Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Out do videa

DBM (6)|31.5.2004 23:57
Chtel bych pozadat o radu,jak nahravat na video(Panasonic-1x scart) z kartyGeForce 4MX 440 AGP8X pres kompozit vystup.Do TV mi to chodi,ale potreboval bych dostat neco na video.TV mam Panasonic take s jednim scartem.Diky moc za pomoc.
clee (6592)|1.6.2004 00:19
kdyz ti to chodi na TV, tak jakej je problem s videem??
stayman (12393)|1.6.2004 00:21
On asi nevie pepnut na Panasonicu AV vstup 9-)
clee (6592)|1.6.2004 00:25
:-E na ovladaci je po levy strane, zhruba uprostred tlacitko AV, tak ho 2x zmackni :BB:
DBM (6)|1.6.2004 01:01
[quote=clee]:-E na ovladaci je po levy strane, zhruba uprostred tlacitko AV, tak ho 2x zmackni :BB:[/quote]

Asi sem se spatne vyjadril.S TV Out mi jde kompozit do scartu,takze je tam prechodka.Tim padem mam uz obsazeny scart v TV,takze pak nemuzu propojit TV s videem pres scart.Takze tim padem mi je tlacitko AV,jak jiste chapete na nic :-)
Myslel sem to pustit rovnou do videa pres scart,ale to se mi zatim nezdarilo.Jinak diky vsem za pohotove odpovedi...
clee (6592)|1.6.2004 01:07
porad nechapu v cem je problem, tv-out zapoj do in-scartu ve videu a out-scart (na VCR) zapoj do TV :BB: tim tlacitekm AV sem myslel ovladac videa NE TV
stayman (12393)|1.6.2004 02:05
Napis radsej presny typ toho videa, pretoze takto je to nanic, ked neviem, co toi ten scart umozni..., navyse mam obavy, ze to s TV spojis len cez modulator...
DBM (6)|1.6.2004 10:35
[quote=clee]porad nechapu v cem je problem, tv-out zapoj do in-scartu ve videu a out-scart (na VCR) zapoj do TV :BB: tim tlacitekm AV sem myslel ovladac videa NE TV[/quote]

No prave ze to video ma pouze jeden scart.Je to typ Panasonic NV-HV50.
Ja sem samozrejme pochopil to s tim tlacitkem AV.Jak sem uvadel vyse,tak TV je Panasonic,take s jednim scartem.Pouze ve predu ma vstupni cinche na camcorder(+ zdirku na sluchatka).
stayman (12393)|1.6.2004 11:13
Pocuj, scart existuje aj s 3x scart vidlicami (samce alebo samice), takze clee mal mozno to na mysli....

Inak vobec potom nechapem, preco ten TVout z grafiky neprepojich do toho videa cez tie vstupy na prednom panely (a scart nechas prepojeny s TV) !!! :-?
mirekv (7169)|1.6.2004 11:54
Nakukoval jsem do manuálu, NV-HV50 je nejnižší z typové řady a konektory vpředu nemá, to mají až ty vyšší modely, ty však už mají skarty dva. Podle manuálu vžak nahrávat umí, In a Out jsou na jednom skartu, je třeba tedy 3-skartová šňůra, jak píše StayMan, nebo se vyrábí krabička se 2 zásuvkami a na konci je zástrčka do toho videa.
DBM (6)|1.6.2004 15:25
[quote=mirekv]Nakukoval jsem do manuálu, NV-HV50 je nejnižší z typové řady a konektory vpředu nemá, to mají až ty vyšší modely, ty však už mají skarty dva. Podle manuálu vžak nahrávat umí, In a Out jsou na jednom skartu, je třeba tedy 3-skartová šňůra, jak píše StayMan, nebo se vyrábí krabička se 2 zásuvkami a na konci je zástrčka do toho videa.[/quote]

Tak sem to natah z TV Outu primo do videa scartem a jde to,jeste si k tomu musim dat audio.Akorat ze film budu muset nejdriv nahrat na video a pak se divat na televizi.Kdyz dam totiz ten TV Out do televize jak pres scart,tak pres cinch a pak dam z TV do videa scart,tak obraz strasne zasumi.Nevadi,asi to tedy budu resit tak,jak sem uvedl.
Jeste k te rade Panasonicu.Je to od spoda takto:NV-MV15,NV-HV50,NV-HV60,NV-SV120
Dekuji vam vsem za pomoc a kdyby jeste byla nejaka rada,tak bych byl moc rad.
PS:v TV mam rozbocovac scartu(2)
Pitomec (10211)|1.6.2004 16:32
Pokud máš rozbočovač SCARTu (musí být samozřejmě strčen ve videu a nikoliv v TV), tak hlavně nezapomeň, že i z TV leze signál ven a mohl by jít do kolize se signálem z PC. Jinak není důvod, aby to po propojení "šumělo"...
mirekv (7169)|1.6.2004 16:43
Já měl spíš na mysli krabičku, kde jedna zásuvka je In a druhá Out. Nevím, zda to někdo vyrábí profi, já si takové speciální věci dělám sám.
DBM (6)|1.6.2004 17:47
[quote=mirekv]Já měl spíš na mysli krabičku, kde jedna zásuvka je In a druhá Out. Nevím, zda to někdo vyrábí profi, já si takové speciální věci dělám sám.[/quote]

Budu se na to zapojeni muset podivat.Ale spis si to necham od nekoho udelat nebo koupim,jestli se vyrabi jak rikas jeden In a druhy Out.Diky vsem!!Jsem rad,ze na vetsine diskusnich boardech jsou lidi ochotni pomoct.Preju hezky den nebo spis uz vecer.
Pitomec (10211)|1.6.2004 18:36
DBM: Tak polopatě:

1) Kup si v nějakým elektru propojovací kabel SCART<>6xCINCH
2) SCART zasuň do videorekordéru, 3xCINCH IN zapoj do TV (pokud nemá TV vstup na CINCH, tak si ještě kup redukci 3xCINCH>SCART) a 3xCINCH OUT zapoj do PC (máš-li výstup ze zvukovky 3,5JACK, tak ještě budeš potřebovat redukci 3,5JACK STEREO>2xCINCH)
3) Na videorekordéru nastav vstup A1, TV přepni na AV - pak uvidíš signál z PC na TV a lze ho i souběžně nahrávat na video.




DBM (6)|1.6.2004 23:59
Ještě jednou díky.
Croog (30)|18.6.2004 11:09
A bude takto posílat video obraz ze vstupu na výstup (oboje na tom scartu) i když nebude zapnuté? Tu kombinaci totiž taky plánuji použít, takže také děkuji za hezký návod.
Pitomec (10211)|18.6.2004 14:20
U některých VCR je možné při vypnutém přístroji přenášet signál ze vstupu AV2 na výstup AV1 (např. u Panasoniců).
pifa (21)|22.6.2004 01:39
mám nějaký DAEWOO který jsem kupoval před 2 roky a funguje to taky i bez zapnutýho videa - používám to pro DVD player. Zapojení DVD přes scart do VCR a přes další scart do TV a vše bez problému, fachčí to i přes AV videa.