Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zachytávání bez obsluhy

Calimero (3)|1.6.2004 18:01
Lze nějak zajistit automatické zapnutí pc v určený čas? Potřeboval bych tuto funkci kvůli nahrávání přes tv tuner, kde je pro zapnutí nahrávání pomocí plánovače samozřejmě zapotřebí, aby byl počítač v dobu začátku plánovaného nahrávání zapnutý. Trochu jsem se do toho zamotal, ale snad to je trochu srozumitelné. Mám PCTV PRO, desku Asus A7N8X-X a poslední bios.Právě v biosu mám možnost naplánovat automatické spuštění pc,ale pouze v rozsahu 24 hodin a to pak opakovat třeba denně.Jenže já bych potřeboval naplánovat zapnutí třeba určité datum a nejen čas.Slyšel jsem o programu byAlarm, ale ten bohužel tuhle mojí desku nepodporuje :-( Díky
mirekv (7169)|1.6.2004 18:30
Něco podobného se řeší v threadu pod tebou. Popravdě řečeno, zajímalo by mě to taky, ala nikde jsem se nic přádného nedozvěděl. Já to řeším normálníma spínacíma hodinama.
Calimero (3)|1.6.2004 18:38
[quote=mirekv]Něco podobného se řeší v threadu pod tebou. Popravdě řečeno, zajímalo by mě to taky, ala nikde jsem se nic přádného nedozvěděl. Já to řeším normálníma spínacíma hodinama.[/quote]
Lze na nich nastavit i datum? V jaký ceně (sou asi tak) kvalitní spínačky se všema důležitejma funkcema(hlavně to datum)?
in0 (146)|1.6.2004 20:04
porad dokola, porad dokola. tady na tvfreaku uz minimalne 5x \/

jediny spolehlivy reseni je nevypinat pocitac, ale nechavat ho spat, z cehoz jde nejspolehliveji probudit. treba pres normalni planovac ve woknech. dal uz se jen zabyvat tema soft. planovacema.

existuje i soft co to probouzi z vypnutyho stavu, ale vyvoj uz nepokracuje a vetsine lidem nefunguje - pracuje pres spinani v biosu.
mirekv (7169)|1.6.2004 21:35
in0: no tak poraď, kde to bylo, to jsou taková polovičatá řešení, nemůžu odjet na týden a nechat PC v nějakém polovypnutém stavu. Takhle vím, že je vypnutý (i když zdroj je pod napětím).
Calimero: spínačky jsou za několik set a umějí obvykle plánovat týden dopředu. Musí být však doplněny obvodem, který PC spustí (např emulaci stisku tlačítka) což předpokládá alespoň min. znalost elektroniky. Jesli jseš spíš přes SW, tak hledej dál.
Calimero (3)|1.6.2004 21:45
[quote=mirekv]in0: no tak poraď, kde to bylo, to jsou taková polovičatá řešení, nemůžu odjet na týden a nechat PC v nějakém polovypnutém stavu. Takhle vím, že je vypnutý (i když zdroj je pod napětím).
Calimero: spínačky jsou za několik set a umějí obvykle plánovat týden dopředu. Musí být však doplněny obvodem, který PC spustí (např emulaci stisku tlačítka) což předpokládá alespoň min. znalost elektroniky. Jesli jseš spíš přes SW, tak hledej dál.[/quote]
Takže počítač se nezapne automaticky při sepnutí hodin? I když v biosu zapnu funkci, která se jmenuje něco jako "automaticky zapnout pc při výpadku el.proudu a jeho opětovného nahození"?
in0 (146)|1.6.2004 21:53
mirekv: me to prijde jako naprosto dostacujici reseni pro vsechny. proc to nemuzes nechat na tyden v "polovypnutem" stavu jak rikas?
mirekv (7169)|2.6.2004 07:41
Calimero: no možná to jde, připadá mi dost drastické hlavně to vypnutí. Chtělo by to zachytávací soft, který umí po sobě vypnout PC, používám MMC89, který na konci vypne sám sebe, ale PC ne.
in0: umí plánovač PC i vypnout? (zkusím).
in0 (146)|2.6.2004 08:03
jasne ze jsou softy ktery umej vypnout pocitac i prepnout ho do spanku.
ego42 (76)|2.6.2004 10:16
Ano, řešili jsme to s Bullbackem v threadu "Combo Plánovač 1.36". Moje doporučení by bylo a) používat iuVCR, které přímo spolupracuje se standardním Plánovačem úloh ve Windows, nebo b) používat jiný scheduler a capture soft (třeba ten Combo Plánovač s ATV2000 nebo bTV) a v Plánovači úloh nastavovat zvlášť probouzení PC z hibernace. Vypnutí PC a hibernace jsou prakticky totéž, nejedná se o žádný "polovypnutý stav", odběr proudu je AFAIK úplně stejný.
in0 (146)|2.6.2004 12:03
to je dost, ego42 :BB:
mirekv (7169)|2.6.2004 12:19
ego42 díky za info, někdy to zkusím. :BB:
BROWN (40)|2.6.2004 23:24
No, já to řeším takhle. Na desce MSI mám v BIOSu volbu POWER MANAGEMENT FEATURES-SET WAKE UP EVENTS-RESUME ON RTC ALARM volbu dne, hodiny a minuty zapnutí. Tam to nastavím s určitým předstihem. V ATI AIW plánovači nastavím parametry nahrávání a zvolím funkci spuštění plánovače při spuštění OS. Radši nechám zapnutý monitor, protože moje WIN XP PRO někdy náběh bez monitoru nezvládnou. Nicméně častěji nechávám vypnutý monitor a zapnuté PC se spuštěným plánovačem.