Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Jak naplánovat probuzení z hibernace a automatický restart

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

Automatický start aplikace s probuzením woken z hibernace:
    1. Start - Programs - Accessories - System Tools - Scheduled Tasks - dvojklik na Add Scheduled Task, rozběhne se průvodce, klikneš rovnou Next
    2. Pod "Click the program you want Windows to run" si buď vybereš v okně nebo klikneš na Browse a najdeš si aplikaci, kterou chceš spustit a Next
    3. V dalším kroku si tento plánovaný úkol pojmenuješ a nastavíš periodicitu a Next
    4. V dalším přesný čas apod. a Next
    5. Další Ti rovnou nabídne pod jakým uživatelským jménem bude úloha spuštěna, tzn. mělo by tam být jménopočítačejménouživatele, pokud se hlásiš do woken bez hesla, rovnou klikneš Next
    6. V dalším okně si zaškrtni checkbox "Open advanced properties for this task when I click Finish" a klikni Finish
    7. Úplně dole na záložce Settings si zaškrtneš checkbox "Wake the computer to run this task", klikni OK a máš hotovo.

[color=red]Důležitá drobnost[/color], aby to chodilo, i když nepoužíváš k přihlášení heslo:
    Start - Settings - Control Panel - Administrative Tools - Local Security Policy - ve stromu vlevo rozbalit Local Policies a vybrat Security Options - v pravém okně třetí řádek "Accounts: Limit local account use of blank passwords to console logon only" má výchozí nastavení na "Enable", stačí řádek dvojkliknout a knoflík přehodit na "Disable", pak OK a je hotovo.

Pro automatický restart kompu v nastaveném čase se částečně použije předchozí procedura, akorát je na začátku jeden navíc a po kroku 6. další:
    0. Pravým kliknutím na plochu si vytvoř "Zástupce" (New - Shortcut), kde do políčka umístění napíšeš (bez uvozovek) "%windir%System32shutdown.exe -r -t 00", pojmenuj si ho Restart
    1. Shodné s předchozím návodem
    2. Přes Browse nalistuješ toho zástupce, co sis vytvořil na ploše v kroku 0. (obvykle Cocuments and SettingsuzivatelDesktop).
    3. - 6. Shodné s předchozím návodem
    6a. V záložce Task si v boxu Run změň text na (bez uvozovek) "%windir%System32shutdown.exe -r -t 00" a v boxu Start in na (bez uvozovek) "%windir%"
    7: Shodné s předchozím návodem

No a to je vše. Na uvedení woken do hibernace by měl fungovat ten soft, co jsem psal v Garáži, určitě to uměj i jiný, dost mně mrzí, že jsem zatím nepřišel na to, jak to udělat bez instalace dalších softů, ale třeba se tu najde nějaká hlava, která to vymyslí!
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

exTNT
    Jejda, nechceš si do win opatřit češtinu?

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

Když já jsem právě moc zvyklej na angličtinu a např. na manželčiným kompu jsou XP v češtině a kolikrát se vopotim, jak přemejšlim co je co.
    Mám to zkusit popřekládat?

Registrace
    Mar 2004

exTNT
    Ale ne, já toho stejně nebudu využívat!

ohm ohm je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele ohm
    Registrace
    May 2004

exTNT
    myslím že tohle by mělo umět přeložit 90% lidí zde

Je tu pořád Avatar uživatele wencaS
    Registrace
    Feb 2005

a zbylych 10% lidi pouzije translator

Registrace
    Mar 2004

wencaS
    10% = to jsu já!

Je tu pořád Avatar uživatele wencaS
    Registrace
    Feb 2005

mirekv
    ja taky. takze mi vychazi 50%.

k tomu co psal exTNT, ne ze bych primo tohle potreboval. ale vyuziju toho zastupce na restart. normalne vypinam pc pres zastupce %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 05, kde "-t 05" je odpocet v sec. chtel bych k tomu dodat, ze pokud vynechate -t xx defaultne odpocitava 30 sec. probihajici odpocet lze zrusit zastupcem %windir%\system32\shutdown.exe -a

snad to neni OT, myslim, ze se to muze nekomu hodit.

Nováček Avatar uživatele petrusek
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od exTNT Zobrazit příspěvek
    Na uvedení woken do hibernace by měl fungovat ten soft, co jsem psal v Garáži, určitě to uměj i jiný, dost mně mrzí, že jsem zatím nepřišel na to, jak to udělat bez instalace dalších softů, ale třeba se tu najde nějaká hlava, která to vymyslí!
    Vygoogloval jsem neco jako "rundll32.exe PowrProf.dll,SetSuspendState 1,0,0".

Registrace
    Mar 2004

Já to vyřešil mobilním telefonem, můžu si dálkově zapnout/vypnout PC kdy chcu.

Podobná témata

1. Probuzení PC z dálkového ovladače
    Od Defie v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-09-2011, 16:22
  2. Probuzení počítače z hibernace ve Windows 7
    Od jura_ v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-09-2011, 16:48
  3. MCE a Hibernace po ukonceni timeru
    Od m42orion v sekci SW přehrávače