Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachtávání ve WinFast

xdavidx (26)|29.7.2005 21:12
Ahoj
Pro zachtávání videa v realném čase používám program WinFast. Abych dosáhl co nejlepších výsledků mám v položek (Video quality a Target data rate) celkem vysoké hodnoty. Následkem toho dochází při nahrávání videa ke zpomalenému pohybu a při vypalení na DVD ke škubání obrazu.
Chtěl bych vědět zda exisuje nějaký program, který ukládá průběžně do buferu a tím uzamezuje zpomalení při nahrávání.
Ivo Mašek (10205)|30.7.2005 08:15
Abych dosáhl co nejlepších výsledků mám v položek (Video quality a Target data rate) celkem vysoké hodnoty. Následkem toho dochází při nahrávání videa ke zpomalenému pohybu a při vypalení na DVD ke škubání obrazu.
Noo, tady budeš muset jít na kompromis. Snížit ty vysoké hodnoty. Nic jiného ti asi nezbude. Dodatečná "úprava" zpravidla snímek nezlepší. - alespoň ne to, co dělá tobě.
xdavidx (26)|30.7.2005 09:14
já jsem nemyslel dodatečnou úpravu. Myslel jsem něco jako při vypalování DVD. Při nahrávání dochází k průběžnému ukládání do buferu a následně do souboru tím se vlastně nejedná o ukládání v realném čase.
Ivo Mašek (10205)|30.7.2005 09:53
Myslíš vypalování na DVD v přímém přenosu ? Jestli ano, tak to nedoporučuji (a nejenom já). S tím jsou problémy, i když to jde. Musíš mít vyladěnou mašinu, oproštěnou od různých "ptákovin", nic ti nesmí brzdit systém, a CPU alespoň 3,0 GHz.
Mnohem lepší to máš, když to nahraješ na HDD (jiný, než na kterém máš OS). A pak vypálit.
mirekv (7169)|30.7.2005 09:59
xdavidx
No jo, jenže u pálení je to trochu jinak, tam si výpalka bere data podle potřeby a bufer je jen na dorovnání nerovnoměrností. U zachytávání bys musel do buferu dodávat nekomprimovaná data a jelikož přísun dat je pořád stejný bufer by se nafukoval, až by byl plný a příchozí data by neměly kam jít, případně by došlo místo na disku, nekomprimované video je obrovské. Řešení spíš hledej v kodecích.