Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s obrazem videa

bArokna (105)|29.7.2005 23:29
zdravím. nedávno se mi začal projevovat celkem rušivý problém. problém spočívá v obraze videa (ať už divx nebo xvid). přez obraz lítá rušení, jakoby prolínání řádků, nevím jak to popsat, obraz je prostě roztřepaný a to jak při přehrávání, tak i při pauze. problém je, že sem ani nemůžu pastnout obrázek, pač když to udělám tak je obraz v pořádku, stejně tak při otevření ve Virtualdubu. snad jedině foťákem. zkoušel jsem odinstalovat kodeky a pomocí Gspotu jsem zjistil, že se mi do decodování cpe Nero video decoder. jaké bylo překvapení, když jsem zjistil, že to sd tímhle funguje! dál jsem zkoušel měnit drivery grafiky, resetovat bios... nic nepomohlo. jakmile jsem z5 nainstaloval divx 521 a Koepiho Xvid 110 problém byl zase na svém místě :-!!! už mě to rozčiluje, nedá se na to ani koukat.

edit: zjistil jsem, že to dělá jak u mpeg4, tak i u 2. takže to vypadá na problém s directshow...

edit2: při pauze je dokonce vidět pohyb toho ruchu, furt se to třepe.
stayman (12393)|29.7.2005 23:44
Ked instalujes XviD a DivX tak im nedavaj aby dekodovali vsetky Mpeg4.. a co sa tyka toho Mpeg2, tak tam neporadim, ale asi aj tam sa ti cpe nejaky iny, tak poznizuj im priority (napr. aj tym GSpotom Beta)
bArokna (105)|30.7.2005 12:19
tak jsem zjistil, ze to neni tim ani tim, ale prekvapive teplotou GPU. jelikoz je tu ted nesnesitelne vedro a ve skrini mam aktualni teplotu 47°C (norm. mam cca 30°C). po vypnuti pc a hodine "chlazeni" jsem jej znovu zapnul a problem byl vyresen. alespon do dobu nez teplota v casu stoupla na 45°C... takže chladit, chladit, chladit!!! \/
ODSakEda (2278)|30.7.2005 13:17
bArokna -to jo, aůe nejlépe celj barák! :-) Klina na 1 až 2 místnosti dnes vynde na cca 5.000,- Kč s DPH!!! :-D Spotřeba je max. 800W a 1kW a to jen asi 50% času kdy běží kompresor a 50% jen vnitřní 50W ventilátorek. Tedy v průměru "žere" 0,5kW a tedy 1kWh spotřebuje za 2h (cca tedy 6Kč/2h, nebo kolik stojí 1kWh?) a tedy to je cca 3kč/h?

Pak se ti nepřehřeje ani komp ani mozek ani pivko :-E A dá se při tom dlouze a intenzívně milovat i v nejteplejší den za posledních 270let! :-E
stayman (12393)|30.7.2005 13:20
[quote=bArokna]tak jsem zjistil, ze to neni tim ani tim, ale prekvapive teplotou GPU. jelikoz je tu ted nesnesitelne vedro a ve skrini mam aktualni teplotu 47°C (norm. mam cca 30°C). po vypnuti pc a hodine "chlazeni" jsem jej znovu zapnul a problem byl vyresen. alespon do dobu nez teplota v casu stoupla na 45°C... takže chladit, chladit, chladit!!! \/[/quote]

No vidis, mne to bolo tym a aj tym, o com som pisal :-) A drtuhy krat si daj postavit PC odbornikom !!!!
bArokna (105)|30.7.2005 23:54
[quote=StayMan by €RikŁ€]No vidis, mne to bolo tym a aj tym, o com som pisal :-) A drtuhy krat si daj postavit PC odbornikom !!!![/quote]

:-D nikdy bych nedovolil kohokoliv sahnout na muj klompjuter!!! \/
vodnik kterej me snad pristi tejden prijde tohle aspon trosku vyresi 9-)
vim, ze je to trochu OT, ale kde se daj sehnat slusny cerpadla? koukal jsem po zverimexech, ale vsude maj jen hrozne slabouckej vytlak. :((
stayman (12393)|31.7.2005 00:12
[quote=bArokna]:-D nikdy bych nedovolil kohokoliv sahnout na muj klompjuter!!! \/[/quote]

Tak potom to aj tak vypada a ak si este aj nejaky IT pracovnik, tak to potes(z)... 9-)
Fantas! (3016)|2.8.2005 14:48
ODSakEda
Uvazuju o klime! Jakou bys doporucil?
ODSakEda (2278)|2.8.2005 18:53
Fantas! -úplně stačí ta nelméně výkonná ALASKA na 1 cimru a na dve jen ta o stupen výkonná (+cca 1500kč). Mám ji asi 3.-4. rokem, celý leto běží a chladí a při přechodech-jaro/podzim topí(!) a má prům spotřebu 0,5kW a ekvivalentní výkon přímotopu by odpovídal 3 až 4 kW!!!
Perpetum mobille? Ne tepelný obousměrný výměník! Dokonce kdo to udělá na celej barám, existuje prej i sleva na el. proud!
- nainstaloval jsem si ji sám, je předtlakovanej primár (ta velká bedna ven)-jednoduchý! Dát pokud je možnost nad vhod z venku (jak to maj obchodnáky? takovou tu tepelnou clonu u vchodu!) a nejlépe proti vchodu další místnosti at je využitá pro víc cimer! :-D

-opravdu zde píši i o chlazení PC! Mám P4 2,8, výkonnou grafárnu a přes 1TB HDD-ků, 3 zvukovky (z toho 2ks výkonné profi co taky topí!), TV tuner a j. a to vše v malinkatým kejsu a s dříve se mi to málem uvařilo v hicu v létě! S klimou ne! Akorát varuji!!!-nebude se ti pak chtít jít v horkém létě ani na koupaliště! :-E :BB:
Fantas! (3016)|2.8.2005 23:17
ODSakEda
to je laaakave! Dik za informace! Mrknu jeste na netu... :BB:
ODSakEda (2278)|3.8.2005 01:04
Fantas! Mrkni raději v Makru nebo TESCU a pod.!
Bullback (352)|3.8.2005 18:19
Já sem rád že je teplo a někdo na sebe pouští mrazivej vlhkej vzduch ... \/ \/ \/ \/
Fantas! (3016)|3.8.2005 19:10
Bullback
Tak to bych te chtel videt co bys rikal, kdybys mel v letni dny v byte 33 stupnu....to je fakt SUPER! \/
Bullback (352)|4.8.2005 14:15
Šel bych se vohřát ven na sluníčko :-E
Fantas! (3016)|4.8.2005 14:46
Bullback
9-) :-E