Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr,výřez,složené stopy-rozptýlení okrajů výběru

kadel (77)|28.7.2005 21:21
Existuje ve V6 nějaká možnost jak mnohoúhlý výběr (výřez obrazovky) -např. ve Pan/Crop .. - přenést do jiné stopy - a pak "rozpustit" okraje toho výběru tak aby se prolínaly stopy(vrstvy) plynule bez ostrých okrajů ?Konkrétně : vezmu ze stopy1 nějaký výřez1 (nebo více) - přenesu ( složím ) na stopu2- ale výsledek je ten , že výřez ze stopy1 má ostrý okraj - vypadá to blbě. Potřeboval bych - (opět ze 2D) něco jako nástroj guma,rozptýlení,rozpustit atd... s volitelnou šířkou stopy a s volbou intenzity - tím udělat plynulý přechod výřezu1 do stopy2. (Nejedná se o volbu něco jako v cookie cutter - feather - ta je permanentní na celou volbu.)Snažil sem se něco objevit ale nic jsem nevybádal. Nemáte někdo na toto nějaké udělátko aby "montáž" byly věrohodná? Díky.
stayman (12393)|28.7.2005 22:28
Necital som to vsetko, fakt sa mi nechce, ale urcite najdes nieco v tom Pan/Crop jak teda vyrez hocjakeho tvaru (pomocou Bezierovych kriviek) tak aj to rozostrenie okrajov a samoze kedze je to maska, vidis tu druhu stopu a ci v tom vyreze, alebo za okrajom, tak aj to sa tam da zvolit. :-D
kadel (77)|29.7.2005 10:05
Staymane - zatlač. Já to rozostření nemůžu nikde najít.Díky.
No a ještě jedna věc. Když v Pan/crop zaškrtnu "Mask" vlevo dole abych mohl definovat ten polygonní výběr tak i když nic nevyberu a hned zpátky zase odškrtnu Mask, tak pak už se mi nikdy nepodaří vrátit okno Pan/Crop do toho původního stavu jako když to poprvé otevřu - jak je tam to F atd... Tím , si myslím, bych mohl pohybovat výběrem nad druhou stopou. Takhle musím reendrovat a zpět a to se mi zdá zbytečné. Jde to nějak vrátit do původního stavu ?
Úplně fajn by bylo kdyby šlo bez reendrování :
1.definovat výběr - tvar a velikost.
2. umět s tím už definovaným výběrem - tvarem a velikostí pohybovat po stopě -t.j. "pohnout " si s ním - "usadit přesně" tedy- pořád se zatím mění obsah výběru.
3. s už "naplněným" výběrem -když jsem ho správně umístil a vybral -mít možnost pohybovat - tím ho "usadit" správně např. do 2stopy.
4. vyretušovat,rozostřit,rozgumovat -jak chceš - kraje výběru - to je asi nejdůležitější.
Ani nevím jak to přesně popsat. Jestli děláš něco ve 2D tak tam to je klasika ale tady nevím.
yozefb (684)|29.7.2005 10:28
kadel (77)|29.7.2005 11:01
Ahoj už jsem byl v očekávání ale - při instalaci na mě vybafne hláška - viz příloha. Nevíš co s tím?
hlaska_180.jpg
stayman (12393)|29.7.2005 11:07
Rozbal si to do zlozky a nie do tempu a tak to prehraj, alebo este ak to nepojde, je tam aj pribaleny kodek.
yozefb (684)|29.7.2005 11:26
uloz to ako hovori stayman
kadel (77)|29.7.2005 11:27
Jo už jsem to rozbalil jinam ale je tam je nějaké *.avi + player + TSCC.EXE - to je nějaký capture codec ? - čekal jsem nějakou knihovnu,utilitu něco jako Lens atd.. Dělám něco špatně? :-?
yozefb (684)|29.7.2005 11:31
je to tutoril, ako video, mne to slo na prvykrat.... tak neviem.
stayman (12393)|29.7.2005 11:40
ano, spusti to AVI s WMP
kadel (77)|29.7.2005 11:41
Aha už mi zapálilo. Jo to je co jsem potřeboval . Díky. :-) Jenom bych se znova zeptal jestli se dá Pan/Crop jaksi "vrátit" do toho původního stavu - t.j. do to "F" -jako když ho poprvé zaškrtnu?
stayman (12393)|29.7.2005 12:29
Asi ti nerozumiem, ale ved vo Vegase mozes vsetko, sak tam mas neobmedzene UNDO-REDO napriklad, alebo ak si to myslel tak, ze stes ten isty vyrez tak si skopiruj keyframe !!!! :-?
kadel (77)|31.7.2005 06:42
No já jsem nemyslel "undo" tím bych se vrátil. Já jsem myslel jestli jde úplně konkrétně : pan/crop - udělat výběr (zaškrtnout Mask a vybrat), a teď - VRÁTIT okno pan/crop do toho stavu jak bylo když jsem ho poprvé vyvolal ale už s tím výběrem - konkrétně jak tam je to "F" , jelikož si myslím , že pak bych mohl použít funkce jako rotation, position,zoom atd.. - např rotation po zaškrtnutí "Mask" zmizí. No a když použiji zoom nebo position tak v pan/crop to zvětším a posunu ale v klipu se to neprojeví .
Fantas! (3016)|31.7.2005 11:29
kadel
dej si na tom "F" pravym a RESTORE!
...jinak mrkni na me stranky, mohlo by ti to pomoct. :-)
Fantas! (3016)|31.7.2005 11:31
kadel
uz vim kde je problem...pokud kliknes na stopu MASK, tak se ti ukazou ikonky pro mask... PAK MUSIS ZASE KLIKNOUT NA POSITION! :-E
stayman (12393)|31.7.2005 11:56
...tam kde je casova os keyframe staci klikat!
kadel (77)|31.7.2005 15:31
To Fantas
- Jo - to je ono , to mě teda nenapadlo. Dík. Ještě jsem to to vyřešil tak , že jsem to nakombinoval s track motion.
To Stayman
"- tam kde je casova os keyframe staci klikat! " -- ??? vůbec nic - nakopni mě.
stayman (12393)|31.7.2005 16:03
v tom okne Pan/Crop mas dole casovu os a tam aj keyframe (body, podla ktorych menis vlastnosti) a aj tu position atd..
kadel (77)|31.7.2005 16:28
Už jsem to pochopil. Díky.