Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

cerny obraz nebo zamrznuti

havr (16)|5.8.2005 07:22
Dobre rano vsem,

nesetkal se neko s problemem u Leadtek WinFast TV2000 XP Expert, kdy po zapnutni PVR aplikace se objevi cerny obraz, nebo jeden snimek a obraz zamrzne, ale PVR aplikace a zvuk jedou dale

Pouzivam posledni verze ovladacu pro tuner, grafiku, WinXP Pro SP2 eng + vsechny zaplaty

Problem se objevil po vymene boardu, kdy jsem musel pouzit MSI KT4A-V
exTNT (1421)|5.8.2005 08:05
Hm, tu desku jsem měl a je to dost naprd čipová sada - člověk aby kolem ní chodil po špičkách, aby se náhodou něco nepo...
Když jsi jí měnil, dělal jsi pak kompletní reinstalaci systému? Jakou desku (= s jakými ovladači) jsi měl před tím?
Pokud jsi kompletně nereinstaloval, pak ten problém může bejt v tom, že ta deska na něco používá některý z ovladačů minulé desky - v tom případě doporučuju zprovoznit zobrazení nepřítomných a skrytých zařízení ve Správci a všechno nepřítomný (objeví se vyšedle) a podezřelý vymastit.

Postup máš tady:
1. Klikneš pravým tlačítkem na "Tento počítač" a vybereš dole "Vlastnosti", tam záložku "Upřesnit" a na ní dole vlevo tlačítko "Proměnné prostředí"
2. Otevře se Ti dialog, kde v horní části máš nastavení pro přihlášeného uživatele a dole nastavení celého systému (pro všechny případné uživatele) – je to vcelku jedno, kde to pravidlo vytvoříš, já to pro jistotu dělám v tý dolní části pro případ, že bych si třeba potřeboval vytvořit nový uživatelský účet nebo tak. Takže pod tím oknem, který si vybereš, klikneš na „Nová“ a do nového okna do horní řádky (Název proměnné) napíšeš "devmgr_show_nonpresent_devices" (bez těch uvozovek) a do dolní řádky (Hodnota proměnné) napíšeš "1" (opět bez uvozovek). Potvrdíš OK, pak ještě jednou OK a máš hotovo.
3. Aby se to projevilo, musíš zavřít "Vlastnosti" (pro Tento počítač) co sis otevřel v kroku 1 a znovu je otevřít a pak v záložce "Hardware" vybrat nahoře "Správce zařízení" a tam pak v menu "Zobrazit" si vybereš "Zobrazit skrytá zařízení" a uvidíš tam vyšedle i zařízení, který nejsou přítomný, ale jsou nainstalovaný v systému.
Do "Správce" se dá dostat i rychlejc – Start – Spustit a tam napíšeš "devmgmt.msc", případně se k němu s tímhle příkazem dá vytvořit i zástupce na ploše (což mám já, protože se furt v něčem hrabu...) :-E

Jinak k té verzi ovladačů k Leadteku by se Ti měl vyjádřit Ivo Mašek, to je jeho parketa.
havr (16)|5.8.2005 08:18
Dekuji za rady. delal jsem komplet reinstalaci a po formatu (na jednom disku mam jen OS, tekze kdykoliv muzu udelat format nebo obnoveni ghostem) tak urcite stare drivery nezustali...

[quote=exTNT]Hm, tu desku jsem měl a je to dost naprd čipová sada - člověk aby kolem ní chodil po špičkách, aby se náhodou něco nepo...
Když jsi jí měnil, dělal jsi pak kompletní reinstalaci systému? Jakou desku (= s jakými ovladači) jsi měl před tím?
Pokud jsi kompletně nereinstaloval, pak ten problém může bejt v tom, že ta deska na něco používá některý z ovladačů minulé desky - v tom případě doporučuju zprovoznit zobrazení nepřítomných a skrytých zařízení ve Správci a všechno nepřítomný (objeví se vyšedle) a podezřelý vymastit.

Postup máš tady:
1. Klikneš pravým tlačítkem na "Tento počítač" a vybereš dole "Vlastnosti", tam záložku "Upřesnit" a na ní dole vlevo tlačítko "Proměnné prostředí"
2. Otevře se Ti dialog, kde v horní části máš nastavení pro přihlášeného uživatele a dole nastavení celého systému (pro všechny případné uživatele) – je to vcelku jedno, kde to pravidlo vytvoříš, já to pro jistotu dělám v tý dolní části pro případ, že bych si třeba potřeboval vytvořit nový uživatelský účet nebo tak. Takže pod tím oknem, který si vybereš, klikneš na „Nová“ a do nového okna do horní řádky (Název proměnné) napíšeš "devmgr_show_nonpresent_devices" (bez těch uvozovek) a do dolní řádky (Hodnota proměnné) napíšeš "1" (opět bez uvozovek). Potvrdíš OK, pak ještě jednou OK a máš hotovo.
3. Aby se to projevilo, musíš zavřít "Vlastnosti" (pro Tento počítač) co sis otevřel v kroku 1 a znovu je otevřít a pak v záložce "Hardware" vybrat nahoře "Správce zařízení" a tam pak v menu "Zobrazit" si vybereš "Zobrazit skrytá zařízení" a uvidíš tam vyšedle i zařízení, který nejsou přítomný, ale jsou nainstalovaný v systému.
Do "Správce" se dá dostat i rychlejc – Start – Spustit a tam napíšeš "devmgmt.msc", případně se k němu s tímhle příkazem dá vytvořit i zástupce na ploše (což mám já, protože se furt v něčem hrabu...) :-E

Jinak k té verzi ovladačů k Leadteku by se Ti měl vyjádřit Ivo Mašek, to je jeho parketa.[/quote]
Ivo Mašek (10205)|6.8.2005 09:34
Podívej se sem:
http://www.levi.cz/clanek.php?id=6263
tam jsou dole soubory ke stažení - klikni si na ovladač. U ovladače se popisuje cosi o zamrznutí DVD (a že by i TV ???). Jinak ovladač nemá s obrazem defacto nic společného - je to ovladač pro zvuk.
To, co ty popisuješ, se stává, když neodinstaluješ staré ovladače WinFast, ale přeinstaluješ je novými. Mám vyzkoušeno. Leadtek také doporučuje staré ovladače odinstalovat a teprve potom nainstalovat nové.
Ale protože také píšeš toto:
delal jsem komplet reinstalaci a po formatu (na jednom disku mam jen OS, tekze kdykoliv muzu udelat format nebo obnoveni ghostem) tak urcite stare drivery nezustali...
tak nevím, co s tím.
havr (16)|6.8.2005 10:30
Dobry den,

tyto ovladace pro integrovanou zvukovku mi moc nepomuzou, protoze tu zvukovku mam vypnutou a pouzivam SB Live 5.1 s poslednima driverama. Zkousel jsem nechat v pocitaci VGA + tuner, ale ani to nepomohlo. Kazde PCI zarizeni ma vlastni IRQ a nic s nicim nekoliduje.

Tedka mam nainstalovane pouz posledni drivery pro tuner a pokud napr spustim virtual dub, tak to ma stejne problemy. DirectX mam 9.0c... vice mene vsechno ma co nejaktualnejsi.


[quote=Ivo Mašek]Podívej se sem:
http://www.levi.cz/clanek.php?id=6263
tam jsou dole soubory ke stažení - klikni si na ovladač. U ovladače se popisuje cosi o zamrznutí DVD (a že by i TV ???). Jinak ovladač nemá s obrazem defacto nic společného - je to ovladač pro zvuk.
To, co ty popisuješ, se stává, když neodinstaluješ staré ovladače WinFast, ale přeinstaluješ je novými. Mám vyzkoušeno. Leadtek také doporučuje staré ovladače odinstalovat a teprve potom nainstalovat nové.
Ale protože také píšeš toto:
delal jsem komplet reinstalaci a po formatu (na jednom disku mam jen OS, tekze kdykoliv muzu udelat format nebo obnoveni ghostem) tak urcite stare drivery nezustali...
tak nevím, co s tím.[/quote]
Ivo Mašek (10205)|6.8.2005 10:33
Model Expert se moc dobře nesnáší s ostatními programy. Proto byl v krabici přiložen na úpravy CD Ulead.
havr (16)|8.8.2005 10:04
Spise asi bude problem v boardu, jakmele jsem pozil strary board zalozenej na AMD760 tak jelo vse OK a to jsem pouzival stejne instalacni zdroje.



[quote=Ivo Mašek]Model Expert se moc dobře nesnáší s ostatními programy. Proto byl v krabici přiložen na úpravy CD Ulead.[/quote]
Devaster (477)|8.8.2005 10:16
extnt: ot:cool gif ... :-E :-E :-E
Ivo Mašek (10205)|8.8.2005 10:16
Tak potom platí to, co ti napsal exTNT. O tom boardu ti nic já neřeknu. neznám ho.
K deskám s čipi VIA nejsem přátelsky nakloněn. :-)