Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak spojit nejrychleji nekolik *vob nebo *.mpeg ?

Kuldinek (89)|25.7.2005 01:09
pouzivam programek ProjectX a 60min video je spojene za 3min, udela to z toho dva soubory (mpv, mpa) ktere jsou synchroni, jenze kdyz se pak na spojene video , dost casto tam chyby v ruznych intervalech treba pul vteriny. nevite nekdo o necem kvalitnim ??? nemusi tam byt zadny strih, jen spojeni souboru... diky - samozrejme 100% synchroni A/V
clee (6592)|25.7.2005 02:17
nj dvd kamera zadna sranda co? :-E
VlaDamorava (466)|25.7.2005 13:54
Když máš TMPGEnc tak použij MPEG Tools, kde jde MPEG spojit, případně i rozpojit.
Kuldinek (89)|25.7.2005 15:51
tak jsem to udelal v tom tmpgenc, ale problem je ze mi to nezpracovalo zvuk a dokonce ho to ani nespojilo a neudelalo soubor vedle :( nevite proc ? nebo jak ted udelat synchroni zvuk ?
ODSakEda (2278)|25.7.2005 16:04
Kuldinek - k té kamerce nebyl originál dodávaný soft?! K HITACHI/Panasonic DVD-R/DVD-RAM kamerce ano a šli s tím docela kouzla a zvládloby to i dítě.
Kuldinek (89)|25.7.2005 17:02
jo je nejakej "ImageMixer Ver.1.5 for Sony DVD Handycam" desnej shit :( da se stim jen kopirovat pres USB mpegy do PC... jinak hroznej soft, horsi nez nejaka alfaverze, to bys musel videt. Vis co me nejde o zadny efekty nebo prechody, na to prdim, jen si chci udelat v dvdlabu menu atd a potrebuju dlouhej movie kterej skladam z jednotlivych vobu, jenze jak na to ???
Pitomec (10211)|25.7.2005 17:06
[quote=clee]nj dvd kamera zadna sranda co? :-E[/quote]
LOL :-E :-E :-E :-E :-E
redburger (499)|25.7.2005 17:11
clee :BB: no jo, bolo povedane ze v dv sa robí lepšie :-D
a plno editorov ak nie vsetky su prave na to stavane 9-)
redburger (499)|25.7.2005 17:13
Kuldinek : jj softver od sony stoji fakt za figu.mne dali pixelu image mixer k fotaku a nikdy som to nepouzil.je to vo ničem máš pravdu :BB:
Kuldinek (89)|25.7.2005 17:36
clee napsal:
nj dvd kamera zadna sranda co?
pitomec napsal:
LOL

---

to fakt zadna sranda neni, stoji to balik a jsem s tim maximalne spokojenej, kdybych mel video do PC kopirovat v relanem case a pak ho strihat a udelat z nej nejakej mpeg paskvil :) jak rikate ze pak je, tak by me asi odvezli, takze jsem rad ze ji mam, je to fakt bombova vec ktera usetri rodine spoustu casu a me spoustu nervu.. staci jen ve shrinku vybrat videa krere clovek chce a v kvalitnim softu je spojit do hromady, no a pak si pohraju 10 min v dvd labu a mam se vsim vsudy za hodinu od doby kdy jsem si k pc sedl perfekni domaci DVD-video, ktere mi leckdo zavidi... co leckdo rekl bych tak 90% lidi zbytek jsou 5% profici a 5% jste vy provokateri :-E
Pitomec (10211)|25.7.2005 17:41
Takhle ti z toho ten paskvil udělá přímo kamera (pokud se ta hrůza dá kamerou vůbec nazvat...) 9-)
Kuldinek (89)|25.7.2005 17:44
no asi jo kdyz to rikas, ale neusetrim tim spoustu casu ? ? ? dyt ten vysledek je pak vlastne uplne stejnej :) vlastne je tu nekdo co na DV kameru kouka pres TV a ovladacem to pretaci :) tohle me fakt minule dostalo kdyz to nekdo napsal :) a jak je prej spokojenej :-D , jeste me boli pricho kdyz si na to vzpomenu :) ale dost, poradite mi teda nekdo ?
Pitomec (10211)|25.7.2005 18:36
[quote=Kuldinek]no asi jo kdyz to rikas, ale neusetrim tim spoustu casu ? ? ? dyt ten vysledek je pak vlastne uplne stejnej :) vlastne je tu nekdo co na DV kameru kouka pres TV a ovladacem to pretaci :) tohle me fakt minule dostalo kdyz to nekdo napsal :) a jak je prej spokojenej :-D , jeste me boli pricho kdyz si na to vzpomenu :) ale dost, poradite mi teda nekdo ?[/quote]
Co tím ušetříš za čas? Polovinu doby "prosmrdíš" tady na TVFREAKu, když hledáš nějaký "spojovadla MPEGů" apod. ptákoviny a vůbec se musíš zabývat nesmyslama, který jsou u DV už dávno vyřešený 9-)

Mimochodem - já DV pásku dám do stolního rekordéru a normálně sleduju (přičemž přetáčet taky můžu, ale jaksi mám radši, když pořad jede od začátku do konce) :-E
ODSakEda (2278)|25.7.2005 18:42
Pitomec -hotový pořad snat, ale surový materiál bych rozhodně vidět celý vkuse (popřípadě přetáčet...) nechtěl!...
clee (6592)|25.7.2005 19:28
a jak strihas? ja si pustim celej matros vetsinou rovnou ve vegasu a vyhazuju nepouzitelny zabery, pripadne trosku tridim, ty tvoje "dokumenty" musej bejt poradnej mazec 8-)
ODSakEda (2278)|25.7.2005 19:39
clee -mno prostě jak píšeš-vylučovací metodou a to naněkolikrát-nahrubo, a pak opakovaně přesněji a pak s teho udělám raději více kratších šotů než jeden dlouhý nudný celek, spíše podobně jakoby dig. fotky, akorát že hejbací :-) Z teho pak jde vždy udělat u DVDvideo s butonky a kapitolami, akurát že já mám fyzicky rozděleno na kapitolky již zdroj videa :-D
Modena (1706)|25.7.2005 19:47
Kuldinku - nebuď i teď takovej v*l, co furt obhajuje neobhájitelný ! :((
Na 3 jiných vláknech jsem si od Tebe přečetl oslavné chvalozpěvy na Tvou novou DVD kamerku - výhodný to nákup a teď nevíš, co s tím ?:-R
Tohle jsem přesně čekal, teď budeš furt zakládat nová a nová vlákna a budeš po nás chtít poradit, jak máš střihnout nestříhatelný a upravit neupravitelný ? :-R
Nenechal sis poradit při Tvé výhodné koupi, teď sklízej plody vlastní blbosti! Znovu opakuju - zbav se té hračky co nejdřív (prodej jí nějakému blbovi :-E ) a kup si DV, nebo D8 - ušetříš nerva i nám ! 9-) :BB:
P.S. Jestli si myslíš, že jsme tu všichni provokatéři, tak . . . Ty víš, co . . . :-E :((
[quote]a mam se vsim vsudy za hodinu od doby kdy jsem si k pc sedl perfekni domaci DVD-video, ktere mi leckdo zavidi... co leckdo rekl bych tak 90% lidi zbytek jsou 5% profici a 5% jste vy provokateri :-E[/quote]

Tak to je hustý Kuldínku ! Musíš dát fotku nějakýho toho závistivce, jóóó ? Prosím . . . :-E
redburger (499)|25.7.2005 20:01
Paru vláken by trebalo zlucit a nazvat to DVD camvs. mini DV, DV ci Digital 8 9-) 9-) 9-)
Modena (1706)|25.7.2005 20:12
redburger
Mám lepší řešení :
- Kuldínkův koutek DVD zoufalství
- Kirkův samosvorný threed pro pobavení a volnou zábavu
- no a pak ten zbytek, co teď . . . :-E
redburger (499)|25.7.2005 20:40
:-E :-E :-E jo jooooooo aj tak sa dá 9-)
ODSakEda (2278)|25.7.2005 21:01
Modena -héééj a co můj koutek?! Např. ODSákův politický? :-E
Modena (1706)|25.7.2005 21:16
ODSakEda
[quote]Modena -héééj a co můj koutek?! Např. ODSákův politický? :-E[/quote]
Nezlob se Edo, ale to je měkký, tam by nikdo nechodil ! :-E :BB: :-R
Kuldinek (89)|25.7.2005 21:36
No tak ja si na chvilku odkocim a koukam jak jste se tady rozjeli.. takze pani a damy, v zivote bych si kameru na pasku nekoupil, nemelo by to pro me proste cenu, ale to uz jsem rikal a nehambym jako vy DVD. Chtel jsem od vas poradit se sloucenim souboru, ale jak vidim asi je to pro vas moc tezke tema, protoze mi moc lidi neporadilo ! Kdyz se bavis o tom strihu "modena" tak zkus si treba stahnout "Mpeg Video Wizard" protoze to asi neznas.Ja to zkousel dival jsem se na to a kdybych mel cas tak si krasne video sestriham podle framu, ovsem jestli by to pro tebe bylo dost dobry, ale to ja NECHCI (coz vy asi nechapete a porad mi tu melete o tech vasich paskach, ale ja mam DVD a proto mam otazky na DVD) Zacinam si uvedomovat, ze na https://www.tvfreak.cz nejsou az takovy machri jak jsem cekal a to me dost mrzi. Ted opet ty "MODENA" (doufam ze v tom aspon jezdis kdyz si tak rikas) napis mi prosim kde jsi videl ze bych se chtel te me kamerky zbavit, kdyz mi to parad tak otravne vnucujes. viz"jsem Na 3 jiných vláknech jsem si od Tebe přečetl oslavné chvalozpěvy na Tvou novou DVD kamerku - výhodný to nákup a teď nevíš, co s tím ?" - hle nemas nejakej mindrak ? 9-) ah tak to chapu
stayman (12393)|25.7.2005 21:42
Tak si kup kameru na HDD alebo Memorykartu ked pasky nemozes 9-)
ODSakEda (2278)|25.7.2005 21:48
StayMan by €RikŁ€ -uvauuu! na HDD?! To bych taky bral!
Myslím aj existuje i HDD co umí i v reálu stahovat AVI/DV-tedy ne z pásky ale přímo zapisovat soubor generovaný kamerou!?
(Nemyslím z analogového video výstupu kamery, nebo tak...)
Kuldinek (89)|25.7.2005 21:50
jo HDD existuje, ten co mi prodal tu kameru si ji koupil, uklada to mysli MPEG
mirekv (7169)|25.7.2005 21:53
Kuldinek
Přečti si to po sobě, já vůbec nepochopil, co vlastně chceš! :-I
Kuldinek (89)|25.7.2005 21:57
TO mirekv: jen jsem chtel poradit, ale to neres tady je to zbytecny... BEY vsem........
redburger (499)|25.7.2005 22:11
to ked sa snima na disk ako to je?ved ked sa v realnom case dokazu data z mini dv kamery ukladat do kompu, tak aj tocenie na disk priamo ide taky isty datovy tok nie?
napr. JVC GY-DV5101E vraj moze zaznamenavat rovno na pevny disk.
taku si asi Kuldinek neobstara, ale len ma zaujima ako to tam potom funguje :-?
clee (6592)|25.7.2005 22:15
HDD jojo, panak HVX200 bude mit moznost p2 karet i hdd (jen externe, coz si predstavim asi neco jako hdd za pasem, trochu divny, ale dejme tomu) no a jinak hdd pole pro kamery uz se pouzivaji docela dlouho
Modena (1706)|25.7.2005 22:30
Kuldinku, tyvoe, kdybych v Modeně jezdil, tak točím v betacamu a stříhám v Avidech - aby mi to šlo k tomu červenýmu laku, víš ? :-E
Ale máš pravdu, mindrák z toho trochu mám - to víš - chlapecké sny holt neumírají a Ferrari ničím nenahradíš - párkrát jsem se svez a je to lepší než sex (teda někdy, občas . . . :-E ) . . .
Pears (1027)|25.7.2005 23:42
Tady nekdo (Kuldinek) naletel na reklamu v TV \/
:-!!! :-!!! :-!!! ..BIG SYSTEM,BIG..... :-!!! :-!!! :-!!!

Ale abys nerek.., poradim Ti. Pred tydnem me muj dobrej kamarad poprosil, abych mu udelal DVDcko. Ja na to: "co to je"? A on mi rekl: "No vis, nahraval jsem neco z TV na DVD rekorder a potreboval bych vystrihat zacatek filmu,reklamy a konec filmu". Je to dobrej kamos tak jsem to pro nej udelal.
Nevim do jakejch formatu uklada ta DVDvěc co vlastnis Ty, ale na tom DVDcku od nej byly normalni *.VOBy.

Ve Shrinku jsem to sestrihl a udelal nove DVD na HD.
Demuxnul jsem zvuk (ac.3) v DGIndex.
Obraz jsem demuxnul az v DVDLabPro.
V nem jsem delal take authoring.

A ejhje-zvuk byl z nejakeho duvodu posunuty asi o 1 vterinu. Musel jsem tedy zvuk znovu v DGIndex prevest tentokrat do WAVu a soupnul jsem spolecne obraz a zvuk do Vegasu a tam pomoci Ctrl+mause natahnout zvuk soumerne k videu a- Render new ac.3.

Musim Ti rict, ze jsem se s tim sr*l asi ctyri dny skoro v kuse a uz jsem odmitl takove veci delat, protoze kdyz jsem videl tu kvalitu obrazu tak se mi chtelo :-k :-k :-k a jeste jednou :-k . Nejhorsi je kdyz pak slysis takove ty keci od tehlech lidi, ze je to super a ze s tim nemusej pak nic delat, ze to maj misto videa, ze jim to staci a pak chtej zazraky. Spis tady jde o to, ze je to hit a muzou pak rikat: "Ja mam doma DVD rekorder nebo DVD kameru - jsem bůh!!

PS: sorry za delsi dred
clee (6592)|26.7.2005 00:01
dred je vlakno, tohle je post :-) ale jo je to tak jak pises, cim driv je video komprimovany tim hur, idealne nikdy, realne az pri distribuci (dvb, dvd)
Pitomec (10211)|26.7.2005 00:02
Kuldinek: V tvé kůži bych opravdu být nechtěl - už jsi zjistil, že DVD kamera stojí za vyliž pr*el, že je to total šrot se kterým kromě ostudy neuděláš ale vůbec nic a ještě tvoje ješitnost ti nedovolí přiznat barvu... Fakt ti ten stav nezávidím... :-k Zlatá DV kamera :-)
ODSakEda (2278)|26.7.2005 00:32
Pears -DVD kamerky SONY generují standart DVDvideo! Tedy klasický .VOB-y jako stolní DVDrecordery! Jen je třeba před vyndáním media jej finalizovat (uzavřít)! Na to někteří zapomínaj a pak neví co s podivnýma souborama...
stayman (12393)|26.7.2005 00:50
[quote=Pitomec]Zlatá DV kamera :-)[/quote]

Pockaj pockaj ...DV je strieborna, zlata je HDV \/ 9-)
clee (6592)|26.7.2005 00:53
HDV je hneda, zlata je cinealta (aka hdcam) :-E
Pears (1027)|26.7.2005 01:04
ODSakEda
Diky za upresneneni. Nemam (a ani nechci mit) s temito hrackami dalsi zkusenosti.

clee
hmm..budu tomu priste rikat treba "prispevek". Ten "post" se mi nejak nelibi B-)

Pitomec
Plne s Tebou souhlasim. Nejhorsi na tom je, ze to lidi kupujou a daj za to treba 20tis.
Za tu DVDvěc bych osobne nedal vic jak 5tis a predpokladam, ze do roka se budou mnozit inzeraty typu: "Prodam DVD kameru (podle me-DVDvěc) za 5tis., PS:nevhodny dar"

Kuldinek
Mam kamosku (blondynu) :-E a ta ji veme ted hned za 10tku.
redburger (499)|26.7.2005 15:00
clee : u tej jvc co som spominal vraj disk sa umestnuje medzi kameru a baterku.tam ma no asi flek.....pripojenie cez fire wire - klasika....
Pears : dv je lepsie ako dvd - suhlas
exTNT (1421)|26.7.2005 22:24
Teda hoši... Já tu skoro dva tejdny nebyl a vy jste tady úplně zvlčili! :-E :-E :-E
Až mi je Kuldinka skoro líto, ale je to další ukázka BFU, který napřed něco koupí a pak se teprve zajímá, jak to vlastně funguje.
Já taky nějak nechápu, proč si lidi kupujou DVD kamery a DVD rekordéry, nestálo by za to tady někde vyvěsit obecné varování, že je to pikovina a že dotazy na to, jak naložit s takto pořízenými "nahrávkami" by postižení BFU měli směřovat výhradně na ty chytráky, co jim "ty VĚCI" (obvykle za dlouhý prachy) vnutili a dál to neřešit? :-E :-E :-E
mirekv (7169)|26.7.2005 22:33
exTNT
To mi povídej! Kámoš soused dělá v Německu a vítězoslavně si dovezl přehrávač, prej levně a divil se, že mu nepřehrává AVI, i když je tam napsáno MPEG. Ta sranda ho stála asi 200€, kdyby se blbec zeptal!
stayman (12393)|26.7.2005 23:11
:-E
Pears (1027)|27.7.2005 06:53
mirekv
Me muj player AVI take neprehrava a nevadi mi to. Ba naopak. Ale spis zalezi co od toho ocekavas.
Kamoska se mi chlubila, ze si koupila nejakej NO NAME na, kterem je samolepka DivX a ze je to super. Pujcil (venoval) jsem jsem ji asi 40 kotoucku s filmama (DivX;XviD) a z nich prehrala asi 9!!!!! Znate to-nekde nesel obraz (QPEL), nekde nesel zvuk (asi mp.3 VBR), nekde česká diakritika v titulkach a nekde nic!

Jak rika mirkev: Kdyby se krava zeptala!
mirekv (7169)|27.7.2005 07:03
Pears
Jasně, však jsem si dal práci a filmotéku předělal. Už jenom titulky - srt, stejný název, jak film apod.
redburger (499)|27.7.2005 10:34
aj ja som si kupil nieco, co ak by som bol vedel, tak asi nekupim .ale vidim ze by som mal byt rad, ze som kupil mini dvcko :-D
exTNT (1421)|27.7.2005 15:06
Hmm, já jsem si takhle někdy v říjnu 1998 koupil Sony Mini Disk walkman. Sice dodneška perfektně funguje, ale je to technologická mrtvola...
A strašně mně štve, že (aspoň pokud vím) tomu nejde třeba flashnout fw a předělat to aspoň aby to umělo mp3, případně to připojit ke kompu a používat jako malinkej externí hadr. No co už, chybama se ček učí, ne? :-E
mirekv (7169)|27.7.2005 15:42
exTNT
Já ti to řeknu jednoduše: NEUČÍ! :-E
ODSakEda (2278)|27.7.2005 16:24
exTNT -jojo, sám veliký SONY zabyl vlastní dítě!
-zablokoval MD, aby na nej nešlo nahrát něco jinýho než muzika a ještě jen jak na katekák, tedy jen v reálném čase a ted jen 1x a to i přenos vlastní nahrávky do PC!...
-SONY to v poslední době zachranuje (je defakto konkurencí dohnán...) a již jde na poslední MD normálně kopčit data po USB jak na obecné medium, včetně podpory Mp3 v MD playerech/recorderech. Ale s křížkem po funuse! :((
-škoda! Jako zvukař jej dodnes rád občas použiji-byl to vlastně první a přitom i mobilní digitílní audiorecorder s možností nelineárního střihu již v něm a s vynikající kvalitou i u vyšších frekvencí a s vysokou spolehlivosní a s výměnnými oboustrannými medii v obalu-v caddy, takže se mohly povalovat jen tak bez obalu (krabičky) po zkušebně či v autě v prachu a hrají dodnes!
redburger (499)|27.7.2005 17:20
md je v prdeli podla mna, dnes sa fachči na mp3. :-D
Kuldinek (89)|28.7.2005 20:37
takze jsem to vyresil.

z ruznych DVD si ve shrinku vyberu videa ktere chci. Vznikne mi tim nekolik adresaru se souborama video_ts atd, ja si nekam jinam zkopiruju jen soubory *.VOB a prejmenuju si je jak potrebuju, treba 1.VOB 2.VOB atd abych vedel jak jdou za sebou. V programu MPEG WIZARD provedu stream kazdeho *.VOBu zvlast a po te je spojim programem JOIN AVI,MPEG... kdyz z toho mam jeden *.VOB tak opet v programu MPEG WIZARD to projedu demuxem a rozdeli se mi to na *.mpv a *.mpa. Soubor *.mpa prejmenuju rucne na *.ac3 a pote mam dva synchronizovane soubory ktere vlozim do jakohokoliv authoringoveho softu. Cela tato operace trva u 72min, videa asi hodinku, od vlozeni prvniho dvd s videem do PC, naslednym ripnutim ve shrinku, vytvorenim MENU a menu s kapitolama v DVDlab a s compilovanim DVD. takze pak uz staci jen vysmahnout :) takze diky za rady..