Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak naplánovat probuzení z hibernace a automatický restart

exTNT (1421)|28.7.2005 17:53
Automatický start aplikace s probuzením woken z hibernace:
1. Start - Programs - Accessories - System Tools - Scheduled Tasks - dvojklik na Add Scheduled Task, rozběhne se průvodce, klikneš rovnou Next
2. Pod "Click the program you want Windows to run" si buď vybereš v okně nebo klikneš na Browse a najdeš si aplikaci, kterou chceš spustit a Next
3. V dalším kroku si tento plánovaný úkol pojmenuješ a nastavíš periodicitu a Next
4. V dalším přesný čas apod. a Next
5. Další Ti rovnou nabídne pod jakým uživatelským jménem bude úloha spuštěna, tzn. mělo by tam být jménopočítačejménouživatele, pokud se hlásiš do woken bez hesla, rovnou klikneš Next
6. V dalším okně si zaškrtni checkbox "Open advanced properties for this task when I click Finish" a klikni Finish
7. Úplně dole na záložce Settings si zaškrtneš checkbox "Wake the computer to run this task", klikni OK a máš hotovo.

[color=red]Důležitá drobnost[/color], aby to chodilo, i když nepoužíváš k přihlášení heslo:
Start - Settings - Control Panel - Administrative Tools - Local Security Policy - ve stromu vlevo rozbalit Local Policies a vybrat Security Options - v pravém okně třetí řádek "Accounts: Limit local account use of blank passwords to console logon only" má výchozí nastavení na "Enable", stačí řádek dvojkliknout a knoflík přehodit na "Disable", pak OK a je hotovo.

Pro automatický restart kompu v nastaveném čase se částečně použije předchozí procedura, akorát je na začátku jeden navíc a po kroku 6. další:
0. Pravým kliknutím na plochu si vytvoř "Zástupce" (New - Shortcut), kde do políčka umístění napíšeš (bez uvozovek) "%windir%System32shutdown.exe -r -t 00", pojmenuj si ho Restart
1. Shodné s předchozím návodem
2. Přes Browse nalistuješ toho zástupce, co sis vytvořil na ploše v kroku 0. (obvykle C:Documents and SettingsuzivatelDesktop).
3. - 6. Shodné s předchozím návodem
6a. V záložce Task si v boxu Run změň text na (bez uvozovek) "%windir%System32shutdown.exe -r -t 00" a v boxu Start in na (bez uvozovek) "%windir%"
7: Shodné s předchozím návodem

No a to je vše. Na uvedení woken do hibernace by měl fungovat ten soft, co jsem psal v Garáži, určitě to uměj i jiný, dost mně mrzí, že jsem zatím nepřišel na to, jak to udělat bez instalace dalších softů, ale třeba se tu najde nějaká hlava, která to vymyslí!
mirekv (7169)|28.7.2005 17:59
exTNT
Jejda, nechceš si do win opatřit češtinu? :-E
exTNT (1421)|28.7.2005 18:19
Když já jsem právě moc zvyklej na angličtinu a např. na manželčiným kompu jsou XP v češtině a kolikrát se vopotim, jak přemejšlim co je co.
Mám to zkusit popřekládat? :-((
mirekv (7169)|28.7.2005 18:23
exTNT
Ale ne, :-) já toho stejně nebudu využívat!
ohm (398)|28.7.2005 18:28
exTNT
myslím že tohle by mělo umět přeložit 90% lidí zde :-)
wencaS (853)|28.7.2005 19:27
a zbylych 10% lidi pouzije translator :-E
mirekv (7169)|28.7.2005 19:36
wencaS
10% = to jsu já! :-E :BB:
wencaS (853)|28.7.2005 20:23
mirekv
ja taky. :BB: takze mi vychazi 50%.

k tomu co psal exTNT, ne ze bych primo tohle potreboval. ale vyuziju toho zastupce na restart. normalne vypinam pc pres zastupce %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 05, kde "-t 05" je odpocet v sec. chtel bych k tomu dodat, ze pokud vynechate -t xx defaultne odpocitava 30 sec. probihajici odpocet lze zrusit zastupcem %windir%\system32\shutdown.exe -a

snad to neni OT, myslim, ze se to muze nekomu hodit.
:-)
petrusek (32)|7.9.2007 10:42
[QUOTE=exTNT;49966]Na uvedení woken do hibernace by měl fungovat ten soft, co jsem psal v Garáži, určitě to uměj i jiný, dost mně mrzí, že jsem zatím nepřišel na to, jak to udělat bez instalace dalších softů, ale třeba se tu najde nějaká hlava, která to vymyslí![/QUOTE]
Vygoogloval jsem neco jako "rundll32.exe PowrProf.dll,SetSuspendState 1,0,0".
mirekv (7169)|7.9.2007 11:08
Já to vyřešil mobilním telefonem, můžu si dálkově zapnout/vypnout PC kdy chcu.