Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neoficial firmware pro LG DVX9900

VlaDamorava (466)|25.7.2005 13:23
Pořídil jsem si kvůli DivX přehrávač LG DVX9900. Má výborné reference ve Stereu a videu. První zkušenosti = přehraje i popelník!!!
:-D
Vadí mi akorát velikost správně zobrazených českých titulků. Má někdo jakoukoliv zkušenost s neoficiálním firmware? Po 14 dnech mám strach něco neznámého instalovat. :-R
Děkuji předem za odpověď.

[color=red]UPOZORNĚNÍ[/color]

[color=green]Aktuální (poslední) úpravy firmware pro DVD přehrávač LG DVX9900 (9800,9700 a další od firmy LG jsou k dipozici ke stažení na stránce:[/color]
http://lg9900.kvalitne.cz/

[color=green]Včetně obrázkového návodu na provedení update a Compactibility listu![/color]
VlaDamorava (466)|1.8.2005 10:24
Pro další majitele přehrávače LG DVX9900(9800, 9700)jsem našel několik adres.
Jediný oficiální firmware:'[pl.lgservice.com]'
Další velmi zajímavá adresa:'[dvx9900.altervista.org]'
Vyzkoušel jsem instalaci z altervista, perfektní velké titulky správně zobrazené české znaky. Zatím dle autora do září, kdy se vrátí z dovolené MENU pouze v angličtině. Ale myslím, že to vůbec nevadí.
Přeji pěkné dívání.
geeorgee (17)|10.8.2005 16:37
čau mužes prosimte poradit ....zrovna sem to donesl dom ten přehravač a nevim jak to nastavit aby se mi tam zobrazovaly Ž a Š....a jak dostanu do toho přehravače ten firmwire asi to mam palnout na CD a nejak to načíst??? díky za odpověd :-)
gorila007 (2)|12.8.2005 17:39
cus, mam prehrava DVX9900 a nemuzu do nej dostat novej firmware, pise mi to "chybny disk" mizes mi poradit " Jak na to" :) dik M.
gorila007 (2)|12.8.2005 17:46
VlaDa - dej radu "Please" ani v servisu to neumi "Lamy"
VlaDamorava (466)|12.8.2005 21:23
Na http://www.pl.lgservice.com je přesný návod s obrázky, jak nahrát nový firmware.Já jsem si nainstaloval ze stránky "Unofficial Firmware by FallenAngel" verzi 1.3852_R5_CP1250.
Použil jsem CD-RW, pozor jen soubor s číslem varianty kterou umí váš přehrávač.
Žádné problémy.
VlaDamorava (466)|12.8.2005 21:36
Já anglicky skoro vůbec neumím, ale návod jsem pochopil.
Hi,
first of all you must download the version suitable for your language (CP1250 or CP1252), then you have to rename the firmware file to match your player Model ID.

As far as I know DVX9900 has 3 different Model ID depending on the country it has been sold (LV9E10203B, LV9D10203B or LV9D30203B).

To check your player Model ID:
go to Setup/video/TV Aspect/16:9 and press 1,3,9,7,1,3,9,ENTER
(note: settings will be reset to factory defaults)
a SYSTEM INFORMATION page will be shown, there you will see your player Model ID...

so... rename the firmware file to ".MIH" and burn it keepig the original directories structure... then load the disk in the player and follow the on-screen instructions.

The upgrade process takes about 2 minutes to complete... after completion please restore factory settings.

Bye.
Hodně štěstí.
saur (29)|13.8.2005 10:56
Nevite prosim Vas nekdo, zda tento prehravac (LG DVX9900) zvlada prehrat DivX vypalene na DVD-R(W) mediich?
Bohuzel jsem nikde nenasel tuto informaci a dokonce ani zadne diskusni forum k tomuto prehravaci.
Zkousim se ptat zde, i kdyz vidim, ze toto tema bylo zalozeno kvuli firmware. Jste zatim asi jedini, kdo o tomto prehravaci diskutuji.
Predem dekuji za info.
MarsSnickers (139)|13.8.2005 12:11
Zvládá to úplně v pohodě. Jediné co jsem zatím nezkoušel je přehrávání divx z dvd dl, ale myslím si, že by to také mělo jít. Jinak firmware jsem zatím neměnil a se zobrazováním cs titulků nemám problém.
geeorgee (17)|13.8.2005 23:49
[quote=MarsSnickers][quote=saur]Nevite prosim Vas nekdo, zda tento prehravac (LG DVX9900) zvlada prehrat DivX vypalene na DVD-R(W) mediich?
Bohuzel jsem nikde nenasel tuto informaci a dokonce ani zadne diskusni forum k tomuto prehravaci.
Zkousim se ptat zde, i kdyz vidim, ze toto tema bylo zalozeno kvuli firmware. Jste zatim asi jedini, kdo o tomto prehravaci diskutuji.
Predem dekuji za info.[/quote]

Zvládá to úplně v pohodě. Jediné co jsem zatím nezkoušel je přehrávání divx z dvd dl, ale myslím si, že by to také mělo jít. Jinak firmware jsem zatím neměnil a se zobrazováním cs titulků nemám problém.[/quote]


A jdou ti písmena "š" a "ž"???? musel jsi něco nastavovat v menu???? mě se ty písmena nezobrazujou :(
MarsSnickers (139)|14.8.2005 00:18
Jdou mi všechna písmena, v menu jsem nastavil titulky czech. Teď nevím přesně postup,přehrávač je u dětí a ty teď hajaj, ale zítra se na to mrknu a pak to sem hodím.
geeorgee (17)|14.8.2005 08:53
zkus se mrknout ...mě to nezobrazuje šž....nevim proč...díky za tvuj čas

:-)
VlaDamorava (466)|14.8.2005 09:21
Já jsem taky po nastavení češtiny v setup neměl žádné problémy. Akorát titulky *.txt fungují až po nainstalování nového firmware. Titulky *.sub a *.srt jeli hned s původním.
geeorgee (17)|14.8.2005 11:02
hmm...musim si stym ješte pohrát...:-)
MarsSnickers (139)|14.8.2005 11:23
Tak je to jednoduché, tlačítko SETUP a hned na první záložce na položce DISC SUBTITLE zvolit CZECH a funguje to.
Je pravda, že jsem nezkoušel txt titulky, zatím jen srt a sub.
saur (29)|15.8.2005 11:06
Chlapi díky za info.

Jen bych jeste upresnil svuj dotaz:
Umi prehravac LG DVX9900 prehrat filmy DivX/XviD ulozene na mediu DVD zaroven s dalsimi soubory (jpg, mp3)? Nebo si vybere jenom jeden format a ten prehraje a zbytek ignoruje?
Mam totiz doma nekolik DVD se seriemi filmu v DivX (napr 3 dily Zpatky do budoucnosti) a zaroven s temito filmy tam mam ulozeny i obaly na DVD a soundtracky k filmum.

Na DVD to vypada asi takto:
* Back to Future I (adresar, který obsahuje film+titulky
* Back To Future II (adresar, ktery obsahuje film+titulky)
* Back To Future III (adresar, ktery obsahuje film+titulky)
* Soundtracks (adresar, ktery obsahuje podadresare s jednotlivami soundtracky k filmum)
* DVD covers (adresar, ktery obsahuje obaly /*.jpg/ na jednotliva DVD)
Moje otazka tedy jeste jednou:
Kdyz takoveto DVD vlozim do prehravace, prehraje to filmy hudbu i obrazky nebo si vybere pouze jeden format (napr. mp3) a zbytek ignoruje?

Predem mockrat dekuju za info.
saur
ViKinG (793)|15.8.2005 11:51
saur: obvykle ti DVD player nabídne soubory a složky a ty si pomocí DO vybereš co chceš přehrát...
saur (29)|15.8.2005 12:19
Obvykle ano, ale tenhle to umi?
Abych Ti vysvetlil proc se ptam:
Byl jsem v obchode a zkousel jsem prehravac LG DVX9700. Kdyz jsem do nej vlozil avizovane DVD, tak mi ukazal jen mp3 a v ostatnich adresarich nebylo nic.
Nevim jak moc jsou si podobny DVX9700 a DVX9900 (podle me jen 5.1 vystupem) a prave proto se ptam jestli to DVX9900 umi, vis?
Ale jinak diky za odpoved.
saur
MarsSnickers (139)|15.8.2005 12:48
Ano umi to i tento. Po vložení disku s například 2 filmy v DIVX a dalšími mp3 soubory se zobrazí okno s obsahem disku. Pak záleží už jen na tom, co si vybereš.
saur (29)|15.8.2005 13:36
Tak diky moc, asi si ho poridim.
saur
ViKinG (793)|15.8.2005 13:41
saur: odpověděl jsem jen obecně a do jistý míry vyhýbavě proto, že ačkoliv jsem měl k dispozici mnoho (několik desítek) DVD playerů s možností přehrání DivX, XviD tak tenhle konkrétně nikoliv. Ale žádný si nevybírá (a bylo by to nesmyslný) sám co by chtěl přehrát. Problémem zůstává překotný vývoj MPEG4 (GMC, QPel a B-frames atp) a chuť výrobce inovovat firmware.
geeorgee (17)|15.8.2005 14:11
je to super přehravač...přehraje všechno...i když to smícháš dohromady na DVD...už mi jede i š a ž...ted se zaměřím na firmware :-)
VlaDamorava (466)|15.8.2005 21:24
Samozřejmě, že přehrávač zobrazí i soubory a adresáře, které neumí přehrát. Pokud je na DVD směsice různých druhů souborů tak na to je jednoduchý fígl pro výběr použijte tlačítko "TITLE", které přepíná FOTO a MOVIE. Pěkně zobrazuje fotky se současným přehráváním hudby.
geeorgee (17)|16.8.2005 13:38
Chlapi nechtěl by sem dat někdo uplně podrobně jak dostat ten firmwire do playeru? prostě krok za krokem byl bych vam vděčný.. :-) ...ja jsem totiž uplně blbý :-I ....abych něco nepodupal...bo by mě asi kleplo.

díky...lidičky


mam stahnuty ten firmware DVX9900_v1.3852_R5_CP1250_FallenAngel
VlaDamorava (466)|16.8.2005 21:25
Stáhni si z '[pl.lgservice.com]' soubor "Upgrade_Guide_PL[1].ppt". Je to s obrázkama i pro negramotný. Ten soubor má přes 3MB takže jako přílohu ti ho nikdo nepošle.
geeorgee (17)|17.8.2005 20:00
ok diky za radu... :-)
saur (29)|19.8.2005 06:41
Zdarec,
chlapi nemohl by nekdo z Vas, kdo si uz flashnul neoficialni firmware od FallenAngela, vyfotit ty titulky a postnout to sem? Jak jsou veliky a vubec, jak to vypada bez toho podsedenyho pruhu.
FallenAngel sice na foru http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=1553 pise, ze u sebe na strankach http://dvx9900.altervista.org/ ma nahledy na titulky, ale ja je tam nikde nenasel.
Predem moc dekuji vsem, kdo se o neco pokusi (foceni titulku) :-)
saur
VlaDamorava (466)|21.8.2005 19:59
Tak jsem to teď narychlo fotil. Fotky nic moc, leskne se obrazovka, ale zobrazení a velikost fontu je zřetelná. Ať si můžeš udělat obrázek.
saur (29)|23.8.2005 15:15
Dikec moc VlaDo.
Jdu do toho. Na ty susne v originalnim firmaweru od LG se neda koukat.
sAUr
saur (29)|25.8.2005 15:01
Tak jsem zkusil ten neoficialni firmware od FallenAngela a funguje bezvadne. Titulky jsou mnohem vetsi, bez toho sedivyho pruhu, cerne oramovany, proste bozi.
Doporucuju.
Jsem zvedavej, jaky zmeny udela FallenAngel v dalsim updatu.
saur (29)|27.8.2005 17:50
Heledte mel bych dotaz na Vas, kteri jste si zmenili firmware na FallenAngeluv:
Taky Vam u nekterejch DVD (ne DivXu) nejdou cesky titulky?
V diskusi na http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=1553&st=80 jsem se docetl, ze nejakej Spanel se uz na toto ptal a FallenAngel priznal, ze je to nejaka chyba s panscanem a ze to v dalsi verzi firmwaru upravi, tak doufam, ze to udela:-(
U nekterejch DVD titulky jdou, ale u nekterejch ne (neobjevil jsem zadnou zavislost mezi tema DVD co jdou a tema co nejdou).
Nemate s tim nekdo zkusenosti?
Predem diky za odpoved.
sAUr
VlaDamorava (466)|27.8.2005 23:27
Mně dělají problémy titulky u Star Wars na DVD original.ale vždy je možnost se vrátit k oficialní verzi od Poláků.
vayrus (11)|31.8.2005 10:43
Vedel by niekto helfnuť? Mam prehravač LG DVX 9700 a nejdu mi zobraziť titulky pri xvid filme aj ked fyzicky mi tam ukazuje že sú prítomne. Skúšal som ich prekonvertovať do txt,Sub,orginal sú v srt a ani tak ich nezobrazí.
A to boli napálene súčasne s filmom v troch formatoch s tým istým názvom ako film a nič. Mohol som si vybrať z 3 tituliek a ani jedny mi nezobrazilo.
Pri iných filmoch idú normálne. :-((
VlaDamorava (466)|31.8.2005 20:57
Právě v tom bude asi problém, když je několik druhů titulků u filmu. Potom je přehrávač tzv. "z toho zmätený" a pro jistotu nezobrazí žádný.
Zkus vypálit na RW film jedněma titulkama a uvidiš.
To je můj názor. Já jsem spíš vyzkoušel stejný typ titulků v různých jazykových verzích a šlo to přepínat mezi nimi bez problémů..
vayrus (11)|31.8.2005 23:47
Povodne boli sfilmom iba titulky vo formate srt a tie mi nezobrazovalo od zaciatku tak so ich previedol do sub micro dvd a tie napalil s filmom.Ani ked tie nesli tak som urobil este txt a odskusal , az nakoniec som vsetky 3 formaty napalil naraz s filmom ak si to rozmysli a zobrazi aspon jedny.
Skusal som este aj anglicke ani tie nezobrazilo. Proste uz ma prestalo bavit a stale dookola prepalovat titulky, este ze vymysleli RW :-)
VlaDamorava (466)|1.9.2005 12:58
Já jsem zatím problém u zobrazovaní titulků u DivX nebo Xvid neměl. Jenom byl problém při přehrávání některých dílů SG-1 serie 8, kde byl nízký datový tok u Xvid. Potom obraz byl trhaný a skákal po nějakých sekcích. Tak jsem se musel podívat na PC, tam to bylo plynulé.
VlaDamorava (466)|1.9.2005 13:02
Ještě dodatek:
V některém z posledních čísel STEREO a VIDEO je test přehrávačů, včetně LG DVX9900. Autor v článku konstatuje, že pouze jeden přehrávač (nepamatuji si značku) zvládá přehrání filmu v DivX, u kterého je několik druhů titulků.
kalbosta (1)|1.9.2005 22:44
Ahoj vsem.
Mozna mam blby dotaz,ale nevyznam se v DVD prehravacich.
Dnes kamos koupil LG 9900.
Psali jste ze cte *.sub,*.txt atd....
Muj dotaz: tyto titulky jsou jako pridavny soubor k formatu *.avi apod.jako kdyz se divam na film v pocitaci nebo jsou jakoby v tom filmu?
kdyz jsme vlozili CD s filmem a souborem s titulkami *.sub tak se zobrazil jen film.

Diky vsem za odpoved a jeste jednou sorry :-) 9-)
VlaDamorava (466)|2.9.2005 07:04
Titulky musí být ve stejném adresáři a musí mít stejný název jako *.avi. Při načtění a zobrazení adresáře se však zobrazí jen soubor video ( *.avi). Přesto při spuštění filmu se titulky načtou a zobrazí současně s obrazem.
Nemíchat v adresáři titulky s různou příponou.
Z vlastních zkušeností: pokud je v adresáři několik jazykových verzí titulků se stejnou příponou, spustí přehrávač jedny z nich a lze je tlačítkem "subtitle" přepínat. U mně tak fungoval s češtinou a slovenčinou jeden z dílů SG:Atlantis.
saur (29)|2.9.2005 13:31
Chalpi, nevite nekdo, zda tento prehravac zvladne takove ty specialni titulky (v jakemkoliv formatu - sub, txt, smi). Myslim tim titulky naklonene, podrtzene, atd.
V nekterych filmech toto titulky obsahuji a vsiml jsem si, ze napriklad u formatu srt tento prehravac ignoruje znaky ktere specialni titulky tvori (, , , ).
Nevite jak je to s jinymi formaty? Napr s formatem smi?
Doufam, ze jsem to napsal dost srozumitelne ... :-)
Predem diky za odpovedi.
sAUr
VlaDamorava (466)|2.9.2005 20:58
Pánové,
moc se všem omlouvám, že jsem vás celý čas mystifikoval. Až na dotaz kamaráda před malou chvíli jsem vložil DVD do počítače a byl jsem překvapen. Zjistil jsem odpověˇna otázku " Jaký vlastně mají název titulkové soubory v různých jazykových verzích, když musí být stejný jako nazev video souboru?"
Odpověď je snášejí se soubory *.sub a *.srt.
Viz přiložený obrázek. Ještě jenou se omlouvám
adres_r_160.jpg
Minimed (6)|2.9.2005 22:14
Zdravím,
nahrál jsem si neoficiální firmware v1.R6 CP1252 by FallenAngel a když vypnu dvd ze sítě 220voltů, tak už mi to žádné titulky pro didx a xvid neukáže, myslel jsem, že je to u mě, ale zkoušeli jsme to celkem na třech mašinách a vždy stejný výsledek. Nahrál jsem nižší verzi firmware R5, ale titulky stále nikde. Nakonec jsem zjistil, že pomůže originál firmware od poláků a pak nahrát znovu firmware v1.R6 CP1252 by FallenAngel. Nechápu to, ale je to tak, když vypadne elektřina, tak je po titulkách. Klidně si to vyzkoušejte.
VlaDamorava (466)|3.9.2005 09:04
Pokud správně čtu na těch stránkách FallenAngel, tak pro české titulky je nutno stáhnout verzi 1250 !?
vayrus (11)|3.9.2005 14:37
Odhodlal som sa použiť firmware FallenAngel v1.R6 CP1250 a pomohlo mi to pri zobrazovaní titulkov pri divx a xvid už nie je problem, že nešli zobraziť titulky aj keď ich prehravač detekoval , ale stale nie je vyriešený problém pri DVD filmoch nezobrazujú sa titulky ako to bolo spomenuté skôr pri v1.R5 CP1250.
vayrus (11)|3.9.2005 15:21
sorrač už to ide trebe len zapnúť na poslednej položke PANSCAN RESTRICTION (on)
Minimed (6)|3.9.2005 22:54
Omlouvám se,
samozřejmě, že šlo o v1.R6 CP1250. S touto verzí jsem to zkoušel. (1252 je moje chybka a nemá v textu co dělat)
VlaDamorava (466)|4.9.2005 10:38
Tak jsem nainstaloval firmware v.1.R6_CP1250 a všechno funguje jak má. Včetně zobrazování titulků na klasických DVD, které nešly. Zatím jsem nezjistil žádné chyby ve firmwaru.
Pro sAUr jsem vytáhl odpověď na jeho dotaz z fora FallenAngel. I když anglicky moc neumím tak odpověď je jasná:
I would like to know how do I have to name the subtitle file? and what file format it have to be? (.txt)? and finaly where it have to be placed (in the same directory as video file?)
Subtitles and avi files must have the same name and must be in the same folder...
.sub, .txt, .srt, .ssa, .smi are working forrmats....
VlaDamorava (466)|4.9.2005 12:16
Tak jsem znovu četl stránku fóra FallenAngel a objevil jsem odpověď na otázku
“ jak na titulky v několika jazykových verzích při stejném typu titulků”:

The problem is, that I have many video with two different subtitle language (normally the original english, and hungarian)
I have french video with french (for me) and with hungarian (for my family) subtitle too.
How can I solve this problem? (to be able choose between the subtitle language (files) )

FallenAngel
video.avi
video.eng.srt
video.ita.srt
video.hun.srt

and so on.... it will work...

or

video.avi
video.01.srt
video.02.srt

should work too...
Tak jsem zkušebně vypálil následující soubory:
garden.state.cz-jezishek.avi
garden.state.cz-jezishek.czsubs.sub
garden.state.cz-jezishek.ensubs.sub

Ono to fakt funguje. Verze titulků se dá přepínat tlačítkem “SUBTITLE”.
Přeji pěkné dívání.
Minimed (6)|4.9.2005 18:42
Dobrý den,
zkoušeli jste už někdo vytáhnout to dvd na chvíli ze sítě, jestli se vám pak neztratí ty titulky???
vayrus (11)|4.9.2005 19:32
[quote=Minimed]Dobrý den,
zkoušeli jste už někdo vytáhnout to dvd na chvíli ze sítě, jestli se vám pak neztratí ty titulky???[/quote]

Ano mam DVX 9700 a firmware v1.R6 CP1250 a vypol som stroj z elektriky na cca 10 sek a potom zapol všetko ide ok! titulky sa mi zobrazuju.