Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ATI RADEON 9200 VIVO

spigy11 (6)|22.3.2004 14:58
Zdravím lidi.
Potreboval by som poradiť na daný problém zachytávania video do digitálnej formy, z TV, resp. videa
Aky program použiť, nastavenia, fps, kodeky, rozlíšenia, niejaké odkazy.
Pritom sa chcem ešte spýtať, či mi bude stíhať PC komprimovať video aj zvuk, alebo či najprv treba stiahnuť "surové" video a potom spracovať.
Za rady vopred ďakejem. :-D
AThlon xp 1600+, 256 mb 266 Mhz, ATI RADEON 9200 128 MB VIVO 128 bit, Maxtor 40 GB 7200 RPM 2 MB buffer.
tqh (3)|25.3.2004 11:34
Ja to treba grabuju v ATV2000 (volne ke staeni na teto strance). Grabuju to rovnou fo divx 5.11 ve kterem mam nastaveno "Psychovisual effect" na fast a v hlavnim okne konfigurace divx mam taky nastaveno na fast. Zvuk nekoduju, protoze ho potom davam do ogg a ten mi to odmita kodovat realtime za behu. Vytizenost procaku je tak 60-70%. Jo rozliseni 640x480, i kdyz spravne by melo bejt kolem 765x575 (plnej pal). Jo v tom divx mam jeste zapnuty preprocessing na normal (odstraneni sumu)
spigy11 (6)|25.3.2004 13:17
Vďaka za radu, :-D ten program som skúšal, ale neberie mi moje WDM ovládače. :-&
Máš niejaké skúsenosti s Pinnacle Studio 7? :-R
artam (1147)|26.3.2004 20:50
spigy11:

AIW 9000Pro funguje v pohode prakticky so všetkými grabovacími softmi, predpokladám, že pre R9200 to bude platiť tiež, na grabovanie používa rovnaký čip - použi originálne ovládače Catalyst (myslím, že posledné sú 4.3), tie nainštalujú aj WDM, na grabovanie môžeš použiť aj MMC 8.9 od ATI, výborne funguje iuVCR, funguje aj ATV2000, keď použiješ wdm2vfw wrapper, tak aj VidtuelDub, atď...

Na hdd si video nahrávaj v plnom rozlíšení do DV, MJPEG, prípadne bezstratovo do HuffYUV a zvuk do PCM - jednak sa ti bude jednoduchšie pracovať pri editácii a vždy sa môžeš rozhodnúť, do akého formátu zakóduješ výsledok, za druhé, ak by si nahrával do DivX a potom to chcel editovať, tak strihať budeš vedieť len po keyframoch a v prípade ďalších efektov to musíš ešte raz celé prekódovať, čím prichádzaš o kvalitu.
spigy11 (6)|29.3.2004 11:29
Ten ATI MMC 8.9 mi nejde, vypisuje mi chybu pri inicializácií, ostatné programy na grabovanie mi idú v pohode.
Za radu ďakujem. :-D
Vojto (55)|8.4.2004 09:32
Je sice fajn, ze ostatne grabovacie programy ti idu, ale malo by ta aj zaujimat, preco ti nejde ATI MMC, teda soft, pisany specialne pre tvoju kartu. Ja mam PC od roku 1996 a za tu dobu som tam mal iba grafiku ATI (v sucasnosti Radeon 7500 AIW) a nestalo sa mi, ze by mi ATI soft (MMC) niekedy nefungoval. Skontroluj si, ake mas ovladace (Catalyst, Omega? - cislo verzie), DirectX, atd. AJ MMC dava pomerne slusne moznosti grabovania, ja bez problemov zachytavam v kvalite DVD (bitrate okolo 6 MB, rozlisenie plny PAL, farby na 32 bit), da sa tam nastavit prakticky lubovolny instalovany kodek, stihalo mi to aj do DivX 5.
spigy11 (6)|13.4.2004 21:50
Ten problem mam iba s novsimi verziami tohto programu. Verzia 8,1 mi isla v pohode. Skusal som Omega, original, dna drivers, mam k nim nainstalovane aj Ati WDM drivers, a aj tak nic.
Vojto (55)|30.4.2004 11:51
Mozno by este pomohlo pozriet sa na BIOS karty... Skus sa popozerat na atifan.ati.cz, je tam pokec aj o BIOSe grafickych kariet ATI a mozno bude vediet niekto poradit. Zo svojej skusenosti mam overene, ze kombinacia
Catalyst 4.4, MMC 9.0, DX9a (nie b! \/ ) je pod WinXP funkcna.
spigy11 (6)|24.5.2004 16:37
Našiel som informáciu, že ATI MMC je funkčné iba pre karty s oynačením: Built by ATI a nie ako mám ja Powered by Sapphire, ale našiel som tak aj tak zaujímavú informáciu, že vraj sa to dá spojazniť tak , že sa jeden súbor editovať cez Hex editor.
Vďaka za cennú informáciu :-D
K tomu DirectX, je b verzia, ja som sa pomýlil.
Pitomec (10211)|7.6.2004 14:53
S toutéž kartou a MMC 9-0-0-0 nebo MMC 8-8-0-0 mně to furt píše akorát toto (viz níže) a nelze s tím hnout... :-(

BROWN (40)|7.6.2004 17:59
Podle mého názoru, to bude asi takto. Na stránkách ATI je optavdu MMC x.x určen jak pro ATI AIW, tak pro ATI VIVO. Ovšem z praxe mi to funguje pouze s AIW, kdežto s VIVO to opravdu skončí na inicializaci TV tuneru, který tato karta na rozdíl od AIW nemá. Asi tam nějaký dobrý programátor od ATI zapomněl na test, která karta to vlastně je. Nicméně navíc MMC funguje stejně pouze s DX 9.0a. Takže bych to neviděl s nechodícím originál softem (a to hlavně od ATI) tak tragicky. Pokut Ti funguje cokoliv jiného, tak to klidně používej a počkej až se u ATI chytnou za nos.
Pitomec (10211)|8.6.2004 09:24
BROWN: Já zatím nic jinýho nezkoušel a popravdě řečeno ani nevím, co bych vlastně měl zkoušet... Jestli máš něco tutovýho, co s tou 9200VIVO chodí, tak sem s tím. :-)
BROWN (40)|8.6.2004 13:52
Já teda používám výhradně AIW, ale pokud se mi dostala do ruky atina VIVO, ATV 2000 nikdy nezklamalo. Protože to nebyly moje karty, a fungovalo to dobře, žádné další experimenty jsem nedělal. Samozřejmě, kromě marných s ATI MMC.
pieohpah (2)|9.6.2004 22:12
ahoj ,nevi nekdo jak nastavit na "tvrdo" Pal na video IN?Po restartu compu se vzdycky prepne na NTSC.diky
spigy11 (6)|26.6.2004 12:13
Na to aby ste mohli používať ATI MMC 8,5 < , potrebujete patch.
Skúste ho nájsť cez Google, alebo iný prehliadač, ja som ho našiel na niejakej ruskej stránke. Schéma : MMC + patch.
Ak sa Vám ho nepodarí nájsť pošlem ho na e-mail.
mirekv (7169)|27.6.2004 21:29