Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Vegas Pro 19 - out of memory při otevírání projektu

20.5.2022 09:21
boumisAhoj všem,
prosím o radu, mám projekt, kde je cca 80 GB hrubého materiálu ve 4K. Při importu médií, kdy jsem označil všechny klipy ve zdrojové složce, Vegas neustále padal s hláškou "out of memory". Zjistil, jsem, že během importu prudce roste údaj "potvrzeno GB" ve správci úloh na kartě výkon v sekci Paměť, když dosáhl hodnoty fyzické RAM (32 GB), systém zamrzl. Dobrá, importoval jsem tedy po dávkách, kdy k přeplnění "potvrzeno GB" nedocházelo.
Do projektu jsem importoval vše, co jsem potřeboval a projekt uložil. Ale ouha, při otevírání projektu mi opět PC zamrzlo s hláškou "out of memory". Když jsem v systému aktivoval odkládací disk, import i otevření souboru proběhlo bez pádu a v jednu chvíli jsem ve správci úloh viděl údaj "Potvrzeno" až na hodnotě cca 70 GB. Dodnes jsem se obešel bez odkládacího souboru a to i v případech, kdy jsem importoval do projektu data ve větším objemu než je velikost RAM v počítači.
Tomuto chování naprosto nerozumím. Když jsem otevíral identický projekt (mám jej na externím disku připojeném přes USB3) na výkonově slabším notebooku (s méně RAM - 24 GB ), sice také rostl údaj "potvrzeno GB", ale jen asi do cca dvou třetin hodnoty fyzické RAM, pak se projekt normálně otevřel.

Identické chování jsem zaznamenal i ve Vegas Pro 18, ale například starý Vegas Pro 13 mi projekt otevřel výrazně rychleji a bez nárokování RAM.

Měl byste někdo tip na příčinu takového chování?

Předem díky za názory.