Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reset Sony Bravia KDL-50W656A nejde

M2M (75)|4.4.2022 19:10
Dostal jsem tuto televizi Sony Bravia KDL-50W656A a prostřednictví ovladače jsem televizi dal do továrního nastavení. Co se ale stalo, najednou televize jenom zrní a na dálkovém nic nefunguje. Našel jsem že se prostřednictvím tlačítkem vzadu na TV dá provést hw reset. Zkoušel jsem dva způsoby.

1. Podržím souběžně tlačítko pro zapnutí a snížení hlasitosti a držím, zapnu TV do zásuvky a mám čekat až se rozsvítí zelená dioda. To udělám, jenže se rozsvítí na televizi pod logem SONY bílá, různě se zvyšuje a snižuje její intenzita a na obrazovce je logo SONY a vše se pořád střídá, držím několik minut a pořád stejné. Když pustím zachvíli TV začne zrnět.

2. Podržím souběžně tlačítko pro zapnutí a snížení hlasitosti a držím, zapnu TV do zásuvky a čekám až se objeví logo SONY na obrazovce, pak tlačítka uvolním. Výsledek stejný jako v bodu 1.

Když televizi nechám zrnět, tak po 30 sec. se restartuje 2x nebo 3x a pak se vypne a 8x blikne červeně dioda pod logem SONY a to se pořád opakuje.
Můžete mi poradit co dělám špatně, je ještě nějaký jiný způsob.
M2M (75)|5.4.2022 17:29
Tak jsem to dal do TV servisu a pán zjistil, že odešla signálová deska. Zkusil jsem na sbazaru dát vyhledat typ televize a našlo mi to tohle:
https://www.sbazar.cz/ohmega/detail/161317546-main-board-sony-kdl-50w656a

Mohlo by to být ono. V TV servisu řekli, že nová stojí 4000Kč ale je nutné nahrát SW. A ten nemají. Ten z bazaru je z funkční TV, která měla prasklý LCD, takže by tam měl SW být nahraný. Prý byl od Sony sw k dispozici do ledna 2022.
RoPo (6061)|6.4.2022 07:53
Otázkou je jestli to je stejná či kompatibilní HW revize sig.desky, která bude fungovat s panelem co je v tvé TV.
M2M (75)|11.4.2022 17:41
Takže desku jsem sehnal a TV funguje. Ale nejde DVB-T2, prý ta TV má kodek H264 ale nikde ve specifikaci jsem se o tom nedozvěděl. Pokud prý nemá H265 tak to nepůjde. KDe zjistím jaký kodek ta TV má?
https://www.sony.cz/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-50w656a/specifications
RoPo (6061)|12.4.2022 06:58
V manuálu:Any functions related to Digital TV ( ) will onlywork in countries or areas where DVB-T/DVB-T2*(MPEG-2 and H.264/MPEG-4 AVC) digitalterrestrial signals are broadcast or where youhave access to a compatible DVB-C (MPEG-2 andH.264/MPEG-4 AVC) cable service. Please confirmwith your local dealer if you can receive a DVB-T/DVB-T2* signal where you live or ask your cableprovider if their DVB-C cable service is

---------- Doplněno v 06:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 06:55 ----------

Takže pořídit externí set top box s DVB-T2 a podporou HEVC/H.265.
digitivi (215)|20.4.2022 20:37
Cra ma stranku, kde ma modely TV prijimacov, ktore otestovali a splnaju standard T2/HEVC. Tvoj model sa tam nenachadza, resp. su tam uvedene az modely sedmickovej rady.