Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CD a DVD mechanika na jednom kabelu

pee.tr (1208)|2.8.2005 10:07
Tak já se z těch problémů v XP snad nevyhrabu.
Zapojil jsem 2 mechaniky na jeden kabel a XP jsou "hotový". Z 10ti pokusů naběhne počítač tak max. 3x a to děsně pomalu a vypnou ani nejde. Je to klasickej kabel dodanej k desce, dokonce je popsanej. Ne konci má Master, v polovičce Slave. Tak jsem na konec dal DVD-RW naswitchovanou jako Master a do toho druhýho konektoru CD-Romku nastavenou jako Slave. A ta to dělá, když jí odpojím, jde to OK. A když je tam tahle CD-Romka sama na konci kabelu jako master chodí taky vše OK. Takže v ní to asi nebude.
Problém se projevuje tím, že když má začít najíždět windows, zůstane černá, lehce podsvícená obrazovka, tak 30s se nic neděje, disk "nehrabe",
pak se lehce rozsvítí obrazovka a jen hrozně málo tam je vidět startovací obrazovka woken, zase klid, po čase se rozsvítí obraz normálně a dost dlouho projíždějí "loadingový" kostičky, následuje zase téměř černá lehounce podsvícená obrazovka, pak naskočí teprve přihlášení, hejbnu s myší a zatuhne vše. To zatuhnutí se ale děje v tom celým popsaným porcesu kdykoliv v jeho průběhu. Asi jen 2x jsem se dostal do woken (asi jsem opatrně dýchal :-D , ale pokud se do nich dostanu, šlapou.
Už mi z toho všeho jde 9-)
jojto (865)|2.8.2005 10:13
Pouzivam rovnaku kombinaciu (DVDRW LG 4163B a CD-ROM Sony) a ziaden problem. Skus vymenit dat. kabel (80 zilovy).
mouty (690)|2.8.2005 10:47
Při instalaci XP měl si je už rozdělené na Master a Slave ??
stayman (12393)|2.8.2005 11:44
Daj tu Sonku na CS, a najlepsie na samostatny IDE radic. Inak ani neviem na co ti je (nepoviem kebyze je to to DVD-ROM, ale ani to nepotrebujes). :-D
Bullback (352)|2.8.2005 12:46
Jeden disk pevně a ostatní na USB, v nejhorším na řadič s každostartující detekcí.
pee.tr (1208)|2.8.2005 13:27
mouty
Disk mám na SATA.
Ne při instalaci XP tam ty mechaniky nebyly takto, byl apoze jedna na master.
Jde o NEC 2500 a Samsung 52x

b]Bullback
Disk mám na SATA.

StayMan by €RikŁ€
Nechci se vším zatěžovat a špinit DVD vypalku, když mám další mechaniku. Dneska tu CD čtečku měním za CD vypalku-DVD čtečku.
Snadno ji dám na samostatnej kabel (mám na desce 4 SATA a 4 IDE možnosti), ale bylo mi divný proč tohle blbne.

Jo a ozval bych se na vaše reakce dřív, ale nějak mi přestalo chodit upozorňování na odpovědi na můj mail.
imported_luky (147)|2.8.2005 19:06
DVD vypalovačku (TEAC) mám na jedné "kšandě "(80-ti žilové) Master a CD vypalovačku(TEAC) na Slave. Ještě mám 2xHDD na IDE a kartu IDE, kde na Master mám ještě DVD-ROM, tedy 2x HDD a 3x CD-DVD. Všechno šlape bez problémů. Vyzkoušej každopádně tu výměnu kabelu a nastavení na mechanikách (Master,Slave). Taky jsem kabel měnil za vícežilový, měl jsem ten stejný problém jako ty.
pee.tr (1208)|3.8.2005 08:10
luky
A máš master na konci kšandy nebo máš na konci slave?
Já měl na starým PC vždy na jednom kabelu jeden disk a jednu mechaniku. Tak to chodilo OK. V jistých ohledech prý záleží na tom, zda je disk zapojen na jednom kabelu před mechaniku či obráceně.
Zkusím se v tom ještě povrtat.
Dík všem.
Miuvek (858)|3.8.2005 08:52
pee.tr:
no, stalo se mi u známého, že se DVD-RW nesnesla na jedné kšandě se starou CD-RW (24x).
OS sice naběhl, ale vypalsofty dělaly problémy - třeba nero zůstal viset na úvodní obrazovce, kdy se prohledávají sběrnice a mechaniky a šlus

Dopručoval bych to, co už tady zaznělo - koupit za pár stovek ředič do PCI a naněj pověsit optické mechaniky, každou na jednu kšandu. Já jsem to udělal, protože se mi přemnožily HDD a už nebylo místo

Na moutyho dotaz jsi ale odpověděl, že máš HDD SATA, tak by jsi měl mít na integrovaném IDE řadiči místa dost....
kolik máš vlastně celkem disků a mechanik?
pee.tr (1208)|3.8.2005 09:03
Miuvek
Jo jo, to je v pohodě. Mám 4 Sata a 2 IDE, takže teoreticky můžu mít 8 disků či mechanik. Mě šlo jen o to, proč to na jedný kšandě neběhá jak má. Když to jinak nepůjde, tak bez problémů dám druhej IDE kábl a je to.
Mám zatím pouze 2 mechaniky a jeden ten SATA disk.
Dík
stayman (12393)|3.8.2005 11:04
Sak vravim!!! Tie dve mechaniky daj samostatne (=> na PrimaryIDE ako Master a na SecondaryIDE ako Master) a SATA disk kde chces, ten s tym nesuvisi !!!
pee.tr (1208)|3.8.2005 11:07
StayMan by €RikŁ€
No jasný, tak mě hned nekamenuj :-)
Já už mám takovou povahu. Musím se vrtat v tom proč to nejde tak a tak, i přesto že jinak to jde. Díky :-)