Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na převod videa z analogové kamery do PC

Luce (12)|28.5.2004 13:02
Prosím o radu
Mám analogovou kameru a chtěl bych nahrané kazety převést na DVD.
Takže přemýšlím jak to nejlépe provést. Mám několik variant, ale nemůžu se rozhodnout.
PC mám Duron 1400, RAM 512MB DDR333MHz, grafika Geforce MX440, HD 120GB 7200ot., zákl.desku chipset nForce2 s firewire - 2 porty vyvedené dozadu.

Možné varianty řešení:
1) koupit TV kartu s analogovým vstupem
výhody
- nízká cena, co jsem tak četl tak by měla být kvalitní karta "TV Tuner Genius VideoWonder PROIII" cca za 1400,-Kč
- analogový vstup pro převod videa
- TV v PC možnost nahrávání s TV přímo na disk
- rádio v PC
nevýhody
- nemá analogový výstup, takže nelze přehrát převedené sestříhané video zpět na videorekordér
otázka: půjde mi přes TV kartu uložit záznam z kamery do PC v kvalitě MPEG2 (720x576) ? Případně jaký software použít ?

2) koupit kartu Pinnacle STUDIO 9 AV/DV s digitálním i analogovým vstupem a výstupem
výhody
- má analogový vstup i výstup
- obsahuje snad kvalitní software Pinnacle studio 9 pro převod videa a úpravu videa
nevýhody
- vyšší cena cca 6500,-Kč,
- po přechodu na digitální kameru nevyužitelná karta (firewire mám na zákl.desce), možnost využít pouze software - snad ?
- nemá TV ani rádio

3) koupit digitální kameru s analogovým vstupem
výhody
- má analogový vstup
nevýhody
- vysoká cena cca 15 - 20000,-Kč
- nemá analogový výstup, takže nelze přehrát převedené sestříhané video zpět na videorekordér
Pozn. - na moje domácí video mi ta současná analog. kamera zatím celkem postačuje a mám už asi 30 kazet z kamery tak bych je chtěl postupně začít používat znova (proto je chci převést na DVD), abych nemusel kupovat stále nové kazety.


Bude stačit výše zmíněná PC sestava na převod videa ? Kolik místa na disku je potřeba při převodu 1 hodiny videa do avi, případně kolik místa je potřeba pro převod do MPEG2 (720x576) ?
Ještě by mě zajímalo jaké řešení z výše uvedených je nejlepší co se týká kvality obrazu při převodu analog. videa do PC ?
Jak je to s životností záznamu na DVD, abych nepřišel o nahrané video ?
Co se týká TV karty je lepší karta s digitálním tunerem nebo s analogovým tunerem vzhledem k plánovanému přechodu vysílání na digitální vysílání (nevíte kdy má přesně dojít k přechodu na digitál) ?
Předpokládám, že TV karta s digitálním tunerem půjde použít i po přechodu na digitální vysílání a TV karta s analogovým tunerem půjde použít, ale s nějakým konvertorem. Je to tak ?


Předem díky za všechny reakce.
ViKinG (793)|28.5.2004 13:27
Luce: Odpovědět podrobně na všechny tvoje otázky, tak můžu jít rovnou do tiskárny a bude další příručka na světě... (že by o ní nebyl zájem je věc druhá :-) )
Takže můj názor:
1) TV karta - pokud to myslíš vážně tak na tuhle možnost zapomeň
2) HW převodník A/D pokud neplánuješ přejít na digitální kameru tak ideální, nesoustřeď se jen na Pinnacle, zkus se poinformovat i o jiných HW.
3) digikamera s A IN - (můžeš si přece vybrat takovou aby měla Analog jak IN tak OUT!) lze dosáhnout velmi slušné kvality.
NIKDY NEMAŽ DV ani analog kazety!!!! Jestliže na nich máš něco na čem ti záleží!!! Nová kazeta stojí pár peněz a jedině na kazetě to máš v nejvyšší možné kvalitě - zatím je to bohužel tak!!!
PC sestava - nebude to nijak rychlé ale jít by to mělo (není uveden OS) jak to bude stabilní nevím jsem Intel+. Máš 120 GB HDD tam by problém být neměl.
Stabilita záznamu na DVD - to ti nikdo nezaručí, sám nechávám vše na DV pásce, a DVD-Video dělám nejméně 2 na "lepší" (Verbatim, TDK) jedna záložní a jedna provozní.
TV kartu digitalní použiješ jen na digitální DVB-T vysílání!
TV kartu analog žádným set-top-boxem nikdo asi nebude doplňovat, stál by víc než karta pro digitální TV (už dnes asi 3.000,-)
to je tak letem světem vše, ostatní dodají určitě víc a lépe :-)
Whitejoker (616)|1.6.2004 08:35
Pokud pořídíš televizní kartu, do počítače dostaneš jak záznam z kamery, tak i televizi nebo rádio.
Tvůj počítač by měl "utáhnout" ukládání v plném PAL-u (720*576), pokud budeš ukládat nekomprimované video a audio. Pak 1 min záznamu zabere
asi 200-300 MB na disku, podle toho, jaký kodek pro ukládání videa (Huffyuv, PIC-lossless, nebo úplně bez kodeku -RAW data) a audia (PCM) vybereš. Jakmile to budeš mít v počítači, můžeš si hrát s tím,
jestli z toho uděláš VCD, SVCD, DVD, DivX, Xvid nebo jiný shit.
To je varianta nejlevnější.
Když si trochu připlatíš, tak A/D převodník. Toto ti umožní nahrávat z kamery i z televize a komprimovat v reálném čase do nějakého MPEG-u.
Kvalita by měla být mnohem lepší, než u televizní karty.
Pokud si nechceš kupovat novou kameru s A-In/A-Out, tak z těch dvou variant si vyber, která ti (finančně) vyhovuje.
Wj
stayman (12393)|1.6.2004 08:56
Whitejoker

pokial pouzijes kodek, nie je to uz NEkomprimovane video, teda 1:1 \/ no podla pouziteho kodeku dosiahnes ten stupen kompesie (u DV 5:1, u HuffYUV asi ~2:1...)
AD/DA prevodnik samotny takisto netransformuje analogovy signal na data s kompresiou, o to sa stara zase az ten kodek (HW) a ten moze byt ako si spomenul bud Mpeg, alebo zvacsa DV.
map (46)|1.6.2004 14:29
Pokud budeš chtít dělat něco s Pinnaclem, tak na AMD zapomeň. Taky MPEG2 z Pinnacle Studia mne moc nenadchl. Ať se to dělá jak chce, pokud se chce člověk udržet v nižších cenových hladinách, tak stále není nic kvalitnějšího (momi DV) než základ nagrabovat v nejakém MJPEGu a pak to enkodovat TMPGEnkodérem do MPEG2 a přes NERA na DVD. Jako vstup pak stačí jakákoliv slušnější TV karta co zvládne plný PAL. PC co máš to zvládne. Já mám horší a je to v pohodě. Nemaje DVD vypalovačku, přemluvil jsem svůj stolní noname přehrávač na miniDVD a nestandartní VCD.
starej_vul (250)|1.6.2004 14:59
=========================================
=========================================
POUČKA Č. 1
==========
Zapomeň na SW kodek.
Musíš to prohnat HW převodníkem. Ať už přes TV kartu nebo (což by bylo nejlepší) přes DV-kameru.(Pujč si někde. Stačí SONY TRV640e. Strčíš tam analog kazetu a pomocí WinDV(Mourek) to přes FireWire nastrkáš na HD)
No a potom už to můžeš "upravit" k obrazu svému.
NENÍ JINÉ CESTY.
:-) 8-) \/ :-)-
stayman (12393)|1.6.2004 15:13
[quote=starej_vul]=========================================
=========================================
POUČKA Č. 1
==========
Zapomeň na SW kodek.
Musíš to prohnat HW převodníkem. Ať už přes TV kartu nebo (což by bylo nejlepší) přes DV-kameru.(Pujč si někde. Stačí SONY TRV640e. Strčíš tam analog kazetu a pomocí WinDV(Mourek) to přes FireWire nastrkáš na HD)
No a potom už to můžeš "upravit" k obrazu svému.
NENÍ JINÉ CESTY.
:-) 8-) \/ :-)-[/quote]

a ked ma (S)-VHS(c) tu kameru, tak taku pasku si strci kde??? :-E
mig1111 (0)|2.6.2004 02:12
K bodu jedna, bych dodal, že bych šel na částku kolem 2000. Winfast TV Expert.
starej_vul (250)|2.6.2004 09:09
pro StayMan by €RikŁ€:

LUCE:
[quote]Mám analogovou kameru.[/quote]

StayMan by €RikŁ€:
[quote]a ked ma (S)-VHS(c) tu kameru, tak taku pasku si strci kde???[/quote]

Vycházel jsem z toho - teda všude v manualech to je- že každá analogová kamera má též analogový výstup. Takže potom co jsem napsal sedí.
Ale pokud analogová kamera nemá analogový výstup ... POTOM MOJE OMLUVA
P.S. ...ale strčit si pásku TAM, bych nedoporučoval. Teoreticky by to mohlo dřít ...[/quote]
Ivo Mašek (10205)|2.6.2004 09:20
Myslím, že ne jenom teoreticky. I když, co je lepší: páska, nebo CD ? To je jako prašť a uhoď. :-) :-) :-D
starej_vul (250)|2.6.2004 14:15
kvůli manipulaci určitě DVD. A myslím si, že kapacita DVD poroste, kdežto pásky jsou u konce. To si myslím.
Anonymous (825)|2.6.2004 14:27
[quote=starej_vul]kvůli manipulaci určitě DVD. A myslím si, že kapacita DVD poroste, kdežto pásky jsou u konce. To si myslím.[/quote]

Tak se podívej na kapacity zálohovacích pásek :-E
phv (20)|2.6.2004 17:36
[quote=Bullback][quote]Mám analogovou kameru a chtěl bych nahrané kazety převést na DVD.[/quote]

To chceš kvalitní signál zničit DVD formátem ??? Na to se rovnou vyprdni, ke koukání to nebude a budeš se sr*t zbytečně s nějakým přitroublým převodem jen proto abys viděl špatnou kvalitu.

Udělej to do DV (né do MPEG) a když si koupíš pak digi kameru tak to bude ve stejném formátu.[/quote]

Jak grabovat do VP6, kde to stáhnu
starej_vul (250)|3.6.2004 13:37
Pro BULLback:

Jakou zálohovací kazetu, kterou bych mohl strčit do VIDEOKAMERY, o tom je řeč, bys mi doporučil...
Anonymous (825)|3.6.2004 17:55
[quote=starej_vul]Pro BULLback:

Jakou zálohovací kazetu, kterou bych mohl strčit do VIDEOKAMERY, o tom je řeč, bys mi doporučil...[/quote]

Od kdy se zálohuje ve videokameře ??? Pásky do zálohovacích zařízení jsou pokuď vím vždy větší než disky, ikdyž v dnešní době bych do pásků už nešel ...
Anonymous (825)|3.6.2004 17:57
[quote=phv][quote=Bullback][quote]Mám analogovou kameru a chtěl bych nahrané kazety převést na DVD.[/quote]

To chceš kvalitní signál zničit DVD formátem ??? Na to se rovnou vyprdni, ke koukání to nebude a budeš se sr*t zbytečně s nějakým přitroublým převodem jen proto abys viděl špatnou kvalitu.

Udělej to do DV (né do MPEG) a když si koupíš pak digi kameru tak to bude ve stejném formátu.[/quote]

Jak grabovat do VP6, kde to stáhnu[/quote]

Raději se pohlédni po DV přehrávači :-E