Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pouze černobílý výstup na TV přez S-VIDEO(SVHS)

SilverHand (3)|26.7.2005 17:32
Zdravím všechny. Mám problém s následující kartou Extreme AX850XT/2DHTV a jejím HDTV výstupem. Pokud do televize zapojím výstup COMPOSIT, tak vidím barvy avšak pokud použiju S-VIDEO, tak mám pouze černobílý obraz. V nastavení jsem projel vše snad stokrát a nikde není žádná možnost. Musím používat S-VIDEO kvůli délce kabelu. Pomocí COMPOSITU je obraz dost špatnej.

Díky všem za radu. :-) :-)
clee (6592)|26.7.2005 17:35
hdtv vystup je komponentni, tim se zabejvat nemusis pokud nemas tv s komponentnim vstupem, pokud tvoje tv nema s-video vstup, jinak nez kompozitem to do ni nedostanes...
ODSakEda (2278)|26.7.2005 18:02
SilverHand HDTV po Compositu??? Nebo snat poS-video IN??? A vůbec, jakou má logiku HDTV na telce???... (HDTV má rozlišení cca 2Mpx a telka má rozlišovací schopnost odpovídající zhruba digitálnímu rozlišení jen cca 0,5Mpx...)

Jo a když máš moc dlouhej kabel a tím horší obraz již u Composit rozhraní u S-video je to ještě více háklivější na délku kabelu! Nebo jak jsi myslel to: mám po Compositu horší obraz? čekal jsi jej snat na klasické telce s velmi hrubou mřížkou-rastrem obrazovky v kvalitě HDTV jak skoro umí některé LCD panely???...
clee (6592)|26.7.2005 18:29
klasika, co se da vysvetlit kratce a snadne, odsak musi podat zdlouhave a nesrozumitelne 9-)
ODSakEda (2278)|26.7.2005 18:54
clee -1.odpověd nebyla i nic delší než dotaz!
-2. tazatel v tom má nejspíš zmatek a takjsem přidal výzvu otázkou at to doplní, to s tím horším obrazem po Compozitu a také na to, proč vlastně zminuje HDTV, když to chce propojit po Composit nebo S-Video???... A na telku???....
-4. odpovídáš mu něco o komponentnímvideu a tedy sice krátce, ale mimo jeho dotaz a také myslím, že ani netuší co je komponentní rozhraní... A taky jsi jej neopravil na rozdíl ode mě, co se týče délky kabelu-kterou tam také zminuje jako důvod a myslí si, že S-Video bude u dlouhého kabelu lepší než Composit!...
-3. byl bys dobrej normovač-cenzor! Nikdo nemůže odpovědět delší větou než já král Clee! :-E
-4. je to zase příliš dlouhý že? 9-) Tak to nečtííí! :-E
Devaster (477)|26.7.2005 19:01
OT : ja viem ze asi ryjem ale aj pre mna su niektore tvoje posty prilis dlhe ... :BB: :-E
clee (6592)|26.7.2005 19:02
fuj zas tu pristaly naky hovna, no nic, pisu ze hdtv se nemusi zabejvat pokud nema komponentni vstup na tv o cemz dost silne pochybuju, to ostatni sis vykreslil klasicky sam, dal pokud pouzije kvalitni kabely je uplne jedno jestli to poleze s-videem nebo kompozitem (studia 20m kompozit a paralelne s-video (+komponent) mezi striznou a zvukarskym pultem) vsechny linky krasne pouzitelny, no a ty zacnel placat kraviny o lcd a hruby mrizce, coz s dotazem taky docela souvisi, di radsi neco fotit tim smejdem od olympusu a nezaclanej mezi profikama jako ja :-I :-E :-E
clee (6592)|26.7.2005 19:05
SilverHand
jo a nemas to nahodou zapojeny pres scart?
SilverHand (3)|26.7.2005 20:03
JJ uz jsem to zjistil taky. TV proste neumi interpretovat S-VIDEo a proto je to CB. Vyzkousel jsem to na kamaradove nove TV a je to tak. Diky vsem za pomoc.

[quote=ODSakEda]SilverHand HDTV po Compositu??? Nebo snat poS-video IN??? A vůbec, jakou má logiku HDTV na telce???... (HDTV má rozlišení cca 2Mpx a telka má rozlišovací schopnost odpovídající zhruba digitálnímu rozlišení jen cca 0,5Mpx...)

Jo a když máš moc dlouhej kabel a tím horší obraz již u Composit rozhraní u S-video je to ještě více háklivější na délku kabelu! Nebo jak jsi myslel to: mám po Compositu horší obraz? čekal jsi jej snat na klasické telce s velmi hrubou mřížkou-rastrem obrazovky v kvalitě HDTV jak skoro umí některé LCD panely???...[/quote]

No dekuju za fajn radu, ale nadavat mi nemusis. Neznam tuhle problematiku tak jako ty, ale pokud pouziju kompozit, tak ten obraz stoji za totalni prd a neprectu ani pismenko. Po S-VIDEU je to perfektni. Krom toho nemam to na praci ale chci si stahnout stary VHS na DVD a trochu je editovat (V tom se vyznam :-)- ) a potrebuju je dostat do PC. Krom toho mam taky dost AVi souboru ktery mi nejdou prehravat v DVD a poustim si je obcas, takze PC je nejlepsi reseni.
Diky vsem za pomoc a mejte se! :-D :-D
SilverHand (3)|26.7.2005 20:05
[quote=clee]SilverHand
jo a nemas to nahodou zapojeny pres scart?[/quote]

JJ z PC z redukce z HDTV do S-VIDEA a z toho do SCARTU(3*CINCH a 1*SVHS) a pak do telky.

Diky :-D

Ale jak jsem napsal predtim, tvuj prizpevek mi to objasnil a vyzkousel jsem stejny zapojeni na nove TV a jde to perfekte a obraz je jak vino! :-D

P.S. Jeste jedna vec, nevis kde se da koupit redukce z S-VIDEO na KOMPOSIT? Ale jak jsem si precetl neni redukce jako redukce (nektery prej nefungujou tak jak maj). Takze myslim opravdu funkcni? Diiiiiik :-D
stayman (12393)|27.7.2005 12:30
Nemusis sa zaoberat ziadnou redukciou, uz len preto, ak tvoja TV nevie spracovat zlozkovy signal Y/C, a za druhe preto, ze neexistuje nic co ti len tak prevedie ten zlozkovy signal na kompozitny. Takze to normalne prepojis len adapterom S-video -> Video (hosiden -> cinch,vacsinou v prevedeni ako samica, aby si mohol zapojit este dalsi dlhsi kabel cinch <-> cinch), alebo mozes pouzit kabel S-video -> Scart, ale aby ti to fungovalo (farba), signal si musis prepnut v ovladacoch aj tak na kompozit !!!
clee (6592)|27.7.2005 15:00
stayman (12393)|27.7.2005 19:56
To mne? Ja som myslel presne tu a volam to adapter !!! :-D
clee (6592)|27.7.2005 20:01
pises ze neexistuje nic co len tak prevedie ten zlozkovy signal na kompozitny, prevede a to bud redukce s kondikem (nefacha vzdy) nebo konvertor
stayman (12393)|27.7.2005 21:28
tak som to myslel, ale kabel samotny, teda ten co si zobrazil velmi tazko :-E :-E :-E
clee (6592)|27.7.2005 22:15
co ty vis, kondik sikovne schovanej :-E
Pitomec (10211)|28.7.2005 06:07
[quote=clee]ze neexistuje redukce s-video-kompozit?

http://www.pocitacdodomu.cz/index.php/detail/18407905/scp/redukce_S-video_-_kompozit_kabel_4_pin[/quote]
Tak to je teda haluz jako prase :-k
mirekv (7169)|28.7.2005 06:34
Pitomec
Co ty víš, co je schované za elektroniku v konektorech! :-E
StD (8612)|28.7.2005 08:08
...já tu redukci mám ve svém pytli s "všehochutí kabelů pro všechny případy" :-D a žádný kondik jsem neidentifikoval... :-E :BB:
stayman (12393)|28.7.2005 11:09
lebo si si prepol na kompozit :-D
mmmartin (187)|28.7.2005 11:36
Někdy to jde i bez kondíku (prachsprostě se spojí oba "živé" dráty v s-video kabelu a to se pak zažene do kompozitního vstupu), ale je to ještě větší prasárna než varianta s kondíkem. S-video nelze na kompozit spolehlivě převést pasivním obvodem, ale existují převodníky, které to umějí bez problému a nestojí zas tak moc.
mirekv (7169)|28.7.2005 11:42
mmmartin
Asi tak nějak. Ovšem karty mívají composite výstup, nebo se aspoň dají přepnout, že na pinu Y u s-videa ti leze composit.
Bullback (352)|28.7.2005 12:43
[quote=ODSakEda]clee -1.odpověd nebyla i nic delší než dotaz!
-2. tazatel v tom má nejspíš zmatek a takjsem přidal výzvu otázkou at to doplní, to s tím horším obrazem po Compozitu a také na to, proč vlastně zminuje HDTV, když to chce propojit po Composit nebo S-Video???... A na telku???....
-4. odpovídáš mu něco o komponentnímvideu a tedy sice krátce, ale mimo jeho dotaz a také myslím, že ani netuší co je komponentní rozhraní... A taky jsi jej neopravil na rozdíl ode mě, co se týče délky kabelu-kterou tam také zminuje jako důvod a myslí si, že S-Video bude u dlouhého kabelu lepší než Composit!...
-3. byl bys dobrej normovač-cenzor! Nikdo nemůže odpovědět delší větou než já král Clee! :-E
-4. je to zase příliš dlouhý že? 9-) Tak to nečtííí! :-E[/quote]

ODSaku, za jak dlouho bys to řek ??? :-E :-E :-E Ty musíš bejt kádrovák jak bolševik :-E :-E :-E
JInak S-video je lepší pro dlouhej kabel než kompozit. Ovšem ten kabel nesmí bejt běžná srágora za 500,-.
ODSakEda (2278)|28.7.2005 14:24
Bullback -mnooo mluvím ultra rychle to jo! ale jak to souvisí s bolševiky, co měli velmi omezený slovník soudruhu!

-a to se tedy jako praktik divím s tím co poudáš o S-vieo rozhraní, neb i kabel se zlacenými kontakty konektorů a přes 700 kč ceny od Hamy, co měl "jen" 15m zyčal vykazovat mírné rušení, duchy a pod. (někdo je ale slepej a nepostřehne to...) zatím co Composit jsem měl na akcích dlouhý 100m!!! kvůli Live přenosu a obrazu z kamery a obraz byl bez vad (i když ne tak ostrý jak po S-video rozhraní samo)! Takže S-video je lepší co do kvality přeneseného obrazu obrazu, ale rozhodně ne co do možné délky přenosu po kabelu!
-Logicky je i jasný, že čím složitější signál (analogový samozřejmě, jako je VGA ale i S-video) tím jej lze hůře dostat po kabelu do větší vzdálenosti! To VGA má specifikaci maximální délky kabelu tuším jen 10m! Podobně i USB!
mmmartin (187)|28.7.2005 15:34
[quote] To VGA má specifikaci maximální délky kabelu tuším jen 10m![/quote]
Z vlastní zkušenosti: 50 m kvalitního VGA kabelu mezi notebookem a projektorem je asi hranice pro kvaliní projekci na plátno široké cca 4 m.
clee (6592)|28.7.2005 15:41
ty hajzlici sikmooky uz to umej schovavat fakt dobre :-E mno ale jinak radsi konvertor :-)
ODSakEda (2278)|28.7.2005 15:50
mmmartin -50m?! Tak to čumím! :OO
- Já zatím realizoval úspěšně nejvíc tak cca 20m-25m 8-) Ale s jedním debilním a přitom naoko věrohodně se tvářícím tlustým černým kabelem to nešlo ani 15m-hnus... a těch 20m šlo přitom i s tenoulinkým vypadjícím příliš lacině a takový šedý měkce ohebný! To sooo paradoxy.
mirekv (7169)|28.7.2005 16:09
Na tohle se dají v pohodě použít i vf koaxy.
_koaxi_ln__kabely2_161.jpg
clee (6592)|28.7.2005 16:15
25m kompozit (hama 15+10+celokovovy spojky) uplne v pohode...
jopein (450)|28.7.2005 16:43
ODSakEda
[quote]o S-vieo rozhraní, neb i kabel se zlacenými kontakty konektorů a přes 700 kč ceny od Hamy, co měl "jen" 15m zyčal vykazovat mírné rušení, duchy a pod. (někdo je ale slepej a nepostřehne to...) zatím co Composit jsem měl na akcích dlouhý 100m!!! kvůli Live přenosu a[/quote]
konektory zlacený, ale kabel na prd. Taky jsem ho měl v ruce, radši jsem si ho vyrobil sám :-E
ODSakEda (2278)|28.7.2005 21:14
jopein -to jo, já taky koukám více na kabel, konektor může způsobit jen náhlé výpadky jeli třeba jen (chromový), tím se tá zavrtět a valí to, nebo napájet lepší, ale kabel je zásadní a dražší a případně neřešitelnej problém jinak než výměnou za lepší!
-Však já použil na těch 100 pro video přenos profi kabel Zack (čti "Cek"), stíněný nesymetrický souosý, tzv. instrumentální jednolinka! A na audio symetrickou dvoulinku stejné značky (celkem skoro cca 5.000,-Kč!...).
-úspěšně se dá použít pro přenos videa na větší vzdálenost anténní koax, ale je neohebný a dlouhodobě neohýbatelný..., ale Cinch konektory na stínění nepřicínuješ, lepší je použít anténní konektory a pak redukci na Cinch!
miller (66)|10.8.2005 13:40
Take jsem narazil. Pokousim se zpojizdnit propoj z karty Sapphire Radeon9200 64MB S-Videa do nove TV Panasonic, take S-Video. Kabel mam propojeny 1:1, predpokladam, ze samice konektoru na karte i TV jsou rovnocenne. Mam porad obraz na TV cernobile. Zkousel jsem ruzna nastaveni v ovladacich AtiCatalist (myslim, ze 4.12 ?), normy Pal a pod., preinstal, ale bez uspechu.
Nevim, kde delam chybu, uz jsem v koncich.Tedy z meho pohledu. Nevite nekdo?