Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o kontrolu stránky

Tano (34)|23.7.2005 17:43
Prosím o pomoc, upravoval jsem svoji stánku, a potřeboval bych vědět jestli funguje správně i v prohlížeči Internet Explorer 5.5 a Opera 8.x - hlavně potřebuji vědět otevírání obrázků v novém okně.

Adresa je

http://jirky.webz.cz/krabicka.htm ,
prosím dejte odpověď, díky moc
stayman (12393)|23.7.2005 18:06
Ja mam asi posledny IE, ale funguje, no mal si psravit tie obrazky ako prehliadac s navigacnymi sipkami a takisto kde mas odkazy aspon sprav zmenu (podciarknutie toho slova) aby bolo jasne, ze je tam odkaz, nedodrzujes zasady zrozumitelnosti webu a pokial na to pozeram, umelec nie si (teda okrem tej krabicky) :-E
mirekv (7169)|23.7.2005 18:07
v IE 6.0 chodí, v nižších nevím.
mirekv (7169)|23.7.2005 18:09
StayMan by €RikŁ€
:-D
Tano (34)|23.7.2005 18:30
No já to časem určitě vylepším.
To otvírání mám vyzkoušené ve Firefoxu a IE 6, ale potřeboval bych vyzkoušet právě IE5.5 a Operu, ty se taky relativně použvají. Přesto dík.
Lecco (78)|23.7.2005 19:35
IE 5.5 OK B-)
Tano (34)|23.7.2005 21:22
Lecco: Tak to je paráda, díky. Už jenom ta Opera.
Lecco (78)|23.7.2005 21:58
Tano
jo sorry kdyz na to tedka tak koukam tak ty barevny obrazky sou ok ale ty cernobily nakresy se do toho okna nevejdou-sou moc velky, nebo by to chtelo nastavit akorat posuvniky...
Ivo Mašek (10205)|23.7.2005 22:13
Tano:
Ta úprava DV_2000 je také tvé dílo?
Jak ti ta karta šlape?
Tano (34)|23.7.2005 22:36
Ano. Tu kartu jsem upravoval já podle zdejšího návodu. S tou kartou mám problém jen při nahrávání z rádia přímo do MP3, to mi tuhne PC. Už jsem to tady i předčasem řešil, nepomohla ani dvojí přeinstalace PC. Co se týká TV části, tak to je v pohodě. Více ale využívám AV vstup - na převod starších koncertů z VHS do DivX. Zvuk už je po úpravě dobrý.
ODSakEda (2278)|23.7.2005 22:40
Tano -jojo, taky jsem doslova usekl dva zpětnovazební kondíky v audio části u TV karty Expert a pak to teprve krom dobrého obrazu byl i super zvuk a i když "jen" z TV vysílání, tak skoro jak z CDaudio :-)
-ale chtělo to kuráž odhodlat se na to fyzicky hrábnout a riskovat třeba nevratné poškození :-D

Kamoš dlouho váhal, ale když uslyšel ten rozdíl, udělal to samý i na DV2000 i když šlo o revizi B a tedy již o firemním zásahu, ale nedostatečném, neb byl zvuk stále ještě sině zastřený...

A to nám z Thaiwanu na kritický dopis ohledně hrozného zvuku TV karty nejprve odpověděli(!), že si nejsou vědomi chyby návrhu ani ve výrobě (např. záměnou kapacity i kdž ve schématu by byli jiné hodnoty a pod.) a že jsme zatím jedidní, kteří jejich výrobek kritizovali (anglicky samo-kamoš dobře umí aktivně) a že je to jen náš subjektivní dojem a pod výmluvy (poslali jsme i kousek "supr" nahrávky z té karty a předchozího modelu, kde to byl rozdíl 100 a 1!). A najednou vydaj revizi B s opravenou kapacitou! Takže to problém byl a oprava bylo nepřímé přiznání!!! A že by se omluvili za to prvotní osočení, jakoby jsme je snat chtěli nařknout neprávem?!... Mno zariskovali, jinak šikovní klici, s dobrou pověstí! Někdy i jeden zákazník dokáže položit jinak dobrou firmu i pro jeden průser!!! Kor v době internetu a informační propojenosti celého Světa!

Abych nezapoměl- stránky fungují normálně-apropo, usuzuji dle nich, že jsi takový malý technický fanda-romantik :-) Proč ne!
Ivo Mašek (10205)|23.7.2005 22:46
Ano. Tu kartu jsem upravoval já podle zdejšího návodu.
Šikovnej :-)

jen při nahrávání z rádia přímo do MP3, to mi tuhne PC.
To je v kodecích. Ale bližší ti neřeknu. Nick DoomHammer má také kartu od Leadteka, a dost se "hrabal" ve zvuku. Tak jestli něco nebude vědět on - ale až v pondělí.
Tano (34)|23.7.2005 23:09
ODSakEda: Taky jsem se bál do toho hrábnout a byl jsem docela nervózní, když jsem to pájel. Měl jsem o trochu větší kondenzátory, a bylo to znát. Vešly se tam jen těsně. Kolega ze zaměstnání to má jěště s původním zvukem, jemu se do výměny moc nechce.

Ivo: DoomHammer mi předtím v diskusi již radil, ale stejně jsem na to nepřišel. Jinak teď z rádia už téměř nic nenahrávám, tak mi to ani nevadí.
ODSakEda (2278)|23.7.2005 23:12
Tano: ........vstup - na převod starších koncertů z VHS do DivX. Zvuk už je po úpravě dobrý.
-I když mám také tuto úpravu na své TV kartě a také ji používám občas jako levný aternativní A/D převodník, přesto při digitalizaci starých analogů, tedy při "nahrávání" z externího zdroje, používám raději pro audio vstup PCI zvukovky (SB Live!), neb tato audio část TV karty stále nedosahuje takové kvality jako u SB a přeci jen má i slyšitelně(!) vyšší šum i nižší úroven citlivosti! Nevidím důvod, mášli PCI zvukovku, propasírovat audio přes TV kartu, když nakonec stejně zvuk z ní jde do zvukovky a navíc cestou posbírá šum, další zkreslení a pod. Je to sice pohodlnější v tom, že nemusíš převolit v aplikaci TV karty zdroj zvuku (např. z Aux na Line IN), ale to je tak asi vše. Záleží i jak "kvalitní" je analogový zdroj a jestli to stejně už nejde víc pokazit, pak je to asi jedno :-D
Tano (34)|23.7.2005 23:25
ODSakEda: Při nahrávání z VHS používám vstup na zvukovce (TV kartu tím vynechávám), i když zvukovka je integrovaná, ale na kvalitu záznamu z VHS to úplně stačí.

Lecco: S těmi velkými obrázky tedy budu muset něco udělat, v IE6 a Firefoxu mi je zobrazí zmenšené a nabídne možnost zvětšit.
Pears (1027)|28.7.2005 01:07
Nevim jestli Ti uz to uz nekdo napsal, ale v Opere (v.8) to jde v poho.
Musko (149)|28.7.2005 08:02
Opera 8.01 je v pohode, ale mohol by si tie obrazky dat otvarat v maximalizovanom okne. :-I
exTNT (1421)|28.7.2005 08:39
Tano
Ty jo! Nechceš si změnit nick na "Kozlík Šikula"? Od sadaření až po elektroniku...
Fakt super! A ty stránky se mi taky líbí - jsou jednoduchý a přehledný a nezdržujou nějakejma grafickejma monstrama.
:BB:
Pears (1027)|28.7.2005 13:07
[quote=Musko]Opera 8.01 je v pohode, ale mohol by si tie obrazky dat otvarat v maximalizovanom okne. :-I[/quote]

Pokud si ji jednou ty sam tu fotku maximalizujes tak se Ti posledni budou otvirat taky velke, ale velikost ty fotky bude stejna,takze na max. strance to je uplne jedno-to je jasny. Nesmis to okno ale zavrit. \/
mirekv (7169)|28.7.2005 13:16
Tano
Trochu OT, škoda, že jsi nedával návody na skříňky před 20-30 lety, kdy jsem je vyřezával lupénkovou pilkou. Dnes jsou ve spec. obchodech mraky skříněk, jaké chceš.
Ivo Mašek (10205)|28.7.2005 13:30
Mirekv:
když seženeš "krabici" na po domácku udělaný zesilovač, tak jseš dobrej.
Tean (410)|28.7.2005 13:38
Dobre urobene, ale este si skontroluj preklepy, je ich tam dost...
Tano (34)|28.7.2005 20:53
Pears: Díky za zprávu, o funkčnosti v stránek v Opeře jsi mě informoval první. Psaní stránek se teprve učím, takže ještě dopředu nevím, jak se budou chovat v jiných prohlížečích.

mirekv: Před 20-30 lety jsme ještě neměli v Čechách internet. Jak mohli tenkrát vlastně žít? :-) Máš pravdu v tom, že dnes lze sehnat hodně skříněk. Ale tyto jsem si dělal do "modulu", šířka 175mm a 350mm, aby šli skládat na sebe.

Tean: Zkontroluji a opravím.