Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD na CD-R

Tilk (295)|31.5.2004 14:26
Chcel by som zalozit akusi diskusiu na porovnanie vasich overenych metod a skusenosti.
Konkréty prípad: Chcete dat narocnejsi film (napr. akcny, cez 2h.) z DVD na jedno CD-R
Aky kodek je podla vas najvhodnejsi, pripadne aj nastavenia kodeku pre najlepsiu kvalitu vysledneho videa?
ViKinG (793)|31.5.2004 14:34
Tilk: víš o tom že je dnes 31.května 2004 a do prodeje nastupují Dual Layer DVD vypalovačky??? Takže nejlepší je kopie DVD 1:1...
mirekv (7169)|31.5.2004 14:57
No já se na 2vrstvé vypalovačky ani netěším, o čem tu budeme diskutovat? Tilk: cpát film na 1cd je blbost, význam to má snad jen kvůli šíření na netu. Aby byl výsledek koukatelný, musíš udělat resize a ještě zprznit zvuk do 2ch mp3. Kdy už chceš postup, tak Decrypter>DVD2AVI>Avisynth>VirtualDubMod+DivX (Xvid).
clee (6592)|31.5.2004 16:11
jj jen misto avisynthu jedu pres vfapi
mirekv (7169)|31.5.2004 16:16
Taky se dá, ale je to pomalejší ne?
Anonymous (825)|31.5.2004 16:38
TilK: U Vás máte apríla nebo co ???? :-E :-E :-E :-E
clee (6592)|31.5.2004 19:16
nn je to uplne stejny...
mirekv (7169)|31.5.2004 21:27
No jó, to bys musel použít Fast recompress, u Full processing mode Avisynth nemá význam (konverze barev). Ovšem nezkoušel jsem to a takovou nepředloženost, jako konverzi DVD do DivX ani dělat nebudu.
ViKinG (793)|31.5.2004 23:17
mirekv: naopak, ještě se vyřeší kvalita nejmenovaných DVD-R a pak už bude čas na smysluplné, zajímavé diskuze o skutečně pro život důležitých věcech: dobré pivo, vynikající víno, chutné jídlo, krásné ženy, rychlé vozy atp. ale toho se dočkám asi až ve Valhalle :BB: :-E .
kirk (476)|1.6.2004 00:23
MirekV.: Jaká nepředloženost? Pokud je DivX kvalitní, tak je kvalitou obrazu minimálně na úrovni SVHS! Myslím, že je velice dobrou alternativou k videokazetám a navíc podporuje 5.1 zvuk! \/
clee (6592)|1.6.2004 00:28
nooo s S-VHS bych to nesrovnaval, a vubec s zadnym analog formatem... jednak prokladanej zaznam v mpeg4 vypada strasne, a mnohdy i ten progresivni... svhs se dost blizi k originalu, coz se o mpeg4 rict neda...
kirk (476)|1.6.2004 12:44
Clee, tak si to spočítej. Na jedno DVD nacpeš v DivXu tři více než dvouhodinový filmy. Nepřipomíná ti to trošku LP režim u kazet VHS? Navíc kvalita obrazu je mnohem lepší než na VHS, a ještě navíc se dá využít 5.1 prostorový zvuk Dolby Digital!. Moje Star Wars epizoda 2 mají velice kvalitní obraz a díky tomu, že jsem tam nacpal i originální zvuk ve formátu Dolby Digital Surround Ex mají i špičkový zvuk. Taky jsou dělány s vysokým datovým tokem a nemají snížený rozlišení, tak jak to dělá většina lidí.
Já na rozdíl od nich používám rozlišení 720x y. Jedinou změnou je, že pak už film není anamorfní. Bohužel u filmů, které jsou jen mírně širokoúhlé (16:9 apod.) mám s kvalitou trošku problém. Asi by potřebovaly vyšší datový tok.Za další: zkus přehrát kazetu nahranou v režimu LP v jiném videu, než v jakém jsi ji nahrával. Zvuk ti může prskat a obraz ti může zlobit. S DivXem se ti to nestane! Potřebuješ si jenom nainstalovat kodek a seš v pohodě. :-)
mirekv (7169)|1.6.2004 13:06
No to asi cleemu trochu ujelo s tím S-VHS, Mpeg4 jsou přece jen lepší, ale ne ty 1film=1CD! Více filmů na 1 DVD sice vítám (sám mám stolní přehrávač i na Mpeg4), ale DVD je DVD, i to přepočítané na 4,5G. No a při dnešních cenách...
ViKinG (793)|1.6.2004 13:24
mirekv, kirk: ne vůbec to clee(ovi) neujelo. S-VHS ET z dobrého zdroje na dobrou pásku (EMTEC) a přehrávané na dobrém SVHS přístroji je velmi konkurenceschopný záznam. Jediné minus je v prudkém snížení kvality u další kopie a "opotřebení"pásky. A abych nezapoměl na kirka tak taky nemožnost DD a DTS zvuku. A to jsem velký příznivec digitální technologie - ale tohle je prostě fakt.
Hawkey_tvf (434)|1.6.2004 13:54
kirk: ak pouzijes prehravac ktory vie obsluzit anamorfne formaty, bude aj DivX anamorfny
prusery su 2... udaj o pomere stran ISO MPEG-4 umoznuje vkladat do streamu, ale programy ho tam pri kodovani spravidla nevkladaju, a ak aj, tak ho zas neobsluzi prehravac... no napr. u BS Playeru to mozem aspon zapnut rucne
clee (6592)|1.6.2004 19:47
no tak moment.... mluvil sem o S-VHS, ne o S-VHS ET a o VHS uz vubec ne... kopie z Betacamu na S-VHS je na bezny TV prakticky nerozpoznatelna (neplacam nesmysly, delam tenhle prepis skoro denne), formaty jako mpeg4 sou vhodny pro kompresi ripů dvd... zachytavani z TV a konverze do mpeg4 mi prijde scestny, kazdej z tehle formatu ma jiny uplatneni, neznam moc lidi co by si nahravali DVD na S-VHS, zase nahravat televizni (analogovy) vysilani do mpeg4 je taky celkem pakarna...
pifa (21)|3.6.2004 18:53
Je pravda, že při momntální úrovni techniky a ceny médií to vypadá na nesmyslnost pálit na CD či se snažit minimalizovat datovou velikost videa.
Kdo má však děti jako já a na dovču kvůli nim nozí notes (mám pouze 40GB) tak mi dá za pravdu (pokud nechce tahat pytel DVD), že stojí za to těch několik pohádek a kreslenejch seriálů mít na disku v co nejmenší velikosti. Docela se mi osvědčil NERO DIGITAL - rychlej a kupodivu velmi dobrej, umožňuje opravdu poměrně malí datový toky. Myslím že se klidně může měřit s XVID či DIVX.
Anonymous (825)|3.6.2004 19:00
[quote=clee]formaty jako mpeg4 sou vhodny pro kompresi ripů dvd[/quote]

ale jen pro zrakově postižený :-E

S-VHS je lepší než S-VHS ET ???
stayman (12393)|3.6.2004 19:22
[quote=Bullback]S-VHS je lepší než S-VHS ET ???[/quote]

Samozrejme, pri S-VHS ET je sice obdobny princip spracovania a zapisu signalu na pasku, ale ta paska je asi na tom najdolezitejsia :-D Je to "obycajna" VHS kaeta, ktora nema ani zdaleka parametre magnetickych vrstiev S-VHS pasky => ani vysledok nedosahuje parametre S-VHS zaznamu, len sa ku nemu priblizuje... , ale ako vychodisko z nudze je to dobre... Ceny S-VHS rekorderov su uz na takej istej urovni ako VHS, no a kedze aj ja som tocil na S-VHS, a mam viac kaziet ako VHS, tak pre mna je volba S-VHS prijatelnejsia 9-) .
clee (6592)|4.6.2004 01:53
[quote=Bullback]
ale jen pro zrakově postižený :-E

[/quote]

co takhle sem tam obmenit arzenal hlasek??? :-I
Anonymous (825)|4.6.2004 12:56
[quote=clee][quote=Bullback]
ale jen pro zrakově postižený :-E

[/quote]

co takhle sem tam obmenit arzenal hlasek??? :-I[/quote]

Když se bude mluvit o DivX jakožto zázraku či spasiteli světa tak obměnu pro koho je kodek určen těžko budu hledat, no tak poraď ??? :-E :-E :-E
clee (6592)|5.6.2004 07:52
mno ja bych vedel: shut the fuck up :-E :-E :-E
Tilk (295)|7.6.2004 07:44
no, ja som si tuto diskusiu predstavoval skor ako vypisanie roznich kodekov a hadanie sa, kt. je na maly datovy tok lepsy. Zatial je to skor diskusia ci vobec pouzit CD, ale na to su ine, je samozrejme ze v niektorich pripadoch je 700mb lepsie (net...) a v inych nie, ale ja som sa na to predsa nepital. A ked uz, nemozem suhlasit ani s tym, ze na DivX sa neda pozerat. Hodte si to na 55cm tv a chyby sa tak potlacia ze to skoro nespoznate.
clee (6592)|7.6.2004 14:56
tak ok delej to XviDu, sice tu zacne dalsi flejm ale je nejrozsirenejsi a nejpouzivanejsi, a jako meritko beru "scenu" poslednich dvou let...
Anonymous (825)|7.6.2004 16:33
[quote=Tilk]A ked uz, nemozem suhlasit ani s tym, ze na DivX sa neda pozerat. Hodte si to na 55cm tv a chyby sa tak potlacia ze to skoro nespoznate.[/quote]

I krávě do prde*e se dá dívat.
A slovo "skoro" má proměnnou úlohu, po kolika pivech, nebo přes jak špinavou obrazovku, nebo kolik desítek metrů od TV aj.

Zkus to udělat v kodecích V1-V3 nebo WMV, tady bude asi nejméně breku od postižených (diváků) :-(((
Tilk (295)|9.6.2004 14:40
Bullback -> Zkus to udělat v kodecích V1-V3 nebo WMV

Co su to za kodeky? Ja moc kodekov nepoznam.
Anonymous (825)|9.6.2004 18:35
[quote]Zkus to udělat v kodecích V1-V3 nebo WMV[/quote]

To jsou kodeky od Microsoftu určené pro internet. Podobně jsou na tom i Real kodeky.
Ale video od toho nečekej, spíše barevnou hudbu :-(( [/quote]
Tilk (295)|25.6.2004 12:50
Spravil som ten isty film v WMV9 a v DivX 5.0.5. a DivX je podstatne lepsi ako wmv9. teda neviem ako to nastavujete lebo tych nastaveni je tam dost. Ale z mojho pohladu nevidim dovod preco uprednostnit wmv (iba ak grabovanie z tv, ale o to mi nejde.)
StD (8612)|25.6.2004 18:19
Uchop DVD, stáhni si Vidomi a vyzkoušej metodu:
Načíst všechny VOBy jak jdou za sebou, nastavit vše na Default při 2pass a nechat vyrobit do XviDu dvě (2) CD (alespoň, u 120min filmu). Budeš možná docela příjemně překvapen. Servus!
Anonymous (825)|29.6.2004 19:21
Provedl jsem pokusy:

1) Xvid, překvapivá kvalita pohledem ušima.
2) DivX, překvapivá kvalita pohledem kolenama.
3) WMV, překvapivá kvalita pohledem prdelí.
kirk (476)|29.6.2004 22:27
Bullbacku, kvalita je ralativní jako všechno na tomto světě!!!!!!!!!!!!
Anonymous (825)|30.6.2004 11:07
No jistě, o čom by se mluvilo kdyby bylo všechno ideální a všichni měli stejný názor ... :-E
dapipa (23)|1.7.2004 17:36
[quote=Bullback]Provedl jsem pokusy:

1) Xvid, překvapivá kvalita pohledem ušima.
2) DivX, překvapivá kvalita pohledem kolenama.
3) WMV, překvapivá kvalita pohledem prdelí.[/quote]

Len 1 vec: preco ty vobec lezies do MPEG-4 fora, ked povazujes MPEG-4 za Tetris?
StD (8612)|2.7.2004 07:43
Dapipa: ...protože je autonasírací... :-D
Anonymous (825)|2.7.2004 12:22
[quote=dapipa]Len 1 vec: preco ty vobec lezies do MPEG-4 fora, ked povazujes MPEG-4 za Tetris?[/quote]

-----------------------------------
Miluju obdobné příspěvky:

Udělal jsem 3hodiny z VHS do nejlepšího kodeku, je jasné že jde o XVID, Divx ten není moc dobrý, ale video mě dost koskatí, vidět není oproti VHS skoro nic, co mám špatně nastavené ? Na 2pass to mám nastavený, zkusil jsem 1pass a bylo to lepší.
A ještě se chci zeptat proč se doporučuje přidat do přehrávání šum když na všech fórech se doporučuje nahrávku odšumět a odfiltrovat ?
-----------------------------------

Tak toho sem pište ještě více, ať je to MPEG-4 alespoň sranda o tom číst když výsledky jsou ubohé ...
clee (6592)|4.7.2004 12:29
tetris :-E :-E :-E to snad ne spis sachy, ze jo bullback 9-)
Anonymous (825)|7.7.2004 11:20
Šachovnice, piškvorky ..., a obráceně ...
"Jdu hrát šachy" znamená pustit si XVID, atd ... :-E :-E :-E
kirk (476)|7.7.2004 12:47
Víš co, Bullbacku? Zajímalo by mě, proč máš v digitálním podpisu nastavenou hlášku: "DivX je moje láska, XviD já miluju,
VP6 mě nadchlo tolik že doněj grabuju.", když ti MPEG 4 tolik vadí :-? :OO
ViKinG (793)|7.7.2004 12:50
kirk: že by ironie a sarkasmus???
clee (6592)|7.7.2004 14:54
kirku tohle uz nedelej nebo priste smichy opravdu umru 9-)
john (149)|7.7.2004 15:18
[quote=Bullback][quote=dapipa]Len 1 vec: preco ty vobec lezies do MPEG-4 fora, ked povazujes MPEG-4 za Tetris?[/quote]

-----------------------------------
Miluju obdobné příspěvky:

Udělal jsem 3hodiny z VHS do nejlepšího kodeku, je jasné že jde o XVID, Divx ten není moc dobrý, ale video mě dost koskatí, vidět není oproti VHS skoro nic, co mám špatně nastavené ? Na 2pass to mám nastavený, zkusil jsem 1pass a bylo to lepší.
A ještě se chci zeptat proč se doporučuje přidat do přehrávání šum když na všech fórech se doporučuje nahrávku odšumět a odfiltrovat ?
-----------------------------------

Tak toho sem pište ještě více, ať je to MPEG-4 alespoň sranda o tom číst když výsledky jsou ubohé ...[/quote]

trenuj... :-D :BB:

taky obcas kostky udelam (ony tam jsou samozrejme vzdy, ale zalezi na tom, jestli ty kostky hledas, nabo cucis v teple domova na TV, kde Ti bezi film v MPEG4 a z 4m na 70cm uhlopricce zadnou kostku nevidis....)
Anonymous (825)|8.7.2004 13:20
Jesli že mám např.rozlišení 100x100, tak ta bude 10 000 kostiček, a ani víc a ani méně :-!!! :-!!! :-!!!
kirk (476)|9.7.2004 16:45
Bullback: Tak nízký rozlišení nemají ani televizory! \/ Na monitoru si laskavě nastav nromální rozlišení (například 1152 x 864) \/ Takový používám na svém 17" monitoru značky AOC já :-)
Anonymous (825)|11.7.2004 14:26
A co mobilní telefóny na DVB-T :-E :-E :-E

Uváděl jsem "například" 100x100, to pro Ty kteří neumějí moc počítat aby jim to bylo jasný, předpokládal jsem že sem přídeš i Ty :-E :-E :-E
harry_tvf (59)|20.7.2004 21:06
[quote=Bullback]Provedl jsem pokusy:

1) Xvid, překvapivá kvalita pohledem ušima.
2) DivX, překvapivá kvalita pohledem kolenama.
3) WMV, překvapivá kvalita pohledem prdelí.[/quote]

Opravdu jsem se dobře zasmál. Bullback, neplánuješ vydání svých hlášek? bylo by to určitě dobré oživení po tom, čím tupou většinu národa bombarduje sračkomet :BB:
kirk (476)|24.7.2004 01:05
Harry: Co se týče Bullbacka, tak mám bohužel informace, že přestože zde občas píše docela velké nesmysly (tím mám na mysli přehánění nedostatků kodeků založených na MPEGu 4), tak paradoxně dělá technika! :-? Konkrétně nějakou práci se spotřební elektronikou! :-E Chtěl bych vidět, jak Bullback příjde s nějakým novým kodekem (nejlépe takovým, který sám vytvoří 9-) :-E ), s jehož pomocí bude možno nacpat na 1 nebo 2 CD dvouhodinové video ve stejně vysoké kvalitě jako nabízí DivX / XviD! \/ :-)- :-!!!

Bullback: Tohle ber jako výzvu! A ať se ten novej kodek dá prosím použít s formátem, který podporuje minimálně AC3 zvuk! \/
Anonymous (825)|25.7.2004 17:03
[quote=kirk] tím mám na mysli přehánění nedostatků kodeků založených na MPEGu 4[/quote]
Lepší se MPEG-4, ale zatím, hmmm, nevalné :(( :(( :((
[quote=kirk] tak paradoxně dělá technika! Konkrétně nějakou práci se spotřební elektronikou! [/quote]
Tak to máš mylné informace, jsem revizní technik vyhrazených elektrických zařízení, pracuji v terénu, se spotřební elektrotechnikou jsem nikdy nedělal.
[quote=kirk] Bullback příjde s nějakým novým kodekem[/quote]
Žádná komprese (ztrátová) není bez ujmy, už bohužel záleží na pohledu. Bezeztrátová komprese je jen prakticky max. 1:4, no a to je ale strašně hodně, myslím že by to šlo ještě udupat ... Tady vede cesta ... :-)
[quote=kirk] s jehož pomocí bude možno nacpat na 1 nebo 2 CD dvouhodinové video ve stejně vysoké kvalitě jako nabízí DivX / XviD! \/ :-)- :-!!![/quote]
Tohle je sen dětí do cca 13let ... \/ \/ \/
[quote=kirk] který podporuje minimálně AC3 zvuk! [/quote]
AC3 zvuk je též veliká komprese, navíc zvuky 5+1 atd. jsou velkým šidítkem, když chci kvalitní zvuk tak 4+0, protože ten "subfotr" v té bakelitové bedničce má zvuk jako kdyz slít z mostu hlemýžď :(( :(( :((
Každá bedna musí mít svůj basák, ty satelity s vejškáčem sou jen pro srandu králíkům, takovej zmetek mě nesmí ani do psí boudy. AC-3 v DVD jen vypovídá o kvalitě DVD... :-k :-k :-k
dapipa (23)|25.7.2004 17:54
[quote=Bullback]AC3 zvuk je též veliká komprese, navíc zvuky 5+1 atd. jsou velkým šidítkem, když chci kvalitní zvuk tak 4+0, protože ten "subfotr" v té bakelitové bedničce má zvuk jako kdyz slít z mostu hlemýžď :(( :(( :((
Každá bedna musí mít svůj basák, ty satelity s vejškáčem sou jen pro srandu králíkům, takovej zmetek mě nesmí ani do psí boudy. AC-3 v DVD jen vypovídá o kvalitě DVD... :-k :-k :-k [/quote]

e? SW v bakelitovej bednicke? nooo, myslim, ze uz ja za nejakych 3000 kupis zostavu s drevenym SW a hornej hranici sa medze nekladu... a co sa tyka basakov v satelitoch - nebudem ta zas odkazovat na nejake stranky o fyzike (pre zmenu), ale 'vynalez' SW (a odstranenie basakov zo satelitov) je zalozeny na tom, ze nizke frekvencie sa v priestore siria ovela 'vydatnejsie' ako ostatne a ludske ucho (prip. 2 (prip. + mozog)) nie je zrovna moc citlive na ich 'priestorove umiestnenie'...
Anonymous (825)|25.7.2004 18:00
[quote=dapipa]ale 'vynalez' SW (a odstranenie basakov zo satelitov) je zalozeny na tom, ze nizke frekvencie sa v priestore siria ovela 'vydatnejsie' ako ostatne a ludske ucho (prip. 2 (prip. + mozog)) nie je zrovna moc citlive na ich 'priestorove umiestnenie'...[/quote]

Jo, leda tak někde na poli :-E :-E :-E Normálně v bytě slyšíš odkud zní basy ...
Píšu [quote]navíc zvuky 5+1 atd. jsou velkým šidítkem[/quote]
dapipa (23)|25.7.2004 18:07
no, predstav si 'klasicku' miestnost na sledovanie TV - kreslo v strede, TV pred tebou, L/R na L/R, SL/SR na L/R vzadu, center a SW pod televizorom - ziadny iny nabytok nestoji zvuku v ceste... ked si odmyslis steny, aky je rozdiel medzi takou miestnostou a polom?

p.s. odpovede typu 'ja doma v obyvaku nemam podlahu z udupanej zeme, ale parkety', 'pred TV mi nerastie 2 metrova kukurica' a 'ked prsi, nezmoknem' sa nerataju...
:-)