Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 74

Téma: Jaký MPEG-2 enkodér?

Je tu občas Avatar uživatele Tomáš X.
    Registrace
    Mar 2004

Čím více o tom čtu, tím větší v tom mám hokej.
    Existují poměrně protichůdné informace:
    1. Četl jsem před časem zde srovnání MPEG-2 enkodérů, kde byly nějaké závěry
    2. Především StayMan, ale i jiní zde tvrdí, že pro převod DV z digi kamery do MPEG-2 (DVD) jsou nejkvalitnější Canopus ProCoder a MainConcept v DVD Architectovi a není poznat rozdíl
    3. Všeobecně se tvrdí, že nejlepší enkodér je Canopus ProCoder, ale 2.0, protože 1.0 ještě zdaleka není bez chyb a že výborná volba je odlehčená levná meziverze mezi 1.0 a 2.0. ProCoder Express
    4. Pro zálohování DVD, zvláště těch dlouhých a nabouchaných tu všichni doporučují CCE tam, kde by Shrink musel drasticky omezovat datový tok.
    Navíc CCE existuje v koupitelné formě (CCE Basic za 58 USD) a nekoupitelné formě za 2000 USD.

Já samozřejmě bych rád MPEG-2 enkodér pro 5 účelů:
    a) výroba vlastních DVD z digi-kamery
    b) přetažení všech VHS videokazet na DVD
    c) výroba DVD z TV vysílání poté, co si koupím A/D převodník
    d) zálohování originál DVD
    e) komprese odborných analogových videosignálů

Dnes oficiálně používám DVD Architect 1.0d (v rámci firmy je to zaregistrované na mě osobně). ProCoder Express má akceptovatelnou cenu, to bych z vlastního měšce obětoval, když by mně to oproti MainConceptu přineslo lepší požitek ze sledování na TV. CCE Basic má taky akceptovatelnou cenu.
    Jednorázové a výjjimečné věci samozřejmě lze udělat i trial verzí nebo i za úplatu u někoho, kdo cosi drahého vlastní.

Zajímá mě, jestli když bych používal pro všechny účely a) - e) MainConcept enkodér v DVD Architectovi 1.0d, tak se někde docílím viditelně horší výsledek, než jinou variantou???
    Je větší vhodnost CCE, ProCoderu či jánevímčehoještě dána kvalitou výsledku nebo jen rychlostí enkódování, použitelností v procesním postupu, kompatibilitou s dalšími nástroji, ... ???

Opravdu je mně líto vyhodit třeba i 2000 Kč nebo i podstatně víc za něco, od čeho v praxi za 2 měsíce upustím, protože to buď nepřinese zlepšení nebo s tím bude zoufalá práce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Rebricek podla jedneho renomovaneho zahranicneho casopisu je:

1. ProCoder 1.5... (celkove hodnotenie 88 %) 1/2003
    2. Cinemacraft Encoder SP................ (80 %) 1/2003
    3. ProCoder Express......................... (77 %) 3/2004
    4. MainConcept MpegEncoder 1.4.1.... (66 %) 3/2004
    5. HonesTech MpegEncoder............... (65 %) 1/2003
    6. CCE Basic 2.57............................. (64 %) 3/2004
    7. Digigami MegaPEG 1.5................... (59 %) 1/2003
    8. Darim DVMpeg 6.0........................ (53 %) 1/2003
    9. Pegasys TMPGEncoder 2.521 ......... (53 %) 3/2004
    10. Discreet Cleaner 5....................... (52 %) 1/2003
    11. Beyeler BBMpeg.......................... (46 %) 1/2003

Testy boli vykonane vo dvoch obdobiach, takze odvtedy sa mohlo nieco zmenit, hlavne s uvedenim novsich verzii, ale ako voditko a aj podla inych recenzii, by sa s tym dalo suhlasit. Mojich favoritov si dobre spomenul, je to ProCoder (Express) a MainConcept (nie standalone, ale plugin vo Vegase a Architecte).

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Tomáš X.
    Všeobecně se tvrdí, že nejlepší enkodér je Canopus ProCoder, ale 2.0, protože 1.0 ještě zdaleka není bez chyb a že výborná volba je odlehčená levná meziverze mezi 1.0 a 2.0. ProCoder Express
    Nooo trufam si povedat ze tu malo ludi realne skusilo REALNU 2.0, zato taky ProCoder 1.5 tu zhavi dost ludi.

Citace Původně odesláno od Tomáš X.
    Pro zálohování DVD, zvláště těch dlouhých a nabouchaných tu všichni doporučují CCE tam, kde by Shrink musel drasticky omezovat datový tok.
    Hm, CCE strasne maze a pomerne malo nastavitelny Basic asi este viac, takze moj favorit je aj tu jednoznacne ProCoder. DVD zalohujem tak raz tyzdenne ak vobec a ProCoder 1.5 vali v Mastering Mode asi 18 fps, cize za noc to mas hotove (alebo kym sa vratis z roboty). CCE ma jednu vyhodu, rychlost. Ale ak ide bitrate drasticky dolu, vid Pan prstenov, tak ProCoder to urobi perfektne, zatial co CCE zacne posterizovat. Na druhej strane CCEcku sa daju vnutit keyframy (multiangling, presne zachovanie chapter pointov,...) a da sa urcit napr. ultranizka bitrate pre titulky, ProCoder to nema, iba ak by si to enkodoval per partes. A obavam sa ze tieto vyhody su vlastne prave tomu, comu uz hovoris "nekupitelne".[/quote]

Registrace
    Mar 2004

Takže jestli tomu dobře rozumín, tak ProCoder i ProCoder Express je sice lepší, ale když jde o to zakódovat jednu stopu videosekvence bez kapitol a k tomu jeden zvuk. Jakmile jsou k tomu třeba titulky a jiný úhel kamery a označení kapitoly atd., tak už to na 1 průchod udělá jen CCE?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Tomáš X.
    Já samozřejmě bych rád MPEG-2 enkodér pro 5 účelů:
    a) výroba vlastních DVD z digi-kamery
    b) přetažení všech VHS videokazet na DVD
    c) výroba DVD z TV vysílání poté, co si koupím A/D převodník
    d) zálohování originál DVD
    e) komprese odborných analogových videosignálů
    a) To je prasárna, že ...
    b) VHS na DVD je magorie, ztráta kvality, vznikne hnusný analogo-digitální paskvil.
    c) Kvalita TV vysílání je podobná tak VCD, proč DVD ???
    d) K zálohování DVD není potřeba encoder ...
    e) Jaký koli zdroj dát do DVD je čuňařina, snad jen na kšeft pro slepce

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

tak proc sakra ty enkodery vubec delaj???

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

Bullback: chtěl bych pozorovat začátečníka, který chce získat aspoň nějaké informace, těsně po tom co si přečte sadu tvých příspěvků. Ten naprostý chaos do kterého ho svými názory hodíš, to zachytit na kameru, tak mám námět na disertační práci a další kameru z pořadu Natoč to!
    a) tuhle "prasárnu" dělá téměř každý... (VHS a DVD-Video jsou jediné dva použitelné standardy)
    b) jsou "důležité" záznamy které jsou jen na VHS a tam je to pochopitelné, to že se nesmí čekat žádný zázrak je věc druhá
    c) nemá smysl s tebou probírat, samozřejmě že to co už se hnusné vysílá s tím už nikdo nic neudělá
    d) budeš se divit ale pokud chceš dostat některé na DVD-+R SL tak potřeba je
    e) blábol na který netřeba reagovat...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Clee: proč ???, no aby je prodali ústavům zrakově postiženým
    Jinak takovéhle "zapálení" pro DVD jsem snad ještě neviděl
    Proč tedy cpát VHS na DVD ???, no to fakt nevím, tak si udělám zálohu v DV nebo MJPEG (kdybych měl obavu před zničením VHS) a je to ...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od ViKinG
    d) budeš se divit ale pokud chceš dostat některé na DVD-+R SL tak potřeba je
    Jó přeencodovávat celý DVD, nebo "rozrejpání" zvážit co je asi tak vyhodit , no tak sorry, to je fanatizmus, ale tady není privilegiem kvalita, takže hup to do DivX, a mám DVD v prvotřídním fenoménu a můžu tím oslňovat neznalé

Registrace
    Mar 2004

Bullback: nezlob se, ale já už tvým příspěvkům skoro vůbec nerozumím. Já ani nevím jestli mě chválíš nebo haníš. Budu muset na sobě a na své empatii ještě zapracovat . A uhádnuls oslňování to je moje, stačí vhodně zvolit publikum(neznalé) a už začínám. Ale oslňuji pouze s DVD-Video formátem ! DV si nechávám jen a jen pro sebe.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od ViKinG
    Bullback: nezlob se, ale já už tvým příspěvkům skoro vůbec nerozumím. Já ani nevím jestli mě chválíš nebo haníš. Budu muset na sobě a na své empatii ještě zapracovat . A uhádnuls oslňování to je moje, stačí vhodně zvolit publikum(neznalé) a už začínám. Ale oslňuji pouze s DVD-Video formátem ! DV si nechávám jen a jen pro sebe.
    Nejedná se o to zda Tě haním nebo chválím, pouze oponuji některým názorům, v žádném případě nechci někoho nas*rat, jen prostě je mě divné spousty věcí a to např. všecko narvat za každou cenu na DVD, to mě zaujalo.

Jinak Oslňovat lze i kuličkou ukoulemnou z trusu, to je fakt, proto jsou reklamy, jenže odborná diskuze je či měla by být o podstaťě věci a né o reklamních tazích, a jsme zase u DivX ..., a to je ještě horší než z DVD.

Jinak si Tě vážím protože jsem v pátek nahlédl k Harrymu na lopuch a tvůj nick jsem tam neviděl

Registrace
    Mar 2004

Bullback: např já mám v příbuzenstvu a mezi známými dost co už maj jen DVD player a tam je touha po DVD-Video asi pochopitelná. Já taky nepovažuju MPEG2 kompresi a DVD-Video formát za zázrak ale uznávám fakt že penetrace našich domácností už přehrávači DVD-Video velká a začíná se vyrovnávat VHS (můj subjektivní názor z mého okolí).
    Na lopuch nejdu jak je rok dlouhej, tak si mě budeš vážit asi dlouho .

Registrace
    Mar 2004

Tak se pokusím vysvětlit důvody převodu vybraného obsahu VHS kazet na DVD:

a) kazeta po 15 letech už má zřetelně horší kvalitu, tedy zhoršuje se postupně, oproti tomu u DVD lze udržet zcela totožnou kvalitu neomezeně dlouho za podmínky, že to člověk stihne přepalovat na nová média dříve, než se dovnitř té placky či všech kopií té placky dostane kyslík a zničí to relativně naráz
    b) DVD zabere méně místa, než VHS kazeta
    c) na DVD si člověk může udělat menu a výběr třeba 10-minutových úseků, na VHS kazetách jsou 3 - 4 hodiny sekvenčně
    d) lze to nově a přesněji sestříhat
    e) lze to zčásti v editoru vyčistit filtry a opravit, ....
    f) když člověk zruší VHS archiv, tak pak jediný důvod, proč má stále mít VHS video, je současná cena DVD HDD rekordérů a za určitou dobu, až půjdou dolů, už si s sebou netáhnu zátěž VHS archivu
    g) ten nejdůležitější důvod na světě: "Chce se mi." To je naprosto neporazitelný důvod, s a) až f) lze možná i polemizovat, g) je absolutně nezničitelný argument.

Registrace
    Mar 2004

Bullback: tak jsem po měsících(možná i letech) nahlédnul na lopuch a dost sem koukal co je tam za odborníky... jeden nejmenovaný co si tam utahuje z ostatních je schopen napsat tento dotaz:
    Chci se zeptat - ty Verbatimy v 25 ks salamu jsou ty samy co bejvaj v krabickach? Maj taky barvivo Taiyo Yuden?
    A ten tam radí ostatním!
    Tomáš X.: pokud si budeš hrát a nebudeš zlobit tak je to OK .

Registrace
    Mar 2004

To ViKinG: no, vidíš, že jsi to pochopil, prostě potřebuju ty záběry o ničem dostat z těch vošklivejch velkejch černejch krabiček na ty hezký stříbrný placičky a ještě se při tom zabavit a bejt hrdej na to, jak tý technice hezky rozumim a prababička spráskne ruce a řekne: "Teda to jsou ale možnosti, to za císařpána nebejvalo a jak tomu vůbec dokážeš rozumět, to já jsem v životě pochopila jenom hrábě a váleček na nudle!" ... a vvvo tttom tto jje

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaký SW pro úpravu videa a konverzi MPEG do AVI
    Od aquaris v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 07-02-2010, 21:19
  2. Jaký jednoduchý střihový freeware program pro MPEG-2 ?
    Od snehulak2006 v sekci Editace videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-09-2008, 17:18
  3. Jaký zvuk z MPEG->DVD?
    Od boomer v sekci DVB-T
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 15-12-2006, 11:27
  4. Aký enkóder pre MPG4 AVC ???
    Od abraka v sekci Kodeky
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 05-06-2006, 12:50
  5. Zachytavanie cez HW enkoder