Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MP3 versus DVD audio

fofr (87)|26.7.2005 15:54
jelikoz potrebuju dat na medium co nejvice hudby, abych se nemusel obtezovat kazdou chvilku chodit menit placku, zajimalo by mne, dle zkusenosti, co je nejlepsi a funguje na 100%.

1. MP3 na CD (tak to je jasne, ale je to malo)
2. MP3 na DVD
3. WAV na DVD

ty posledni 2 moznosti se mi moc neosvedcili na DVD prehravaci SONY a z MP3 udelat DVD naslapane z 90% mi nekdy ani PC nezvladlo udelat.
pravda, uz je to asi tak rok a neco (uz ani nevim, v jakem softu jsem to delal, ale nejsky s medicinou), proto se ptam, pokud ma nekdo nejakou zkusenost, sem s ni, at nemusim zase zbytecne laborovat a ztracet cas B-)

:BB:
ODSakEda (2278)|26.7.2005 17:08
fofr Kombinace čehokoliv (WAV, Mp3, WMA), jen ne DVDaudio...
A nejlepší? Nejlepší je PC a HDD :-)
fofr (87)|26.7.2005 18:11
:-)

ok, diky za radu, ale prehravat lze pouze na DVD playery, ne na PC a HDD, to bych se neptal B-) :BB:
ODSakEda (2278)|26.7.2005 18:26
fofr -nekupovat ne-DivXový playery!
-Nejde jen o ten DivX/XviD, ale o to, že zaručeně uvidí přímo na medium(soubory ale i složky a podsložky-root a ne jen butonky pro omezence...), dekoduje většinu PC AV formátů souborů i obrázků a když nějaký nezná, nezahlásí hnet Disc ERROR, jak ty ne-DivXový, když nenajdou DVDvideo nebo audio kompatibilní, ale jen prostě vynechaj ten jediný soubor (neasociuje na něj ani výpln okony!)
-To je to zlomový! Podobně jak Mp3 vs ne-Mp3 discman! Bez podpory PC formátů stroje nebrat! Vyhodit! Darovat! 9-)

-Proč ty DivXový dnes maj v nabídce i zvučné značky?! SONY, PIONEER, PHILIPS, LG a další a ne jen čínani s noname?! Proč se tím vůbec zabejvali a investovali?! Jen kvůli kradeným filmům v AVI?... Nebo jsou všeci stejní blázni jako já?!
clee (6592)|26.7.2005 18:35
zvucny znacky prodavaj divxovy playery jen a ciste kvuli konkurenci, kdyby kiss jako jeden z pionyru neprisel z divxovym prehravacem nebo se s nim nechytnul na trhu, sony a spol. by nemeli proc takovy playery uvadet

jinak mp3 na dvd prehravam bezne, kiss i sigmatek sou osvedceny znacky, nevyplati se sahat po smuckach za 1500 z makra, ale ani po modelech od sony, panasonic atp. uz jen z duvodu sporadickyho uvadeni novyho firmware
Sekáč (60)|26.7.2005 19:41
fofr
Před časem jsem řešil stejný problém, můj player taky neumí MP3 na DVD, ale nakonec mi to tak nějak nevadí. Na jednu CD placku se mi vejde až 14 CD titulů v kvalitě 192kbps a aspoň se mi v pohodě vejdou na obal všechny tracky a náhledy obalů. Navigace je taky v pohodě, těch pár adresářů přeskáču šipkama za chvilku. Stejně mou CD sbírku přepalovat do MP3 nebudu, neboť v současné době není možné gapless přehrávání, více jsme se o tom bavili v jiném threadu...
fofr (87)|26.7.2005 20:55
jj diky

to ODSakEda: perfektni vysvetleni, diky :BB:

to Sekáč: ohledne popisu obalu a kvality je to asi dobre a nejlepsi reseni,

to Clee: mp3 na dvd prehravas bezne, OK a jak ho mas vytvorene ? v nejakym softu, jako image nejakeho kompletu? (tusim jsem mel kdysi nejaky soft na to, ktery casto padal)
a nebo mormalne klasicky nabuseny dvd-r empetrojkama az po usi jako adresar? Slysel jsem, ze mp3 na DVD by se nemelo zaplnit az po okraj (4,3 GB) je to pravda?
Pears (1027)|26.7.2005 21:23
ODSakEda
Moje Elta 8905 CS DivX neumi, ale na obsah (slozky) disku vidi \/
IMHO: DivX= :-k , ale o tom jsme se bavili uz nekde jinde a pro toto tema je to OT. Mas pravdu o DivX tu nejde.

fofr
Ja mp.3 taky prehravam bezne na mem stolnim DVDcku a vypaluji je jako data-normalne v NERU. Jednou jsem si z mp.3jek udelal v programu UltraISO image a ten nasledne vypalil v Alcoholu 120%. Hraje to v pohode i v hlubsich podslozkach. Vic jak ctyri jsem neskousel. Jen se mi jednou stalo, ze to nenacetlo vice pismen (asi 20) v nazvu mp.3jky. Na to si musim dat priste bacha.
A doporucuji Ti to DVD vysmahnout najednou (zaplnit cele) a uzavrit. Se mi stava (pouze u DVD placky \/ ), ze ty slozky co k tomu pripalim tak se mi uz v DVD playeru nenactou.
fofr (87)|26.7.2005 22:12
B-) ahaaaa :-)-
clee (6592)|26.7.2005 23:34
ja palim normalne v neru jako dvd-rom (iso), kiss to zere uplne v pohode...
ALH (17)|27.7.2005 00:12
fofr

Já si dávám hudbu na DVD ve formátu AC3 . Je to sice větší než MP3 ale zase v lepším poslechu na DVD přehrávači. Pokud máš repro 5+1. Na jedno DVD se mi vlezlo 12 LP dvou cédečkových. Pokut si vyzkoušel jestli ti funguje AC3 formát na stolním DVD. Nahrávám to jako soubory DVD a funguje mi to. 9-)
Pears (1027)|27.7.2005 06:38
[quote]Pokut si vyzkoušel jestli ti funguje AC3 formát na stolním DVD. Nahrávám to jako soubory DVD a funguje mi to. 9-)[/quote]

AC3 format ve VOBech musi fungovat!!! :-I Co by to bylo za stolni DVD kdyby to takhle nefungovalo :-? :-?
mirekv (7169)|27.7.2005 07:00
ALH
Proč by mela být AC3 lepší, než MP3? Jó pokud je udělaná jako 5.1 beru, ale stereo?
ALH (17)|27.7.2005 09:57
Pears:
Nemyslím AC3 ve Vobu ale jako samostatný soubor jen hudbu.

Mirekv:
Mp3 je ve stereu a přes receivr je simulovaný do surondu. AC3 je sice taky simulovaný ale ve výsledku má daleko lepší zvuk. Alespoň podle mě.
mirekv (7169)|27.7.2005 10:24
ALH
Nemůžu posoudit, mám doma "jen" stereo. Pouštět si hudbu, která byla vytvořená jako stereo do suroundu mi připadne divné, ovšem každého věc. :-)
ALH (17)|27.7.2005 10:51
Mirekv:
Pokud máš jenom stereo tak je to zbytečné ale předpokládám pokud má fofr DVD buď to sestavu nebo zapojené přes Receiver, tak má minimálně 5 repro a tam ten rozdíl určitě bude. \/
Fantas! (3016)|27.7.2005 11:00
ALH
no ale stejne, jednou to bylo zakodovane do dvou beden, tak nejake pseudo je volovina. Jenom se to zmrsi, i kdyz se ti neco treba ozve najednou ze zadu... :-k
fofr (87)|27.7.2005 11:16
v soucasne dobe jsem rad, ze mam aspon zatim sluchatka :-(((
(z discmana)
ODSakEda (2278)|27.7.2005 11:33
mirekv, Fantas! -Poslouchám doma stereo nahrávky z PC, stolního playeru i TV přes PCI zvukovku SB Live! 4+1 a jako profi zvukař musím konstatovat příjemné zjištění, že SB umí u zadních dvou kanálů (tedy v některých nahrávkách výrazněji, v některých méně) docela zajímavě simulovat kvadro (spíše kvazi kvadro, či jak píšete pseudo kvadro). Nevím jestli to i jinak rozfázovává v různých charkteristických frekvencích, neb např. řeč ve filmu z živého TV vysílání ve stereu je občas výraznější právě vzadu, stejně tak některé ruchy ve filmu! :-)
-4+1 eventuálně 5+1 tedy má za jistých okolností i pro stereo smysl! Otázkou zůstává, jakých 4+1(5+1), s jakou elektronikou-čipem! (ne že jen připojím paralerně dva další zadní repráky ke stereo zesilovači...)
-SB Live! to prostě umí! (apropo Creative bude dodávat čipy pro zvukovky na bordu PC :-D )
ODSakEda (2278)|27.7.2005 11:35
[quote=Fantas!]ALH
no ale stejne, jednou to bylo zakodovane do dvou beden, tak nejake pseudo je volovina. Jenom se to zmrsi, i kdyz se ti neco treba ozve najednou ze zadu... :-k[/quote]

-nejde jen o to odkud se co ozve dle síly a směru zvuku (poloha reprobedýnky)! Jde o různé fázové posuny, které slouží uchu k identifikaci polohy odkud zvuk přichází. Tedy nejen rozdílnou intenzitou zvuku, ale i posunem fáze!!!
ALH (17)|27.7.2005 11:40
Fantas!:
Nikoho nenutím aby to poslouchal. Pokud máš jen stereo tak asi nevíš o čem mluvím. DVD koncerty mají taky 5.1 zvuk a je to rozdíl než stereo.

Fofr:
Zatím máš sluchátka ale nepočítáš z rozšířením aparatury později ? Pokud máš stolní DVD tak by to bylo rozumné. Myslím že přicházíš o hodně. Je to je můj názor. :BB:
mirekv (7169)|27.7.2005 11:42
ODSakEda
Já se nehádám, určitě jde ze sterea udělat prostorový zvuk, ale přirozené to není, protože to tak není v reálu. Jo tak live, kdybys dokázal udělat reakce publika ze všech stran!
ALH (17)|27.7.2005 11:46
ODSakEda :
Neumím to podat jako ty ale souhlasím s tebou.
:-!!!
ALH (17)|27.7.2005 11:49
Mirkv :
Je vidět že opravdu posloucháš jen to stereo. :-(((
Fantas! (3016)|27.7.2005 11:52
ODSakEda
Zajimave to byt muze, ale je to PSEUDO! To je jako kdybys natocil jakekoliv video, a pak si ho pustil v prehravaci, ktery ti to zobrazi trochu vic do cervena a pak si rekl, ze je to docela zajimave... 8-)
Ja chci aby to znelo, jak jsem to namichal(delam taky ve studiu). Stve me, kdyz mi nekdo rekne, ze mu kytara hraje nejak moc vyrazne! Kdyz se ho zeptam, jak to mel pustene, tak mi rekne. No na domacim kine s podporou 5+1. BOZE! :((
mirekv (7169)|27.7.2005 11:56
Fantas!
Seš můj člověk! :-)
ALH (17)|27.7.2005 12:09
Fantas!:
A co je na tom špatného slyšet v každé bedně jiný nástroj. Poslouchal si někdy Oldfilda DVD Aero ? Tam je přesně slyšet rozdíl mezi sterem, DD 5.1 AC3 a DTS. Pokud by si to poslechl i laik tak určitě pozná rozdíl.
9-)
mirekv (7169)|27.7.2005 12:29
ALH
To ti nikdo nebere, že to může znít efektně. Ovšem s realitou to už nemá nic společného.
ODSakEda (2278)|27.7.2005 12:31
Fantas! -ne tak docela, jak s tou červenou u obrazu, ale spíše bych to přirovnal k pokusu udělat prostorovější vjem obrazu-např. u PC her pomocí brílí, které jsou také řízeny fází a i když je obraz jen 2D máš pocit větší hloubky, prostorovosti pohybujících se předmětů! A ve zvuku, když vybereš chyrakteristické frekvence pro ruchy a hlasy a ty nafázuješ a tedy zasimuluješ ten rozdíl jak v reálu a samo ponecháš i trochu púvodníhop stereo signálu a smícháš, vlastně ten efekt prostoru tam je! akorát že tak nikdy neexistoval, je vymyšlenej! Syntetickej! Ale je přeci jen zčásti prostorovej!!! A nikoliv jen slaběji či silněji, ze středů či jen z basů či jen z nějakých frekvencí, jak obraz jen dočervena, jak jsi to nepřesně přirovnal a to je rozdíl!
mirekv (7169)|27.7.2005 12:35
Edo, u filmů, nebo her to beru, ale u hudby? Ty z oboru? Koneckonců ses ptal Fantas!e, ať ti odpoví.
ALH (17)|27.7.2005 12:47
Mirekv :
Tak mi vysvětli proč teda ve studiu nahrávají každý nástroj zvlášť na stopu a potom jí mixují do sterea, DD 5.1, DTS, a 7.1 zvuku. Tomu tedy nerozumím. :-(
fofr (87)|27.7.2005 13:38
\/ no jeden z duvodu je ten, ze ten co neni tak dobry, je ve studiu vic casu, zatim co ostatni uz chlastaj, Dalsi duvod je ten, ze pokud se neco hodi prilepsit, tedy pribrat, nebo vymazat, nemusi vsichni chodit do studia, ale muzou se venovat napr vokalistkam :-)-
- znam tu problematiku dobre, vim ci pisu :-!!! B-)
Fantas! (3016)|27.7.2005 13:41
ALH
Vis proc, protoze se kazdy nastroj, ktery nahrajes musi prohnat dynamickou kompresi, aby se vyrovnala dynamika microfonu(odstraneni neslysitelnych spicek), piezaku atd s dynamickym vnimanim lidskeho ucha... Dale aby sis mohl upravid ekvalizerem jen to, co potrebujes, dale abys pouzil efektovani typu hal, delay, chorus, distortion, atd... a nasledne to mohl smichat ve spravnem pomeru... Zvukar si pri masteringu docela makne a potom se to teprve dostane na placku.
Potom jen nekdo, kdo nevi, muze udelat neco takoveho, ze se bude pokouset o dodatecne upravovani, typu poustet to na 5 beden! Jedine co je prirozene, ze si kazdy upravi equalizerem sve bedny.... B-)
Fantas! (3016)|27.7.2005 14:04
fofr
:BB: na to jsem zapomnel! :-E
clee (6592)|27.7.2005 14:53
nekdo mixuje hudbu dou surroundu zamerne, floydi meli kvadrofonni aparaturu i na koncikach, jen tenkrat nebyla home-quadro tak rozsirena, takze vsechno bylo ve stereu i kdyz existovaly mastery pro surround, no a kdyz prislo sacd prisel cas vydat nektery nahravky v 5.1, ale pokud byla hudba puvodne namixovana do sterea a nakej dobytek se ted rozhodne ze z toho udela surround, vznikne z toho stejne akorat humus typu prologic...
Pears (1027)|27.7.2005 14:53
[quote]Pears:
Nemyslím AC3 ve Vobu ale jako samostatný soubor jen hudbu.
[/quote]

No, nevim v jakem softu delas ty AC3jky, ale myslim, ze Ti z nich ten soft stejne udela VOBy i kdyz tam neni zadna obrazova stopa. Myslim, ze jsem to uz jednou tak delal softem (tusim) AC3 DVD Burner nebo tak nejak a ten udelal normalni VOBy.
Nevim jestli to funguje v jinych stolnich playerech, kdyz AC3 soubory vypalis jako data v NERU, ale me to na moji Elte 8905CS nejde. Nekomu z Vas to funguje?
Fantas! (3016)|27.7.2005 15:07
clee
PRESNE! :BB:
ODSakEda (2278)|27.7.2005 16:46
mirekv -jo i u hudby!
-Zpěvák (u mě rockovej) zpívá přeci do jediného-samože MONO mikrofonu! žeano?! (ve studiích jsou i STERO mokráýky samo)
No a na šavli mixu tento mono signál přece posílám do obou kanálů PA, které je ane tak jakože STEREO, ale prostě jen 2 nezávislé kanály! No a tím by ani celá kapela nebyla stereo! Neb do obou posílám signál sice s rozdílnou intenzitou, ale ve stejné fázi (sinosovky)

-A STEREO není jen vlevo (více nebo jenom) kytary vpravo harmonika uprostřed zpěvák-a to prostě 2x MONO! Od toho mám efektové zařízení a dokonce i HALL, který má 2xIN a 2xOUT a ten OUT je již STEREO! Dělá totiž různé rozfázování především při rozdílu intenzity signálu na vstupu a u charakteristických frekvencí, kdy nypř. kytaru mám mírně nebo i extrémně vlevo, přesto hodí několik jakoby odrazených vln zvuků (do stracena samo) jakoby od stěny místnosti (prostoru) i když hrajeme venku a také v různých posuvech fáze v obou kanálech, jakoby simuloval rozdílnou vzdálenost obou lidských uší a tedy toto simuluje časovým posunem fází v obou výstupních kanálech. člověk vnímá polohu zdroje zvuku a tedy i prostor (spousty odražených vln) nejen rozdílnou intenzitou dopadající do jednotlivého uch, ale i rozdílem fází-časového posunu, kdy do vzálenějšího ucha doletí zvuk nejen později, ale již i v jiné fázi! (nebudu to kreslit, nechce se mi a stejně to málokoho takto technicky zajímá, ale jen pro ujasnění, co je vlastně stereo vjem a stereo reprodukce a vznik stereo nahrávky budto 2 mikrofony, nebo simulací z mono zvuku)
ALH (17)|27.7.2005 17:40
Citace Pears :
Nevim jestli to funguje v jinych stolnich playerech, kdyz AC3 soubory vypalis jako data v NERU, ale me to na moji Elte 8905CS nejde. Nekomu z Vas to funguje?

Pears:
Ano nahrávám AC3 na DVD jako soubory. Mascom MC 450 to umí přečíst a umí toho víc např. MPA, MP3, WAV, RAV, AC3a DTS ( mluvím o souboru ne o VOB ) Sice nejde tam DivX nebo XviD. Ale k čemu to je dobré když na to mám PC. Stejně jsou téměř všechny filmy z DivXsu i na DVD.

ODSakEda:
Můj názor na tohle je stejný. Akorát to neumím podat jako ty. Snad i proto mixují 5+1,7+1 a DTS. :BB:
Miuvek (858)|27.7.2005 18:57
už se to tady zase zvrhlo na téma prznění stereo nahrávek do 5.1 apod.
pokud je nahrávka takto nativně namíchaná, proč ne, jinak je to o ničem, snad pro ten pocit

ale k původnímu tématu: zkoušel jsem audioDVD creator, umožňuje AC3 nebo LPCM, ale vždy převzorkovává na 48 kHz (celkem logicky), což se mi moc nelíbí.

Mám přehrávač CyberHome 505 a když jsem zjistil, že bere MP3 i z datových DVD, tak jsem audioDVD přestal řešit. Akorát je u něj limit 999 položek, což ale nevadí, protože jich nikdy na disku tolik nemám, páč preferuju vysoký bitrate
ODSakEda (2278)|27.7.2005 20:36
Miuvek -ty jsi to zjistil náhodou a naštěstí to bere!
-Aby to nebylo náhodou a nemusel nikdo audio řešit nějak speciálně a mršit (převzorkovávat, překomprimovávat aj...) jej do nějaké jiné formy a tím i ztrácet čas i mírně kvalitu-nekupujte NE-DivX-ový player! (nedivixový vyhodit, darovat nepříteli a DivX-ový dokoupit zjiž a 1500-2000 a hotovo) Zaruřeně uvidí přímo soubory i ve složkách (nazvanýchnapř. dle žánru-Roc, Pop, Ploužáky, Dechovka :-E ) na DVD-R mediu nahraném jako prostá data jako na HDD!!!!!!!!! A o to jde! Ne jen o možnost zkouknout ukradnutý film v DivX/XviD.Tečka!
Pears (1027)|27.7.2005 21:14
ALH
Umi precist i DTSky vypalena jako data??? :-? Co to je za masinku, ta Mascom MC 450 ? Kolik jsi za ni dal? Sorry jsem dnes linej jak ves a nechce se mi googlit.
ALH (17)|27.7.2005 21:59
Stál asi kolem 5500.- :-)
PetrJ (149)|27.7.2005 22:24
ALH


odpovím za fofra, doufám, že se nebude zlobit... fofr ještě nedávno vlastnil takovou aparaturu, že většina z nás by slintala závistí... akorát dobře mířený kulový blesk to dost po*ral... :-I 9-)
mirekv (7169)|27.7.2005 22:38
PetrJ
Ale to je aspoň dobrá záminka koupit si to nejlepší!!! :-) :-)
Taky Fofr mohl vyhlásit brigádu, klidně bych přijel! :-)
ALH (17)|27.7.2005 22:46
Ten blesk mu nezávidím taky mi dvakrát zhořela telka Hi-fi video. Není to sranda pokud ti vyletí prachy zbytečně oknem. :-(((
clee (6592)|28.7.2005 00:42
odsak: kupovat player za 1500 je PICOVINA, spodni hranice sou tak 3-4k
ODSakEda (2278)|28.7.2005 02:29
clee - to byl jen obecný typ, jen jakože i když už doma jeden i když za 9000,- má někdo a který právě zpravidela PC formáty nečtou (respektive se neumí přepnout do modu prohlížení obsahu media neb nemá ani jednoduchý prohlížeč k tomu...), že investice není nijak šílená a jde to již od 1500! (na audio i to dobrý, s obrazem (vyšší rozlišení či dat tok nebo zvuk v Lame) nebo minimálně s cz titulkama budou problémky, ale zde se bavíme spíše o hudbě! A to měla být tak trochu i provokace-tedy k rozhodnutí, rozkevání, odhodlání, do jaké formy dávat muziku na DVD-R.

Apropo kamoš ted koupil DivX player LG na vesnici v elektře za 2500,- což by na netu našel dle mě tak za 2000 9-) a je v poho! 8-) Samo je lepší jít např. do KISSu i když za např. od 4-5 tisíc!
clee (6592)|28.7.2005 03:03
na mpeg4 je ted idealni sigmatek, protoze kiss ma zastaraly cipy a sestkova rada bude asi pekne draha ac bude umet wm9 a nativne 720p a 1080i (nove hdmi vystup) a dalsi veci, takze v soucasny dobe player jedine s cipem mtk1389ee
fofr (87)|28.7.2005 08:02
tak ho mam doma, :-)-
doporuceny, vychvalovany, behem chvilky vyzkouseny.
nemam asi nainstalovany vsechny kodeky v PC, protoze mi ne vse windows player prehraje. No jake bylo prekvapeni, kdyz jsem dal datove CD,nebo DVD do tej masinky a ono mi to prehralo.
Videl jsem to, dokonce i neco, co mam hodne dlouho ale slysel jsem v PC pouze zvuk bez obrazu.
Nejsem zadnym nadsencem Divxu, ale par ruznych souboru mam.
Takze muzu doporucit :-R
Ted dostane zahul od patku od rana do nedele do vecera by mel player jet non stop. tak budu informovat.

joooooooooo !!!! cte i CD-RW a DVD RW, taky prijemny fakt :-)-

a kdyz jsem spocital, ze bych si mel koupit player a telku, vyslo by mi to urcite draz, urcite by to bylo tezsi, a zapojovani , ...
tato sranda se za 6000.- asi vyplatila :-!!!

navic akumulator vystaci v pohode na prehrati filmu, je tam i snura muzes si k tomu pripojit i vnejsi nejaky video (vhs, dvd, kamera,...)

:-) hehehe, prvni vecer jsme dnes necetli deckam po dlouhe dobe pohadku, :-!!! :-)-
dali jsme jim pristroj do pokojiku a pustili pohadky od Hogera z CD, ovsem do loznice uz slo jinaci tema nez pohadky :-)

:-!!! :-)-