Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plugina - efekt plamen

kadel (77)|3.8.2005 09:15
Existuje nějká plugina atd.. která umí vložit do obrazu efekt reálného plamene?Viděl jsem to v klipu - jak člověk hoří modrým plamenem. Napadlo mě , že by to šlo pomocí pan/crop - sehnat si plamen a ten "vyřezávat" a vkládat do základní stopy. Ale - do nějakého většího pohybu v základní stopě by to byla strašná piplačka , no a navíc nevím kde se dá nastavit krytí,průhlednost stop(vrstev) . Díky.
Nostradam (210)|3.8.2005 12:34
Sežeň si třeba Boris FX nebo Boris Red. Ty jsou jako plug-iny. Každopádně je ale dostačující soft Particle Illusion v. 3, i když to plug-in není. Je na netu hafo library s různými efekty plamenů, výbuchů, tekoucí vody, páry, galaktických explozí apod., které jsou ke stažení také zdarma a to každý měsíc. Pokud si zvolíš plamen, jde ještě různě nastavovat jeho velikost, umístění, rychlost ..... Automaticky má pozadí jednobarevné (černé), které se ti myslím automaticky zprůhlední ve Vegasu nebo si ho zprůhledníš přes chroma keyer. Vzhledem k tomu, že Particle není plug-in, musíš si plamen uložit třeba v AVI (DV), popř. jiném a následně jej vložit do Vegasu.
Fantas! (3016)|3.8.2005 14:28
kadel
Ja jsem dokazal udelat plamen primo ve Vegasu! Jde to! Jen si chce pohrat! Udelas si jakykoliv a priste ho jen vlozis do projektu.... Kdo by mel zajem, poslu veg...Nebo ho umistim na me stranky... Chce to ale cas...odesla mi grafika a monitor, tak ted jsem na netu jen v praci...proto omluvte, ze se me stranky neaktualizuji tak casto jak pred tim... :-(((
kadel (77)|3.8.2005 17:00
Díky za nápady - zkusím to .
redburger (499)|3.8.2005 17:58
Fantas...to asi robis pomocou tych textur nie?tie sa daju celkom pekne upravit odla potreby.... 9-)
Fantas! (3016)|3.8.2005 19:05
Tak jsem to pro vas zachytil...mate to na mých strankach...Vegas 13) bod. Je tam jak video, tak veg. B-)
kadel (77)|4.8.2005 06:08
Koukal jsem na tu ukázku z webu a je to pěkné. No , zdá se mi ale , že kdyby se to mělo napasovat na pohyb jak píšu ("Ale - do nějakého většího pohybu v základní stopě" - reálně ) - tak by to byla asi fuška. Jinak jsem nepochopil jak je dělaný, nebo co to je ten plamen v 1. a 3. střihu (ve druhé stopě). Ten prostřední chápu ( pan/crop..).
Fantas! (3016)|4.8.2005 08:27
kadel
Problem s pohybem neni! Uvedom si, ze to muzes dat na novou stopu a na tu uplatnit pan/crop a navic Make Compositing Child! Jde o to, ze si to udelas sam a ne, ze ti nejaky externi soft to jednoucelove prida...Pak by to byla teprve placana... 9-)
Na tvuj dotaz, jestli jsem ho teda pochopil - myslis v te leve ukazce, jak to ma v zaveru, kdyz si pohrajes, vypadat? Tak tam jsem udelal 1x ten plamen a pak jsem ho za sebe 3x zkopiroval. Na 1 a 3 jsem dal jen fade!
Snad myslis tohle... :-)
Kevin (136)|4.8.2005 15:47
Fantas:
Jak jsi, prosím Tě, udělal to písmo, kde se objevuje záře za slovem a přechází?
Dík.
kadel (77)|4.8.2005 15:55
Já ti asi nerozumím. Když budu mít základní klip jdoucího člověka a já chci aby mu jaksi plálo tělo - jako když ho poleju lihem . Tak aby to vypadalo alespoň trochu reálně, tak výběrů v pac/cropu budu muset dělat kvanta a navíc je v framech strašně mockrát měnit. (Nevím jak mi pomůže compositing.) Asi by to šlo. Pochopil jsem to správně ? Já jsem hledal právě proto pluginu - něco jako ten pan/crop - anchor creation tool - která by ale místo výřezu měla nějakou náplň - např. ten reálný oheň a "kmitala" nahodile sama, rozhodila okraje, možnost krytí stop, atd... Vím , že to je podobné jak ty říkáš ale myslím na ten reálný výsledek.
Fantas! (3016)|4.8.2005 23:16
Kevin
Mas to na mojich strankach, tak na to mrkni! Je to bod 14) B-)
Fantas! (3016)|5.8.2005 17:41
kadel
V tebou popisovanych pripadech by to byla prekerka, ale toto nebude prdel ani v jinych programech... No ale zkus a dej kdyztak vedet, kdyz na neco narazis... Mnou popsany zpusob je uviverzalni a da se aplikovat...i kdyz se musi trochu vyhrat, ale jak si to podmanis, jde to pomerne rychle! B-)
redburger (499)|5.8.2005 20:32
kadel, ak ces robit efekty hraniciace s holywoodom,tak to veru bude brblačka v kazdom editore...
teda ten clovek horiaci 9-)
Nostradam (210)|6.8.2005 00:58
For Kadel.
Pokud to chceš udělat jednoduše, tak si stačí v Particle Illusion vybrat plamen, jaký chceš, na výběr jich je z library hafo. Stačí ho pouze uložit do AVI, pak otevřít Vegas, nad timeline chlapa dát další s plamenem a ve 2D plamen (průhledné pozadí) synchronizovat s pohybem toho človíčka. Před nedávnem jsem tohle zkoušel se záběrem čerta, kterému jsem přifařil šlehající plamen z tlamy a taky nestál jako solný sloup. Šlo to v poho a nebyla to nějaká velká makačka.
Kevin (136)|8.8.2005 21:00
Fantas
Dík, měl jsem problém s nájezdem efektu. Já udělám jenom jeden bod a ty označuješ část timeline, má to svůj účel? Dík
Krtek (1279)|9.8.2005 00:20
Nějaká plameny jsou i v Ulead 3D studiu. Jsou taky realistický a můžeš si s nima vyhrát. Dá se to vyexportovato do čehokoliv.
Fantas! (3016)|12.8.2005 01:09
Kevin
To oznacovani v timeline neni nijak dulezite! Klidne si klikni az na misto, kde chces umistit bod... Ja uz to mam tak naucene. ziskam tim jen to, ze se mi v preview zobrazi presny nahled a muzu tak najit to misto, kte chci bod udelat... 8-)