Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc!

Kleira (16)|9.8.2005 16:37
[color=indigo]Ahoj lidičky,
jsem ůplnej exot na tomhle webu. Mám něco málo na dvd(seriál Slayers) ve formátu mkv. Po dvou dnech jsem to rozchodila natolik, že mam (sice divné, ale snad si to už nějak nastavím) titulky, díky codecpacku z téhle webovky: http://hannes.gameplanet.cz/ Najednou se to přehouplo do téhle podoby: zx.slayers.tv.01.divx5 . není obraz, zvuk je jen strašné šumění a ještě k tomu se často seká. Nevěděl by někdo, jak pomoct?? :-(((
Díky moc za odpovědi, jestli nějaké vůbec budou.... :-)[/color]
PetrJ (149)|9.8.2005 18:32
zdravím po dlouhé době něžnější část populace ...

byl by v tom sám ďábel, kdyby třeba aspoň Stayman, co by známý proutník a znalec ženské krásy, nepomohl ...


:-E :-E :-E

jináč , přes DivX je tu odborník např. kapitán Kirk, akorát jsem ho tu už dlouho neviděl... asi už nějakou sbalil 9-)
Pitomec (10211)|9.8.2005 18:42
A víš určitě, že je to ženská? :-E
Kleira (16)|9.8.2005 22:26
[color=indigo]Hej! Náhodou jsem ženská.... Přestože se v compících neorientuji nejlépe, nejsem blondýnka :-) A dík za radu, zkusím toho Kirka nějako splašit..... 8-) :-D [/color]
Mike (617)|9.8.2005 22:28
1. nepoužívej kodekpaky
2. co znamená Najednou se to přehouplo do téhle podoby, mas to v matrosce a samo se to prevedlo do divx kontejneru? samo urcite ne..
3. doporucuju odinstalovat kodekpak, nainstalovat jen divx kodek a Haali Media Splitter a AC3Filter, vše je zdarma tady v downloadu a musí to jít přehrát
4. pokud se to seká, koukni na zatížení procesoru, nesmí být na 100%
Pitomec (10211)|9.8.2005 22:30
5. NEPOUŽÍVEJ KIRKA \/ :-E :-E :-E
Kleira (16)|9.8.2005 22:47
[color=indigo]No, jestli se to tam ten jinej formát nenacpal sám, já s tim vůbec nic nedělala, ani netušim jak.... :-( [/color]
Devaster (477)|10.8.2005 07:08
[quote=Pitomec]5. NEPOUŽÍVEJ KIRKA \/ :-E :-E :-E[/quote]

kejptn by ta hned balil ... :-E
mouty (690)|10.8.2005 07:42
Kdyby už vše zradilo tak jedině RE-INSTALL WOKEN.. B-)
AleK (814)|10.8.2005 09:07
Kleira
to se ti tam podle mě dostalo po instalaci toho codecpacku
takže bych doporučoval odinstalovat ten codecpack a naistalovat to jak radil Mike
redburger (499)|10.8.2005 09:41
[quote=Kleira][color=indigo]No, jestli se to tam ten jinej formát nenacpal sám[/color][/quote] - to dufam nie :-E :-E :-E
ale ne,vazne....ja by som to skusil tiez s tymi kodekmi...sam som mal nejake problemy....najlepsie je potom instalnut nejaky dobry kodekovy balicek 9-)
redburger (499)|10.8.2005 09:55
a ja pouzivam kodek paky a ide vsetko pekne 9-) prečo tedy?
StD (8612)|10.8.2005 10:00
@Redburger: ...hele brzdi trochu s těmi radami typu CodecPack. Nevíš vůbec, co tam má ve stroji, ale moudrý jsi až až. Když to neví ani ona sama, co tam má, tak jedinou rozumnou radu dal Mouty: Format C: a Reinstall. To bude bolet nejméně. Než by se prokousala/pochopila hierarchii DirectShow, tak bude mít OS znovu a čistý!
mouty (690)|10.8.2005 10:14
StD
Svatá pravda :BB:
Kleira (16)|10.8.2005 10:27
[quote=StD] jedinou rozumnou radu dal Mouty: Format C: a Reinstall. To bude bolet nejméně. Než by se prokousala/pochopila hierarchii DirectShow, tak bude mít OS znovu a čistý![/quote]

[color=indigo]Neni to trošku radikální řešení?? Já jen, jestli i pak budou použitelný některý souboru, co tu mam uložený.... :-? [/color]
StD (8612)|10.8.2005 10:46
...ze starého OS si vyexportuj jen cookies a poštu, případně uživatelská nastavení, jde-li o NT/W2K/XP. Ostatní data, máš-li je uložena na jiném disku, zůstanou zachována. Pokud je to vše na jednom, tak se to halt musí na něco zazálohovat! Jestli v tom nejsi moc zkušená, tak si na to raději pozvi někoho, kdo tomu více rozumí. Doplň si profil o lokalitu bydliště, třeba se ti někdo přihlásí, kdo je poblíž... Ále bacha na Kirka/Octaviana!
mirekv (7169)|10.8.2005 10:50
StD
Ále bacha na Kirka!

:-E :-E
mouty (690)|10.8.2005 11:05
No myslím že v Brněnské oblasti je více lidí co by tohle dokázali ne jen Kirk-Octavius... :-I :-E
Kleira (16)|10.8.2005 11:42
[color=indigo]K Brnu mam myslim docela daleko.... :-) Díky za rady..... i za upozornění na Kirka :-D [/color]
StD (8612)|10.8.2005 11:42
@Kleira: Tak jsem si nechal jen tak pro srandu vyhledat ten tvůj soubor a našlo mi to tohle:

http://www.sharevirus.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=999

Tak s tím bych byl hooodně moc opatrný na stahování! \/
Kleira (16)|10.8.2005 11:45
[color=indigo]Je to ono, ale není to stažený..... Teda alespoň ne u mě. Poslal mi to kamarád poštou na dvd...... Ale stejně to radši projedu antivirem a spol.[/color]
StD (8612)|10.8.2005 11:49
To vypadá na DivX s OGM audiem (2 kanály). Na to je "přeborník" Vláďa (vlada)... Viz Video, Kodeky atd. Momentálně je zrovna on-line, tak mu pošli SZ.
Kleira (16)|10.8.2005 11:55
[color=indigo]Ehm.... SZ?? (musíš brát v úvahu, že jsem amtér a ještě k tomu ženská.. :-E ) A jen tak btw, jak se tu vůbec hledaj uživatelé??[/color]
StD (8612)|10.8.2005 12:01
SZ = Soukromá zpráva, viz tlačítko v příspěvku vedle profilu nebo v menu.

Seznam uživatelů je 10. položka odspodu vlevo v menu pod reklamou Alzasoftu.
Kleira (16)|10.8.2005 12:08
[color=indigo]Oki, děkuju..... Za chvíli se ozvu, jak jsem dopadla.... :-) [/color]
ViKinG (793)|10.8.2005 12:18
ať kamarád posílá nějaké méně exotické formáty/kodeky (XviD, DivX, DVD video)
nepoužívej pro název téma Pomoc!, Help! atp. ale stručný popis problemu. Kdybys nevystupovala jako ONA už bys byla dávno napomenuta, takhle na to každý "zapoměl" a to i nejvyšší :-) .
Přeji úspěšné vyřešení problému a vůbec hezký den.
Kleira (16)|10.8.2005 12:21
[color=indigo]Promiňte..... Dík za upozornění, příště si dám pozor.[/color]
mouty (690)|10.8.2005 13:46
[quote=ViKinG]Kdybys nevystupovala jako ONA už bys byla dávno napomenuta, .[/quote]

:-E :-E Svatá pravda :BB: B-)
redburger (499)|10.8.2005 14:44
StD
ja len ze ked odinstaluje kodek pak, a tak podobne ,moze sa stat, ze to co kce jej pojde a dalsia kopa veci ne.bez ohladu na to, co tam ma a co nema 9-)
ja som skorej za urobenie poriadku na tom kompe ako na celku a hotovo....ja vo svojom mam kodek pak a slape vsetko v pohode,akurat davam pozor co instalujem , pravidelne precistujem disk od bordelu a mam poriadky v suboroch.
len tolko.
StD (8612)|11.8.2005 07:36
@Redburger: ...to bych tedy chtěl vidět ten "pořádek" v MeritSystemu tvého PC s CodecPackem. Taková věc prostě nemá co dělat ve stroji u člověka, který se videem zabývá trochu vážněji a není to jen "poučený laik". Já nemám nainstalovaný ani CP od GordianKnotu a přesto mi všechno funguje jak má. Ale to vše je OT stejně jako všechny tvé předchozí poznámky. \/
Chainslaw (149)|11.8.2005 08:07
[quote=redburger]StD
ja len ze ked odinstaluje kodek pak, a tak podobne ,moze sa stat, ze to co kce jej pojde a dalsia kopa veci ne.bez ohladu na to, co tam ma a co nema [/quote]

Odinštalovať codepack - tak to som ešte nežral. To si fakt tak naivný a myslíš si že odinštalovanie tej kopy bordelu niečo porieši? To že ti najaký uninstal vypíše niečo ako "všetko bolo úspešne odinštalované" ešte neznamená že je to fuč. Kodeky a directX je asi najväčšie svinstvo aké je v obehu. Priemerný vírus napácha menšie škody ako jeden "seriózny a preverený codepack". Opravovať systém po takejto "aplikácii" je ako za trest a ak nie si frajej v registroch a nepoznáš dokonale systém, tak si v p... . Dostalo sa mi do rúk PC od uživateľa ktorý si len tak náhodou nainštaloval niečo all-in-one a ten parchant mu upravil grafiku, systém,... skrátka totálny bordel. Uninstal bol na zasmiatie, tak som po 4 hod. nervačenia odzálohoval data z C a pokračoval som format c:\ ....

PS: Neviem o nikom kto seriózne strihá, aby mal kodeky nahodené v partícii ktorú používa na strih. Na takéto úchylnosti jedine virtual PC.
wencaS (853)|11.8.2005 08:33
OT
i kdyz budes frajer v registrech tak je myslim po odinstalaci codekpacku nemas sanci opravit. to si nemuzes vsechno pamatovat. otevri si registry a podivej se sam do:
HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / CurrentVersion / Drivers32
kdo ma momentalne nainstalovany kodekpack, vid redburger, uvidi kolik toho vede k nemu. a po odinstalovani toho svinstva bych chtel videt frajera co to opravi rucne rychleji nez formatem C: a novou instalaci, uninstal to neudela.
redburger (499)|11.8.2005 10:26
all:
mozna preto mi kostickuje na velkej tv mpeg,kua,asi mate pravdu...
sice mi pomaly setko ide,ale co ked to dobabrava rendering abo co???
no...musim to nejako poriesiť.asi formatom c predsa len.
Chainslaw
a particia co sa pouziva na strih,co si tym myslel?tam kde je nainstalovany edit. soft,cize c,alebo kde su materialy a vysledky,cize u mna e ,f ?
redburger (499)|11.8.2005 10:28
StD
ale ja som len trocha znaly laik nic viac....ja sa tym nezivim a tak....akurat mam kameru a bavi si robit nieco viac ako prist ,analogom prepojit s vhs a nahrat to.
niesom ziadny manik a ani sa nebudem za takeho povaziovat urcite v najblizsich 15 rokoch.
Chainslaw (149)|11.8.2005 12:31
Aha, Väčšina ľudí čo sa venujú strihu má minimálne dve systémové partície (osobne mám tri), jednu len a len na strih a ostatné na blbosti ako napr. office, hry, internet,.....
Kleira (16)|15.8.2005 18:05
[color=indigo]Whee, konečně to chodí! 8-) Diky Vám všem! :-) Tak fajn, dokonce to i hraje.... Jen se to kouše i se zvukem.... Nevěděl by někdo, co s tim?? :-? [/color]
vlada (3470)|15.8.2005 22:43
Kleira
A jaké z těch kodeků/splitterů které jsem doporučoval jsi nainstalovala? Které se při přehrávání používají?

Jinak daleko víc formátů než různý codecpacky zvládne FFDShow. Kromě DVD (na čemž se pracuje a již to částečně funguje) zvládne téměř všechny běžně se vyskytující komprese videa a zvuku. Na Windows Media, Real Media nebo QuickTime je nutný mít patřičný originální přehrávače nebo kodeky.
Potom jsou ještě nutný nějaký splittery - například Haali Media Splitter zvládne AVI, MKV a MP4. Pro OGM existujou pokud vim 3 splittery - problémovej OggDS, potom Illiminable a Radlight. MPC má vlastní OGG/OGM splitter. Pro DVD používam DScaler 5 filtry a oficiální AC3filter. Potom mam ještě kodeky Cedocida (DV), XviD a x264 pro komprimování. Nic víc na počítači nepotřebuju a přehraju 99,9% videí který se mi dostanou pod ruku. Radši nepoužívam žádný titulkový filtry, protože často způsobujou problémy. Titulky zobrazuju přes FFDShow.
clee (6592)|15.8.2005 22:59
a nebo VLC player a nepotrebujes zadny 3rd party filtry nebo dekodery
vlada (3470)|15.8.2005 23:08
clee
VLC je vynikající přehrávač. Souhlasim s Tebou a ostatním ho také doporučuju. Mimochodem používá v podstatě stejný kodeky jako FFDShow.
clee (6592)|15.8.2005 23:25
jj vlc je presnej priklad kdy mene je vice, zadny kosmeticko-frikulinsky prasarnicky ala wmp, jen ciste ucelovy vybaveni
vlada (3470)|15.8.2005 23:36
Ještě jsem si nebyl jistej, tak jsem to radši ověřil - VLC umí i OGM.

Kleira
Takže VLC - http://videolan.org/vlc/download-windows.html by mohl vyřešit všechny Tvoje problémy. Umí OGM, Vorbis zvuk (včetně více zvukovych stop) a měl by zvládat i embeded (zabudované?) titulky. Jediný co bych mu vytknul jsou právě titulky, kdy neumí doplnit širokoúhlý obraz o černý pruhy na 4:3 a titulky nacpat do těch černých pruhů.
Pokud to ve VLC nebude chodit dobře, doporučuju kombinaci filtrů/kodeků Radlight OGM splitter + FFDShow video dekoder + FFDShow Vorbis dekoder + titulky pomocí FFDShow video dekoderu. Embeded titulky je nutný v FFDShow v konfiguraci povolit. Potom stačí v podstatě jakýkoliv video přehrávač kromě WMP. WMP totiž neumí víc zvukovych stop.
Modena (1706)|16.8.2005 00:08
To all :
Kdo máte zájem, stahněte si nějakej ten kodecpack, odrarujte a otevřete hlavní *.exe v UltraEdit 32 (kdo máte :BB: ) - uvidíte cesty a bude vám vše jasný ! To platí o většině all in one bindelů z netu, takže velkýho bacha ! ! ! \/ :-R :-E
exTNT (1421)|16.8.2005 00:09
vlada
Možná jsem to jenom nepochopil, ale WMP přece umí víc zvukových stop. Alespoň ze mnou vyráběných XviDů, kde v jedný stopě je originál a v druhý dabing, to umí bez problémů...
vlada (3470)|16.8.2005 00:30
exTNT
Musíš na to mít nějaký systémový filtr (třeba Morgan Stream Switcher), který ale občas způsobuje vážný problémy. Nebo třeba Haali Media Splitter umožní vybrat si zvukovou stopu. WMP sám o sobě víc zvukovych stop nezvládne, kdežto většina ostatních přehrávačů to umí. A jak určitě sám víš u systémovych filtrů platí zlatý pravidlo "čim míň tim líp". Proto se radši spolehnu na přehrávač, kterej si s tím poradí sám, třeba MPC.
exTNT (1421)|16.8.2005 00:37
Morgan Stream Switcher mám, anžto se instaloval v rámci Gordian Knotu. Žádnou lumpárnu mi zatím neproved, i když je fakt, že WMP pro přehrávání XviDů nepoužívám - DivX Player mi pro tento účel přijde nesrovnatelně sympatičtější ("lehčí" a rychlejší).
Takže se omlouvám, páč jsem si to neuvědomil a domníval jsem se, že to WMP umí sám od sebe.
No nic, stejně ho nemám rád... :-E
stayman (12393)|16.8.2005 00:48
Ono to je jedno ako je to u ostatnych, pretoze tie playere bud su pisane s tym filtrom, alebo si ho nesu pri instalacii, co je v konecnom dosledku to iste... inak u Windows Media (to neviem ci sa mysli ciste WMV) to vie, ako aj u DVD...

[code]Postup zmeny jazyka zvukovej stopy
Vykonajte jeden z nasledujúcich krokov:

Ak chcete nastaviť jazyk zvukovej stopy vybratého súboru Windows Media alebo disku DVD, v ponuke Prehrať ukážte na položku Zvukové a jazykové stopy a potom kliknite na príslušný jazyk alebo inú možnosť.
Vedľa aktuálne vybratého jazyka alebo možnosti sa objaví odrážka.

Predvolený jazyk zvukovej stopy pre všetky súbory Windows Media a disky DVD nastavíte tak, že v ponuke Prehrať ukážete na položku Zvukové a jazykové stopy a potom kliknete na tlačidlo Predvolené. V dialógovom okne Predvolené nastavenie jazyka v zozname Jazyk zvuku kliknite na jazyk, v ktorom sa má zvuk prehrávať.[/code]
vlada (3470)|16.8.2005 12:21
U DVD to je samozřejmost, o ASF (WMV) jsem to nevěděl, ale dá se to předpokládat. Každopádně víc stop u AVI WMP nezvládne a u OGM to asi bude to samý. U matrošky se o to postará splitter (pokud se to v něm nastaví).
Kleira (16)|18.8.2005 18:40
[color=indigo]Pánové, jste machři :-) Jediný, co už mi chybí dotáhnot je obraz, kterej se často kouše.... Má někdo tušení, co s tim?? A jinak díky moc, díky vám mam život zas o něco lepší...[/color]
vlada (3470)|18.8.2005 19:08
Kleira
A v čem to teda momentálně přehráváš, případně jaký se používají kodeky? Jaký je zatížení procesoru?
Bez toho se to dá těžko určit. Pokud nevíš, jak něco z toho zjistit, tak dej vědět.
Kleira (16)|19.8.2005 16:52
[color=indigo]Přehrávam ve VCL, který jste mi poradili, kodeky... no, mam tu DivX, Xvid a oggmedia. Víc nevim... :-) Budeš mi muset napsat postup k tomu procesoru... :-) [/color]