som do toho dost penazi(kupoval som novy komp aj kvoli tomu aby som mal na nom domace kino,zvuk mam super,obraz som chcel mat na telke)a neverim,ze by sa to nedalo nejak rozchodit.... Prosim poradte,ak viete,co s tym spravit.
Pomohlo by zosilnenie signalu? existuju nejake predzosilovace? Mam korekciu z S-Video na cinch. Keby som zohnal kabel Scart- cinch pomohlo by to?
dakujem za radu....
Pitomec (10211)|9.8.2005 18:54
Na té grafice máš v tom hosiden konektoru 4 piny pro S-Video (žádný S-VHS!!!) a 2 piny pro CVBS - takže si sežeň redukci do těch 2 pinů (nejlíp na cinch) a to propoj s TV. Ty 4 piny pro S-Video tě zajímat nemusí (možná až si koupíš pořádnou TV, která podporuje S-Video vstup, tak se budou hodit :-) ).
Milosbb (889)|9.8.2005 20:33
skusal si tento postup ?

pravá myš na plochu/vlastnosti/nastavenie/upresnit/GeForce5200/nView/režimy nView-klonovanie a potom pravá myš na 2. zobrazenú obrazovku (TV)a vybrať formát TV (PAL B), pretože default-ne býva nastavené NTSC a vtedy to ide ČB. Ak si toto skusal a nejde to, tak problem bude v TV.

Aj ked by som sa divil, keby bol problem v TV, pretoze ja mam stary 7 ročný OVP s uhl.55cm a už mám S-video(nie S-VHS) vstup + dva SCART vstupy a funguje to v pohode a farebne.A to mám oveľ a slabšiu a staršiu grafiku GF 4MX 440 SE 64MB.
.
Ras2 (79)|9.8.2005 20:46
Milosbb
[quote=lizbo]zdravim,
Tak dufam,ze mi budete vediet pomoct.
Mam grafiku NVidia GeForce FX 5200 s S-VHS vystupom.(nie 4-pinovy,ale 7) v telke mam Scart vstup. Kupil som si origos[color=red] kabel S-VHS - Scart[/color], v prirucke ku telke boli tieto kable odporucene,cize zo strany telky by mi to malo fungovat. problem je ten,ze obraz mam sice pekny ale cierno-biely.Uz som dostal kopec rad,ale stale si s tym neviem rady.Co sa tyka nastavenia na karte,vyskusal som asi vsetko.Vsetky mozne nastavenia,parametre,normy....
Jedna rada bola ta,ze Tv nepodporuje S-video.To moze byt,ale preco sa potom odvolavaju na dane kable?Dalsia pripomienka bola,ze tieto grafiky maju slaby vystupny signal a ked telka nema citlivy prijimac,moze mi to brat len cierno-bielo. A ja neviem co uz s tym mam robit.Dal som do toho dost penazi(kupoval som novy komp aj kvoli tomu aby som mal na nom domace kino,zvuk mam super,obraz som chcel mat na telke)a neverim,ze by sa to nedalo nejak rozchodit.... Prosim poradte,ak viete,co s tym spravit.
Pomohlo by zosilnenie signalu? existuju nejake predzosilovace? Mam korekciu z S-Video na cinch. Keby som zohnal kabel Scart- cinch pomohlo by to?
dakujem za radu....[/quote]

Neviem ale musel by to mat zapojene do S-video vstupu a nie do Scartu, takze len ta redukcia co pisal Pitomec
lizbo (2)|9.8.2005 21:02
no, na tom kably je koncovka (do grafiky) na ktorej je menej pinov a na krabici od kabla je pisane S-Video plug - SCART plug. Nie je to uz redukcia v tom? Fakt sa v tom nevyznam,tak sorry ak posobim blbo... :o))) moje icq je 270677083, ak budete niekto ochotni so mnou o tom pokecat,please,ozvite sa.... vdaka
Pitomec (10211)|9.8.2005 21:21
Jestli nemáš tu redukci, tak ti nezbude nic jinýho, než nákup EXCHANGER model AVX105 (http://www.mk-electronic.cz/index.php?categoryis=7&perpageis=5)
redburger (499)|9.8.2005 22:03
no...ja to mam tak, ze mam s video konektor na grafike..a ku grafike mam redukciu na kompozit.....taze tak....a to davam cez redukciu cinch - scart do tv 9-)
pekne ide :-D
a netreba zabudnut ze zasunuta antena v tv tiez moze vadit,i ked s cb obrazom .co by prave to sposobovalo som sa nestretol este.
Milosbb (889)|9.8.2005 22:29
Ras2

Zaujimave, ze na tychto novsich grafikach nie je composit output, na tom mojom starom zazraku je aj cinch aj S-video a funguje to obidvoma vystupmi. Cinch mam na SCART v TV a S-video na S-video v TV.
Ras2 (79)|9.8.2005 23:12
Milosbb

Jasne ze ti to funguje ked to mas dobre :-D
Ale ked to z S-videa zapojis na SCART, tak ti to nepojde, teda ja som sa nestretol s TV ktora by mala S-video na SCARTe, ale mozno nejaka taka je
stayman (12393)|9.8.2005 23:43
[quote=Ras2]Milosbb

Jasne ze ti to funguje ked to mas dobre :-D
Ale ked to z S-videa zapojis na SCART, tak ti to nepojde, teda ja som sa nestretol s TV ktora by mala S-video na SCARTe, ale mozno nejaka taka je[/quote]

Ale pojde \/ Staci nastavit v ovladacoch vystup nie na S-video, ale na Compozit !!!
Ras2 (79)|10.8.2005 00:00
StayMan by €RikŁ€
O tom viem, ale neviem ci to funguje 100% na vsetkych. Pouzivam S-video, lebo cez ten compozit je o poznanie horsi obraz
stayman (12393)|10.8.2005 00:03
Sam som to skusal na viacerych, ide to, o nic nejde, proste je to logicke, pretoze ku kartam mas adapter S-video -> Cinch, co je presne to iste, pin c.19. :-)



https://www.tvfreak.cz/kabel-scart-s-video/1211
vlada (3470)|10.8.2005 06:49
Pozor - tohle schéma je špatně. Porovnejte si ho se zapojenim SCARTu a s-video konektoru.
mirekv (7169)|10.8.2005 07:35
vlada
S-video je ze strany pinů, SCART ze strany pájení, že? Podle tohoto jsem se taky potýkal se svou první šňůrou a to bylo seznámení s TV Freakem. :-)
miller (66)|10.8.2005 12:20
Taky mam problem: Propojuju S-Video z grafarny do celniho S-Videa na novem Panasonicu. Po dlouhem hledani a porovnavani nekolika internetovych variant zapojeni konektoru jsem dospel k zaveru, ze samice karty i TV jsou stejne zapojene a tudiz propojovaci stinena dvojlinka je zapojena 1:1 (dolni jsou zeme, leva horni je barva a prava horni je jas: teda na samici). Ale pres to mi to jede porad cernobile. Normy jsem uz zkousel, ale jsemporad v koncich. Nesetkal jste se s tim nekdo?
Ras2 (79)|10.8.2005 12:23
StayMan by €RikŁ€

Tak som sa bavil s Lizbom a ked prepne na compozit strati obraz uplne, problem bude asi v tom, ze on ma kabel S-video SCART a na tom Scarte ten pin 19 nebude asi zapojeny
stayman (12393)|10.8.2005 18:23
Neskumal som tu schemu, takze som zobral samu prvu, je to tam pekne nakreslene :-D , ale skusal som to ako som hovoril na viacerych zariadeniach, ale stale u seba a so svojim kablom :-D
stayman (12393)|10.8.2005 21:47
Dokonca v ovladacoch N-Vidie som si vsimol (prave som bol tutok dole u kamosa mu to nastavit), ze je vyber Automaticky, Compozit, S-Video a SCART \/ :-E
gabrielm6 (2)|30.12.2008 09:43
ahoj ,
mam tu istu grafiku gforce FX 5200 a TV Orava , kabel scart -- s-video/jack 3,5 . obraz mam farbeny ale : zvuk sumy a obraz v TV posuva sa zhora dole aj horizontalnym pasikom . co to moze byt ?
gabrielm6
stayman (12393)|30.12.2008 10:19
nieco namodulovane...
dzuso4 (1)|8.3.2010 15:32
prosim vas vedel by mi niekto poradit ako najlepsie prepojit pc s plazmou,ked pozeram dvd z pc a pripojim ho na plazmu tak mi preblikava obraz musim vsetky ostatne kable odpojit ktore su momentalne nie potrebne k sledovaniu z pc,to znamena hdmi kabel aj sinch na veztu ako keby tam nieco rusilo a pc s plazmou mam prepojeny cez sinch aj obraz aj zvuk,mam na grafickej karte aj s konektor ale po odpojeni vsetky kablov mi to ide len ma nebavi zakazdym ked si chcem pozriet dvd aby som to najprv poodpajal,dakujem
vivid.sk (11472)|8.3.2010 15:43
a pc s plazmou mam prepojeny cez sinch

Jedine korektne prepojenie PC z inym digitalnym zobrazovacom (co nepochybne LCD alebo PDP je) je cez DVI / HDMI kabel. Kazde ine riesenie je zbytocny dvojity prepocet DA-AD.
RoCkDaMiKe (1)|13.3.2010 13:53
Zdravím,
mám problém s Lcd tv Philips 42PFL8404H,analogové i digitální vysílání zvládá v pohodě,ale připojím tuto tv k počítači a asi po 5 minutách na jednu sekundu problikne zeleně a poté je celý obraz s takovým fialovým nádechem,po 5 minutách je vše opět ok.S rozlišením nebo nastavením tv nebyl problém,přes catalysty nastaveno na 1920x1080@60Hz,v tv nastaveno na pc rezim,100Hz vypnuto,zapojeno hdmi-hdmi.
PC:
MB:Msi 790Fx-GD70
Ati HD5970
PSU:Seasonic 720W
Reklamovat Tv?Už nevim,zkousel sem ruzné nastavení,přeinstal ovladačů,hdmi kabel.....