Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video pred menu - DVD Arcitect 3

redburger (499)|27.7.2005 17:54
Zderavim, potreboval by som poradiť.doteraz som to este neskusal, ale akurat dnes som si povedal, ze si urobim nejaku zvučku, resp, kratke videjko, ktorym mi budu zacinat dvdcka.
tak sa aj stalo,zvučka sa mi na zaciatok paci.
Problem nastal ked so to kcel vyriesit v dvd architecte.jak som skusal,tak som skusal,nikdy preview nebolo ako som kcel.
bud mi slo dookola to videjko co ma ist na zaciatku 9-)
alebo skonci a nic 9-)
alebo mi to v menu da ako dalsi klip. 9-)
ja by som potreboval to vyriesit tak, ze dvd sa ta do prehravaca,resp. mechaniky.nic sa nestane :-) ,potom stlacim play,prehra sa to videjko a hodi ma to do menu.
cez dvd strukturu este toho neviem vela,tak mi to poradte.diki :-E
stayman (12393)|27.7.2005 18:02
Vlavo mas stromovu strukturu, tak to videjko :))) tam mysou presun uplne na zaciatok a daj mu atribut firstplay, potom si nan klikni a v pravom okne (commandy) mu nastav co ma robit u endaction (teda skocit na menu si chcel)...
redburger (499)|27.7.2005 18:35
idem to teda vyskusat :-)
redburger (499)|27.7.2005 18:40
joooooooooooooooo diki diki....ide to.....
ale este toto ze as to pusti samo.....jak to urobim aby to pockalo kym dam play :-?
stayman (12393)|27.7.2005 18:46
tak take DVD som ani nevidel :-(
X-ray Joe (8)|27.7.2005 18:51
A co zkusit zrušit něco jako Autoplay v Setup DVD přehravače.
redburger (499)|27.7.2005 18:58
hm hmmmmmm ...no este mi pise ze to vidoe je samostatne a nepostacuje - mam nainstalovanu cestinu.
tak som to ignoroval a uvidime co to da 9-)
redburger (499)|27.7.2005 19:02
oki no....nemusi to byt tak ze to pocka na mna kym dam play 9-)
mate pravdu......ale urobil som to ....a vobec tam nemam to videjko na zaciatku :-(((
X-ray Joe (8)|27.7.2005 19:26
Dávám do projektu to logo přes - Insert Introduction Media.No a potom tam naskládám další videa.Všechno funguje :-)
redburger (499)|27.7.2005 21:17
jooo a kde je to inzert introduction media....mam to cz.....pribliz mi to kusok..dki
stayman (12393)|27.7.2005 21:22
Nad tou stromovou strukturou mas secko !!!
redburger (499)|29.7.2005 14:27
no.skusil som to este nejako vykoumat a stalo sa to ze mi este vypisalo pred finalizaciou disku nejaky odkaz po anglicky...pochopil som to tak ze ak skonci to videjko tak ma to hodi do menu....
tak som to odignoroval a funguje to.. :-D
a chcem sa spytat, ci tá hláška je normalna, alebo je to bezne, ked tak nastavim ten zaciatok.
resp. ci sa to da urobit tak, aby bolo no massages to display :-)
stayman (12393)|29.7.2005 15:17
da :-D
redburger (499)|29.7.2005 15:59
taze to nerobim kua presne jak by malo byt...ta ja neviem....urobim to este raz..presne popisem postup jak som to robil a potompovedz co je zle.bo ja som z toho jelen 9-)
stayman (12393)|29.7.2005 16:11
Sak hore mas ikonky kristusat tak chod po nich a tam je aj jedna, ked ju stlacis, tak sa ti ukazu aj endaction commandy !!!! :(( :-D
redburger (499)|29.7.2005 18:23
jojoooooooooo kristusat :-D ale ja to mam v cestine.thats the problem...
a sak hej..ja tam dam zaciatok dvd a dam to videjko a ukonceni akce dam nabidka1 teda menu1....sak tak to aj ide..ale ja sa vyjadrim lepsie jak si za to sadnem a presne to tu popisem....
inak diky za pochopenie a trpezlivost, sice dochadzajucu ale stale ju mas StayMan.som rad :BB:
redburger (499)|29.7.2005 18:54
otťvorim architect a je tam na tej strukture toto :
obrazok dvdcka a za nim napis neoznaceny
obrazik priecinka a za nim napis nabídka
obrazok neviem coho stakou fialovou hviezdickou vpravo hore a za nim
napis nabídka (stránka1)
tolko vychodzia pozicia
teraz postup a ine tťlacitka:

4. tlacitko je - vlozit uvodni medium
3. tlacitko je - nastavit zacatek dvd
moje kroky smeruju k tlacitku 4. , otvori sa mi priecinok a vyberem si z neho to videjko.
v štrukture to pribudlo..je tam zeleny pasik s fialovou hviezdickou.a retaz ze spojenie - nabídka (stránka1)
2x na to kliknem a vpravo si dam zakonceni akce, tam si dam cíl a vyberiem nabidka 1.
potom sa moja pozornost opat upriami vlavo, kde kliknem 2x na toto nabidka (stranka 1) - je to uplne dole v strukture.no a do okna obrazu si presuniem video,kvazi tlacitko.
v strukture pribudlo:
zeleny film. pasik a vedla neho nazov videa a pod tym zase retaz a napis :spojeni nejposlednejsi nabidka ale nad tou retazou je otaznik.
to chapem tak ze ked sa video skonci,vrati ma to do menu,do toho,z ktoreho bolo pustene...to je oki
dobre a teraz idem dat finalizaciu....
a vypisuje mi to toto : the remote button action of "dvd zaciatok" uses the most recent menu command before a menu is reached. it will link to the top menuor stop if no menus.
inak pri tom je len ičko a mam pocit ze mi to vravi akurat to, co som kcel dosiahnut.čiže?je moj postup spravny?
kuknem na p dvd a vysledok je to, co som potreboval.
a este, to dvd zaciatok v uvodzovkach je nazov toho videjka...
taze, je to spravne ako to robim?
prisiel som na to, ze ten text je kedze len informacny, asi je to ok, ci nie?
lebo vravim, sprava sa to tak, ako potrebujem
videjko a potom šup do menu :-E :-E :-E
stayman (12393)|29.7.2005 19:10
Ty si dal asi command na "most recent menu" tak to prepni na "title menu" ci ako to tam budes mat nazvane a nebude ziadna hlaska :-D
redburger (499)|29.7.2005 19:16
hm hmmmmm ta akurat som to skusil v dvd prehravaci a ide to...
ty asi kces povedat, ze keby som tam mal nejake submenu,trebars kapitoly abo tak ...tak by mi to islo tam?
lebo tu v podstate nemam nic....title menu je vlastne aj most recent menu..
a co je to most recent menu????
Fantas! (3016)|29.7.2005 19:21
redburger
No vidíš jak si šikovný! :-)
redburger (499)|29.7.2005 19:22
skusal som prave vsetky moznosti ciela,ale potom mi ukazuje dve napisy aj tri a v jednom pripade este len jeden napis.
teda..menil som nastavenia ciela....
to command sa de meni? :-?
Fantas! (3016)|29.7.2005 19:24
redburger
vis co, ja ti to zachytim...mmt

http://www.plasap.wz.cz/tvfreak.html
Kapitola Architect, bod 4)!
Snad je to to cos chtel...

Pokud to neni ono, zachytni to(treba hypercam-em), sbal rarem a posli mi to... Nejak jsem to nekolikrat po tobe cetl, ale moc nevim, kde mas problem... asi prestavam rozumet slovensky... :-((
Fantas! (3016)|29.7.2005 20:33
redburger

"the remote button action of "dvd zaciatok" uses the most recent menu command before a menu is reached. it will link to the top menuor stop if no menus. "

...tuto hlasku tam mam taky...ale je to jen informativni, funguje to v pohode, tak to neresim! 9-)
stayman (12393)|29.7.2005 20:59
Ak to spravis tak ako som pisal, ziadnu info hlasku ti to neda !!! Ale je to asi jedno :-D
redburger (499)|30.7.2005 07:42
Staymane, to , ze tebe to nepise hlšku moze byt aj tym ze nemas to tam nastavene aby ti pisalo all massages.
je to len moja uvaha, ale co ked?asi sa mylim , ale predsa, co ked?
mozna tam mas len varovania zaskrtnute a toto ti nenapise :-D
Fantas! diki ze aj ty tu somnou stracas takto cas. ten hypercam kuknem , len som tu na skok ,taze niekedy podvecer.a ja to neviem zachytavat hypercamom....to treba mat aj soft abo jak to? 9-)
redburger (499)|30.7.2005 07:43
Staymane, to , ze tebe to nepise hlšku moze byt aj tym ze nemas to tam nastavene aby ti pisalo all massages.
je to len moja uvaha, ale co ked?asi sa mylim , ale predsa, co ked?
mozna tam mas len varovania zaskrtnute a toto ti nenapise :-D
Fantas! diki ze aj ty tu somnou stracas takto cas. ten hypercam kuknem , len som tu na skok ,taze niekedy podvecer.a ja to neviem zachytavat hypercamom....to treba mat aj soft abo jak to? 9-)
stayman (12393)|30.7.2005 09:07
Boze, neviem ako ti to mam uz vysvetlit, ze to mas urobit tak ako pisem a ani to, ze otaznik tam mas hned (pri tej retiazke :))) a ani nemusis mat warningy na "all messages" (ktore su nastavene tak uz defaultne !!!). To fakt ked ides pristupovat ku tomu takto, tak ma prestava bavit nieco niekomu vysvetlovat, ked aj tak to je nanic a jedna sa o taku banalitu !!! :(( :-D
redburger (499)|30.7.2005 12:06
ja robim tak, ako to robi fantas, aj jemu to pise a ide mu to tak ako kce....
a neviem ako mam ja povedat, ze to mam po cesky a ne v anglictine....
a este : tie retiazky su tam dve - prva je pod tym videjkom, tam dam end action na menu1 a nema tam otaznik
a ta druha je uplne dole....ta tam ma otaznik a koniec hl. videa je nastaveny na posledne menu..taze zase menu1.
a jedno mi napis staymane a vyriesim to asi... :
AKO A KDE SA PREPINA Z TITLE MENU NA MOST RECENT MENU?A NAOPAK?JE TO CIEL TOHO ZAC. VIDEJKA???CI AKO???
LEBO JA SOM TO ROBIL PRESNE AKO SOM TO VYSSIE POPISAL A NIC TAKE NIKDE.KDE TO LEN NAJDEM?A HEJ COMMAND - ALE JA TO MAM PO CESKY KUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 9-)
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:09
StayMan by €RikŁ€
Prosim te mrkni na to video, co jsem zachytil, at vim, kde delam chybu... dik!
http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/PredmenuALinky.rar
redburger (499)|30.7.2005 12:15
ja som na to akurat kukol a nestiham to ani sledovat...si rychly fantasi....
ale hovorim...mne to ide tak ako tebe aj napriek tomu odkazu....ale je to len informativny charakter...asi pozvem staymana na kavu ku mne a nech mi to ukaze :-E
stayman (12393)|30.7.2005 12:24
Fantas!
Podla vsetkeho to mas dobre, davas konkretne menu, tak preto by si tam nemal mat tu hlasku...

redburger
Most recent menu znamena, ze sa vratit na menu (akekolvek) z ktoreho si ten zaznam spustil a to je dost blbe u videa s first play kedze sa nespusta z menu ale hned nemyslis? :-D
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:27
redburger
Tak snad nebudete od sebe moc daleko... :-E Rychly se snazim byt, aby to moc nezabiralo... :-I
Uznej z 10M na 1M rarem je docela ulet na to, ze ti kvalita zustava stejna, jako kdyby ses dival u me na monitor... :-!!!
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:29
StayMan by €RikŁ€
no vidis...a ja ju tam mam... PRDIME NA TO! Vec je uzavrena! 9-)
stayman (12393)|30.7.2005 12:30
Tak treba prist na to preco? Mal si rozvinut este tie linky aby som videl...
redburger (499)|30.7.2005 12:35
ale staymane.....ja davam menu1 ako cielovu polozku..ak by sa to vracalo niekde do most recent menu ani by mi to neslo ale vravim ze mne to ide tak ako kcem....ci nie :-?
fantasi.... robil som to podla teba....ty tam nemas tu retiazku,mne ju hned tam da ,tak som ju zmazal, aby som to mal ako ty....
ale potom tam, kde sa to nastavuje, vlastnosti toho media - toho zac. videjka, ty tam mas sedem poloziek a ja iba sest :-?
mam tam prikaz -command
a potom cil - destination
a destination item tam nemam, pricom destination mi ani sa neda menit, co bude tym ze tam neni ta retiazka podla mna...ale tebe to ide, pricom strukturu mame uplne rovnaku :-? :-? :-?
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:35
StayMan by €RikŁ€

redburger (499)|30.7.2005 12:40
cooooooooooooo? sak tak si to tam nemal....v tom hypercame....
ta ked to tak dam ta to ide....
ale ked mam strukturu jak v tom hypercame ta to nejde :-((
redburger (499)|30.7.2005 12:41
a este...tak ako si to tu teraz ukazal som to robil ja predtym a ide to....
ale je tam ta informacna polozka.....
ale inak sa presne deje to, ako som kcel...
stayman (12393)|30.7.2005 12:42
Jedinu hlasku ked to nespravim takto:

http://213.215.81.81/RikWeb/Freak/Architect3/no_message.rar

mi da ze: Dolby_digitale je osirelý (sirota, osamoteny) :-D , inak nic.
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:43
redburger
a co tam jako mam jinak?
redburger (499)|30.7.2005 12:46
no vobec tam nemas tie retiazky....v hypercame.....ale jakze ti to ide? :-? som z toho jelen hmhmmmmmm.
ja som to robil jak ty v hypercame a neslo to...logicky ked tam niesu prepojenia a tak.....ale tebe to tam ide...hmhmmm
redburger (499)|30.7.2005 12:48
staymane...sak s fantasom to mame uplne rovnako v strukture kua a furt tam daco vyleti...nechapem
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:48
StayMan by €RikŁ€
No jo, to je bez hlasky, ale prvni se ti spusti MENU, ne? A tady jde o pripad, jestli jsem to teda jako pochopil, ze se nejprve spusti dolby digital a potom z nej menu...Je to tak redburger ?
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:50
redburger
retiazky si zobraz ikonkou nad tim! Sak ti to StayMan PSAL! :((
stayman (12393)|30.7.2005 12:50
Jooooooj, kua teplo je tu, stiahni si to este raz, je jedno co s mi spusti prve !!!!! :((
redburger (499)|30.7.2005 12:52
jj je to tak....najprv dolby digital a potom menu...ale stayman ma pravdu ze mu to ide .ale kuzlo je niekkde inde mam pocit....
ak staymanovi skonci hlavne video., nejde to do menu ale uz aj opat na zvucku dd.
a ja kcem...a asi aj ty fantasi, aby to slo len na menu...
to je ten rozdiel....
neviem..skusim
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:53
StayMan by €RikŁ€
Priste PNG uz nebal! Kvuli pak kB! POLEPSI SE! :-E :-)-
stayman (12393)|30.7.2005 12:54
[quote=redburger]jj je to tak....najprv dolby digital a potom menu...ale stayman ma pravdu ze mu to ide .ale kuzlo je niekkde inde mam pocit....
ak staymanovi skonci hlavne video., nejde to do menu ale uz aj opat na zvucku dd.
a ja kcem...a asi aj ty fantasi, aby to slo len na menu...
to je ten rozdiel....
neviem..skusim[/quote]

Tam ti da hlasku len o tej SIROTE :-D (Dolby Digitale ze bude) inak nic !!!!! Vravel som o tom vyssie !!!!
Fantas! (3016)|30.7.2005 12:58
redburger
ale jak to mam ja, tak to vzdy najede na menu po skonceni obou filmu!

StayMan by €RikŁ€
jj...vidim, ale co kdyz ten link z videa nasmerujes do menu? Stale bez hlasek?
redburger (499)|30.7.2005 13:01
jak skusam tak skusam - inak fantasi setko mam v tom pravom boku tak jak ty,len v rychlosti panikarim - ale nic mi nejde a tu hlášku furt zobrazuje.ja nechapem.
rozdiel medzi nami je ten , ze stayman da link na zaciatok a my len do menu.ale som skusal dat aj na zaciatok a nic
ja nevieeeeeeem :-((( :-((( :-(((