Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavenie Matrox RTX 100 pre PAL DV

Stratoss (139)|1.8.2005 16:39
Neviete preco ma Matrox prednastavene pre DV-PAL projekt v Premiere- Pro opacne poradie snimkov teda Upper Field First ked vsetky DV kamery zaznamenavaju Lower ?
Ja som nastavenie zmenil na Lower ,ale zase je problem pri niektorych RTX efektoch ,ktore nastavenie projektu ignoruju a robia si asi dalej UFF !
Tak mi poradte ci to mam ignorovat a zacinat projekty ako UFF alebo sa da niekde nastavit aby bolo vsetko spracovavane ako LFF ?

Nemate nejaky link kde najdem presnu specifikaciu DV - PAL normy aj s poradim snimkov a tiez pomermy stran pixelov ?
Alebo si to kazdy vyrobca software a hardware prisposobuje podla pocasia a nalady :-?
Stratoss (139)|1.8.2005 20:02
Dnes som pociatocne nastavenie RTX testoval znovu v dvoch samostatnych projektoch. Jeden som zacal ako LFF a dalsi ako UFF.
Na moje prekvapenie uz vsetky efekty RTX aj prelinacky z Premiere fungovali spravne aj pri LFF. Iba prelinacky Spicemaster od Pixelan si nevedeli poradit s LFF ani pri ich vnutornom prenastaveni !
Dalej som priamo s Premiere dal projekty ulozit do MPEG cez Procoder.
Poradie polsnimkov som nastavoval podla nastavenia projektu v Premiere.
A mam zase dalsi problem lebo vysledny MPEG z projektu UFF mi na vystupe RTX vykazuje prehodenie polsnimkov ! Naopak LFF je na videovystupe OK !
Takze aj ked striham DV - PAL ako UFF mam pri jeho ulozeni do MPEG zase menit na povodny LFF ako je original z Kamery ???
Este to idem napalit na DVD co nato povie DVD prehravac.
Cert mi bol dlzny tuto striznu ked som robil vo Vegas tak som podobne problemy vobec nemusel riesit.
Stratoss (139)|1.8.2005 20:16
Tak uz som to testol na DVD playery a mam pre mna dalsi necakany vysledok.
Vsetko je zase naopak !
LFF bol cez RTX na videomonitore OK ale na DVD playery prehodene snimky.
UFF bol na vystupe strizne rozhodeny a na DVD ide OK !
No uz som stoho uplny Ko........ !
videoman (178)|8.8.2005 08:40
To teda nevím jak tohle na vidoomanitoru poznáš??? Není to uplně jedno?? Taky mám RTX100 ale tohle jsem tedy nikdy neřešil.
Stratoss (139)|8.8.2005 18:28
Mas pravdu na videomonitore je to jedno.Skusal som to znovu a rozdiel som uz nevidel 9-) ( asi to bolo sposobene mojou unavou materialu :-)
Projekty uz zacinam iba s nastavenim UFF !
Aj ked video prejde cez viacej programov tak sa mozem spolahnut ze mi to niekde po ceste nerozhadze snimkovanie.
Standard PAL je UFF a vniektorych programoch pri zmene na LFF to moc neposlucha.
werich (3)|12.4.2006 17:08
pokrocil si s matroxem nejak? Ja to ted resim a jsem z toho taky pekne zmatenej. Predtim jsem delal s canopusem a pinnaclem a vsechno v lowerech a bez problemu. Ted resim ze export ze stejny timelajny se stejnym nastavenim, dela psi kusy, jednou je to dobre, jednou spatne. Vsechno musim kontrolovat :-?
DodoMusic (173)|12.4.2006 18:24
werich : Pri Matroxe sa drz predvoleneho PAL nastavenia UFF a na DVD rovnako !
werich (3)|13.4.2006 12:01
[quote=DodoMusic]werich : Pri Matroxe sa drz predvoleneho PAL nastavenia UFF a na DVD rovnako ![/quote]

no jenze se mi to porad sere. neco slape jak ma, neco ne. asi to je jen problem premiery 1.5. neco jsem nasel tady. http://forum.matrox.com/rtx100/viewtopic.php?t=20066&highlight=field

verim ze casem to nejak poresim, ale ted v tom litam dost nehorazne a to v branzi delam uz dost let (raptor, storm, dps velocity, pinnacle a ted ten matroxxxx)