Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s DVD-RAM ve stolním recorderu-vyřešeno

sumo (6)|28.7.2005 12:55
Mám DVD Recorder Panasonic model DMR65E a mám problém pokud na něm nahraju něco z televize a chci to přehrát do počítače žádnej problém (mám mechaniku LG 4163B) ale problém je v tom že když po ztažení filmu do PC dám DVD-RAM médium do recordéru tak ten ho sice načte jako DVD-Ram ale nemůže na něj dál nahrávat ani ho zformátovat, pouze přehrávat nevíte co stím.Dík za radu.
stayman (12393)|28.7.2005 15:19
Pockaj, takze ked v tom stolnom rekorderi nieco nahras, potom aj prehras jak v nom tak v PC a nic na to DVD-RAM nevypalis, znova strcis do stolneho rec a nejde nahravat? To je nejake divne nie? Tak skus nahrat a znova nahrat, ci to ide !!!!!
exTNT (1421)|28.7.2005 15:21
OT: jako kdybysme tu s těma "DVD věcma" házeli hrách na zeď... :-E
mmmartin (187)|28.7.2005 15:28
Upřesnění:
1. nahraješ něco ve stolním rekordéru
2. dáš médium do PC a zkopíruheš na disk
3. vrátíš médium do stolního rekordéru a nemůžeš nahrát další soubor.

Nevím jak je to u stolních rekordérů, ale pálíš-li v počítači, máš možnost volit multisession (= lze přidávat) nebo bez miltisession ( = nelze přidávat). Není nějaké také nastavení i u stolní vypalovačky?
sumo (6)|28.7.2005 19:39
TO:mmmartin
Je to přesně tak jaks napsal pochopil jsi to přesně.
Přesto uvedu konkrétnější příklad.

Do nedávna jsem neměl DVD mechaniku která by uměla pracovat s DVD-RAM a le kámoš jí měl a tak mi řek at mu něco nahraju a že to zkusí přehrát do Pc.No a po té co on pouze programem TMPGEncDVDAuthor převed film do Pc a médium mi vrátil.Já chtěl samozřejmě disk smazat ale ono to nešlo,nešlo to ani formátovat pořát to psalo že DvD je pouze na přehrávání. Tak jsem to médium dal zas tomu kámošovi at to zkusí vymazat na té mechanice v Pc. No a on to v pohodě vymazal mohl na to v klidu pálit a disk formátovat.No jenže mě DVD Recorder pořát hlásí že disk nejde naformátovat a ni na něj nic nahrát protože je pouze pro přehrávání. tak co s tím.
stayman (12393)|28.7.2005 22:47
Tak to uz chapem, kedze to mazal v PC, mozno ta mechanika LG ich maze nestandartne, nejake problemy sa objavili aj s DVD-/+RW, ale stale som nepochopil to, ze ked nieco chces len skopcit na disk do PC (teda nezmazes tu RAMku a ani nijak ju neupravis) ze to nejde v tom stolnom recorderi !!!!!!!!!!!!!!!!

Mohol by si teda spravit to, oco som ti pisal predtym??? Takto sa nikde nedostanes, skus nahrat na tu DVD-RAM daco a znova ale iba v tom samom recorderi chapes????!!!!!
mirekv (7169)|29.7.2005 04:08
Ach, jo, LG...Ovšem myslel jsem, že mazání je všude stejné.
StD (8612)|29.7.2005 08:39
...mazání ano, formáty VR nikoli :-R
sumo (6)|29.7.2005 13:00
to:StayMan by €RikŁ€
To samozřejmě funguje bez problémů Můžu nahrávat a mazat a formátovat a zas nahrávat v tom stolním recorderu ale jakmile to dám do
PC tak už s tím ten Panasonic neudělá nic
stayman (12393)|29.7.2005 15:18
Tak to je divne, moc divne !!!!
sumo (6)|5.8.2005 13:20
no to mi řekli i technici v Panasonicu že to je divný ale bohužel ten co to má na starosti má dovolenou takže další řešení bude až příští tejden.
Jedna věc je ale jistá prej by to mělo jít.
imported_jozo (82)|30.9.2005 22:00
Daj si vlastnosti media a skontroluj ci mas povoleny zapis na medium, podla mna po zasunuti do PC Ti ho zablokuje
sumo (6)|22.10.2005 13:21
Tak už jsem to vyřešil a to tak že LG šla pápá protože nějak neumí korektně DVD-RAM a pořídil jsem NEC-4550 a vše funguje jak má a je to bomba.
StD (8612)|22.10.2005 14:05
...a ještě bych chtěl vědět, co to bylo za media (Xx) a jakou mechanikou mazaná (FW+SW). Jinak z toho budou zase jen plané k*cy! :((
sumo (6)|22.10.2005 19:34
StD napsal ...a ještě bych chtěl vědět, co to bylo za media (Xx) a jakou mechanikou mazaná (FW+SW). Jinak z toho budou zase jen plané k*cy!

No moc nechápu co ti není jasný ale znovu Mám stolní recorder Panasonic DMR65E,měl jsem palírnu LG 4163B a média Verbatim a jedno oboustrané Panasonic. No a po stažení nahraného filmu v do Pc v LG dané médium už nešlo použít v recorderu no a po té co si kámoš koupil NEC 4550 a já mu jako poslední pokus půjčil jedno z těch médií které se po prohnání přes LG tvářilo v recorderu jako non recordable,aby ho zkusil sformátit v tom necoušovi a světe div se ono to funguje. No a tak jsem vyměnil LG za NECA a jsem nadmíru spokojenej,recorder od Panasonicu si prostě rozumí s médiem sformátovanym v NEC 4550 přes DVD-RAM drivery. Tot vše.Případné další dotazy rád zotpovím.
StD (8612)|23.10.2005 07:39
...tak ještě jednou... :-?
Které medium nejelo po vložení do rekordéru a naformátování v LG? Verbatim DVD-RAM (kolikarychlostní, resp. verse) nebo oboustranné Panasonic (jaké, typ)?
Vlastním LG (4082B+4163B+4165B) i DVD-RAM Verbatim (3x non-cartridge), tak pochop, že mne zajímají konkretní a exaktní informace...
Milino (9)|11.1.2006 21:18
Sumo, ja mam podobny tiez problem s napalovanim filmov v PC
a ich naslednym prehravanim v Panasonic rekorederi:

Ak nieco nahram v stolnom rekorderi Panasonic DMR-ES 10
na mediu RW pripadne RAM a stiahnem to do PC kvoli vystrihnutiu
reklam alebo spojeniu s dalsim filmom (chcel som ukladat 2 filmy
na jedno DVD), po vypaleni sa medium DVD-R finalizuje, ale pri vlozeni
do Panasonicu mi napisem udaj "unformat" alebo "unsupport".
V PC mam vypalovacku LG 4082. Skusal som to vypalit po zniceni
niekolkych diskov -R aj na medium -RW alebo RAM, ale tiez to ten Panasonic nechcel zobrat.
Myslis, ze to moze byt tym, ze LG nechce komunikovat s Panasonicom?

Dakujem Ti za pomoc.
Milino
StD (8612)|12.1.2006 08:21
Milino: Pro rekorder Panasonic musíš ta media mít naformátovaná pod UDF 2.0. Pro PC se to standardně dělá pod UDF 1.5! Kdyby jsi si takhle prostudoval Manual od driveru... (DVD-RAM_XP_N_En.pdf) :-R
Milino (9)|12.1.2006 13:15
StD napísal:
Pro rekorder Panasonic musíš ta media mít naformátovaná pod UDF 2.0. Pro PC se to standardně dělá pod UDF 1.5! Kdyby jsi si takhle prostudoval Manual od driveru... (DVD-RAM_XP_N_En.pdf)


Mozes mi to vysvetlit presnejsie? Kde mam najst ten manual?
Som v tomto uplny novacik.
(Diskusia je otvorena aj v kapitole Mastering.)
Diky za odpoved.
Milino
StD (8612)|12.1.2006 23:17
Ten manual je u driveru Matsushita/Panasonic - tak si zaGoogli, nebo najdi tu správnou instalačku (CD) od LG-palírny. Pokud nenajdeš, v PO ti těch pár MB v PDF mohu poslat.
ODSakEda (2278)|13.1.2006 00:28
Jestli to borec z té RAMky namísto prostého zkopčení na HDD do PC nezkoušelgrabovat jak DVD-R či DVDvideo a graber nebo použití editoru a editování přímo dat z této RAMky, něco na ni za indexy nepřidal a stolné player toto samo nezná a tak s tím nic nejspíš neudělá!

Hodně lidí si neuvědomuje, že práce s RAMkou se blíží spíše práci s HDD či pamětové karty fotoaparátu (kterému některá datat také vadí!) prostému kopírování, než DVD-R a vypalování!!!