Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Titulky do Real playeru

tzdenek (27)|5.8.2005 13:19
Může mi někdo poradit jak dostanu do filmu přehrávaném v Real Playeru titulky? Dík zdenek
vlada (3470)|6.8.2005 14:06
RP podle mě používá normální DirectShow graf, čili potřebuješ použít nějakej titulkovej filtr - FFDShow, DivXG400 nebo VSFilter.
Jinak nejlepší rada pro přehrávání videa je smazat Real Player a používat něco normálního.
tzdenek (27)|6.8.2005 18:12
Děkuji ti za radu a inspiraci. Mám film stažený v DVDRip.XViD.rmvb a v ničem mimo Real playeru mi to nejde přehrát. Dík zkusím něco s těmi titulky.Zdenek
vlada (3470)|6.8.2005 18:35
tzdenek
Zřejmě nemáš nainstalovaný správný kodek. Potřebuješ DivX (občas zlobí, má neúplnou implementaci GMC), XviD nebo FFDShow (doporučuju). Z přehrávačů zkus Media Player Classic (MPC), ViPlay, VideoLan Client (VLC, má vlastní kodeky), BSPlayer, The Core Media Player, Zoom Player a plno dalšich dobrych. Pouze ty první 3 ale přehrajou i ve verzi zdarma DVD.
tzdenek (27)|6.8.2005 20:43
Tak jsem si nainstaloval FFDShow,vyzkoušel Media Player Classic ,ViPlay,Video Lan Client a jede mi to opravdu jen v tom Real Playeru.Stáhl jsem si VobSub 2.23 a nějak do toho filmu nemohu ty titulky stejně dostat.Můžeš ještě prosím ještě poradit? Dík zdenek
stayman (12393)|7.8.2005 01:07
tzdenek
Vyprdni sa na vsetky tie nezmyselne prehravace ktore ti len zaseru system, mas vo Win spickovy WMP (ak mas starsiu verziu, tak si stiahni poslednu 10, ale nemusis..) potom si stiahni hlavne ten RealAlternative (a nemusis instalovat ten MPC a zaskrtni prehravanie s tym WMP10 este pri instalacii) a este na titullky a autoload filtrov ten DivXG400 a mas svaty pokoj !!!

PS: ak mas problem aj so stiahovanim, povedz, dam ti priame linky.
tzdenek (27)|7.8.2005 10:43
Dík za rady.Real Alternative jsem stáhl,nikde nemohu najít ke stažení DivXG400, je buď DivXG 4.12 , dále nejnovější 5.1 něco. Mohu použít tyto nebo musí být přesně DivXG400. To bych tě poprosil o link. Zdenek
vlada (3470)|7.8.2005 11:17
StayMan by €RikŁ€
WMP je špičkový přehrávač :-E :-E :-E
Jakým způsobem Ti může zasrat systém přehrávač, který se skládá z 1, slovy jednoho, EXE souboru. Systém zaneřádí právě WMP, který potom ani nejde odinstalovat. Po instalaci WMP10 mi přestal fungovat a na starší verzi se nejde vrátit. No moc mě to netrápí. Ale tohle už je Off Topic, pouze jsem cítil potřebu zareagovat na tvrzení, že někomu doporučuju něco, co může zaneřádit systém.

Jinak to video je XviD, jak tzdenek píše. Instalace RealAlternative je teda zcela zbytečná. V podstatě pouze znovu nainstaloval knihovny, který už tam předtim byly z originálního RealPlayeru.

tzdenek
Když říkáš, že ty filmy nehrajou, co to hlásí? Co Ti zahlásí program GSpot, když v něm to video otevřeš? Jak se přesně jmenuje ten soubor, který chceš přehrávat (i s koncovkou). Je totiž velmi velmi divný, že by VLC nějaký standardní video nepřehrál. Ten VobSub, který jsi stáhnul je už hodně starý, nejnovější je VSFilter 2.33 tuším.

No a ještě by si mohl říct, co to je vlastně za titulkovej soubor. Jmenuje se stejně jako film? Jaký filtry jsou v RealPlayeru načtený při přehrávání? Bohužel RP neznam, tak nevim jak to přesně zjistit, ale zkusil bych klik pravym myšidlem do obrazu a hledat položku filters.
tzdenek (27)|7.8.2005 11:51
Tak mi to konečně jede v WMP pomocí Real Alternative a s titulky přes DivXG400.Oběma Vám děkuji za rady a pomoc.Zatím to byl jediný film co jsem měl s koncovkou .rmvb. Jinak jsem nechtěl rozpoutat diskuzi, co je lepší a co ne.Každý asi preferuje to, v čem se mu dobře pracuje, a co má odzkoušené. Ještě jednou Děkuji! Zdenek
stayman (12393)|7.8.2005 12:07
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
WMP je špičkový přehrávač :-E :-E :-E
Jakým způsobem Ti může zasrat systém přehrávač, který se skládá z 1, slovy jednoho, EXE souboru. Systém zaneřádí právě WMP, který potom ani nejde odinstalovat. Po instalaci WMP10 mi přestal fungovat a na starší verzi se nejde vrátit. No moc mě to netrápí. Ale tohle už je Off Topic, pouze jsem cítil potřebu zareagovat na tvrzení, že někomu doporučuju něco, co může zaneřádit systém.

Jinak to video je XviD, jak tzdenek píše. Instalace RealAlternative je teda zcela zbytečná. V podstatě pouze znovu nainstaloval knihovny, který už tam předtim byly z originálního RealPlayeru.
[/quote]

1. WMP ma v systeme a ziadne problemy nerobi ani instalacia novsieho WMP10, to iba naznacujes, ze to s PC nevies a mas ho zasraty mozno inymi playermi :-k
2. Na prehravanie suborov potrebujes kodek, a nie prehravac (ten uz mas) :-k
3. poniektore prehravace instaluju spyware a tie dalsie prehravace aj zasieraju system (QT, RP atd), pretoze si precitaj aj tie dva body nad tymto \/
4. Instalaciou tychto aletrnativnych kodekov nic nepokazi, ani ked ma uz nainstalovane povodne playere
5. Neviem o tom, ze by RP prehral XviD :-D
stayman (12393)|7.8.2005 12:14
[quote=tzdenek]Tak mi to konečně jede v WMP pomocí Real Alternative a s titulky přes DivXG400.Oběma Vám děkuji za rady a pomoc.Zatím to byl jediný film co jsem měl s koncovkou .rmvb. Jinak jsem nechtěl rozpoutat diskuzi, co je lepší a co ne.Každý asi preferuje to, v čem se mu dobře pracuje, a co má odzkoušené. Ještě jednou Děkuji! Zdenek[/quote]

"Menej je viac" !!!! WMP10 + kodek + DivXG400 a nebudes mat s nicim problemy, ani s titulkami !!! :-)
vlada (3470)|7.8.2005 12:21
Ad
1) Osočovat mě z toho, že neumím používat počítač je dost laciné. Prostě na mém PC WMP 10 nefunguje, zatímco všechny ostatní přehrávače šlapou. Narozdíl od všech ostatnich přehrávačů nejde WMP odinstalovat ani přeinstalovat.
2) Na přehrávání potřebuješ kodek i přehrávač. Kodek sám o sobě je k ničemu. Přehrávač bez kodeku taky. Pouze vhodná kombinace vede k úspěchu.
3) S tím zcela souhlasím a takové přehrávače bych si nikdy nedovolil někomu doporučovat.
4) Zdvojení systémových knihoven může způsobit vážný problémy. Ale pravděpodobně to vadit nebude, nicméně to potencionální riziko tam je.
5) Kdyby si si přečetl hned ten první odkaz od jojta, tak by si tohle nemohl napsat. RP samozřejmě XviD přehrává.

Ale hádáme se tady o nesmyslech na kterych se mi 2 nikdy neshodneme.
stayman (12393)|7.8.2005 12:33
1. Bohuzial si asi jediny, co to nevie, WMP nerobi problemy, ani pi instalacii, dokonca sa ho oplati len tak preinstalovat, ponaprava ti co si si zmrvil
2. Citak poriadne, potom pis
3. OK
4. nevadi
5. je to mozne, podora Mpeg4 je uz v takmer kazdom zasratom playeri :-D, avsak s XviDom si nemozes byt nikdy isty (nekompatibilita jak s verziami, tak s playermi a tak aj s prehravanim s alternativnimi kodekmi)

Viac nemam ku tomu co dotat, som clovek, co si zivot ulahcuje a nie opacne, navyse mam rad pekne veci, funkcne a bliziace sa ku dokonalosti. :-D
vlada (3470)|7.8.2005 16:31
StayMan by €RikŁ€
1) WMP se mi odmítá přeinstalovat se slovy, že už je nainstalovanej se instalace ukončí.

Podle jinýho příspěvku co tzdenek napsal to vypadá, že to video je opravdu RealMedia a ne XviD, jak jsem si podle názvu souboru myslel. S XviDem by totiž problém nebyl, to je narozdíl od RealMedia zcela bezproblémový kodek.

tzdenek
Pro otitulkování takovýho videa bude nutný nějak do DirectShow grafu napasovat titulkový filtr, přičemž pochybuju, že so to v RealPlayeru povede. K cíli by spíš vedlo rozběhat to video v přehrávačích, který podporujou titulky, to jest ViPlay nebo Media Player Classic. Oba by to měly umět přehrát. Přehrávače RealPlayer nebo WMP titulky neumí. Chce to nainstalovat nejnovější RealAlternative i s MPC a tam by se potom titulky měly už dát bez problémů rozběhat.
stayman (12393)|8.8.2005 00:22
WMP sa mi nikdy nestalo, ze by pisal nieco podobne, prave naopak, nebudem to hladat,ale pisal som to uz aj predtym, chodim na support alebo rozne diskusie bezne,tam prave doporucuju preinstalovat WMP v pripade instalacii roznych hovadin...

RM mne nerobil ziadne problemy ke dsom bol este malicky a zabaval som sa stahovanim roznych playerov, medialnych streamov v roznych kodekoch, narozdiel od tych vseljakych mpeg4 :-k (ani neviem preco to vobec robia), ale pre RM stacilo mat (a teraz RA) nainstalovany RP a slo to absolutne bez najmensich problemov prehravat, len ten format real a ako aj cely RPlayer nemusim, teda pre kazdy pripad mi staci RealAlternative a prehravanie pomocou vsestranneho jukeboxu/rippera/playera WMP10. \/
vlada (3470)|8.8.2005 00:58
StayMan by €RikŁ€
On má RV10 poměrně špatnou kvalitu ve srovnání s MPEG-4 ASP, ale pro velmi nízký bitrate má nejlepší výsledky. Proto se občas používá, hlavně pro animovaný filmy.
Problémy s přehrávánim jsou ale na snadě. Podle mě bude problém dostat do grafu s RealMedia Splitterem, RealVideo dekoderem a zvukovým dekoderem ještě titulkový filtr.Ale nevím, možná tyhle filtry fungujou standardně a ten filtr se normálně načte. Naštěstí se mi RM video už dlouho nedostalo pod ruku a nemusel sem se s tim trápit.
vlada (3470)|8.8.2005 09:57
Odkud to je? Nikde nevidim žádný info o zdroji videa nebo nastavení kodeků. S testama co dělá třeba Doom9 se to nedá srovnat. Jinak tyhle "objektivní" hodnoty pro porovnání obrazů jsou často poměrně zavádějící. Video s lepšíma "objektivníma" parametram ještě nemusí subjektivně líp vypadat. Ale obdivuju kolik si s tim někdo dal práce.
stayman (12393)|8.8.2005 10:52
Tak vidis, tych manikov poznam asi dva roky (tak ako teba :))), su to machri do audia a videa a este nikdy ich tvrdeni ma nesklamali. (Sice momentalne sa trochu aj s nimi hadam, neviem bez toho zit :-D )
vlada (3470)|8.8.2005 12:12
StayMan by €RikŁ€

Tak to mi moc nepomholo :-( Ruštinu sem měl jenom jeden rok v 5. třídě.

Já jsem rozhodně neřikal, že to je udělaný špatně nebo tak. Jenom mi tam plno informací chybí. Jak jsem třeba už psal, tak RealMedia je lepší na animovaný filmy, na normální filmy je nejlepší MPEG-4. Takže informace o zdroji je celkem podstatná, navíc pro každej zdroj je vhodný jiný nastavení kodeku atd. Prostě takhle samotný to nemá moc vysokou vypovídací hodnotu. Musím se prostě spolehnout, že to udělali dobře, nemůžu si to sám překontrolovat.
stayman (12393)|8.8.2005 12:16
To mas kolko rokovked nevies po rusky??? 20?
vlada (3470)|8.8.2005 22:05
StayMan by €RikŁ€
To bys přece měl dokázat spočítat :-) V roce 1989 jsem chodil do páté třídy, je mi tedy necelých 27.
stayman (12393)|9.8.2005 10:41
Aha, tak to potom chapem, ze mas este cas sa hrat (s formatmi, playermi atd.) :-D
vlada (3470)|9.8.2005 13:09
StayMan by €RikŁ€
To víš, jsem ještě mladý, dynamický a kreativní :-E :-E :-E
stayman (12393)|9.8.2005 15:10
:-) no a potom ked budes stary, zistis ze to bola zbytocna strata casu :-D